ÇİLEM ÖZ HABERLERİ

Çilem Öz haber, Çilem Öz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çilem Öz

Doğum Yeri Sivas / Türkiye

Çilem Öz Kimdir ?

1978 Sivas doğumlu. Sekiz çocuklu bir ailenin en küçük bireyidir. Nişantaşı Kız Lisesi Mezunudur. Trakya Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Dersim Pertekliler Derneği kurucu üyesi ve çalışanıdır. Bir dönem Dersim Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Demokratik Alevi Derneğin de çalışmıştır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Çilem Öz - 29.03.2017
Hdp, Trakya'da 'Hayır' Kampanyasını Cezaevi Önünde Başlattı
HDP, Trakya'daki referandum startını HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın tutuklu olduğu Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi önünden başlattı. Cezaevi önündeki açıklamaya HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Milletvekili Erdal Ataş, Eş Genel Başkan yardımcıları Serpil Kemalbay, Sezai Temelli, MYK üyesi Çilem Öz, ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu ile partililer katıldı.
Çilem Öz - 29.03.2017
Dha Yurt Bülteni-7
HDP, Trakya'daki referandum startını HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın tutuklu olduğu Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi önünden başlattı. Cezaevi önündeki açıklamaya HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan. Milletvekili Erdal Ataş, Eş Genel Başkan yardımcıları Serpil Kemalbay, Sezai Temelli, MYK üyesi Çilem Öz, ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu ile partililer katıldı.
Çilem Öz - 06.05.2016
Adana'daki Cinayet Davası
Adana'da kendisinden şiddet gördüğünü öne sürdüğü eşini tabancayla öldürdüğü iddiasıyla hakkında dava açılan kadının yargılanmasına devam edildi.
Çilem Öz - 06.11.2015
Milletvekili Seçiminin Ardından
 Bozan, Toroslar ilçesinde farklı partilere yazılan 66 oyun düzeltildiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: "Düzeltmelerin ardından son duruma göre HDP'nin Mersin'deki ikinci sıra adayı Çilem Öz, yaklaşık 30 oy geride.
Çilem Öz - 05.11.2015
Milletvekili Seçiminin Ardından
Alınan bilgiye göre, HDP Mersin milletvekili adayı Çilem Öz'ün, avukatları aracılığıyla Erdemli ile Merkez Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçelerindeki seçim sonuçlarına itirazı, ilçe seçim kurullarınca reddedildi.
Çilem Öz - 03.11.2015
Milletvekili Seçiminin Ardından
Mersin  HDP Mersin milletvekili adayı Çilem Öz de Mersin Adliyesi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada,  Erdemli ile merkez ilçeler Toroslar, Yenişehir ve Mezitli'de seçim sonuçlarına itirazda bulunduklarını söyledi.
Çilem Öz - 08.10.2015
Genel Seçime Doğru
HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, bir otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısındaki konuşmasında, partisinin seçimlerden 7 Haziran'da olduğu gibi başarıyla çıkacağına inandığını kaydetti.  Uzun yıllardır siyaset arenasında bulunduğunu, bunu en zevkli yaptığı yerin de HDP olduğunu ifade eden Fırat, şöyle konuştu: "Çünkü HDP bir inanç partisi. 11 milletvekili adayımız var. Herhalde bir o kadar da listeye girememiş olan aday adayı arkadaşımız var. Ancak 7 Haziran'da şunu gördüm, o listeye girememiş olan arkadaş dahi benden çok daha fazla çalıştı. Bırakın aday olmayı kendisine bu partinin mensubu olarak gören her insan bizler kadar çalıştı. Makam dışında siyaset yapabilmenin tadını ancak 43 yıl sonra bu partide tatma imkanı buldum. Bu benim için çok büyük bir tecrübe olmuştur." HDP Mersin Milletvekili Çilem Öz ise kadın ve erkeklerin bir arada olduğu, her etnik kökenden insanın HDP'de buluştuğunu vurgulayarak, meclisin de böyle oluşması gerektiğini belirtti.
Çilem Öz - 18.09.2015
Ak Parti, Eski Bakan Elvan'ı İlk Sıraya Yerleştirdi
AK Parti'nin Mersin listesi şu isimlerden oluştu: Lütfi Elvan Yılmaz Tezcan Ali Cumhur Taşkın Hacı Özkan Zeynep Gül Yılmaz Alpaslan Gürgenç Halit Çortul Taner Boz Nafiz Deniz Koral Parça Adem Ali Keskin CHP'DE İLK ÜÇ YERİNİ KORUDU CHP Mersin listesinde ise 7 Haziran'da milletvekili seçilen ilk üç isim Hüseyin Çamak, Fikri Sağlar ve Aytuğ Atıcı yerini korurken, 4. sıra adayı Mustafa Baysan'ın yerine Serdal Kuyucuoğlu kaydırıldı. CHP'nin listesi şöyle: Hüseyin Çamak Durmuş Fikri Sağlar Aytuğ Atıcı Serdal Kuyucuoğlu Sibel Gazi Tabel Ebru Çalışkan Seyit Özananar Semra Kabasakal Nevin Zaimoğlu Celal Çelik Şerife Arıcı Yıldız HDP LİSTESİ DE DEĞİŞTİ HDP'nin Mersin listesi de ilk iki sıradan milletvekili seçilen Dengir Mir Mehmet Fırat ve Çilem Öz Küçükkeleş dışında kaydırmalar ve liste dışı ile değişti.
Çilem Öz - 18.09.2015
Hdp Milletvekili Aday Listesini Açıkladı
HDP, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı.
Çilem Öz - 09.09.2015
Mersin'de Ortak Sağduyu Çağrısı
Vatandaşlara da çağrıda bulunan Aşut, şöyle devam etti: "Unutmayın, terör askerimizi, polisimizi öldürerek hedefine ulaşamaz. Terör, hedefine toplumu birbirine düşman ederek ulaşır. Toplumda kaos ve kargaşa yaratarak ulaşır. Biz bu tuzağa düşmedik, düşmeyeceğiz. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızı itidale, sakinliğe, kardeşlik ve akrabalık bağlarımızın gereği olan daha çok sevgi ve saygıya davet ediyoruz. Özellikle, gençlerimizi şiddetin bir parçası değil, ülkemizin parlak geleceğinin bir parçası ve katkı koyucusu olarak görmek istiyoruz." Ortak basın toplantısına AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, CHP Mersin milletvekilleri Aytuğ Atıcı ile Hüseyin Çamak ve HDP Mersin Milletvekili Çilem Öz'ün yanı sıra AK Parti, CHP ve HDP'nin il başkanları, derneklerin, meslek örgütlerinin, odaların ve borsaların yöneticileri ile yerel yöneticiler katıldı.
Çilem Öz - 01.09.2015
Mersin'de Barış Mitingi
Barış mitingi Tevfik Sırrı Gür Stadı yanındaki alanda düzenlendi. Mitinge, CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı, HDP Mersin Milletvekili Çilem Öz, Barış Bloku üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Çilem Öz - 01.07.2015
Hdp İstanbul Milletvekili Öker Açıklaması
HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker, "Türkiye'nin neresinde Alevilere yönelik hak ihlali varsa bunun burada Mecliste gündeme getirilmesine imkan sağlayacağız" dedi.  HDP İstanbul Milletvekilleri Turgut Öker ve Ali Kenanoğlu, İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, Mersin Milletvekili Çilem Öz, Tunceli Milletvekili Alican Önlü, Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca Meclis'te 1993 yılında Sivas Madımak Oteli'nde meydana gelen olayların 22.
Çilem Öz - 01.07.2015
Hdp Milletvekillerinden Sivas Olayları Açıklaması
HDP İstanbul milletvekilleri Öker ve Ali Kenanoğlu, İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, Mersin Milletvekili Çilem Öz ve Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Madımak Oteli'nde hayatını kaybedenlerin yakınları ile basın toplantısı düzenledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çilem Öz Haberleri | Çilem Öz Kimdir - Haberler - Çilem Öz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Çilem Öz kimdir, hayatı ve biyografisi. Hdp, Trakya'da 'Hayır' Kampanyasını Cezaevi Önünde Başlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 15:06:05. #1.16#

title