CHARLES BUKOWSKİ HABERLERİ

Charles Bukowski Haberleri

Charles Bukowski haber, Charles Bukowski son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Charles Bukowski - 18.12.2017
Nejat İşler, Bodrum'da Sanat Etkinliğine Katıldı
İşler, Bodrum'un Yakaköy Mahallesi'nde faaliyet gösteren Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'nde gerçekleştirilen etkinlikte, dünyaca ünlü yazar Charles Bukowski'nin "Dünyanın en güzel kızı" isimli kitabından bölümler okudu.
Charles Bukowski - 31.3.2015
8 Milyon Yıllık İskelet Tiyatro Sahnesinde İdeal Kadına Dönüşüyor
Hakan Bilgin ve Eylem Şenkal'in rol aldığı, prömiyerini Dünya Tiyatrolar Günü'nde gerçekleştiren "Necmiq", Nisan ayı içerisinde Akatlar Kültür Merkezi'nde seyircisi ile tekrar buluşmaya hazırlanıyor. Dünyanın lider tesis yönetim şirketi ISS sponsorluğunda sahnelenen oyunun geliri de TOÇEV'e bağışlanacak. Dünyanın En Eski Aşk Öyküsü "Necmiq"in yazarı ve yönetmeni Uğur Uludağ, oyunu "Çok acayip, gelecekten bir aşk öyküsü" şeklinde tanımlıyor. Tiyatroya verdiği arayı "Şimdi tehdit ediyo gibi olmasın ama kahraman kasabaya geri döndü!" diyerek esprili bir dille kapatan Uludağ, "Necmiq"in can alıcı özetini Charles Bukowski'nin şu sözleri ile yapıyor: "Razı mısın tüm bunlara.
Charles Bukowski - 24.10.2014
Ben Ölürsem Bırak Dağınık Kalsın Saçların Kitabı
İnsanın kendini, dünyayı ve Tanrı'yı arama çabasının ürünü şiir. Bir başka değişle şiir; şairin kendi iç dünyasıyla ya da toplumla çatışmasının sonucunda ortaya çıkan ve acının imbiğinden süzülen bir yaratı. Ve yazmak Charles Bukowski'nin dediği gibi "Enfes güzellikte bir kadınla sevişip üzerine para almak gibi bir şey.
Charles Bukowski - 29.10.2013
Yedinci Sanatın Norveçli Ustası Bent Hamer İstanbul'da
İlk uzun metrajlı filmi "Yumurtalar" ile Moskova Uluslararası Film Festivali'nde en iyi film ve Toronto Film Festivali'nde FIPRESCI ödüllerini kazanan, Charles Bukowski'nin "Factotum" adlı romanından uyarladığı filmde Matt Dillon'ı oynatan Bent Hamer, 31 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde tüm filmlerinin özel gösterimi ve 31 Ekim'de katılacağı söyleşiyle İstanbul Modern'de olacak.
Charles Bukowski - 10.2.2013
Kim, Hangi Kitabı Okuyor?
FERHAT GÖÇER: Charles Bukowski vazgeçilmez yazarımdır.
Charles Bukowski - 20.1.2012
Sonsuz Sanat "46 – Art Edition"da!
Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut'un hayat verdiği, okuyucunun, fotoğrafın karanlık soluğunu ensesinde hissetmesini sağlayan fotoğraf kültür dergisi 46; sanat temalı Ocak – Şubat sayısı "Art Edition"la dünya sanat tarihine tutkulu bir yolculuğa çıktı! Bukowski, Freud, Warhol, Picasso, Van Gogh, Nietzsche, Dali gibi dünya sanat tarihinin en önemli figürlerinin; Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Hakan Gerçek gibi isimlerle hayat bulduğu "46 – Art Edition", 20 Ocak'ta raflarda! Dünyanın kültür mirasına ve insanlığa unutulmaz eserler veren sanatçıları bir araya getiren "46 – Art Edition"da; Charles Bukowski, Edgar Allan Poe, Friedrich Nietzsche, Sigmund Freud, Andy Warhol, Picasso, Vincent Van Gogh, Salvador Dali, Caravaggio, Edvard Munch, William Blake, Slavoj Zizek, Jan Saudek, Misha Gordin, Diane Arbus, Ansel Kiefer, Damien Hirst, Hieronymus Bosch, Marquis De Sade gibi düşünürler, yazarlar, ressamlar ve fenomen olmuş ikonlar okuyucuyla buluşuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Charles Bukowski Haberleri | Charles Bukowski Kimdir - Haberler - Charles Bukowski haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Charles Bukowski kimdir, hayatı ve biyografisi. Boğaziçi Film Festivali'nden Bent Hamer'a Onur Ödülü!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 01:19:45. #1.15#
title