Cevdet Kılıçlar Haberleri

Cevdet Kılıçlar haber, Cevdet Kılıçlar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cevdet Kılıçlar - 31.05.2020
Mahmut Arslan: "Mavi Marmara saldırısının 10. yılında şehitlerimizi rahmetle anıyoruz"
HAK-İŞ Genel Başkanı ve Uluslararası Kudüs ve Filistin'e Destek Sendikalar Birliği Başkanı olarak, İsrail'in gerçekleştirdiği saldırı sonucunda; başta Hizmet-İş Sendikası Adıyaman Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetleme Kurulu Başkanı Fahri Yaldız olmak üzere Cevdet Kılıçlar, Necdet Yıldırım, İbrahim Bilgen, Ali Haydar Bengi, Cengiz Akyüz, Çetin Topçuoğlu, Cengiz Songür, Uğur Süleyman Söylemez, Furkan Doğan ve tüm şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır ve metanet diliyorum.
Cevdet Kılıçlar - 31.05.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan Mavi Marmara mesajı Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı ve Uluslararası Kudüs ve Filistin'e Destek Sendikalar Birliği Başkanı olarak, İsrail'in gerçekleştirdiği saldırı sonucunda, başta Hizmet-İş Sendikası Adıyaman Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetleme Kurulu Başkanı Fahri Yaldız olmak üzere Cevdet Kılıçlar, Necdet Yıldırım, İbrahim Bilgen, Ali Haydar Bengi, Cengiz Akyüz, Çetin Topçuoğlu, Cengiz Songür, Uğur Süleyman Söylemez, Furkan Doğan ve tüm şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır ve metanet diliyorum.
Cevdet Kılıçlar - 31.05.2019
"Mücadelemiz, Kudüs özgür oluncaya kadar devam edecektir"
Arslan, başkanlığını yaptığı Uluslararası Kudüs ve Filistin'e Destek Sendikalar Birliği olarak bağımsız, özgür ve başkenti Kudüs olan bir Filistin için ellerinden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirterek, şöyle devam etti: "Filistin meselesi, sadece Filistinliler'in değil bütün Müslümanların meselesidir. İsrail terör devletinin yaptığı insanlık dışı saldırılara hiçbir zaman sessiz ve tepkisiz kalmayacağız. İsrail askerlerinin yaptığı, hem cinayettir hem de hukuksuzluktur. İsrail'i şiddetle kınıyorum. Uluslararası hukuku çiğneyerek, insanlık onurunu çiğneyen İsrail'e karşı verilen mücadelemiz, Kudüs özgür oluncaya kadar devam edecektir." Arslan, baskında şehit olan Hizmet-İş Sendikası Adıyaman Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetleme Kurulu Başkanı Fahri Yaldız başta olmak üzere, Cevdet Kılıçlar, Necdet Yıldırım, İbrahim Bilgen, Ali Haydar Bengi, Cengiz Akyüz, Çetin Topçuoğlu, Cengiz Songür, Uğur Süleyman Söylemez ve Furkan Doğan'ı rahmetle andığını yineleyerek, ailelerine sabır ve metanet diledi.
Cevdet Kılıçlar - 04.05.2019
Cevdet Kılıçlar'ın Uğruna Ölmeyi İstediği Değerleri Vardı"
Yazar Derya Kılıçlar, Mavi Marmara gemisine İsrail donanması tarafından yapılan saldırıda hayatını kaybeden eşi Cevdet Kılıçlar'ın, uğruna ölmeyi istediği önemli değerlere sahip olduğunu belirterek, "Onun örnekliğine ihtiyacımız olduğunu düşünerek 'Cevdet: Bir Şehidin Hikayesi' kitabını yazdım.
Cevdet Kılıçlar - 28.01.2018
Mavi Marmara Şehidi Anısına Zirve Tırmanışı
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın organizasyonuyla bir araya gelen 18 dağcı, Gazze'ye yardım için yola çıkan Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda şehit olan Cevdet Kılıçlar anısına Aksaray'daki Hasandağı'na zirve tırmanışı başlattı.
Cevdet Kılıçlar - 28.05.2017
Mavi Marmara Şehitleri Anıldı
Grup, saldırıda yaşamını yetiren Necdet Yıldırım ve Cevdet Kılıçlar'ın mezarı başında Kur'an-ı Kerim okudu, dua etti.
Cevdet Kılıçlar - 24.05.2017
Başakşehir, Malazgirtli öğrencileri ağırladı
Başakşehir Belediyesi'nin kardeş şehri Malazgirt'in merkez ve köylerinde eğitim gören 90 öğrenci Başakşehir'i ziyaret etti. Öğrencilerin ilk durağı Başakşehir Belediyesi oldu. Belediye müdürlükleri ve ilgili birimleri gezerek bilgi alan Malazgirtli öğrencilerin ikinci durağı Başakşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet veren bilgievleri oldu. Cevdet Kılıçlar Bilgievi'ne geçen öğrenciler burada atölyeleri gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Cevdet Kılıçlar - 29.09.2016
Aileler elinizi çabuk tutun!..
Başakşehir'de; Akif İnan, Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç, Güvercintepe, Altınşehir, Necdet Yıldırım ve Şahintepe Bilgievleri bulunuyor.
Cevdet Kılıçlar - 20.09.2016
Mavi Marmara'ya Saldırı Davası
Gemi Antalya'dan hareket etmeden önce gümrük ve güvenlik işlemlerinin yapıldığını aktaran Aydın, olay sırasında reji odasında bulunduğu belirterek, yaşadıklarını şöyle anlattı: "İsrail gemileri, saat 22.00 sularında bizi takibe başladı. Bu sırada gemiden canlı yayın yapmaya başladık. Evvela canlı yayınımızı kestiler. Daha sonra zodyakların gemiye yanaşmaya başladığı sırada silah sesleri gelmeye başladı. Reji odasından gemiye yerleştiren 40 kamera vardı. Bu nedenle her olayı buradan görebiliyorduk. İlk önce Cevdet Kılıçlar'ın şehit edilmesine şahit oldum.
Cevdet Kılıçlar - 18.08.2016
Yaz Okulu Öğrencileri Piknik Yaptı
Cevdet Kılıçlar Bilgievi Siyer Öğretmeni Onur Kese Para, Yaz Okulu programı ile ilgili şunları söyledi: "Yaz okulumuzda eğitim alan öğrencilerimizle piknik yapıyoruz.
Cevdet Kılıçlar - 31.05.2016
İhh Afyonkarahisar Temsilciliğinden "Mavi Marmara" Saldırısının Yıl Dönümünde Açıklama Açıklaması
Dert ortak, hedef aynı, Filistin'de İsrail'in yaşattığı ve dünyanın görmezden geldiği zulme seyirci kalmamak ve İsrail'in uyguladığı insanlık dışı ablukayı delmek. ve yine dünyanın gözleri önünde yaşanan devlet terörü, uluslararası karasularında İsrail'in 70 mil açıklarında silahsız sivillere onlarca asker, gemi ve helikopterle düzenlenen kanlı operasyon ve sonuç olarak 10 şehit. Gazze'ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara ve diğer gemilere 31 Mayıs 2010 tarihinde uluslararası sularda seyir halindeyken İsrail silahlı kuvvetleri hain bir saldırı düzenlemişti. Saldırıda 10 insani yardım gönüllüsü Furkan Doğan, Cevdet Kılıçlar, İbrahim Bilgen, Necdet Yıldırım, Fahri Yaldız, Ali Haydar Bengi, Cengiz Akyüz, Çetin Topçuoğlu, Cengiz Songür ve Uğur Süleyman Söylemez kardeşlerimiz şehit olmuş, 50'den fazla kişi yaralanmış ve dünya ile iletişim yasa dışı olarak kesilerek gazeteciler dahil tüm yolcular İsrail tarafından hapsedilmişti.
Cevdet Kılıçlar - 12.03.2015
Mavi Marmara Gemisinde Keşif Yapılacak (2)
"KATLİAM DERECESİNDE BİR ŞİDDET BEKLEMİYORDUK" Ürdünlü müşteki Mahmoud Sadaqa ise, "Mavi Marmara gemisindeydim. Kendimizi her ihtimale hazırlamıştık, beklemediğimiz tek şey katliamdı. Şiddet bekliyorduk ama bu kadar büyük bir şiddet katliam derecesinde bir şiddet beklemiyorduk. Maalesef o da oldu. Geminin içinde bir patlama meydana geldi. Bu patlamanın ardından elektrik kesildi. Cep telefonları çalışmamaya başladı. Cevdet Kılıçlar'ın yere düştüğünü gördüm.
Cevdet Kılıçlar - 16.10.2014
Yeni Dönem Hadis Dersleri Başladı
Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve ilçe sakinlerinin ilgiyle takip ettiği kültür-sanat etkinliklerinin 2014-2015 dönemi başladı. Yeni dönemde Dr. Ebubekir Sifil’in katılımı ile düzenlenen hadis dersleri, 2 haftada bir Başakşehir Belediyesi Cevdet Kılıçlar Bilgievi Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.
Cevdet Kılıçlar - 16.10.2014
Başakşehir'de Ebubekir Sifil ile 'Hadis Dersleri' Başladı
Başakşehir Belediyesi'nin düzenlediği ve ilçe sakinlerinin ilgiyle takip ettiği kültür-sanat etkinliklerinin 2014-2015 dönemi Dr. Ebubekir Sifil'in katılımı ile düzenlenen 'Hadis Dersleri' ile başladı. Dersler iki hafta bir Başakşehir Belediyesi Cevdet Kılıçlar Bilgievi konferans salonunda gerçekleşecek.
Cevdet Kılıçlar - 06.04.2014
Mavi Marmara Şehitleri Adına 100 Tonluk Gıda Yardımı
Çorum İHH olarak Suriye'deki iç savaşın başlamasından itibaren hayırsever Çorumluların yardımlarını Suriye'ye ulaştırdıklarını ifade eden Özkabakçı, şöyle konuştu: "Bazen bizzat Suriye tarafına geçerek dağıtımlara refakat ediyoruz. Şu ana kadar Suriye'ye Çorum İHH olarak 11 insani yardım tırı ulaştırdık, birazdan uğurlayacağımız 4 tırla bu sayı 15'e çıktı. Hedefimiz, içinde bulunduğumuz 2014 yılı içerisinde Mavi Marmara şehitleri adına Suriye'ye 9 insani yardım tırı uğurlamak. Her yardım tırı bir şehidimizin adını taşısın istiyoruz. Bugün de 4 yardım tırını, Mavi Marmara'da şehit olan Furkan Doğan, Cevdet Kılıçlar, Necdet Yıldırım ve Fahri Yaldız yardım tırı adıyla yola çıkarıyoruz.
Cevdet Kılıçlar - 28.03.2014
Bilgievleri Yeraltı Su Dünyasında
Baharın gelmesiyle birlikte gezi programlarına hız veren Başakşehir Belediyesi Bilgievleri, dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı gibi bölümlerin yer aldığı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenilerinden olan akvaryumu gezdiler. Geziye; Şahintepe, Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç, Güvercintepe, Akif İnan, Necdet Yıldırım ve Altınşehir Bilgievleri'nden 1200 öğrenci katıldı.
Cevdet Kılıçlar - 27.12.2013
Mustafa Armağan'la İkinci Tarih Dersi
Başakşehir Cevdet Kılıçlar Bilgievi'nde gerçekleşen söyleşide, Armağan; slayt, kitap ve belgelerle İsmet İnönü ve Kurtuluş Savaşı'nda yanlış bilinen gerçekleri anlattı.
Cevdet Kılıçlar - 09.11.2013
Ebubekir Sifil ile Hadis Dersleri Başladı
Hadis alanında akademik çalışmalar yapan Doç. Dr. Ebubekir Sifil, ayda 2 kez düzenlenecek Başakşehir Söyleşileri’nde hadis dersleri ile yer aldı. Başakşehir Kültür Etkinlikleri yazarlık, tarih, tasavvuf ve hadis eğitimleri ile devam ediyor. Yazar A. Ali Ural tarafından verilen Yazarlık Atölyesi’yle başlayan eğitimlerde Ebu Bekir Sifil hadis dersleri, Mustafa Armağan tarih, Doç. Dr. Ekrem Demirli tasavvuf dersleri verecek. Ebubekir Sifil'in Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde düzenlenen söyleşi programına Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.
Cevdet Kılıçlar - 20.05.2013
'Fotoğraf Makinesi Olanlar Özellikle Hedef Seçildi'
Elinde fotoğraf makinesi olan kişilerin özellikle hedef seçildiğini ifade eden Gümüş, "Furkan Doğan'ın (olayda hayatını kaybetti) da elinde kamera vardı. O nedenle özellikle vuruldu. Olay sona ermesine rağmen Cevdet Kılıçlar elinde fotoğraf makinesi var ve fotoğraf çekiyor diye alnından vuruldu.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cevdet Kılıçlar Haberleri | Cevdet Kılıçlar Kimdir - Haberler - Cevdet Kılıçlar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cevdet Kılıçlar kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber! 'Oku, anla, kazan' projesiyle çocuklar kitap okuma alışkanlığı k
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 16:50:45. #1.16#

title