Koronavirüse karşı koyan çift, tulum giyip maske ve eldiven takarak evlendi

Koronavirüse karşı koyan çift, tulum giyip maske ve eldiven takarak evlendi

İstanbul'da koronavirüs salgınından önce nikah tarihi alan bir çift, mutluluklarını ertelemek istemedikleri için gelinlik ve damatlık yerine tulum giyerek evlendi. Şahitler dışında kimsenin katılmadığı nikahta çift, aynı zamanda maske ve eldiven de taktı.

31.03.2020 14:55 | Son Güncelleme: 31.03.2020 17:11

Koronavirüs salgınının ortaya çıkıp yayılmasından önce Eyüpsultan Belediyesi Nikah Müdürlüğü'ne başvuruda bulunan bir çift, nikahlarını ertelememe kararı aldı. Damat ve gelinlik yerine tulum giyen çift; virüse önlem olarak ayrıca maske ve eldiven takarak 'Evet' dedi.

KENDİ KREASYONLARINI OLUŞTURDULAR

Eyüpsultan'da bir nikah töreni alışılmadık görüntülere sahne oldu. Daha önce aldıkları nikah tarihini değiştirmeyen Selin Ayhan (25), Doğan Mert (28) çifti, koronavirüsün mutluluklarına engel olmasına izin vermedi. Evlenmek için Eyüpsultan Belediyesi Nikah Müdürlüğü'ne başvuran çift, damatlık ve gelinlik yerine tulumlarını giyip maske, eldiven ve koruyucu gözlüklerini de takıp, kendi kreasyonlarını oluşturup nikah masasına oturdu.

ŞAHİTLER DIŞINDA MİSAFİR KABUL EDİLMEDİ

Çiftlerin, şahitler dışında hiç kimsenin kabul edilmediği nikahları, nikah memuru Gamze Çelik tarafından kıyıldı. Nikahta, gelin ve damat gibi şahitler ve evlendirme memuru da maske takarak virüse karşı önlem aldı.

''TORUNLARIMIZA ANLATACAĞIMIZ BİR ANI OLDU''

Nikah tarihlerini çok önceden aldıklarını ve bu planın dışına çıkmak istemediklerini ifade eden Doğan Mert, bu zor günlerde kendileri için hoş bir anı olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı: "Bizim için bir anı oldu. İleride çocuklarımıza ve torunlarımıza, 'Nikahımızın kıyıldığı o günlerde koronavirüs diye bir salgın vardı. Biz de nikahımızı bu şekilde kıymak zorunda kaldık' diye anlatacağız. Ailelerimizin de yanımızda olmasını isterdik ama iki şahit dışında kimse içeri alınmadı. Düğünümüzü ise 30 Mayıs'ta yapmayı planlıyorduk ama sanırım Eylül ayına ertelemek zorunda kalacağız."

''KİMSENİN KATILAMAMASI BİZİ ÜZDÜ''

Kendileri ve yakınları için bu nikahın hoş bir anı olduğunu belirten Selin Ayhan ise duygularını, "Sonuçta hayatınızda bir kere bu anı yaşıyorsunuz ama bizimki maalesef tüm dünyayı etkileyen bir virüs salgınının yaşandığı bir zamana denk geldi. Nikahımıza kimsenin katılamayacak olması da bizi üzdü. Biz de bu şekilde giyinerek herkese güzel bir anı bırakmak istedik. Ayrıca çocuklarımıza, torunlarımıza 'Biz karantina günlerinde evlendik, aşk işte böyle bir şey demek' istedik." sözleriyle anlattı.

Koronavirüse karşı koyan çift, tulum giyip maske ve eldiven takarak evlendi

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Koronavirüse karşı koyan çift, tulum giyip maske ve eldiven takarak evlendi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 02:17:21. #1.15#
title