Cenk Ertürk Haberleri

Cenk Ertürk haber, Cenk Ertürk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cenk Ertürk 16.7.2020
Bu hafta 3 film vizyona girecek
Cenk Ertürk'ün yönetmenliğini yaptığı; Ali Atay, Haluk Bilginer, Hande Doğandemir, Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu'nun rol aldığı "Nuh Tepesi" ikinci kez izleyici ile buluşacak.
Cenk Ertürk 5.3.2020
Bu hafta 9 film vizyona girecek
"Nuh Tepesi" Ali Atay, Haluk Bilginer, Hande Doğandemir, Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu'nun başrollerinde yer aldığı "Nuh Tepesi"ni Cenk Ertürk yazıp yönetti.
Cenk Ertürk 4.3.2020
"Nuh Tepesi" filminin gala gösterimi yapıldı
Tüm oyuncu kadrosunun bir araya geldiği Vadİstanbul AVM'deki gösterim öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan yönetmen Cenk Ertürk, çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, "Nuh Tepesi, uzun bir yolculuk sonunda, seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.
Cenk Ertürk 4.12.2019
25. Gezici Festival Sinoplu sinemaseverlerle buluşacak
Özkan Yılmaz'ın yönettiği "Soluk" adlı filmle başlayacak festivalde, Emin Alper'in yönettiği "Kız Kardeşler", İspanyol yönetmen Luis Bunuel'in "Tristana", Kıvanç Sezer'in "Küçük Şeyler", Cenk Ertürk'ün "Nuh Tepesi", Norman Jewison'ın "Gecenin Sıcağında", Burak Çevik'in "Aidiyet", Ali Özel'in "Bozkır" adlı filmleri gösterilecek.
Cenk Ertürk 25.11.2019
Gezici Festival, 25. yılında!
Dünya galasını yaptığı Tribeca Film Festivali'nde senaryosu ve başrol oyuncularından Ali Atay'ın performansı ile ödüllere layık görülen, Adana Film Festivali'nde En iyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini alan, Cenk Ertürk'ün ilk uzun metrajlı filmi Nuh Tepesi, bir yandan orta yaşın getirdiği krizlerle boğuşurken bir yandan da kendi diktiğini iddia ettiği Nuh Ağacı'nın altına gömülmek isteyen babasının son isteğini gerçekleştirmeye çalışan bir adamın hikâyesini anlatıyor.
Cenk Ertürk 24.10.2019
Nuh Tepesi Ekibi 7. Boğaziçi Film Festivali'ndeydi!
Seyircilerin salonu tıka basa doldurduğu film gösteriminin ardından film ekibi ile bir soru cevap etkinliği gerçekleştirildi. Filmin yönetmeni Cenk Ertürk, filmin yapımcıları Şevki Tuna Ertürk ve Alper Ertürk ile filmin oyuncularından Arın Kuşaksızoğlu'nun katıldığı etkinliğin moderatörlüğünü ise sinema yazarı Burak Göral üstlendi.
Cenk Ertürk 1.10.2019
7. Boğaziçi Film Festivali'nde yarışacak filmler belli oldu
Altın Yunus ödülü için Burak Çevik'in "Aidiyet", Semih Kaplanoğlu'nun "Bağlılık-Aslı", Murat Pay'ın "Dilsiz", Seyid Çolak'ın "Kapan", Nazif Tunç'un "Karınca", Olgun Özdemir'in "Kızım Gibi Kokuyorsun", Eylem Kaftan'ın "Kovan", Cenk Ertürk'ün "Nuh Tepesi" ve Cihan Sağlam'ın "Uzun Zaman Önce" isimli filmleri yarışacak.
Cenk Ertürk 29.9.2019
26. uluslararası adana altın koza film festivali'nde en iyi film 'nuh tepesi'
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ En İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk) Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli) Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak) En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi) En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden) Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler) En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden) Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür) Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür) Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)  Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler)  Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji) SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli) FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi) Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak) ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAR En İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.
Cenk Ertürk 28.9.2019
Dha yurt bülteni - 17
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ En İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk) Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli) Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak) En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi) En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden) Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler) En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden) Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür) Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür) Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)  Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler)  Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji) SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli) FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi) Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak) ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAR En İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.
Cenk Ertürk 28.9.2019
26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen "Ulusal Uzun Metraj Film" yarışması ödülleri törenle sahiplerini buldu. En iyi film ödülüne, yönetmenliğini Cenk Ertürk'ün yaptığı "Nuh Tepesi" layık görüldü.
Cenk Ertürk 5.9.2019
Adana Altın Koza Film Festivali'nin finalistleri belirlendi
Jüri değerlendirmesinin ardından belirlenen 12 eser, adını finale yazdırmaya hak kazandı. Finale kalan filmler, Barış Atay'ın yönettiği "Aden", Burak Çevik'in yönettiği "Aidiyet", Semih Kaplanoğlu imzasını taşıyan "Bağlılık-Aslı", Serhat Karaaslan'ın yönettiği "Görülmüştür", Nihat Durak'ın yönetmenliğini yaptığı "Kapı", Eylem Kaftan'ın yönettiği "Kovan", Pelin Esmer'in imzasını taşıyan "Kraliçe Lear", Ali Aydın'ın yönettiği "Kronoloji", Kıvanç Sezer'in yönetmenliğini üstlendiği "Küçük Şeyler", Cenk Ertürk'ün yönettiği "Nuh Tepesi", Köken Ergün'ün yönettiği "Şehitler" ve Cihan Sağlam imzası taşıyan "Uzun Zaman Önce" oldu.
Cenk Ertürk 5.5.2019
Dha Dış - 'Nuh Tepesi'ne New York'ta Tribeca Film Festivali'nde 2 Ödül
Cenk Ertürk'ün yönetmen ve senaristliğini üstlendiği; başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir'in bulunduğu 'Nuh Tepesi' filmi New York'ta Tribeca Film Festivali'nde iki ödülün sahibi olduNew York'ta 24 Nisan'da başlayan ve bugün sona erecek olan Tribeca Film Festivali'nde...
Cenk Ertürk 3.5.2019
Nuh Tepesi Filmine New York'ta 2 Ödül
Cenk Ertürk'ün yönetmen ve senaristliğini üstlendiği Nuh Tepesi, New York'ta 24 Nisan'da başlayan ve 5 Mayıs Pazar günü sona erecek olan Tribeca Film Festivalinde iki ödülün sahibi oldu.
Cenk Ertürk 17.3.2018
Ankara Uluslararası Film Festivali'ne Doğru
"Ulusal Kısa"da yarışacak filmlerin isimleri ise şöyle: "Boğaz (Emre Birişmen, Fatma Belkıs), Dem (Yalçın Demirağ), Elli Altı (Dilara Şahin, Abdullah Yazıcıoğlu), Hastabakıcı (Soner Sert), Kimse Elimi Tutmasın (Cenk Ertürk), Kötü Kız (Ayçe Kartal), Mutluluk (Necip Çağhan Özdemir), Propaganda (Oğuzhan Kaya), Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var (Umut Subaşı), Sıcak Su: Mavi (Onur Işık Cantürk), Toprak (Onur Yağız), Uzaktaki Yakınlar (Durmuş Sorkut), Yansımalar (M.
Cenk Ertürk 6.11.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
Kısa Film Seçkisi'nde yer alan filmler ile yönetmenleri şöyle: Azad-Yakup Tekintangaç Balık Havuzu-Ezgi Kaplan Dağınık Yatak-Eytan Peker Hurşit-Selcen Yılmazoğlu Huzurevi-Ahmet Toklu Orman-Onur Saylak ve Doğu Akal Tik-Tak-Zeynep Kocak Uçurtma-Serdal Altun Uzun Bir Gün-Cenk Ertürk Zilan-Mehmet Mahsum Akyel Farklı coğrafyalardan 12 belgesel film Belgesel Film Seçkisi'nde ise festivalin bu yılki yarışmalı bölümlerine başvuran ve gösterim talebinde bulunan kısa, uzun ve orta metrajlı belgeseller arasından seçilen ve birbirinden farklı temalarda yetkin örneklerden oluşan 12 film yer alacak.
Cenk Ertürk 24.5.2013
"7 Vadi; 60 Kanat Gölgesi" Taksimde
Ahmet Özel, Ali Boozari, Ania Daria Merska, Ayşe Taşkent, Bernd Metz, Cenk Ertürk, Emeka Ogboh, Emel Erkan, Emel Nekay, Fatma Yıldız, Gamid Ibadullayev, Gülsevim Can, Hava Küçüköner, Hülya Yazıcı, Hüseyin Aktaş, Inbar Ben Ishay, İlhami Atalay, İpek Şenel, Jing Zhou, Lana Al Shami, Mary K.
Şu an buradasınız: Cenk Ertürk Haberleri | Cenk Ertürk Kimdir - Haberler - Cenk Ertürk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cenk Ertürk kimdir, hayatı ve biyografisi. Sosyal mesafeli sinema şenliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.9.2020 18:15:39. #1.15#
title