Çullu Haberleri

Çullu haber, Çullu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çullu 8.5.2020
Kırıkkale'de hayvan otlatma kavgası: 3 yaralı
İddiaya göre, Yuva Mahallesi Çullu Caddesi 2506.
Çullu 4.5.2020
Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu doğaya saygıya dikkati çekti
Harran Üniversitesi (HRÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla beraber doğanın daha dikkatli yönetilmesi, suyun ve toprağın daha dikkatli kullanılması gerektiğini ortaya çıktığını bildirdi.
Çullu 24.3.2020
Sporcular koronavirüs nedeniyle antrenmanlarını evde sürdürüyor
Kick boks branşında Türkiye şampiyonlukları bulunan Mustafa (27) ve Burak Ayten (28) kardeşler, antrenör babaları Adem Ayten yönetiminde Çullu Mahallesi'ndeki evlerinin bahçesinde çalışmalarını sürdürüyor.
Çullu 23.3.2020
Adana'da Kozan Belediyesinden hayvan barınağı açıklaması
Kozan Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Veteriner Hekimi Ali Çullu ise hayvanların sürü psikolojisi nedeniyle sürekli birbirlerine saldırdıklarını ve son günlerdeki alınan koronavirüs tedbirleri dolayısıyla barınakta yeterli personel bulunmamasından dolayı böyle istemeyen bir olayın yaşandığını ifade etti.
Çullu 23.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ -15
SORUŞTURMA BAŞLATILDI Barınak önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Arif Dağlı, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti. Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyelerinden oluşan bir komisyon kurulduğunu belirten Dağlı, şunları söyledi: "Kaymakamımız, ilçe emniyet müdürümüz, milli parklardan müdürlerimiz olmak üzere yetkili amirlerimizle nelerin yapabileceğini bugün tartıştık. Hayvanların can olduğunu biliyoruz. Yanlışımız varsa bu yanlışı hep beraber düzeltmek için mücadele ediyoruz ama bunu yanlış olduğu için söylemiyorum. Yalnız varsa şu var, sürü psikolojisi var. Ölmüş köpeğe görüntüde diğer köpekler parçalıyor. Olayın gerçekleştiği alan uyuz köpekleri bulundurduğumuz bir alan. Büyükşehir Belediyesi'nin barınak inşaatı tamamlandığında hasta hayvanları orada göndereceğiz. Burada el birliğiyle bakımlarını yapıyoruz. Bazen barınaktan kaçtıkları da oluyor, onun için de çinkoyla kapatma çalışmalarımız oluyor." BUNU ENGELLEYECEK TARZIMIZ YOK Barınakta 4 aydır görevli veteriner hekim Ali Çullu ise 24 saat barınakta olmalarına rağmen hayvanları sürekli takip etmenin mümkün olamayacağına vurgu yaparak şöyle konuştu: "Bu olay dün yaşanmadı, daha eski bir olay.
Çullu 17.2.2020
Suluova'da hibe alan proje tanıtıldı
Daha sonra okul müdürü İsmet Çullu ve proje danışmanı Alim Deniz, proje hedef ve amaçları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Çullu 2.1.2020
KBÜ'lü öğrenciler Gastronomi Festivali'nden ödülle döndü
Safranbolu Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Araştırma Görevlisi Özkan Süzer danışmanlığında Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinden Narmin Mammodova, Muhammet Sadi Kapçak, Ufuk Sarıcık ve Yusuf İsmail Kesercioğlu'nun yarışmada hazırladıkları başlangıç olarak "Çullu Börek", ana yemek için "Kuzu Bonfile" ve tatlıda "Ganajlı Çıtır Pirinç Tatlısı" ile "Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışması" kategorisinde ikincilik derecesi elde ettiği belirtilen açıklamada, ana yemek kategorisinde "Bonfile" yemeği ile yarışan Ufuk Sarıcık ve tatlı kategorisinde "Enginar Tatlısı" ile yarışan Narmin Mammodova'nın birinci, balık yemeği kategorisinde "Levrek Sarma" ile Muhammet Sadi Kapçak'ın üçüncü olduğu aktarıldı.
Çullu 9.12.2019
Yetiştirme yurdundan milli takıma uzanan başarı hikayesi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Eskişehir Çocuk Evleri Sitesi'nde barınan Ramazan Güven, AA muhabirine, Isparta'da geçen ay katıldığı Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası'nda birinci olup milli takıma katılmaya hak kazanıp hayallerinden birini gerçekleştirdiğini söyledi.
Çullu 3.12.2019
Sevilay, 5 yılda 112 madalya kazandı
Bülent ve Hülya Öztürk çiftinin ilk çocuğu olarak kolları olmadan dünyaya gelen Sevilay Öztürk, zorluklarla başladığı hayatına anne ve babasının desteğiyle tutundu. Anne Hülya Öztürk'ün, kızı gibi kolları olmayan paralimpik sporcu Beytullah Eroğlu'nun bir yakını ile tanışması Sevilay'ın da hayatını değiştirdi. Beytullah Eroğlu'nun teşviki ve yönlendirmesiyle yüzmeye başlayan Sevilay, bu sayede milli takım antrenörü Osman Çullu ile tanıştı.
Çullu 3.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-9
Bülent ve Hülya Öztürk çiftinin ilk çocuğu olarak kolları olmadan dünyaya gelen Sevilay Öztürk, zorluklarla başladığı hayatına anne ve babasının desteğiyle tutundu. Anne Hülya Öztürk'ün, kızı gibi kolları olmayan paralimpik sporcu Beytullah Eroğlu'nun bir yakını ile tanışması Sevilay'ın da hayatını değiştirdi. Beytullah Eroğlu'nun teşviki ve yönlendirmesiyle yüzmeye başlayan Sevilay, bu sayede milli takım antrenörü Osman Çullu ile tanıştı.
Çullu 2.12.2019
Engelini havuzda "kulaç atarak" aşıyor
Yüzme becerisini geliştiren Tula, 2016'da bu branşta ulusal yarışmalara katılmaya başladı. Samsun'da geçen sene düzenlenen yarışmaya S9 kategorisinde katılarak çeşitli dallarda birincilik ve ikincilik kazanan Tula, bu yıl kasımda da Isparta'daki Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda aynı kategoride yarıştı.
Çullu 25.11.2019
130 madalyalı paralimpik yüzücünün hayali Tokyo olimpiyatları
Katıldığı birçok yarışmada başarılı olan 24 yaşındaki sporcu, en son Isparta'da düzenlenen Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda 4'ü altın olmak üzere 5 madalya kazandı.
Çullu 21.11.2019
Giresunlu yüzücünün başarısı
Giresun'da "Escobar sendromu" nedeniyle gördüğü tedavi sonrası yürüme gelişimi için yüzmeye başlayan Aslan Yaraman, Isparta'da yapılan Osman Çullu Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası'ndan derecelerle döndü.
Çullu: Sevilay'dan 4 madalyaÇullu 19.11.2019
Çullu 18.11.2019
Milli yüzücü Merve Durdu Türkiye şampiyonu oldu
Milli yüzücü Merve Durdu, Isparta'da düzenlenen Osman Çullu Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası'nda 50 metre serbest kategorisinde altın madalya kazandı.
Çullu 16.11.2019
Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası Isparta'da başladı
Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası, Isparta'da başladı.
Şu an buradasınız: Çullu Haberleri | Çullu Haber - Haberler - Çullu haberleri, son dakika çullu haber ve gelişmeleri burada. Doğu Anadolu'da kar yağışı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 21:05:08. #1.15#
title