Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı isminin nereden geldiğini harita üzerinden anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı isminin nereden geldiğini harita üzerinden anlattı

24.10.2019 21:42 | Son Güncelleme: 24.10.2019 22:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde Güvenli Bölge oluşturmak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı isminin nereden geldiğini harita üzerinden tek tek anlattı. Erdoğan, "Pınarlar Fırat'ın doğusunda bol olduğu için biz buna Barış Pınarı olsun dedik. Barış Pınarı Harekatı da böylece başlamış oldu." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı sonrası TRT 1 ekranlarında gündeme dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Fırat'ın doğusunda terör tehdidini bertaraf etmek, bölgede huzur ve barışı sağlamak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı isminin nereden geldiğini harita üzerinden tek tek anlatan Erdoğan, "Pınarlar oralarda (Fırat'ın doğusu) bol olduğu için biz buna Barış Pınarı olsun dedik. Barış Pınarı Harekatı da böylece başlamış oldu." dedi.

"TERÖR KORİDORUNU BARIŞ PINARI KORİDORUNA ÇEVİRDİK"

Erdoğan, "Terör koridorunu, Barış Pınarı Harekatı koridoruna çevirdik. En doğusundan en batısına aldığımızda Rasulayn, Ayn-el Arab bulunuyor. Buralarda hep gözeler var. Yani pınarlar var. Ondan dolayı biz bu harekata Barış Pınarı dedik. Pınarlar oralarda bol olduğu için, bunun başına Barış getirelim dedik. Ve Barış Pınarı Harekatı da böylece başlamış oldu. Burada bizim için ilk olarak önem arz eden Tel Abyad ve Rasulayn idi." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı isminin nereden geldiğini harita üzerinden anlattı

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı isminin nereden geldiğini harita üzerinden anlattı - Son Dakika Haberleri
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 12:33:37. #1.14#
title