Didim'de Şok Eden Gözaltı
Haberler » Güncel » Haber

Didim'de Şok Eden Gözaltı

Aydın'ın Didim İlçesi'nde İmar İşlerinde Yolsuzluk Yapıldığı ve Zimmete Para Geçirildiği İddiasıyla, Müteahhit Tahsin Abalı'nın Şikayeti Üzerine, Savcılık Soruşturma Başlattı.

Didim'de Şok Eden Gözaltı

AYDIN’ın Didim İlçesi’nde imar işlerinde yolsuzluk yapıldığı ve zimmete para geçirildiği iddiasıyla, müteahhit Tahsin Abalı’nın şikayeti üzerine, savcılık soruşturma başlattı. Didim Adliyesi’ne davet edilen CHP’li Belediye Başkanı Mümin Kamacı ile jandarma operasyonuyla getirilen eski Fen İşleri Müdürü Deniz Karakaş, gözaltına alındı. Bu arada, müteahhit Ahmet Akyel’e ait Golden Beach Kompleksi’nde imara aykırı uygulamalar yapıldığı öne sürüldü.

Başkan serbest

Didimli müteahhit Tahsin Abalı, Manastır Koyu olarak bilinen bölgede, müteahhit Ahmet Akyel’in yaptığı Golden Beach Villas sitesindeki imar kanununa aykırı uygulamaların gözardı edilmesi için Belediye Başkanı Kamacı’ya 15 bin TL rüşvet verdiğini iddia etmişti. Mahkeme heyetine ifade veren CHP’li Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Abalı’nın iddialerını reddederek, Ahmet Akyel’in 15 bin TL’yi, sahibi olduğu Kamacı Restoran’daki hesabına karşılık gönderdiğini belirttiği ifade edildi.

Kamacı ve Karakaş, mahkemece serbest bırakıldı. Adliye çıkışında yakınları ve CHP’liler tarafından alkışlarla karşılanan Başkan Kamacı herhangi bir açıklama yapmadı.