CEMAL SAFİ HABERLERİ

Cemal Safi haber, Cemal Safi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cemal Safi

Cemal Safi

Doğum Yeri Samsun / Türkiye
Doğum Tarihi 5.10.1938

Cemal Safi Kimdir ?

Cemal Safi, (d. 15 Ekim 1938) Türk şair. 1938 yılında Samsun’da doğdu. Öğrenimine Sakarya İlkokulu'nda başladı. Samsun Sanat Okulu' nun Torna Tesviye bölümünden mezun oldu. 1959 yılında ailesiyle Ankara' ya taşındı. 1971 yılına kadar o dönemde sahibi oldukları Büyük Otel' de babasının yanında çalıştı. 38 yaşından sonra şiirlerini yazmaya başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Cemal Safi - 16.04.2021
Şair Cemal Safi vefat yıldönümünde anılıyor
Birçok besteci tarafından şiirleri bestelen şair Cemal Safi'nin vefatının üzerinden 3 yıl geçti.
Cemal Safi - 11.04.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Şair Cemal Safi Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Cemal Safi - 12.04.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Şair Cemal Safi Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Cemal Safi - 19.01.2019
AK Parti Samsun Aday Tanıtım Toplantısı
Samsunlu şair Cemal Safi'nin "Gelin Birlik Olalım" şiirinden, "Gelin birlik olalım yarın çok geç olmadan/Gelin dirlik bulalım vazgeçin öç almadan/Nefreti yok edelim gel sen de katıl bize/İntikam eşkıyası sevgiyle gelir dize/Düşman sevindirmenin ne alemi var şimdi?/Milletçe kenetlenip sarılmamız kar şimdi/Başka ulus var mı böyle temiz, böyle saf?/İnsaf edelim dostlar, insaf edelim, insaf!" dizelerini okuyan Erdoğan, şunları söyledi: "Hem millet hem de AK Parti'liler olarak birlik ve beraberlik içinde düşmanı sevindirmeyelim.
Cemal Safi - 25.11.2018
Dha Yurt Bülteni-5
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu'ndaki programa İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ile öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programda Burdur'da görev yapan öğretmenlerle öğrencilerin oluşturduğu Mavi Kanat Grubu tarafından Ömer Lütfi Mete, İbrahim Sadri, Mehmet Demir, Cahit Sıtkı Tarancı, Nazım Hikmet, Cemal Safi, Bahattin Karakoç'un şiirleri seslendirildi.
Cemal Safi - 25.11.2018
Dha Yurt Bülteni-5
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu'ndaki programa İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ile öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programda Burdur'da görev yapan öğretmenlerle öğrencilerin oluşturduğu Mavi Kanat Grubu tarafından Ömer Lütfi Mete, İbrahim Sadri, Mehmet Demir, Cahit Sıtkı Tarancı, Nazım Hikmet, Cemal Safi, Bahattin Karakoç'un şiirleri seslendirildi.
Cemal Safi - 21.04.2018
Yıldırım'dan, Cemal Safi'nin Ailesine Taziye Telefonu
Başbakan Binali Yıldırım, 17 Nisan 2018'de vefat eden ünlü şair Cemal Safi'nin kızı Ebru Safi'yi telefonla arayarak, taziye dileklerini iletti.
Cemal Safi - 21.04.2018
Başbakan Binali Yıldırım, Hayatını Kaybeden Şair Cemal Safi'nin Kızı Ebru Safi'yi Telefonla Ayarak...
IHAAW141515-SIY/21-04-2018 - Başbakan Binali Yıldırım, hayatını kaybeden Şair Cemal Safi’nin kızı Ebru Safi’yi telefonla ayarak taziye dileklerini iletti.
Cemal Safi - 20.04.2018
Şair Cemal Safi, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Türk edebiyatının önemli isimlerinden şair Cemal Safi, siyaset ve sanat dünyasından isimlerin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Cemal Safi - 20.04.2018
Gündem / 20 Nisan 2018
(İdlib/Azez/Afrin) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- Şair Cemal Safi, Bilkent Doğramacızade Ali Paşa Camisi'nde öğleyin düzenlenecek cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.
Cemal Safi - 20.04.2018
Gündem Özeti / 20 Nisan 2018
(İdlib/Azez/Afrin) GÜNCEL 1- Şair Cemal Safi, Bilkent Doğramacızade Ali Paşa Camisi'nde öğleyin düzenlenecek cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.
Cemal Safi - 18.04.2018
Bakan Kurtulmuş'tan Cemal Safi İçin Başsağlığı Mesajı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, şair Cemal Safi'nin vefatı nedeniyle ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.
Cemal Safi - 18.04.2018
Dha Ankara - Bahçeli: Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran olarak açıklanan erken seçimde MHP'nin adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. Twitter'dan erken seçime ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, vefat eden usta Şair Cemal Safi için de başsağlığı mesajı yayınladı.
Cemal Safi - 18.04.2018
Bahçeli'den Cemal Safi İçin Başsağlığı Mesajı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şair ve edebiyatçı Cemal Safi'nin vefatı nedeniyle ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.
Cemal Safi - 18.04.2018
Şair Cemal Safi Cuma Günü Son Yolculuğuna Uğurlanacak
Ankara'da dün vefat eden şair Cemal Safi, cuma günü Bilkent Doğramacızade Ali Paşa Camisi'nde düzenlenecek törenin ardından Gümüşköy Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
Cemal Safi - 18.04.2018
MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması
"Önümüzdeki sisli süreci, risk ve tehlikelerle çevrelenmiş engebeli süreyi, Türk milletinin lehine çevirmek, Türkiye için bir avantaja dönüştürmek siyaset kurumunun, sorumluluk sahibi milli vicdanların asıl görev ve ödevleri arasındadır. Görevden kaçılmaz, ödevden korkulmaz" diyen Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Sayın Cumhurbaşkanı'yla yaptığım müspet ve mümbit görüşmeyle önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben şuurunu 7 Ağustos Yenikapı ruhuyla teyit ederek tarihi mutabakata ulaştık. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin erkene alınmasında fikir birliğine vardık. Sayın Erdoğan erken seçim tarihi olan 24 Haziran 2018'i bir basın toplantısı ile duyurup cümle aleme tebliğ ve ilan etmiştir. Doğrusu budur, olması gereken budur, Türkiye'nin önü açılmış, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilebilmesi için demokratik yol haritası belli olmuştur." Bahçeli, "Türkiye'nin iç ve dış odaklı pek çok meselesi, üstesinden gelinmesi şart olan pek çok meşguliyeti vardır. Bunun için sandığa müracaat, millet iradesini harekete geçirmek büyük bir mecburiyettir. Yapılan, yapılması gereken de budur" ifadesini kullanarak şunları kaydetti: "Sandıktan korkmak, seçimden kaygılanmak, demokrasinin erdemlerinden çekinmek sakat bir mantık, sakıncalı bir bakış, suçlu bir yaklaşımdır. Türkiye çok cepheden saldırı ve kuşatmaya uğramışken demokrasinin imkanlarına başvuru meşru, makul, muvafık bir davranıştır. 24 Haziran 2018 Pazar Günü, cumhurun dirilişine, Cumhuriyet'in doğruluşuna, Türk milletinin devasa seçimine sahne olacaktır. Geldiğimiz bu aşamada Türkiye kazanacak, istikbalimiz parlayacak, istiklal haklarımız bizzat Türk milleti tarafından güvenceye alınacaktır. Seçim kararının milletimize, ülkemize, demokrasimize, siyasi partilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza değerlendirmelerinden, sağduyu ve olgun tavrından dolayı şükranlarımı iletiyorum. Tekraren diyorum ki; Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Gayret bizden takdir Türk milletinden, himaye ise Cenab-ı Allah'tandır. Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti'dir, Türk milletinin ruh kökünden parlayarak doğmuştur. Önümüz hamd olsun açık, gelecek aydınlıktır." MHP lideri Bahçeli, vefat eden şair Cemal Safi'ye de açıklamasında yer vererek, "Ayrıca usta söz yazarı, şiirleriyle kalplere taht kurmuş, düzgün ve ahlaklı hayat çizgisiyle hürmet kazanmış, edebi kabiliyet ve kalitesiyle milletimizin hayranlığını hak etmiş merhum Cemal Safi'ye Allah'tan rahmet niyaz ediyorum.
Cemal Safi - 18.04.2018
TBMM Genel Kurulu
Genel Kurulda yerinden söz alan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, şair Cemal Safi'ye rahmet ailesin ve sevenlerine başsağlığı dileğinde bulundu.
Cemal Safi - 18.04.2018
TBMM Genel Kurulu Toplandı
Başkanvekili Ahmet Aydın, şair Cemal Safi'nin yaşamını yitirdiğini anımsatarak, Safi'ye Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diledi.
Cemal Safi - 18.04.2018
Şair Cemal Safi Vefat Etti
Yazdığı birçok eseri bestelenen ünlü şair Cemal Safi, tedavi gördüğü TOBB ETÜ Hastanesinde dün kalp ve solunumunun durması sonucu hayatını kaybetti.
Cemal Safi - 01.04.2018
Musiki Ustalarına Ödül
Derneğin musiki ödüllerine layık görülen eski bakanlardan Ali Coşkun, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan Kaçalin, ressam Asım Yücesoy, şair Fevzi Demirkol, tambur sanatçısı Tevfik Soyata, Türk Dünyası Müzik Topluluğu Sanat Yönetmeni İrfan Gürdal, şair Cemal Safi, söz yazarı İlter Yeşilay ve şair Vedat Fidanboy'a ödülleri takdim edildi.
Cemal Safi - 03.02.2018
Onur Akay, Şair Cemal Safi İçin Dua İstedi!
8 aydır yoğun bakımda yatan ünlü şarkıların söz yazarı Cemal Safi'nin durumu çok ağır!
Cemal Safi - 27.08.2017
Şair Cemal Safi'ye Şiirleriyle Terapi
"Ya Evde Yoksan", "Vurgun" "Sende Kalmış" adlı kitapları bulunan, yazdığı birçok eseri bestelenen 79 yaşındaki şair Cemal Safi'ye, KOAH nedeniyle kaldırıldığı hastanede şiirleri dinletilerek terapi uygulanıyor.
Cemal Safi - 07.06.2017
Usta şair yoğun bakımda!
Orhan Gencebay'ın 40 şarkısının söz yazarı olan usta şair Cemal Safi'nin, bir haftadır yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi.
Cemal Safi - 16.05.2017
6. Uluslararası Neyzen Tevfik Şiir Festivali
Dört gün süren festivale onur konuğu olarak Samsunlu ünlü şair Cemal Safi katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cemal Safi Haberleri | Cemal Safi Kimdir - Haberler - Cemal Safi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cemal Safi kimdir, hayatı ve biyografisi. Yargıtay Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Yücel Küçükaltun'un Can Azerbaycan'a şiiriyle, iki ülk
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 20:52:12. #1.15#

title