CEMİL YAMAN Biyografisi, CEMİL YAMAN kimdir?

Cemil Yaman Biyografisi

 Cemil Yaman
Doğum Yeri Ağrı/ Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1970 -
1970 yılında Ağrı’nın Hamur ilçesinde dünyaya gelen Cemil Yaman, 1975 yılında, henüz 5 yaşındayken ailesiyle birlikte Dilovası’na taşınmıştır. Tüm çocukluğu ve eğitim hayatı Dilovası’nda geçmiştir.

Bir süre Dilovası Belediye Spor Kulübünde yöneticilik, birçok sivil toplum kuruluşunda üyelik, yöneticilik ve başkanlık gibi görevlerde bulunmuştur.

Sayın Cemil Yaman siyasi kariyerine ilk kez "Fazilet Partisi Dilovası Belde Teşkilatı Siyasi İşler Başkanı” sıfatıyla adım atmıştır. Fazilet Partisi’nin 22 Haziran 2001 tarihinde Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması üzerine, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları tarafından kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Dilovası Belde Teşkilatlanma ve partinin Kurucu Siyasi İşler Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

1999 yılında görev yaptığı Dilovası Belediyesi’nden ayrılmış ve Gebze Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır. Koordinatörlüğü döneminde Gebze’de sayısız kültürel ve sanatsal etkinliğe imza atmış, bölgemizde ilk kez "Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri” yapılmasını sağlamıştır. Bu görevinin icrası sırasında 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Dilovası Belediye Başkanlığına aday olmuş ve Dilovası’nın 6. dönem Belediye Başkanı olmuştur. 2014 yerel seçimlerinde aday gösterilmemiştir.

Eğitimin, "İnsan hayatının en önemli yapı taşı” olduğuna inanan Sayın Yaman, Başkanlık görevinden önce de Başkanlık görevi sırasında da gerekli gördüğü tüm kişisel gelişim ve eğitim programlarına aralıksız katılmıştır. Siyaset Akademisi, Siyaset ve Ahlak, Siyaset ve Marka Yönetimi, İletişim Motivasyon gibi seminerlerle; 5018 sayılı Mali Sorumluluk Yasası ve Analitik Bütçe konulu eğitimlere iştirak etmiş ve gösterdiği başarı neticesinde ilgili sertifikalara sahip olmuştur. Sayın Cemil Yaman bunların yanında, birçok mesleki eğitim programlarına da katılmış ve bu eğitimlerde başarıyla noktalamıştır.

Cemil Yaman evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ak Parti 27. dönem Kocaeli 6. sıra milletvekili adayıdır.

Cemil Yaman haberleri için tıklayın

title