Chatham House Haberleri

Chatham House haber, Chatham House son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Chatham House - 04.02.2021
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "NATO'nun Türkiye-Yunanistan anlaşmazlığındaki rolü platform sağlamak"
Stoltenberg, düşünce kuruşu Chatham House'un düzenlediği "NATO 2030 için yeni fikirler" başlıklı etkinlikte öğrenciler ve genç liderlerle video konferans üzerinden bir araya geldi.
Chatham House - 03.02.2021
Son dakika haberleri | BAE'nin bölgesel politikaları İsrail'in çıkarlarına hizmet ediyor
BAE ayrıca bölgenin hemen her yerinde askeri ve yumuşak güç unsurlarını harmanlayarak akıllı gücü ön plana çıkarıyor. Bu bağlamda BAE militarist kodlarla Afrika Boynuzu, Yemen, Libya gibi çatışma bölgelerinde aktif siyaset izlemenin yanı sıra, yumuşak güç unsurlarını da harekete geçirmiş durumda. Nitekim 1946'da kurulan The Middle East Institute ve Chatham House gibi ABD'deki düşünce kuruluşlarının baş sponsorlarından olan BAE, aynı zamanda siyasilere koşulsuz destek sağlayan Medhali Selefileri ve Hamza Yusuf, Abdullah bin Beyye çizgisindeki "Sufi" hareketleri de araçsallaştırıyor.
Chatham House - 01.12.2020
Son dakika: TRT World Forum 2020'de, Azerbaycan-Ermenistan çatışması tartışıldı
Bu yıl "Pandemi Sonrası Dünya'da Uluslararası Düzen ve Değişen Dinamikler" başlığıyla 1-2 Aralık'ta 4'üncüsü Kovid-19 salgını nedeniyle çevrim içi düzenlenen TRT World Forum'un "Savaş ve Barış: Azerbaycan-Ermenistan Çatışmasının Kaderi" başlıklı uzmanlardan oluşan yuvarlak masa oturumuna, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev'in yanı sıra Azerbaycan Uluslararası İlişkiler Tahlil Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Büyükelçi Farid Shafiyev, Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü'nde araştırmacı ve Rusya Uluslararası İlişkiler Konseyi (RIAC) ve Gorbaçov Kamu Diplomasisi Fonu'nda uzman Sergey Markedonov ve düşünce kuruluşu Chatham House'da Kafkasya program direktörü Laurence Broers konuşmacı olarak katıldı.
Chatham House - 24.09.2020
EGD 12. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu
Dallara göre diğer ödül kazananların isimleri, kurumları ve ödüle layık görüldüğü haber başlıkları şöyle: Ekonomi Haberi (yazılı basın) - Emre Eser - Hürriyet - Akbil Öğretim Fakültesi Ekonomi Haberi (TV) - Ceren Dilekçi- Bloomberg HT - Chatham House Başkanı Jim O'Neill Sinan Sayrugaç anısına Ekonomi Haberi (İnternet) - Rahim Ak - www.
Chatham House - 15.03.2020
Haftanın tarihine bakış
2010- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İngiltere'nin önde gelen düşünce kuruluşu Chatham House tarafından verilen "2010 Chatham House Ödülü"ne layık görüldü.
Chatham House - 03.02.2020
Mansur Yavaş Chatham House'da konuştu Açıklaması
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, terör örgütü PKK ile ilgili olarak, "Uyuşturucu kaçakçılığı yapıp Avrupa'yı zehirleyen, bebekleri öldüren bir terör örgütüne hiçbir şekilde taviz verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
Chatham House - 03.02.2020
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş İngiltere'ye gidecek
Chatham House toplantısında "yerel demokrasi" konusunda da bir konuşma yapacağı belirtilen Yavaş'ın, ziyareti kapsamında İngiltere ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ile başkent ekonomisini ayağa kaldıracak yeni projeler hakkında iş dünyası ile görüş alışverişinde bulunacağı da kaydedildi.
Chatham House - 15.11.2019
İBB Başkanı İmamloğlu, Londra'da kredi aradı
  CATHAM HOUSE ZİYARETİ   Başkan Ekrem İmamoğlu, İngiltere'nin dünyaca ünlü düşünce kuruluşu Chatham House ziyaret ederek, Başkan Yardımcısı Sir Simon Fraser ve ekibiyle görüştü.
Chatham House - 15.11.2019
İBB Başkanı İmamloğlu, Londra'da kredi aradı
CATHAM HOUSE ZİYARETİ Başkan Ekrem İmamoğlu, İngiltere'nin dünyaca ünlü düşünce kuruluşu Chatham House ziyaret ederek, Başkan Yardımcısı Sir Simon Fraser ve ekibiyle görüştü.
Chatham House - 15.11.2019
Ekrem İmamoğlu Londra'da Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi
İmamoğlu dün başladığı Londra temasları kapsamında sabah Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ile bir araya gelmiş, düşünce kuruluşu Chatham House'da toplantıya katılmış, ardından da Londra Belediye Başkanı Sadık Han ile görüşmüştü.
Chatham House - 14.11.2019
Ekrem İmamoğlu Londra Belediye Başkanı Sadık Han'la görüştü
Londra temasları kapsamında Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ile sabah bir araya geldiğini belirten İmamoğlu, daha sonra da düşünce kuruluşu Chatham House'da bir toplantıya katıldığını kaydetti.
Chatham House - 27.10.2019
Chatham House-Koç Holding Yuvarlak Masa Toplantısı
Dünyanın en etkili düşünce kuruluşları arasında yer alan Chatham House ile Koç Holding'in kurumsal ortaklığı kapsamında gerçekleştirilen "Chatham House-Koç Holding Yuvarlak Masa Toplantısı"nın üçüncüsü gerçekleştirildi.
Chatham House - 21.10.2019
Suudi bakandan Aramco saldırısı açıklaması
Londra'da düşünce kuruluşu Chatham House'da konuşan Cubeyr, "(Aramco saldırısında kullanılan) Füzelerin İran yapımı olduğuna dair kanıtlar güçlü, biz ikna olduk.
Chatham House - 17.05.2019
Hayale Kapılanlar Biz Değil, Onlar"
Maliki, Londra merkezli düşünce kuruluşu Chatham House'da düzenlenen "Filistin'in Geleceği" adlı programda konuştu.
Chatham House - 13.12.2018
Hükümeti Yıl Sonundan Önce Kurabileceğimizi Ümit Ediyorum"
Londra'da düşünce kuruluşu Chatham House'da konuşan Hariri, yeni hükümet kurulmasına yönelik çalışmalarda "son 100 metreye" girdiklerini belirterek, "Yıl sonundan önce kurabileceğimizi ümit ediyorum.
Chatham House - 13.12.2018
Londra'da "Değişen Ortadoğu'da Türkiye" Paneli Düzenlendi
Panelin moderatörlüğünü İngiltere'nin önemli düşünce kuruluşlarından Defense and Security Forum'un Başkanı Lady Olga Maitland üstlenirken, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gülnur Aybet, SETA Strateji Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın ile Chatham House Ortadoğu ve Kuzey Afrika Programından Dr.
Chatham House - 13.12.2018
Cumhurbaşkanlığı Londra'da "Değişen Ortadoğu'da Türkiye" Paneli Düzenledi
Naval and Military Club'ta gerçekleştirilen panelin moderatörlüğünü İngiltere'nin önemli düşünce kuruluşlarından Defense and Security Forum'un Başkanı Lady Olga Maitland üstlenirken, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gülnur Aybet, SETA Strateji Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın ile Chatham House Ortadoğu ve Kuzey Afrika Programından Dr.
Chatham House - 04.12.2018
Analiz - AB Yaptırım Engelini Aşmakta Zorlanıyor
Aynı şekilde Engelleme Mevzuatının da işlerliği İran'la ticari ilişkilerini sonlandıran Avrupalı şirketlerin sayısının her geçen gün artmasıyla sorgulanmaya başladı. Her ne kadar 90'lı yıllarda Bill Clinton'ın geri adım atmasıyla Engelleme Mevzuatının kullanılmasına gerek kalmamış olsa da günümüzdeki ABD yaptırımlarının 90'lardakinden çok daha bağlayıcı olduğu biliniyor. Özellikle 2010 yılında ABD Kongresinin mali işlemlere yönelik getirmiş olduğu yeni düzenlemelerin yalnızca İran'daki yasa dışı faaliyetlere karışan mali kurumlara değil, bu kurumlarla iş yapan üçüncü kişi ve şahıslara da yaptırım getiriyor. Haliyle İran ile ticaret yapan büyük AB şirketlerinin ABD'nin kara listesine girmeyi göze alamayarak yaptırımlara uyması, Engelleme Mevzuatı ile ilgili beklentilerin de kısa süre içinde yok olmasına sebep oldu. Bu durumdan yalnızca Avrupa'daki karar vericilerin değil İran'ın da oldukça rahatsız olduğunun belirtilmesi gerekir. Öyle ki İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Kazım Sajjadpur 6 Kasım'da Chatham House'da yaptığı konuşmasında "AB'nin Engelleme Mevzuatı konusunda acele etmesi gerektiğini, üzerinde çalışıldığını bildiğini ama sonuç alıcı, hızlı ve etkili bir sistemin bir an önce oluşturulması gerektiğini" dile getirdi.
Chatham House - 15.10.2018
Chatham House - Koç Holding Yuvarlak Masa Toplantısı
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Chatham House Mütevelli Heyeti Üyesi Ali Koç, "Türkiye ve Avrupa Birliği'nin birbirlerini anlamaya ve iş birliğine her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğuna inanıyorum.
Chatham House - 13.10.2018
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Londra'da
Londra'da Sivil Toplum Örgütü temsilcileriyle yapacağı toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, bugün başlayan ziyareti kapsamında bu sabah düşünce kuruluşu Chatham House'da "Değişen Dünya Düzeninde Avrupa" konulu yuvarlak masa toplantısına katıldığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Chatham House Haberleri | Chatham House Haber - Haberler - Chatham House haberleri, son dakika chatham house haber ve gelişmeleri burada. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: NATO'nun Türkiye-Yunanistan anlaşmazlığındaki rolü platform sağlamak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.2.2021 02:20:18. #1.16#
title