Cihan Haber Ajansı Haberleri

Cihan Haber Ajansı haber, Cihan Haber Ajansı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cihan Haber Ajansı - 17.12.2020
17-25 Aralık: FETÖ'nün "yargısal darbe" girişimi
FETÖ'den tutuklu, Hrant Dink cinayeti davasının sanığı gazeteci Ercan Gün gibi bazı isimler 25 Aralık sabahında gözaltı listeleri ve soruşturma detaylarına varana kadar tüm bilgileri sosyal medya hesaplarından paylaştı. STV, Zaman Gazetesi, Cihan Haber Ajansı, Bugün gazetesi, Taraf gazetesi gibi örgüte ait medya organlarında FETÖ'nün propagandası yapıldı.
Cihan Haber Ajansı - 18.11.2020
FETÖ'NÜN "KARANLIK KURUL" ÜYELERİ: Tayin işlerinden sorumlu Mehmet Erdoğan Tüzün
FETÖ'nün "Başyüceler" ya da "istişare heyeti" de denilen bu kurul üyelerinden biri olan Mehmet Erdoğan Tüzün, örgütün Isparta imamlığını yürüttü, Feza Gazetecilik AŞ ve Cihan Haber Ajansında görev aldı.
Cihan Haber Ajansı - 24.02.2020
Şehit Emniyet Müdürü Verdi soruşturmasında tetikçi ile ilgili çarpıcı detaylara ulaşıldı
Tetikçi, 2008 yılında tayin olduktan sonra E.E. ile irtibatını keserek 2008 yılında Ardahan'a tayin olduktan sonra örgütün başka bir "hücre sorumlusuna" devredildi. Ardahan'da "Mahrem İmam Vekili" H.U. adlı FETÖ/PDY hücre sorumlusuna devredilen tetikçi, bu süreçte örgütün kapatılan yayın organlarından Cihan Haber Ajansı çalışanı B.
Cihan Haber Ajansı - 20.02.2020
Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehit edilmesine ilişkin soruşturma
Sarıcaoğlu'nun el konulan cep telefonu ile elektronik posta ve ve sosyal medya hesaplarında yapılan incelemelerde, bulunduğu hücre yapılanması içerisindeki diğer örgüt üyelerinin de kimlik bilgileri belirlenmişti. Yapılanma içerisinde polis, doktor, araştırma görevlisi, öğretmen ve kapatılan Cihan Haber Ajansı çalışanı 27 kişinin bulunduğu ortaya çıkmıştı.
Cihan Haber Ajansı - 19.02.2020
Emniyet Müdürü Verdi'nin şehit edilmesine ilişkin soruşturma
Yapılanma içerisinde polis, doktor, araştırma görevlisi, öğretmen ve kapatılan Cihan Haber Ajansı çalışanı 27 kişinin bulunduğu ortaya çıkmıştı.
Cihan Haber Ajansı - 17.02.2020
Rize Emniyet Müdürü Verdi'nin şehit edilmesine ilişkin soruşturmada gözaltı süresi uzatıldı
Şüpheli Sarıcaoğlu'nun el koyulan cep telefonu, sosyal medya ve elektronik posta hesaplarında yapılan incelemelerde, yer aldığı hücre yapılanması içerisindeki örgüt üyelerinin kimlik bilgileri tespit edilmiş, yapılanmada polis, araştırma görevlisi, öğretmen, doktor ve kapatılan Cihan Haber Ajansı'nın çalışanı 27 kişinin bulunduğu belirlenmişti.
Cihan Haber Ajansı - 17.02.2020
Emniyet Müdürü Verdi'nin şehit edilmesine ilişkin soruşturma
Olayın geçmişi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, 11 Aralık 2018'de görev yeri değişikliği talebinde bulunduğu ve olumsuz yanıt aldığı iddiasıyla il emniyet müdürlüğü makamında düzenlediği silahlı saldırıda, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi şehit eden, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğitcan Köksal'ı da yaralayan polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun FETÖ bağlantısı tespit edildi. Sarıcaoğlu'nun el konulan cep telefonu ile elektronik posta ve ve sosyal medya hesaplarında yapılan incelemelerde, bulunduğu hücre yapılanması içerisindeki diğer örgüt üyelerinin de kimlik bilgileri belirlendi. Yapılanma içerisinde polis, doktor, araştırma görevlisi, öğretmen ve kapatılan Cihan Haber Ajansı çalışanı 27 kişinin bulunduğu ortaya çıktı.
Cihan Haber Ajansı - 13.02.2020
Rize eski Emniyet Müdürü Altuğ Verdi suikastının sır perdesi aralanıyor
Rize'de iki yıl önce makam odasında uğradığı silahlı saldırıyla şehit edilen Emniyet Müdürü Altuğ Verdi suikastı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 25 şüphelinin yakalandığı bildirildi. Polis müdürünün öldürülmesi olayında tespit edilen FETÖ/PDY hücresinde içerisinde 9'u aktif polis, ihraç edilen emniyet mensubu, doktor, araştırma görevlisi, öğretmen ve KHK ile kapatılan örgütün yayın organlarından Cihan Haber Ajansı çalışanının bulunduğu ortaya çıktı.
Cihan Haber Ajansı - 13.02.2020
Emniyet Müdürü Verdi'nin şehit edilmesine ilişkin soruşturmada 25 kişi FETÖ'den gözaltına alındı
Sarıcaoğlu'nun el konulan cep telefonu ile elektronik posta ve ve sosyal medya hesaplarında yapılan incelemelerde, bulunduğu hücre yapılanması içerisindeki diğer örgüt üyelerinin de kimlik bilgileri belirlendi. Yapılanma içerisinde polis, doktor, araştırma görevlisi, öğretmen ve kapatılan Cihan Haber Ajansı çalışanı 27 kişinin bulunduğu ortaya çıktı.
Cihan Haber Ajansı - 13.02.2020
İstanbul merkezli 7 ilde FETÖ operasyonu
Sarıcaoğlu'nun el konulan cep telefonu ile mail ve sosyal medya hesaplarında yapılan incelemelerde, bulunduğu hücre yapılanması içerisindeki diğer örgüt üyelerinin de kimlik bilgileri belirlendi. Yapılanma içerisinde polis, doktor, araştırma görevlisi, öğretmen ve kapatılan Cihan Haber Ajansı çalışanı 27 kişinin bulunduğu ortaya çıktı.
Cihan Haber Ajansı - 07.02.2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'nin 'evet' dediği iddiasına cevap verdi
CHP Grup Başkanvekili Özel, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Özel, dönemin AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP'nin haberi olduğunu söylediğini hatırlatarak, "Ben CHP'de Hakkı Süha Okay dahil herkesle konuştum, video kayıtları inceledik arşiv taraması yaptık tereddüt olmadan durumumuzu tarif edecek noktadayız. Önce kayda geçirmek isteriz ki haberlere baktığımızda AK Parti Grup Başkanvekilleri'nin 'bilgi verdik' dediği toplantı ve son dakika gelişmelerinin hepsi cihan haber ajansı belgeleri olarak internette duruyor.
Cihan Haber Ajansı - 07.02.2020
CHP'li Özel, Başbuğ ve Çiçek hakkındaki suç duyurusunu değerlendirdi Açıklaması
Özel, kanun tasarısının AB'ye uyum kapsamında bir değişiklik olarak lanse edildiğini ifade ederek, bu değişikliğin her aşamasına yönelik haberlerin, daha sonradan FETÖ'nün yayın organı olduğu gerekçesiyle kapatılan Cihan Haber Ajansı tarafından dakika dakika servis edildiğine işaret etti.
Cihan Haber Ajansı - 12.12.2019
"Balyoz'da kumpas" davası dosyası, mütalaa için savcılığa gönderildi
Mahkeme heyeti başkanının, savcılık ve polisteki farklı ifadesini hatırlattığı Konur, "Ben öyle bir tutanağı okumadım, öyle bir şey söylemedim." dedi. Cemaatle ilgili somut hiçbir şey görmediğini ve Amerika'ya dil öğrenmek için gittiklerini tekrarlayan Konur, şunları kaydetti: "Mehmet ağır işlerde de çalıştı Amerika'da. Evet Türkiye'de Cihan Haber Ajansı'nda da çalıştı.
Cihan Haber Ajansı - 06.11.2019
Adana merkezli 15 ildeki FETÖ/PDY operasyonu
Tutuklanan şüpheliler arasındaki kapatılan Cihan Haber Ajansı çalışanı A.
Cihan Haber Ajansı - 05.07.2018
Düzce'deki Fetö/pdy Davasında Karar
Düzce'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan aralarında eski Zaman gazetesi ve Cihan Haber Ajansı Düzce temsilcisinin de bulunduğu, biri firari 3 sanığın yargılandığı davada karar verildi.
Cihan Haber Ajansı - 29.06.2018
Eski CHP Milletvekili Erdem'in Tutuklanması
CHP'de ön seçimle seçilmiştim ve parti içinde 'kesmek' tabiri, 'önünü kesmek' olarak kullanılır. İddianamede farklı bir anlamın nasıl çıkarıldığını anlayamıyorum. Suçsuzum, suçlu olsam kaçmayı düşünebilirdim. Oğlumun Almanya'da görmesi gereken diş tedavisi var. Bu sebeple eşim her ay Almanya'ya gidip gelir. Dokunulmazlığım kaldırıldıktan sonra 38 kere yurt dışına gidip geldim. Kaçacak olsam zaten kaçabilirdim." "Bu FETÖ'cüler paraya çok düşkün" Türkiye'de ideallerini gerçekleştirmek için çalıştığını ve ifadesini alan savcının kendisine, "şüpheliden delile gidildiğini" söylediğini aktaran Erdem, "İddianame siyasidir. Gazetenin gelir kaynaklarında da FETÖ'den gelen tek bir kuruş yoktur. İspatlanırsa idamımı isteyeceğim. Cihan Haber Ajansı (Cihan) ile görüştüğüm söyleniyor.
Cihan Haber Ajansı - 29.06.2018
Dha İstanbul - (Geniş Haber) - Eren Erdem Tutuklandı
"CİHAN HABER AJANSI İLK HACİZ KOYAN AJANS OLMUŞTU" "Cihan Haber Ajansı ile başbaşa görüştüğü" şeklindeki iddiayı ise Erdem, "Diğer haber ajansları gibi Cihan Haber Ajansı'nın da abonesiydik.
Cihan Haber Ajansı - 11.06.2018
Fetö'den Gözaltına Alınan Cihan Medya Çalışanlarına Yurt Dışına Çıkış Yasağı
Samsun’da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan, kapatılan Cihan Haber Ajansı (CHA) muhabiri ile Feza Gazetecilik Cihan Medya çalışanı mahkemece yurt dışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.
Cihan Haber Ajansı - 08.06.2018
Fetö Kanalı "Dünya Tv"Nin PKK Yandaşlığı İddianamede
Üniversiteden mezun olduktan sonra Zaman gazetesi, Cihan Haber Ajansı gibi FETÖ'nün medya kurumlarında muhabir, kameraman ve reklamcı olarak çalıştığını anlatan F.
Cihan Haber Ajansı - 28.05.2018
Fetö Sanıklarına Hapis Cezası
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Cihan Haber Ajansı'nın eski Kozan muhabiri O.
Cihan Haber Ajansı - 11.05.2018
CHP Milletvekili Erdem Hakkındaki İddianame
Gizli tanık Ayçiçeği beyanında, 17-25 Aralık operasyonuna ilişkin tapeleri Ufuk Köroğlu ile Emre Erciş'in getirdiğini, Adana'da MİT tırlarının durdurulması olayından Cihan Haber Ajansı'nın haberdar olduğunu, Eren Erdem'in de haberinin olduğunu anlatarak, tır olayından bir iki saat sonra Karşı gazetesine görüntülerin ulaştığını ifade etti.
Cihan Haber Ajansı - 10.05.2018
Kapatılan Haber Ajansının Müdürüne Fetö Üyeliğinden Hapis Cezası
Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) müzahir olduğu gerekçesiyle kapatılan Feza Gazetecilik AŞ bünyesindeki Cihan Haber Ajansının eski Ankara haber müdürü Kazım Canlan'a, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
Cihan Haber Ajansı - 27.04.2018
Zaman Gazetesi Eski Yönetici ve Çalışanları Hakkındaki Dava
"Bana verilen işi yapmak zorunda kaldım" Eski Feza Gazetecilik ve Cihan Haber Ajansı'nın muhasebecisi olan sanık Ahmet İrem ise, iki kurumun da muhasebe işlerine baktığını belirterek, şirkete 2016 yılında kayyum atandıktan sonra görevine bir süre devam ettiğini, suçlamalar nedeniyle ayrıldığını ve iş bulamadığı için şu an züccaciye sektöründe çalıştığını söyledi.
Cihan Haber Ajansı - 26.04.2018
Düzce'deki Fetö/pdy Davası
Düzce'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında haklarında dava açılan aralarında eski Zaman gazetesi ve Cihan Haber Ajansı Düzce temsilcisi Beytullah Özdemir'in de bulunduğu 1'i firari 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Cihan Haber Ajansı - 24.04.2018
Cumhuriyet Gazetesi Yönetici ve Yazarları Hakkındaki Dava
Kapatılan Samanyolu şirketinden kimseyi aramadığını ve aranmadığını dile getiren Gürsel, "Sadece Abdülhamit Bilici tarafından bir kez arandığım halde mütalaada çok kez FETÖ sanıkları ile irtibat kurduğum haksız olarak iddia edilmiştir. Abdülhamit Bilici ile ben Milliyet Dış Haberler Servisi'nin başındayken, o da kapatılan Cihan Haber Ajansı'nın müdürüyken tanışmıştım.
Cihan Haber Ajansı - 19.04.2018
Kapatılan Karşı Gazetesi Çalışanları Hakkındaki Soruşturma
Karşı gazetenin dahil olduğu Ekinmed Medya Ajans ve Matbaacılık Ticaret Limited Şirketi'nin 2014 yılında KDV hariç 89 bin 230 liralık mal veya hizmeti Arslan Güneydoğu Gazetecilik Matbaacılık ve Kağıt AŞ unvanlı şirketten satın aldığı belirtilen raporda, şu bilgilere yer verildi: "Bu şirketin gazetecilik sektöründe olup PKK terör örgütü yandaşı olduğuna dair basında menfi haberler olduğu, yine Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık AŞ'den 2014'te KDV hariç 45 bin 939 liralık mal veya hizmet satın aldığı, yine Mürekkep Matbaacılık Medya Basım Radyo ve Televizyon AŞ'den 2014 yılında KDV hariç 116 bin 668 lira tutarında mal veya hizmet satın aldığı tespit edilmiştir.
Cihan Haber Ajansı - 23.02.2018
Fetö'nün Talimatıyla Başka Bankadan Kredi Çekip Bank Asya'ya Yatırmışlar
Sanık Ramazan Taşkıran, mahkeme heyetinin sorusu üzerine çeşitli illerde Zaman gazetesi bölge ve il müdürlükleri yaptığını, Cihan Haber Ajansı'na ise zaman zaman haberler gönderdiğini ifade etti.
Cihan Haber Ajansı - 22.02.2018
Karabük'te Fetö/pdy Davası
Sanık Ramazan Taşkıran, mahkeme heyetinin sorusu üzerine çeşitli illerde Zaman gazetesi bölge ve il müdürlükleri yaptığını, Cihan Haber Ajansı'na ise zaman zaman haberler gönderdiğini ifade etti.
Cihan Haber Ajansı - 02.02.2018
Dumankaya'dan, Fetö'ye 50 Milyon Lira Nakit Akışı
FETÖ'nün haber kuruluşlarından olan kapatılan Cihan Haber Ajansı'na 2014-2015 yılları arasında 80 bin 450 lira para akışının bulunduğu kaydedilen fezlekede, aynı şekilde Cihan Medya'ya 2014-2016 yılları arasında 12 bin 691 lira para akışının bulunduğu belirtildi.
Cihan Haber Ajansı - 14.12.2017
Erzurum'da Demirci ve Gül'ün Yargılandığı "Fetö" Davasında Karar
Erzurum'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin soruşturma kapsamında haklarında dava açılan eski Cihan Haber Ajansı ve Zaman Gazetesi Bölge Müdürü Ersin Demirci 6 yıl 3 ay, kapatılan Erzurum Özel Şifa Hastanesi Basın ve Protokol Müdürü Esalettin Gül ise 7 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı.
Cihan Haber Ajansı - 25.11.2017
Yerel Medyada Dönüşüm ve Yeni Arayışlar" İstişare Toplantısı
Bölgede Kürtçe ve Arapça konuşulduğuna ve bir Kürt medyasının bulunduğuna değinen Miroğlu, şöyle devam etti: "Dünyada 120'ye yakın kanal Kürtçe yayın yapıyor. Yarıya yakını satış durumunda. Yarıya yakını da çeşitli Kürt partilerin kurduğu kanallar. Yarıya yakınının yarısı da PKK'nın yönettiği kanallar. Çeşitli araştırmalara göre, bölgede en çok izlenen kanalların arasında TRT Kurdi var. Bu yayıncılığın da bir biçimde güçlenmesi lazım. Yerelde Kürtçe, Arapça yayıncılığın desteklenmesi çok önemli. Kobani eylemlerinden tutun da 6-8 Ekim olaylarına ve Roboski meselesine kadar nasıl bir taraflı yayıncılık, nasıl bir algı operasyonu yapıldığını artık herhalde Türkiye'de kimse tartışmıyor. Roboski ile ilgili çok acele yayın yapan 2 medya kuruluşu vardı. Biri Cihan Haber Ajansı, biri de PKK medyasıydı.
Cihan Haber Ajansı - 16.11.2017
Bolu'da Fetö/pdy Davaları
Ek iş olarak Cihan Haber Ajansı'na seçim sonuçlarını bildirmiş Evinde yapılan aramada "Yeni Bahar", "Ailem" ve "Aksiyon" dergisi ile zaman gazetesinin 2015 tarihli nüshalarının yanı sıra, Cihan Haber Ajansı seçim kimlik kartı ele geçirilen tutuksuz sanık S.
Cihan Haber Ajansı - 30.10.2017
Fetö'cülerden 'İtirafçı' Sanıklara Baskı
Adana'da yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan aralarında KHK ile kapatılan Cihan Haber Ajansı Kozan muhabirinin...
Cihan Haber Ajansı - 26.10.2017
Fetö'nün, Atm Lakaplı "Arama, Tarama Mesulü" Kullandığı Ortaya Çıktı
Zaman Gazetesi muhabiri: "Ekmek parası için şirketlerde çalıştım" Eski Zaman Gazeteci ve Cihan Haber Ajansı (CİHAN) muhabiri tutuklu sanık Mesut Mercan da hakim karşısına çıkarak savunma yaptı.
Cihan Haber Ajansı - 25.10.2017
Darbeci Yarbay, Sıkıyönetim İlan Edildiğini Komutanlara Söylemiş
Mahkeme başkanı, ifadesinin ardından Çehreli'ye, incelenen dizüstü bilgisayarından şifreli bazı dosyalar ile FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait fotoğraflar, örgütün yayın organları Cihan Haber Ajansı, Zaman gazetesi ve Aksiyon dergisinin resim uzantılarının tespit edildiğini, bu konuda bir diyeceğinin olup olmadığını sordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cihan Haber Ajansı Haberleri | Cihan Haber Ajansı Haber - Haberler - Cihan Haber Ajansı haberleri, son dakika cihan haber ajansı haber ve gelişmeleri burada. 17-25 Aralık: FETÖ'nün yargısal darbe girişimi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 02:26:06. #1.14#

title