Charlie Hebdo Haberleri

Charlie Hebdo haber, Charlie Hebdo son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Charlie Hebdo - 21.01.2021
Avrupa'da nevrotik kaygı ve İslam'a karşı nefret anlatıları
2020 Ağustos'unun sonunda aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) Partisi lideri Rasmus Paludan'ın İsveç'in Malmö kentinde Kuran-ı Kerim yakmasının ardından Avrupa'da İslam-karşıtı provokatif eylemler artış gösterdi. İsveç'te Müslümanlar ve aşırı sağcı gruplar arasında artan gerilimin ardından, Norveç'in başkenti Oslo'da Sian üyesi aşırı sağcı bir grubun Kuran-ı Kerim sayfalarını yırtarak İslam'a ve Kur'an'a hakaretler yağdırması büyük tepkilere neden oldu. Akabinde yine İsveç'te bir mescidin önüne, üzerine tehdit içeren nefret söylemleri yazılmış ve ardından yakılmış Kuran-ı Kerim sayfaları ve domuz pastırması bırakıldı. Fransa'da Charlie Hebdo dergisinin, 2005'te Danimarka'da yayımlanan karikatürleri tekrar yayımlama kararını ilan etmesi de düşmanlığın İslam dinine yöneltildiğini tekrar kanıtladı.
Charlie Hebdo - 19.01.2021
Fransa'da caminin kapatıldığı kentin Belediye Başkanından Macron hükümetine beceriksizlik eleştirisi
Charlie Hebdo dergisinin, Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içeren karikatürlerini, okulda öğrencilerine gösteren öğretmenin 16 Ekim'de öldürülmesiyle hükümet, ayrılıkçılığa sebep oldukları gerekçesiyle Müslüman birçok kişi, kuruluş ve ibadet yerlerine yönelik sert adımlar atmıştı.
Charlie Hebdo - 18.01.2021
Türkiye-Fransa ilişkilerinde tarih tekerrür mü ediyor?
Macron'un mektubu ne anlama geliyor? Türk-Fransız ilişkilerinde 2020 yılının son altı ayında yaşanan gerginlikler ve gelgitler iki ülke arasındaki ilişkileri önemli derecede menfi olarak etkiledi. İlk önce Suriye ve Libya'da yaşanan gelişmeler, ardından Doğu Akdeniz'de yaşananlar, daha sonra Yunanistan'la mevcut sorunlar ve Dağlık Karabağ'daki savaş Fransa ile Türkiye'nin karşılıklı ilişkilerinde tansiyonu iyice yükseltti. Bu gelişmeler Fransa'nın Ankara'daki büyükelçisini geri çağırmasına dahi neden oldu. Özellikle Charlie Hebdo dergisinde yayımlanan karikatür, Fransa'daki Müslümanların yaşadıkları sorunlar ve Cumhurbaşkanı Macron'un Müslüman ülkelerde yaptığı açıklamalar iki ülke ilişkilerindeki gerginlik sürecinde büyük etkisi görülen faktörler oldu.
Charlie Hebdo - 16.01.2021
Fransa'da Barakacity'nin kurucusu, Charlie Hebdo'nun eski çalışanına karşı siber taciz davasında aklandı
Fransa'da, hükümetçe feshedilen sivil toplum kuruluşu Barakacity'nin kurucusu Idriss Sihamedi, siber tacizle suçlandığı davada beraat etti.
Charlie Hebdo - 15.01.2021
Fransa İçişleri Bakanı: "İzlenmesini istediğim 18 camiden 9'u kapatıldı"
Charlie Hebdo dergisinin, Hz Muhammed'e yönelik hakaret içeren karikatürlerini, okulda öğrencilerine gösteren öğretmenin 16 Ekim'de öldürülmesiyle hükümet ayrılıkçılığa sebep oldukları gerekçesiyle Müslüman birçok kişi, kuruluş ve ibadet yerlerine yönelik sert adımlar atmıştı.
Charlie Hebdo - 10.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2015- Cumhuriyet gazetesi, Fransa'nın başkenti Paris'te terör saldırısının hedefi olan Mizah Dergisi Charlie Hebdo'nun karikatürlerini yayınladı.
Charlie Hebdo - 07.01.2021
İslami 'ayrılıkçılıktan' beyaz 'ayrıcalığına': Fransa'da ırkçılığın ayak sesleri
Macron'un İslami ayrılıkçılıkla ilgili yaptığı konuşmada "laik cumhuriyet" vurgusu vardı, L'Expresse'e verdiği beyanatta ise "ulus" vurgusu hakimdi. Fransa'nın laik cumhuriyeti korumak için ihtiyacı olan tek şey, aynı dile ve ortak yaşam kültürüne sahip bir ulus oluşturabilmekti. Sarkozy dönemiyle birlikte Fransa, ülkenin temel yaşamsal değerlerinin bozulma yönünde çok hızlı bir dönüşüm içine girdiğinin farkına varmıştı. Bu aşamadan sonra laiklik, cumhuriyet ve ulusal kimlik tartışmaları net bir şekilde yapılmaya başladı. Macron laikliği bir tehdit değil ülkedeki dini farklılıkları sorun olmaktan çıkartacak bir kalkan olarak tanımlasa da, Charlie Hebdo dergisi İslam ile laiklik arasındaki uçurumu daha belirgin hale getirdi ve ne yazık ki söylemin aksine, laiklik bir din haline geldi.
Charlie Hebdo - 04.01.2021
AK Parti Aydın Milletvekili Yavuz'dan muhalefetin yeni yıl mesajlarına tepki Açıklaması
Türkiye'nin içinde bulunduğu uluslararası atmosfere dikkati çeken Yavuz, "Şebiarus töreninde Türkçe Kur'an okunması, İzmir'de Mizah Festivali adı altında Hz Peygambere hakaret eden Charlie Hebdo dergisini destekleyen çizerin davet edilmesi, türbanlı hakimden adalet şüphesi ve son olarak Ayasofya'nın açılmasının felaket olarak nitelendirilmesi.
Charlie Hebdo - 03.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2015- Fransa'nın başkenti Paris'te, Hz. Muhammed'i tasvir eden karikatürler yayımlayan haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo binasına silahlı saldırı düzenlendi.
Charlie Hebdo - 23.12.2020
İzmir Büyükşehir Belediyesinden "Mizah Festivali" açıklaması Açıklaması
Söz konusu festivale Charlie Hebdo dergisinden herhangi bir karikatüristin davet edilmediği aktarılırken, etkinlikteki konuşmacılar arasında yer alan karikatüristler Kichka ve Plantu'nun önceki yıllarda Türkiye'de ağırlandığı ifade edildi.
Charlie Hebdo - 22.12.2020
MHP'li Osmanağaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi faaliyetlerini eleştirdi Açıklaması
Cumhuriyet Gazetesi'nin yayıncısı Yenigün Haber Ajansı Basın ve Yayıncılık Anonim Şirketi tarafından kazanılan ihaleye konu oyunun adının "Yaşasın Cumhuriyet" olduğunu anlatan Osmanağaoğlu, şunları kaydetti: "Daha önce Mustafa Kemal Atatürk imzalı maskelerle gündeme gelen Tunç Soyer, bu kez de Cumhuriyet oyunu ile gündeme gelmiştir. Zaten Tunç Soyer için Atatürk bir maske, Cumhuriyet bir oyundur. Çocuklarımıza cumhuriyet tarihi öğretmek için üretildiği iddia edilen bu oyundan toplu alım yapılmışken, birkaç paketin CHP'nin üst düzey yöneticilerine yollanması isabetli olacaktır. Türk çocuğu atasını da atasının ona emanet ettiği cumhuriyeti de çok iyi bilmektedir. Esas bilinçlenme 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' cümlesinden rahatsız olan, SİHA'ların PKK'lıları inlerinde vurmasına karşı çıkan, kendi devletini Avrupalı basın kuruluşlarına şikayet eden CHP yönetimine lazımdır. Unutulmamalıdır ki Tunç Soyer, sadece İzmir'e zarar veren bir yöresel felaket değildir. Soyer, etkisini şehrin sınırları ötesine taşımayı bilmiş ve ulusal bir tehlike haline gelmiştir. Peygamberimize hayasızca hücum eden ve Cumhurbaşkanına ahlak dışı saldırılar tertip eden Charlie Hebdo dergisi, arkasında Tunç Soyer'in eşi Neptün hanımın desteğini bulabilmektedir.
Charlie Hebdo - 16.12.2020
2015'teki Charlie Hebdo saldırısı sanıklarına 4 yıl ila ömür boyu hapis arasında değişen cezalar verildi
Fransa'nın başkenti Paris'te Ocak 2015'te Charlie Hebdo dergisi binası ile Yahudi marketine düzenlenen ve 17 kişinin hayatını kaybettiği saldırılara ilişkin davada yargılanan 14 sanığa, 4 yıl ila ömür boyu hapis arasında değişen cezalar verildi.
Charlie Hebdo - 16.12.2020
Son dakika: Charlie Hebdo davasında 14 zanlıya ceza yağdı
Bir son dakika haberine göre Fransa'nın başkenti Paris'te Ocak 2015 tarihinde meydana gelen ve Charlie Hebdo dergisinin ofisinin ve bir süpermarketin hedef alındığı terör saldırısının davası sonuçlandı.
Charlie Hebdo - 16.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Avukat Tarcan Ülük, "'İhanetin mizahı olmaz' diye izah edilen bir tarzda bugün bir mizah günleri etkinliği başlatıldı. Davet edilen iki isim var. Bu isimlerin geçmişlerine bakıldığında Charlie Hebdo dergisinde İslam'a ve Peygamber efendimize yönelik olan seviyesiz, sözde mizahın benzerini hatta daha ağırını icra etmiş kişiler olduğunu görüyoruz.
Charlie Hebdo - 10.12.2020
Fransa, Körfez krizine kalıcı çözüm bulunmasını umuyor
İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin öldürülmesinin ardından Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması, Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun hakaret içerikli karikatürlerinin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.
Charlie Hebdo - 07.12.2020
Faslı düşünür Tullabi: "Macron, İslam'a karşı tam anlamıyla bir cehalet içinde"
Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin öldürülmesinin ardından Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması ve Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerinin bazı binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.
Charlie Hebdo - 27.11.2020
Almanya'da DİTİB camisine İslamofobik mektup gönderildi
Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Lörrach Merkez Camisi'ne gönderilen mektupta Fransız Charlie Hebdo dergisinin kapak fotoğrafı ile İslam'a ve Müslümanlara yönelik hakaret içeren ifadeler yer aldı.
Charlie Hebdo - 27.11.2020
İİT'den BM'ye dini sembollere hakaret edilmesini önlemek için bağlayıcı karar çıkarma çağrısı
Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin öldürülmesinin ardından Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması ve Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerinin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.
Charlie Hebdo - 25.11.2020
Almanya'da DİTİB'e bağlı camiye İslamofobik mektup gönderildi
Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Mimar Sinan Camisi'ne gönderilen ve Fransız Charlie Hebdo dergisinin kapak fotoğrafının yer aldığı mektupta, Müslümanlara hakaret içeren ifadeler kullanıldı.
Charlie Hebdo - 14.11.2020
ABD'deki Müslüman örgütlerinin çatı organizasyonundan "Fransa'yı boykot" çağrısı
İslam ve peygamberi Hz. Muhammed hakkında incitici yayınlar yapan Charlie Hebdo dergisinin yayınlarına izin verilmesinin de kabul edilemez olduğunun altı çizilen bildiride, derginin daha önce de Avrupa'da yaşayan Yahudilere karşı anti-semitik tasvirler içeren yayınları hatırlatıldı.
Charlie Hebdo - 14.11.2020
Senegalli eski Bakan Wone, Legion d'Honneur nişanını Fransa'ya iade etti Açıklaması
Aynı zamanda Senegal'in eski Ottowa Büyükelçisi de olan Wone, mektubunda, Hazreti Muhammed'in karikatürlerini yayımlayan Charlie Hebdo'nun kışkırtmayı ve çirkinliği adeta bir geçim kaynağı haline getirdiğinin altını çizerek derginin ne zaman ekonomik sıkıntıya girse aynı yöntemi denediğini belirtti.
Charlie Hebdo - 13.11.2020
Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Musa: "Türkiye'nin dış politikasını anlayabilmek için Avrupa'da bazı parametreler değişmeli"
Dinlerin kutsal değerlerine hakaret edilmemesi gerektiğini aktaran Musa, Müslümanların Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun sadece Hz.
Charlie Hebdo - 10.11.2020
Son dakika haberleri: İDSB'den batıda yükselen İslam ve yabancı düşmanlığına tepki
Kendi değerlerine sahip çıkan liderlerin diktatör ilan edilerek, siyasi, ekonomik veya askeri darbelerle, son dönemde vekalet savaşlarıyla sindirilmeye çalışıldığı ve İslam düşmanlığının batıda artık bir cinnet halini aldığının görüldüğü belirtilen açıklamada, "Diğer taraftan ahlaksızlığı kendine meslek edinmiş Charlie Hebdo gibi paçavraların inanç dünyamızı mümkün olan en iğrenç ve adi tarzda alay konusu edinerek İslami değerlere saldırmasını sapık bir özgürlük anlayışıyla desteklenmektedir.
Charlie Hebdo - 10.11.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan, Al Jazeera için "Avrupa'nın 'Müslüman sorunu' " başlıklı yazı Açıklaması
Fransız Charlie Hebdo dergisinin hazırladığı, Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürlere de değinen Kalın, "İslam peygamberinin saygısız ve tatsız karikatürlerini yayımlamak ifade özgürlüğünü savunmak değil, başlı başına aşırılıkçı bir eylemdir.
Charlie Hebdo - 09.11.2020
Son dakika gündem: Fransa Dışişleri Bakanı, Fas ziyaretinde "İslam dinine saygı mesajını" yineledi
Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin öldürülmesinin ardından Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması, Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun hakaret içerikli karikatürlerinin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.
Charlie Hebdo - 08.11.2020
Avusturya'da Müslümanlara yönelik kışkırtıcı eylem tepkilere neden oldu
Pröbsting, "Bu büyük bir skandal ve düşünce özgürlüğüne yönelik büyük bir baskı. Anlaşılan düşünce özgürlüğü yalnız İslam karşıtı Charlie Hebdo ve (Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel) Macron için var.
Charlie Hebdo - 06.11.2020
Fransa'da 3'ü Türk 4 çocuğa 11 saat gözaltı
Operasyondan bir gün önce, çocukların okulda Hz Muhammed karikatürleri çizen Charlie Hebdo ve öldürülen Samuel Paty hakkında ders gördükleri öğrenildi.
Charlie Hebdo - 06.11.2020
Türkiye karşıtlığı bağlamında BAE-Fransa işbirliği
Son durum Macron'un Ermenistan'la dayanışmasını ifade etmesi ve gerçekleşen son çatışmalarda Azerbaycan ve Türkiye'yi suçlaması, özellikle İslam'a yönelik ve İslamofobiyi canlandıran konuşmaları ve Türkiye karşıtı söylemlerinin hızla artması oluşan krizi üst seviyeye taşıdı. Macron'un bu tavrından cesaretlenen ve Hazreti Peygamber'e hakaret içeren karikatürler yayımlayan Charlie Hebdo dergisinin şimdi de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli karikatür yayımlaması, Paris ve Ankara ilişkilerini daha büyük bir krizin beklediğini gösteriyor.
Charlie Hebdo - 05.11.2020
TBMM Genel Kurulu
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik eleştirilerde bulunan Akçay, şunları söyledi: "Türkiye düşmanlığını şiar edinmiş, ırkçı, sömürgeci, emperyal bir kısım Batı ülkeleri, kutsal değerlerimize saldırılarla yeni bir senaryonun metnini nefret suçuyla yazmaktadır. Sahne Avrupa, aktör Macron, amaç İslam ve Türk düşmanlığıdır. 2 Ekim 2020'de düzenlediği basın toplantısında Türkiye düşmanlığının tetiğine basan Macron, 24 Ekim ve 28 Ekim 2020'de Charlie Hebdo'nun aşağılık saldırılarına göz yummuş, bu eylemi tasdik ve teşvik etmiştir.
Charlie Hebdo - 05.11.2020
Almanya'da Fransız Charlie Hebdo dergisine karşı yapılacak protesto yasaklandı
Almanya'nın Frankfurt kentinde Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içerikli yayınları nedeniyle Fransız Charlie Hebdo dergisini protesto amacıyla 7 Kasım Cumartesi günü yapılması planlanan gösterinin yasaklandığı belirtildi.
Charlie Hebdo - 04.11.2020
Son dakika haberleri! Fransa'da 2015'teki Charlie Hebdo saldırısı davası Kovid-19 engeline takıldı
Son dakika habere göre Fransa'nın başkenti Paris'te Ocak 2015'te Charlie Hebdo dergisi binası ile Yahudi marketine düzenlenen ve 17 kişinin hayatını kaybettiği saldırılara ilişkin mahkeme yeni tip koronavirüs (Kovid-19) engeline takıldı.
Charlie Hebdo - 04.11.2020
Endonezya'da marketler Fransız ürünlerinin satışını durdurdu
Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin öldürülmesinin ardından Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması, Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun hakaret içerikli karikatürlerinin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.
Charlie Hebdo - 04.11.2020
Sudanlı alimler Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı açıklamalarını protesto etti
İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin öldürülmesinin ardından Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması, Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun hakaret içerikli karikatürlerinin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.
Charlie Hebdo - 03.11.2020
Son dakika! Pakistanlı kadınlar Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı açıklamalarını protesto etti
İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin öldürülmesinin ardından Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması, Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun hakaret içerikli karikatürlerinin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.
Charlie Hebdo - 03.11.2020
Son Dakika | Kazakistan Müslümanları Dini İdaresinden Charlie Hebdo'ya tepki
Bir son dakika haberine göre NUR Kazakistan Müslümanları Dini İdaresi (KMDİ), Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'da yer alan ve Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlere tepki gösterdi.
Charlie Hebdo - 03.11.2020
Eski Fransız Bakan Ferry, Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürleri "iğrenç" olarak tanımladı
Fransa'nın eski Eğitim Bakanı ve felsefe öğretmeni Luc Ferry, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'da yer alan ve Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürleri "iğrenç" olarak tanımlayarak, bunların derste gösterilmemesi gerektiğini belirtti.
Charlie Hebdo - 03.11.2020
Son dakika... Burkina Faso İslam Dernekleri Federasyonu'ndan Macron'a kınama
FAIB Başkanı El hadj Oumarou Zoungrana imzalı yazılı açıklamada, Macron'un ifadelerinin yanı sıra Charlie Hebdo'nun karikatürünün de şiddetle kınandığı belirtildi.
Charlie Hebdo - 03.11.2020
Fransız profesörden dini değerlere yönelik alerjinin entelektüel hata olduğu eleştirisi
Samuel Paty'nin öldürülmesinden sonra, Toulouse ve Montpellier kentlerinde otellerin duvarlarına Charlie Hebdo karikatürlerinin yansıtıldığını, bazı kişilerin bu karikatürleri tüm okullarda sergilemek istediğini hatırlatan Marx, bunun İslam dünyasında Fransa karşıtı gösteriler ve boykot çağrılarıyla karşılık bulduğunu anımsattı.
Charlie Hebdo - 02.11.2020
Son dakika haberi: Katar'daki Kültür Köyü'nün duvarlarına Hazreti Muhammed'in ismi yansıtıldı
Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesinin ardından, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması ve Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun hakaret içerikli karikatürlerinin binaların duvarlarına yansıtılması İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.
Charlie Hebdo - 02.11.2020
Son dakika! Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, Macron'un İslam karşıtlığına tepki gösterdi
Lukaşenko, Belarus Metropoliti Veniamin ile görüşmesinde yaptığı konuşmada, Macron'un, Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun Hz.
Charlie Hebdo - 02.11.2020
Son dakika haberleri | BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Karakaş'tan Macron'a destek
Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesinin ardından, Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması ve Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun hakaret içerikli karikatürlerinin binaların duvarlarına yansıtılması İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.
Charlie Hebdo - 02.11.2020
Son dakika! Bangladeş'te 10 binlerce kişi Fransa karşıtı miting düzenledi
Fransa'nın Montpellier ve Toulouse kentlerinde, Paris yakınlarındaki Conflans-Sainte-Honorine semtinde geçen hafta, başı kesilerek öldürülen öğretmeni "anmak için" resmi binaların duvarlarına Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içerikli karikatürleri yansıtılmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Charlie Hebdo Haberleri | Charlie Hebdo Haber - Haberler - Charlie Hebdo haberleri, son dakika charlie hebdo haber ve gelişmeleri burada. Avrupa'da nevrotik kaygı ve İslam'a karşı nefret anlatıları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 02:31:45. #1.15#
title