Yakınının doğum ameliyatına girme talebini reddeden doktorun burnunu kırdı! Doktor kanayan burnuyla doğum yaptırdı
Haberler » 3. Sayfa » Yakınının doğum ameliyatına girme talebini reddeden doktorun burnunu kırdı! Doktor kanayan burnuyla doğum yaptırdı - Haberler

Yakınının doğum ameliyatına girme talebini reddeden doktorun burnunu kırdı! Doktor kanayan burnuyla doğum yaptırdı

Osmaniye Devlet Hastanesi'nde meydana gelen olayda, hamile yakınını hastaneye getiren şahıs acilen sezaryene alınacağını öğrenince ameliyata kendisinin girmek istediğini doktora söyledi. Doktor hasta yakınının talebini reddedince darp edildi, burnu kırıldı. Burnu kırılan doktor kanaması da olmasına rağmen yine de ameliyata girerek doğumu yaptırdı.

Yakınının doğum ameliyatına girme talebini reddeden doktorun burnunu kırdı! Doktor kanayan burnuyla doğum yaptırdı

Devlet Hastanesinde, sezaryen ile doğum yapacak olan hamile yakınının ameliyatına girmek isteyen M.B. buna karşı çıkan doktoru darp etti. Aldığı darbelerle burnu kırılan doktor, kırılan ve kanayan burnuna rağmen yine de ameliyata devam ederek kadına doğum yaptırdı.

ACİL ŞEKİLDE SEZARYENE ALINMASI GEREKTİĞİ TEŞHİSİ KONULDU

Edinilen bilgiye göre, 13 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 20:40 sularında Osmaniye Devlet Hastanesi Doğumhanesine gebelik ve kanama şikayetiyle başvuran kadın muayene edilerek acil şekilde sezaryenle doğuma alınması gerektiği teşhisi konuldu.

DOKTOR, HASTA YAKINININ TALEBİNİ REDDETTİ

Op.Dr. Gökhan kadının ameliyatına hazırlık yaparken hemşireler ise kadını hastaneye getiren yakını M.B.'ye giriş işlemlerini yapmasını söyledi. Ancak M.B. ameliyathaneye girmek istediğini ve doğumunda kadının yanında olmak istediğini belirtti. Dr. Gökhan Gönen ise M.B.'ye "ameliyathane ve doğumhaneler mahrem yerdir giremezsiniz, içeride başka doğum yapacak kadınlarda var uygun olmaz" şeklinde bu talebini reddetti.

TALEBİNİ REDDEDEN DOKTORUN BURNUNU KIRDI

Ancak M.B. ısrar edince Dr. Gökhan Gönen ile aralarında tartışma çıktı. M.B. önce doktorun yüzüne masada bulunan kalemliği attı ardından da yumruklarla saldırdı. Güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle M.B. sakinleştirildi. Hastanede beyaz kod ilan edilip durum polise bildirildi. Hastaneye gelen polis ekipleri M.B.'yi gözaltına alarak emniyet müdürlüğüne götürdü. Yüzü kanlar içinde kalan doktor Gökhan Gönen'nin ise yapılan ilk muayenesinde burnunun kırıldığı anlaşıldı.

KIRIK BURUNLA AMELİYATA GİRDİ, ARDINDAN TEDAVİ OLDU

Burnu kırılan ve kanayan Dr. Gökhan Gönen buna rağmen burnunu kıran hastanın yakını kadının ameliyatına girerek sezaryen ile doğumu gerçekleştirdi. Ameliyatın ardından ise aynı hastanede Kulak Burun Boğaz Bölümüne gitti ve tedavisine başlandı. Dr Gökhan Gönen'e saldırıp burnunu kıran M.B. ise emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

KONUNUN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAKLAR

Öte yandan, Osmaniye Tabip Odası, ODH Başhekimlik, Sağlık Sen ve Türk-Sağlık Sen, Osmaniye Aile Hekimleri Derneği, KESK, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) üyeleri bir araya gelerek ortak basın açıklaması gerçekleştirip olayı kınadı. Osmaniye İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz ise olayı kınadıklarını belirterek konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Darp edilen doktor kırık burunla ameliyata girdi
HABER YORUMLARI (14)

 • NEDEN OLDU:
  doktorları değersizleştirenler ayağa kalksın . ülkedeki insanları biribine düşürdünüz. tebrikler. bunu emperyalistler bile yapamadı , hala utanmadan konuşuyorsunuz. kin ve nefret kusuyorsunuz. ülkeyi paramparça yaptınız. özellile iktidar ve muhalefet eserinizle ne kadar öğünseniz azdır. sizlerde herşey olabilir ama aklınız olmadığı kesin
 • DOC:
  ben doktorlara saygılıyım, doktorlar bana artislik yapıyo. . . şu adam doktorun burnunu kırıyo adam tedaviye dewam ediyo. . . dünyanın işleyişini şimdi anladım. . . deveye diken insana . . . yaranırmış. . .
 • VATANDAŞ:
  Bir hafta önce kaza ile oğlumun parmağı yaralandı. Altınova hastahanesine gitti. Oradan Yalova hastahanesine gitti toktor dikiş atılacak diyerek ilgili birime gönderdi. Orada dikişe gerek yok diyerek parmağı bandaj yapılıp bir hafta sonra bandaj aldırın denerek eve gönderildi. Tabi her gün pansuman yapılarak. Bir hafta sonra doktora tekrar gitti. Bunu kim yaptı? Yoksa evde mi sardınız dedi. Yaşananlar doktora anlatıldı. Gereken yapıldı. Şimdi babası olarak doktoru dinlemeyip kafasına göre hareket eden görevliye ne yapayım? Lütfen söyleyiniz. Bu adamı bulup kafasını gözünü dağıtmak benim hakkım mı? Değil mi?
 • .:
  Haklı olmanız demek insanlara şiddet uygulayıp onalara zarar vereceğiniz anlamına gelmiyor.Hatalı bir durum var ise ilgili kurumlara başvurup ceza uygulanması gerekiyor ise onlar zaten uygular,kendinizi hakim felan mı sanıyorsunuz insanların cezalarını hükmederek.ülke sizin gibi kendini bilmezlerle doldu taştı.yazık...
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

3. Sayfa

Son Dakika Haberleri