Curali Haberleri

Curali haber, Curali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Curali 14.3.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, bilgisayarı olmadan kodlamayı öğrenen Güneş'i kabul etti
Yozgat'ın Çayıralan ilçesinin Curali köyünde dünyaya gelen Güneş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabulde Oktay'a çalışmaları ve projelerini anlattı.
Curali 8.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-9
Çayıralan ilçesi Curali köyünde okuma yazma bilmeyen Mustafa- Hatice Güneş çiftinin 3 kızından en küçüğü olan Elif Eda, henüz 15 yaşındayken yazılıma merak saldı.
Curali 24.1.2018
Zeytin Dalı Harekatı İçin Dua Ettiler
Aşağı Merkez Camisi'nde bir araya gelen Curali Köyü İmam Hatibi Sefer Yılmaz, Çokradan İmam Hatibi İbrahim Yıldız, Günyayla Köyü İmam Hatibi İlhami Çamsarı ile vatandaşlar, Mehmetçiğin operasyondan zaferle dönmesi için Fetih Suresini okudu.
Curali 19.10.2015
Çayıralan İlçesinde Mahalle İçin Referandum Yapıldı
İlçe nüfusunu artırmak için diğer Curali, Turluhan ve Aşağı Tekke köylerini de ilçeye bağlamak için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Şahiner, "Buradan bu köylerimize de sesleniyorum.
Curali 19.5.2015
Çayıralan'a 1 Milyon 85 Bin Lira Ödenek Ayrıldı
İlçedeki köylerin bazılarında birçok hizmetin tamamlandığını bildiren Karataş, şunları kaydetti: "2015 yatırım programı kapsamında ilçemiz köylerine birinci dilimde 539 bin lira ödenek ayrılmıştı. Bu ödenekle 9 köyümüze parke taşı alımı yapılırken, köylere ait su depolarının bakım ve onarımları, kanalizasyon bakım ve onarımları ile 3 kilometre birinci kat asfalt, 2 kilometre ikinci kat asfalt ile 2 adet köy konağı yapımı için ödenek tahsis edilmişti. Bu ödenekler içerisinde 2014'te belediyeliklerine son verilen Evciler köyümüze bir adet su deposu, Çokradan köyüne bir adet fosebtik çukuru ve Curali köyüne ise giriş asfaltı olmak üzere birinci dilimde ayrılan 539 bin lira ödeneğin planlaması ve ihaleleri yapıldı.
Curali 28.10.2014
Çayıralan Kaymakamı Başoğlu'ndan Vatandaşlara Plaket
Çayıralan Kaymakamı Adem Başoğlu, Curali, Çokradan ve Günyayla köylerinin kilitli parkeyle döşenmesine katkı sunan vatandaşlara plaket verdi.
Curali 13.11.2012
Yozgat'ta 36 Belde Belediyesi Kapanıyor
Yozgat ve İlçelerinde toplam 36 belde belediyesi köy statüsüne geçirilirken, en çok beldesi kapanan ilçe Sorgun oldu. Buna göre kapanan ilçe beldeleri şöyle; Akdağmadeni İlçesine bağlı Oluközü Beldesi, Aydıncık İlçesine bağlı Baştürk, Kazankaya, Kösrelik Beldeleri, Boğazlıyan İlçesine bağlı Çakmak, Çalapverdi, Devecipınar, Ovakent, Özler, Yenipazar Beldesi, Çandır İlçesi Büyükkışla Beldesi, Çayıralan İlçesine bağlı Curali, Çokradan, Evciler Beldesi, Çekerek İlçesine bağlı Bayındırhüyük, Bazlambaç, Beyyurdu Beldesi, Merkez Çadırardıç, Esenli Osmanpaşa Beldesi, Saraykent İlçesi Çiçekli Beldesi, Sarıkaya İlçesi Babayağmur ve Yukarı Sarıkaya Beldesi, Sorgun İlçesine bağlı Ahmetfakılı, Araplı, Belencumafakılı, Eymir, Gedikhasanlı, Gülşehri ve Karakız Beldeleri, Şefaatli İlçesine bağlı Kuzayca, Paşaköy ve Sankent Beldesi, Yenifakılı İlçesine bağlı Bektaşlı Beldesi, Yerköy İlçesine bağlı Saray ve Sekili Beldeleri köy statüsüne dönüştürülmüş oldu.
Curali 21.12.2011
AK Parti Çayırlan İlçe Yönetim Kurulu Toplantısı
İl Başkanı Fahri Açıkgöz ise ilçeye bağlı Çokradan Belde Başkanlığına ataması yapılan Tuncay Ertekin ve Curali Belde Başkanlığına atanan Zekayi Sarıaslan'a yetki belgelerini vererek, yeni yönetimi ve yeni belde başkanlarına görevlerinde başarılar diledi.
Curali 10.6.2011
Yozgat'tan Kısa Kısa
Çekerek'te 65 yaş üstü yaşlılara ve engellilere verilen maaş nedeniyle PTT önünde kuyruklar oluştu. Kendilerine sıranın gelebilmesi için kapı önünde bekleyen yaşlı ve engellilerin bir bölümü, havanın sıcak olması nedeniyle gölge yerleri ararken, bazıları da PTT merdivenlerinde oturup, beklemeyi tercih etti. Görevli polis memurları, herhangi olumsuz bir duruma karşı önem alırken, PTT çalışanları da işlemleri hızlandırarak, mağduriyeti önlemeye çalışıyor. -BELEKÇİHAN'DA YILSONU ETKİNLİĞİ (FOTOĞRAFLI) Akdağmadeni ilçesinin Belekçihan Beldesi İlköğretim Okulu yılsonu etkinliği ilgi gördü. Okul önündeki halı sahada düzenlenen etkinlikte, öğrenciler hazırladıkları kısa gösterileri sundu, şarkı ve türküleri seslendirdi. Etkinlik kapsamında öğrencilerarası çuvalla koşu yarışı yapıldı ve aşuk-maşuk gösterileri sunuldu. Atılan havai fişekle renk katılan etkinlikte, bu yıl mezun olan öğrencilere diplomaları törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi. Etkinliğe, Kaymakam Hüseyin Engin Sarıibrahim, Belediye Başkanı Suphi Daştan, İlçe Emniyet Müdürü Sait Oran, Belekcehan Belediye Başanı Şahin Arısoy, Oluközü Beldesi Belediye Başkanı Halit Acun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Göçürücü, bazı kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. -BOĞAZLIYAN BÖLGESİNDE ÇEVRE ATAĞI Boğazlıyan bölgesindeki yerleşim birimlerine yönelik kurulması planlanan "Çevresel Katı Atık Tesisi" ile ilgili çalışmalara hız verildi. Tesisin kurulması amacıyla oluşturulan birliğin Başkanı Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç, Yozgat'ın Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Yenifakılı ve Kayseri'nin Felahiye ilçesi ile Boğazlıyan'ın Uzunlu, Yamaçlı, Yenipazar, Özler, Devecipınar, Ovakent, Çalapverdi, Sırçalı, Çakmak, Çokradan, Babayağmur, Curali, Bektaşlı, Büyükkışla ve Evciler beldesi belediyelerinin birliği oluşturduğunu söyledi.
Şu an buradasınız: Curali Haberleri | Curali Haber - Haberler - Curali haberleri, son dakika curali haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, bilgisayarı olmadan kodlamayı öğrenen Güneş'i kabul etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 20:26:37. #1.15#
title