DERYA BAKBAK Biyografisi, DERYA BAKBAK kimdir?

Derya Bakbak Biyografisi

Derya Bakbak
Doğum Yeri Gaziantep/ Türkiye
Doğum Tarihi 16.8.1972 -
Derya Bakbak, 16 Ağustos 1972'de Gaziantep'de doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Şenel'dir.

Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği'nde mimari şekil tasarımı ve asma germe sistemlerin yapı analizi üzerine yüksek lisansını tamamladı, aynı bölümde hareketli yapı sistemleri üzerine doktorasını yaptı.

"İnşaat Mühendisliğinde Hareketli Membran Yapılar İçin Tasarım Metodolojisinin Geliştirilmesi", "Osmaniye Bölgesindeki Geleneksel Kerpiç Evler" ve "Sanayi Yapılarında Kerpiç" konulu üç adet bilimsel yayını bulunmaktadır.

Arıcı İnşaat Şirketi'nde mimar olarak çalıştı. Muhtelif konut, villa, benzin istasyonu, okul, otel vb. projelerde yer aldı, tarihi doku ile ilgili çalışmalar yaptı.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği Kadın Kolları 6. Dönem Yönetim Kurulu'nda görev alan Bakbak, MÜSİAD Kadın Kolları, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Mimarlar Odası ve Türk Parlamenterler Birliğine üyedir.

2009-2011 yılları arasında AK Parti Gaziantep İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK ve MKYK üyeliği bulunmakta olup, Meclis Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğretim üyesidir.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Bakbak, evli ve 2 çoçuk annesidir.

Ak Parti 27. dönem Gaziantep 5. sıra milletvekili adayıdır.

Derya Bakbak haberleri için tıklayın

title