CORNWALL DÜŞESİ CAMİLLA HABERLERİ

Cornwall Düşesi Camilla Haberleri

Cornwall Düşesi Camilla haber, Cornwall Düşesi Camilla son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cornwall Düşesi Camilla - 25.03.2020
Prens Charles'ta yeni tip koronavirüs tespit edildi
Prensin eşi Cornwall Düşesi Camilla'nın testinin negatif çıktığı bildirilen açıklamada, hükümetin ve doktorların tavsiyesi uyarınca, Prens ve Düşesin İskoçya'da kendilerini tecrit ettiği vurgulandı.
Cornwall Düşesi Camilla - 05.06.2019
Trump'tan "edepsiz" açıklaması
Veliaht Prens onuruna yemek verdi Öte yandan Trump, İngiltere ziyareti kapsamında, ABD Büyükelçiliği rezidansında İngiltere Veliaht Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla'yı akşam yemeğinde ağırladı.
Cornwall Düşesi Camilla - 03.06.2019
ABD Başkanı Trump'ın Londra ziyareti
ABD Başkanı ve eşi Melania Trump'ı saraya varışlarında İngiltere Veliaht Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla karşıladı.
Cornwall Düşesi Camilla - 03.06.2019
ABD Başkanı Trump tartışmalı İngiltere ziyaretine başlıyor
- Prens Charles ile çay Trump ziyareti sırasında İngiltere Veliaht Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla da çay partisinde bir araya gelecek.
Cornwall Düşesi Camilla - 07.05.2019
İngiltere Veliaht Prensi Charles ve Eşi Camilla Almanya'da
İngiltere kraliyet tahtının varisi Galler Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile bir araya geldi.
Cornwall Düşesi Camilla - 11.11.2018
İngiltere'de Ateşkes Günü
İngiliz Dışişleri Bakanlığının balkonundan töreni izleyen Kraliçe 2. Elizabeth'e Cornwall Düşesi Camilla ve Cambridge Düşesi Kate eşlik etti.
Cornwall Düşesi Camilla - 09.05.2018
Prens Charles Yunanistan'da
İngiltere kraliyet tahtının varisi Galler Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla, resmi ziyaret kapsamında Yunanistan'ın başkenti Atina'da Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos ve Başbakan Aleksis Çipras ile bir araya geldi.
Cornwall Düşesi Camilla - 09.05.2018
Galler Prensi Charles Yunanistan'ı Ziyaret Ediyor
Galler Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla Parker'in üç gün sürecek resmi ziyareti Girit'te tamamlanacak.
Cornwall Düşesi Camilla - 02.07.2017
Kanada'nın Kuruluşunun 150. Yıl Dönümü Kutlanıyor
Başta başkent Ottawa'da olmak üzere ülke genelinde Kanada'nın 150. yıl dönümü kapsamında etkinlikler düzenleniyor. Başkentteki kutlamalara, kraliyet turu için Kanada'ya gelen İngiltere Veliaht Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla da katıldı.
Cornwall Düşesi Camilla - 05.04.2017
İngiltere Kraliyet Tahtı Veliahtı Prens Charles İtalya Temaslarını Tamamladı
Çıktığı Avrupa turu kapsamında, İtalya ziyaretine 31 Mart'ta Floransa'dan eşi Cornwall Düşesi Camilla ile başlayan Prens Charles, İtalya ziyaretini başkent Roma'daki temaslarıyla tamamlayarak Avusturya'ya geçti.
Cornwall Düşesi Camilla - 01.11.2016
Nobel Ödüllü Kolombiya Devlet Başkanı Santos, İngiltere'de
Santos, bugünkü programı kapsamında akşamüzeri İngiltere veliaht prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla ile Clarence House'da çay içecek, ardından, Kraliçe Elizabeth tarafından Buckingham Sarayı'nın balo salonunda onuruna verilecek 170 kişilik akşam yemeğine katılacak.
Cornwall Düşesi Camilla - 19.03.2016
İngiltere Veliahtı Prens Charles Kosova'da
Dün akşam saatlerinde Adem Jashari Havalimanı'na gelen Prens Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla, Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga tarafından resmi törenle karşılandı.
Cornwall Düşesi Camilla - 19.03.2016
Prens Charles Kosova'da
Balkan ülkeleri gezisi çerçevesinde Karadağ'dan Kosova'ya geçen Prens Charles ve eşini taşıyan uçak gece saatlerinde Priştine Havalimanı'na iniş yaptı. Prens Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla, Priştine uluslararası havalimanında Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga tarafından resmi törenle karşılandı.
Cornwall Düşesi Camilla - 18.03.2016
İngiltere Veliaht Prensi Charles Karadağ'da
Prens Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla, Karadağ Krallığı'na başkentlik yapan Çetine şehrinde, Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic ve eşi Svetlana Vujanovic tarafından resmi törenle karşılandı.
Cornwall Düşesi Camilla - 17.03.2016
İngiltere Veliaht Prensi Charles, Sırbistan'da
Mecliste Prens Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla onuruna düzenlenen resepsiyona, bakanlar ve ülkedeki tanınmış simalar da katıldı.
Cornwall Düşesi Camilla - 16.03.2016
İngiltere Veliaht Prensi Charles, Sırbistan'da
İki gün sürecek Sırbistan ziyareti kapsamında öncelikle Cumhurbaşkanlığına geçen Prens Charles, burada Cumhurbaşkanı Tomislav Nikolic ile görüştü. Görüşmeye, Prens Charles'in eşi Cornwall Düşesi Camilla ile Nikolic'in eşi Dragica Nikolic de katıldı.
Cornwall Düşesi Camilla - 14.03.2016
İngiltere Veliaht Prensi Charles, Hırvatistan'da
Eşi Cornwall Düşesi Camilla ile öğleden sonra Zagreb'e gelen Charles, önce Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitarovic ile bir araya geldi.
Cornwall Düşesi Camilla - 01.03.2016
Mart 2016 Dünya Gündemi
15 Mart? Galler Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla, Hırvatistan, Sırbistan, Kosova ve Karadağ'ı ziyaret edecek.
Cornwall Düşesi Camilla - 20.10.2015
Çin Cumhurbaşkanı'nın İngiltere Ziyareti Resmi Törenle Başladı
Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in dört günlük İngiltere ziyareti, başkent Londra’da Kraliçe 2. Elizabeth’in düzenlediği karşılama töreniyle başladı. Çin’den İngiltere’ye on yıl sonra ilk kez devlet ziyareti gerçekleştirmek üzere gelen Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve eşi Peng Liyuan için başkent Londra’da karşılama töreni düzenlendi. Kraliyet ailesinin resmi konutu Buckingham Sarayı’na yakın Kraliyet Atlı Süvariler (Horse Guards) tören alanında İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, Başbakan David Cameron ve İçişleri Bakanı Theresa May, Çin liderini karşılamak için hazır bulundu. Bu arada Green Park'ta 41 pare top atışı yapıldı. Karşılamanın ardından Xi, Kraliyet Şeref Kıtası'nı selamladı. Selamlamanın ardından Süvari Birliği eşliğinde Kraliyet atlı arabaları tören alanına geldi. Kraliçe Elizabeth, Çin Cumhurbaşkanı’na Buckingham Sarayı’na kadar aynı arabada eşlik etti. Çin ve İngiliz bayraklarıyla donatılan Mall Caddesi'nden geçerek Buckingham Sarayı'na ulaşan dünya liderleri, sarayın giriş kapısının önünde basın mensuplarına poz verdikten sonra Kraliçe’nin ev sahipliğini üstlendiği öğle yemeğine geçti. Çin lideri Xi Jinping’in Kraliçe Elizabeth’in düzenlediği öğle yemeğinin ardından İngiltere parlamentosunda Lordlar Kamarası üyeleri ve milletvekilleriyle bir araya gelmesi bekleniyor. Hemen ardından Galler Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla ve Cambridge Dükü Prens William ile görüşecek olan Çin liderinin, akşam saatlerinde ise Başbakan David Cameron ve ana muhalefet İşçi Partisi Genel Başkanı Jeremy Corbyn’le ayrı ayrı görüşmesi bekleniyor.
Cornwall Düşesi Camilla - 14.10.2015
Man Booker Ödülü, Jamaikalı Yazar Marlon James'in Oldu
Londra'nın tarihi ve görkemli belediye binası Guildhall'da yapılan törenle açıklanan ödüle, 6 yazar ve eseri adaydı. 44 yaşındaki Marlon James'e ödülünü, Cornwall Düşesi Camilla takdim etti.
Cornwall Düşesi Camilla - 02.07.2015
Ekselansları" Wimbledon'da Set Vermeden Kazandı
2013 yılının Wimbledon şampiyonu Murray, kraliyet tahtının birinci sıradaki varisi Prens Charles'ın eşi Cornwall Düşesi Camilla'nın da tribünden takip ettiği maçı, 5 ace ve 25 "winner" vuruşuyla tamamladı.
Cornwall Düşesi Camilla - 16.06.2015
İngiltere'de Royal Ascot At Yarışları Başladı
Bu yılki yarışın açılışına, Kraliçe ve eşi Edinburgh Dükü Philip, tahtın birinci sıradaki varisi Galler Prensi Charles ile eşi Cornwall Düşesi Camilla, Prens Harry, çok sayıda iş adamı ve diplomat katıldı.
Cornwall Düşesi Camilla - 19.05.2015
Prens Charles'tan Tarihi Görüşme
Prens Charles, IRA’nın siyasi temsilcisi olarak bilinen Sinn Fein partisinin Genel Başkanı Gerry Adams’la ilk defa bir araya geldi. İngiltere Kraliyet tahtının birinci sıradaki varisi Galler Prensi Charles, dört günlük İrlanda ziyaretinin birinci gününde, Galway Üniversitesi’nin adına düzenlediği bir resepsiyonda, IRA’nın siyasi temsilcisi olarak bilinen Sinn Fein partisinin Genel Başkanı Gerry Adams’la ilk kez görüştü. Tarihi bir gelişme olarak değerlendirilen bu görüşmede, ilk defa kraliyet ailesi üyelerinden biri, Sinn Fein partisinin üst düzey yetkilisiyle, İrlanda’da bir araya gelmiş oldu. Tarihi görüşmenin ardından açıklamada bulunan Adams, Prens Charles’ın ziyaretinin, İrlandalılarla uzlaşmak için iyi bir fırsat olduğunu belirtti. İrlandalı lider, “Çatışmalar sona erdi fakat halen çözülmemiş birtakım adaletsizlikler bulunuyor. Bunların düzeltilmesi ve iyileşme sürecinin geliştirilmesi şart.” şeklinde konuştu. Prens Charles’tan önce de 2012 yılında ise Kraliçe 2. Elizabeth, IRA’nın eski komutanı Martin McGuinness’le bir araya gelmişti. Bu görüşme de tarihi bir gelişme olarak değerlendirilmişti. Ayrıca, Kraliçe 2. Elizabeth, 2011 yılında İrlanda’nın bağımsızlığını ilan etmesinin ardından ülkeyi ilk ziyaret eden kraliyet üyesi olarak tarihe geçmişti. Prens Charles 1972 yılında, Kuzey İrlanda’nın Derry kentinde ‘Kanlı Pazar’ olarak bilinen olayla 13 Katolik sivil protestocunun, liderliğini üstlendiği Britanya Ordusu Paraşüt Alayı tarafından vurularak öldürülmesi nedeniyle İrlandalı halk tarafından, büyük tepkilere maruz kalmıştı. Charles’ın bu ziyareti ise Kuzey İrlanda ile barışın sağlanması adına olumlu bir adım olarak karşılanıyor. Eşi Cornwall Düşesi Camilla’yla İrlanda ziyaretine gelen Galler Prensi’nin yarın ise büyük dayısı Louis Mountbatten'ın 1979 yılında IRA tarafından gerçekleşen bombalı saldırıda hayatını kaybettiği Mullaghmore köyüne bir ziyarette bulunması bekleniyor.
Cornwall Düşesi Camilla - 19.05.2015
İrlanda'da Tarihi Tokalaşma
İngiltere kraliyet tahtının varisi Galler Prensi Charles, İrlanda Cumhuriyetçi Ordusu'nun (IRA) siyasi kanadı olarak bilinen Sinn Fein Genel Başkanı Gerry Adams ile bir araya geldi.  İrlanda'ya dört günlük ziyarette bulunan Prens Charles, ülkenin batısındaki Galway Üniversitesinde onuruna verilen bir resepsiyonda Gerry Adams ile tokalaştı ve bir süre sohbet etti. Görüşmeyle, İngiliz kraliyet ailesinin bir üyesi ile Sinn Fein partisinin üst düzey bir yetkilisi İrlanda'da ilk kez bir araya gelmiş oldu.  Görüşmeden önce Prens Charles'a özellikle söylemek istediği birşeyin olup olmadığının sorulması üzerine Adams, "Var ama kendisine söyleyeceğim" yanıtını verdi. Gerry Adams görüşmenin Kuzey İrlanda barış sürecine olumlu katkısı olmasını umduğunu dile getirerek, "Bu görüşmeden, sembolik olması ve sürece olumlu katkısı dışında beklentim yok. Birçok acı yaşandı ama attığımız adımların hep ileriye doğru olduğundan emin olmalıyız" dedi.  Eşi Cornwall Düşesi Camilla ile birlikte İrlanda'da temaslarda bulunan Prens Charles'ın ayrıca, büyük dayısı Louis Mountbatten'ın IRA'nın bombalı saldırısı sonucu 1979 yılında hayatını kaybettiği Mullaghmore köyünü ziyaret etmesi bekleniyor.
Cornwall Düşesi Camilla - 01.05.2015
Mayıs 2015 Dünya Gündemi
19 Mayıs: İngiltere kraliyet tahtının birinci sıradaki varisi Galler Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla, İrlanda Cumhuriyeti ile Kuzey İrlanda'yı ziyaret edecek.
Cornwall Düşesi Camilla - 01.03.2015
Mart 2015 Dünya Gündemi
16 Mart: Brüksel'de AB dışişleri ile tarım ve balıkçılık bakanları toplantısı yapılacak.  17 Mart: İngiltere kraliyet tahtının birinci sıradaki varisi Galler Prensi Charles ile eşi Cornwall Düşesi Camilla, ABD'yi ziyaret edecek.
Cornwall Düşesi Camilla - 17.06.2014
İngiltere'de Tarihi Royal Ascot At Yarışları Başladı
Bu yılki yarışın açılışına, Kraliçe ve eşi Edinburgh Dükü Philip, tahtın birinci sıradaki varisi Galler Prensi Charles ile eşi Cornwall Düşesi Camilla, Prens Harry, çok sayıda iş adamı ve diplomat katıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cornwall Düşesi Camilla Haberleri | Cornwall Düşesi Camilla Kimdir - Haberler - Cornwall Düşesi Camilla haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cornwall Düşesi Camilla kimdir, hayatı ve biyografisi. Kral olmayı boşuna bekliyor: 'Prens George asla tahta çıkamayacak'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.1.2021 23:33:52. #1.14#
title