Cemal Şengel Haberleri

Cemal Şengel haber, Cemal Şengel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cemal Şengel - 28.04.2018
Daib 2017 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı
Mevcut başkan Cemal Şengel'in yeniden aday olmadığı seçimde Ethem Tanrıver ile Osman Bahar başkanlık için yarıştı.
Cemal Şengel - 28.04.2018
Daib 2017 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısı
DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, toplantıda yaptığı 10 yıldır DAİB'in Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğünü anımsattı.
Cemal Şengel - 08.04.2018
Grafikli - Doğuda Mart Ayı İhracatı Sevindirdi
"Yolumuz açıldıkça ihracatımız daha çok artacak" DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birliğin mart ayında 166 milyon 496 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini anımsatarak, DAİB olarak 2023 hedefleri doğrultusunda sürekli çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Cemal Şengel - 11.02.2018
Şırnak İhracatta 2018'e Hızlı Başladı
"En fazla ihracat Şırnak ilimizden" DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birliğe bağlı 17 il arasında ocak ayında en fazla ihracatın Şırnak'tan yapıldığını söyledi.
Cemal Şengel - 08.02.2018
Grafikli - Doğu ve Güneydoğu'da Yılın İlk Ayında İhracat Yüz Güldürdü
DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birliğin ocak ayında 134 milyon 212 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini söyledi.
Cemal Şengel - 03.02.2018
Daib 2017 Yılı Değerlendirme Toplantısı
DAİB Toplantı Saolununda düzenlenen programa, DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, Başkan Yardımcısı Murat Aslan ile yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.
Cemal Şengel - 25.01.2018
Daib'in 2017'deki İhracat Şampiyonu Şırnak
DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "DAİB'e bağlı 17 ildeki üye firmalar sayesinde 2017 yılında 1 milyar 810 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirilmiş olup bu ihracatın 300 milyon dolarlık kısmı Şırnak'tan gerçekleştirilmiştir.
Cemal Şengel - 22.01.2018
Grafikli - Daib'den 1 Milyar 810 Milyon Dolarlık İhracat
DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, ihracatta 10 milyar doları yakalamak için çaba gösterdiklerini belirterek, "DAİB'e bağlı firmalar geçen yıl toplam 1 milyar 810 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
Cemal Şengel - 13.12.2017
Daib Başkanı Şengel Açıklaması
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, bir millet, iki devlet ülküsü üzerine inşa edilen Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesiyle yeni boyut kazandığını belirtti.
Cemal Şengel - 29.11.2017
Daib'ten E-ticaret Sitelerine Üyelik Desteği
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, "Firmalarımızın uluslararası piyasalara yönelik faaliyet gösteren e-ticaret sitelerine yapacakları üyelik giderlerinin yüzde 80'i Ekonomi Bakanlığınca en fazla 3 yıl boyunca desteklenecek.
Cemal Şengel - 13.11.2017
Grafikli- Doğu ve Güneydoğu'dan İhracat Atağı
"Yılda en az 10 milyar dolarlık ihracat yapmamız lazım" DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birliğin 10 ayda toplamda 1 milyar 498 milyon 305 bin dolarlık ihracat yaptığını söyledi.
Cemal Şengel - 08.11.2017
Demir İpek Yolu Hayaldi, Gerçek Oldu"
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, "Demir İpek Yolu" olarak nitelendirilen ve tarihi İpek Yolu'nu canlandırması beklenen "Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Hattı"na ilişkin, "Demir İpek Yolu en büyük hayalimizdi, gerçek oldu.
Cemal Şengel - 06.11.2017
Daib Firmaları Yurt Dışı Pazarında
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, "Üyelerimizi hedef pazardaki ilgili kuruluş ve firmalar ile bir araya getiriyor ve ticari bağlantılar kurmalarına vesile oluyoruz.
Cemal Şengel - 29.10.2017
E-ticaret Artık Tercih Değil, İhtiyaçtır"
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, Ekonomi Bakanlığının desteklediği projelerden "E-ticaret sitelerine" toplu üyelik işlemlerine başladıklarını belirterek, "E-ticaret ile dünyanın her yerine satış yapmak mümkün. E-ticaretle ihracat artacak.
Cemal Şengel - 28.10.2017
Nahçıvan'daki Tüm Ürünler, Türkiye Ticaretinde Serbest Hale Geldi"
Programa Iğdır Valisi Enver Ünlü, Ağrı Valisi Süleyman Elban, AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, Nahçıvan Başkonsolosu Nihat Erşen, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Başkanı Cemal Şengel, oda başkanları, kurum amirleri ve iş adamları katıldı.
Cemal Şengel - 10.10.2017
Doğu'dan ABD'nin Vize İşlemlerinin Askıya Almasına Tepki
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Başkanı Cemal Şengel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Amerika ve Türkiye'nin yıllardır dost ülke olduğunu belirterek, ABD'nin göçmenler hariç tüm Türkiye vatandaşlarına yönelik vize yasağını eleştirdi.
Cemal Şengel - 05.10.2017
Doğu, İhracatta Avrupa'ya Açıldı
Türkiye'nin turşusu Hollanda sofralarında DAİB Başkanı Cemal Şengel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DAİB olarak 3 bin 500'e yakın aktif üyelerinin bulunduğunu söyledi.
Cemal Şengel - 30.09.2017
Sadece Doğu Elini Çekse Kuzey Irak Tıkanır"
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Başkanı Cemal Şengel, Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY) gayrimeşru referandumuyla ilgili, "Doğu Anadolu Bölgesi'nden Kuzey Irak'a en çok, sebze meyve gıda ürünleri ve inşaat sektörü gidiyor.
Cemal Şengel - 28.09.2017
Erzurum ile Tokat Arasında Ticari Dostluk Çalışmaları
DAİP Başkanı Cemal Şengel, toplantı sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum ile Tokat arasında daha önce dostluk köprülerinin kurulduğunu hatırlattı.
Cemal Şengel - 20.09.2017
Daib, Moskova'da 'Worldfood Moscow Gıda Fuarı'nda
Moskova'nın en büyük toptancı yerleşkelerinden olan Food City'i ziyaret eden heyetin, Food City yöneticileriyle de toplantılar gerçekleştirip, fikir alış verişinde bulunduğu belirtilen açıklamada, DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel'in şu görüşlerine yer verildi: "Bu faaliyetlerle bölgemizdeki firmaların en önemli fonksiyonel yurt dışı tanıtım ve pazarlama faaliyeti olarak sayılan fuar katılım tecrübesi edinmeleri, halen ihracat yapanların ihracat miktarlarının artırılması, hiç ihracat yapmamış firmalarımızın da gerek yabancı alıcılarla ticari görüşmeler yapmak gerekse de ürünlerinin dış pazardaki durumunu gözlemlemek ve aynı sektördeki rakiplerini tanımak ve ihracat tecrübesi yaşamalarına imkan vermenin yanı sıra ülkelerimiz arasındaki mevcut ikili ticari ilişkilerin ve genel anlamda dış ticaretin geliştirilmesi ve artırılmasına yardımcı olmak gibi hususlar hedeflenmiştir.
Cemal Şengel - 07.09.2017
Daib, Moskova'da "Worldfood Moscow Gıda Fuarı"Na Katılacak
Heyetin başta Rusya olmak üzere fuara katılan çeşitli ülkelerin iş adamlarıyla bir araya gelerek ticaret hacminin genişletileceği aktarılan açıklamada, DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel'in şu ifadelerine yer verildi: "Gıda sektöründeki firmalarımız Rusya'nın Moskova kentindeki 'World Food Moscow Fuarı'na katılacak.
Cemal Şengel - 11.07.2017
Doğu ve Güneydoğu'nun İhracat Şampiyonu Şırnak
"En çok ihracat Şırnak'tan" DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölge ihracatının yüzde 16'sını gerçekleştiren Şırnak'ın yılın ilk yarısında bölgeden en fazla ihracat yapan il olduğunu vurguladı.
Cemal Şengel - 30.05.2017
Daib'ten Dış Pazar İçin İki Yeni Urge Projesi
Açıklamada görüşlerine yer verilen DAİB Başkanı Cemal Şengel, "İhracatta yüzde 100 başarı getiren, katılımcıların rekabet gücünü artıracağına inandığımız Ekonomi Bakanlığının ciddi destekler verdiği URGE projelerinin yenilerini hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.
Cemal Şengel - 23.05.2017
Daib İnşaat Firmaları "Project Katar" Fuarına Katıldı
Açıklamada görüşlerine yer verilen DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, Türkiye'nin Katar'a yönelik dış ticaret hacminin artması anlamında söz konusu etkinliklerin önemli rolü olduğunu belirtti.
Cemal Şengel - 04.05.2017
Daib Yönetim Kurulu Başkanı Şengel Açıklaması
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, Gürcistan'da üretimin yok denecek kadar az olduğunu belirterek, "Neredeyse her şeyi ithal ediyor.
Cemal Şengel - 19.04.2017
Daib Gıda Sektörü Arap Ülkeleri ile Buluşacak
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, "Gıda projemizde 3 firma Erzurum'dan olmak üzere toplamda bölgeden 12 firmanın katılımı ile Suudi Arabistan'da etkin yurt dışı ticaret heyeti ve fuar katılımı gerçekleştireceğiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cemal Şengel Haberleri | Cemal Şengel Kimdir - Haberler - Cemal Şengel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cemal Şengel kimdir, hayatı ve biyografisi. Daib Başkanlığına Ethem Tanrıver Seçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 11:12:45. #1.16#
title