Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları Ali Babacan'ın avukatlığından istifa etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları Ali Babacan'ın avukatlığından istifa etti

15.11.2019 08:52 | Son Güncelleme: 15.11.2019 08:57

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatları, parti kurma hazırlığında olan eski bakanlar Ali Babacan, Sadullah Ergin ve Beşir Atalay'ın avukatlığından istifa etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan'ın müşteki olarak yargılandığı davada Erdoğan'ın avukatları eski bakanlar Ali Babacan, Sadullah Ergin ve Beşir Atalay'ın avukatlığından istifa etti.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında dönemin Başbakanı Erdoğan ve Bakanlar Kurulu üyelerinin olduğu devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının dinlenmesi davasına bakıyordu. Heyet, Şubat 2018'de 24 sanığa 10 yıl 6 ay ile 63 yıl 9 ay arasında değişen çeşitli miktarlarda hapis cezası verdi. Bu davanın müştekileri arasında Erdoğan'ın yanı sıra eski bakanlar Sadullah Ergin, Ali Babacan ve Beşir Atalay da yer alıyordu. Bu üç bakanın avukatlığını Erdoğan'ın avukatları üstlenmişti.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre; Babacan, Ergin ve Atalay'ın yeni parti kurmak için AK Parti'den istifa etmeleri üzerine dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

MAHKEMEYE DİLEKÇE VERDİLER

Erdoğan'ın avukatları Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan, dosyanın şu an bulunduğu Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 22. Ceza Dairesi'ne dilekçe verdi. "Mesleki olarak gördüğüm lüzum üzerine katılan vekilliğinden çekiliyorum" denilen dilekçede, istifa kararının eski bakanlara tebliğ edilmesi de istendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları Ali Babacan'ın avukatlığından istifa etti

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları Ali Babacan'ın avukatlığından istifa etti - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 05:56:50. #1.15#
title