CENGİZ SEMERCİOĞLU Biyografisi, CENGİZ SEMERCİOĞLU kimdir?

Cengiz Semercioğlu Biyografisi

 Cengiz Semercioğlu
Doğum Yeri İstanbul/ Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1967 -
Cengiz Semercioğlu, 1967 yılında İstanbul‘da doğmuştur.

Aslen Tekirdağ‘lılıdır. Babası Yusuf Semercioğlu’dur.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünde okudu. Daha üniversite öğrencisi iken 1988 yılında gazeteciliğe başladı. 1992 yılında Hürriyet gazetesine geçerek televizyon eleştirileri yazmaya başladı. 1998 yılında Star Haber’de editörlük görevi yaptı. Bir süre de Star gazetesinde çalıştı.

2000 – 2007 yılları arasında Cine 5 televizyonunda çalıştı. Cine 5’de “Başka Yerde Yok” programını hazırladı ve sundu. Habertürk’e kendi hazırlayıp sunduğu “Full Ekran” adlı programı yaptı. Daha sonra aynı programa CNN Türk’te devam etti, daha sonra da Star Tv’ye geçti. En son Tv8’de “İki Laf Edelim” adlı programı hazırlayıp sunmakta iken ağustos 2013 tarihinde yeterli reytinge ulaşmadığı gerekçesiyle kanal yönetimi tarafından kaldırıldı.

Çeşitli televizyon kanallarında yapımcılık ve Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yazarlık yaptı.

Cengiz Semercioğlu, “Kurtlar Vadisi” dizisinin 60.bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2013 Ekim ayında Kanal D’nin senaryosunu Gülse Birsel‘in kaleme aldığı “Yalan Dünya” dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Cengiz Semercioğlu, Star tv de Duymayan Kalmasın adlı magazin programının sunuculuğunu yapmaya başlamıştır. Programı daha önce Seren Serengil ile beraber Deniz Akkaya ve Mesut Yar sunmaktaydı. Fakat Deniz Akkaya ve Mesut Yar'ın programdan ayrılmaları üzerine sunuculuğu 4 Ocak 2017 tarihinden itibaren Cengiz Semercioğlu ile Seren Serengil paylaşmıştır.

Cengiz Semercioğlu, 9 Temmuz 2009 tarihinde Sabah Gazetesi Reklam Grup Koordinatörü Berna Bayık ile evlendi. Pera (d.14 Ağustos 2011) adında bir kızları var.

Cengiz Semercioğlu haberleri için tıklayın

title