Cem Ersever Haberleri

Cem Ersever haber, Cem Ersever son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cem Ersever - 04.02.2021
Son dakika haber | Eski bakanlardan Adnan Kahveci'nin sır ölümünün üzerinden 28 yıl geçti
Gazeteci Uğur Mumcu, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın, DEP Mardin Milletvekili Mehmet Sincar'ın suikasta uğradığı, Madımak olayları, Başbağlar katliamı ve 33 askerin şehit edilmesi olaylarının yaşandığı bu dönemde, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Adnan Kahveci, eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis ve Binbaşı Cem Ersever hayatını kaybetti.
Cem Ersever - 20.03.2019
MİT Görevlisi: 'Yeşil' Kod Adlı Mahmut Yıldırım'la Telefonda Görüştüm
'GİZLİ TANIKTIM' Tanık Oğuz, avukatların sorusu üzerine JİTEM bünyesinde hiç görev almadığını; ancak o dönemle ilgili birçok yerde bildiklerini anlattığını ve bir dönem de gizli tanıklık yaptığını söyledi. JİTEM'in yüzde yüz gayrimeşru bir kurum olduğunu söyleyen Oğuz, "PKK itirafçıları verdikleri bilgiler değerliyse JİTEM içine dahil ediliyordu. Bu kişiler dokunulmaz oldukları için pis işlere karışıyor ve kişisel çıkarları için her türlü gayrimeşru işlere bulaşıyorlardı. Kaçırdıkları kızlara tecavüz edip öldürüyorlar, sonra da 'örgüt üyesi' diyerek çatışmada öldürüldü havası yaratıyorlardı" iddiasında bulundu. Tanık Oğuz, dava kapsamı dışında bazı bilgiler de verdi. Oğuz, Binbaşı Cem Ersever'in de, 'Celil' kod adlı A.
Cem Ersever - 24.02.2019
Ankara'da Otomobiller Çarpıştı: 2 Yaralı
ANKARA'nın Yenimahalle ilçesinde, iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, sürücüler yaralandı. Kaza, gece saatlerinde, Gayret Mahallesi Şehit Cem Ersever Caddesi Milli İstihbarat Teşkilatı'nın karşısındaki kavşakta meydana geldi.
Cem Ersever - 24.02.2019
Ankara'da Otomobiller Çarpıştı: 2 Yaralı
ANKARA'nın Yenimahalle ilçesinde, iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, sürücüler yaralandı.  Kaza, gece saatlerinde, Gayret Mahallesi Şehit Cem Ersever Caddesi Milli İstihbarat Teşkilatı'nın karşısındaki kavşakta meydana geldi.
Cem Ersever - 14.11.2018
Musa Anter Davası Tanığı: 'Yeşil' Kod Adlı Mahmut Yıldırım Yaşıyor
'YEŞİL'İN YÜZÜ DEĞİŞTİRİLMİŞ OLABİLİR' Nisan 2018 yılında bir televizyon kanalında katıldığı programda 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım, Musa Anter ve Cem Ersever'in öldürülmesiyle ilgili sözleri nedeniyle tanık olarak çağrılan eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, "Ben mesleğim gereği geniş çevresi olan bir kimseyim.
Cem Ersever - 14.03.2016
Musa Anter Cinayeti ve Jitem Davaları
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılarak Cem Ersever dosyanın istenmesine de karar veren mahkeme, sanığın tutukluğuna karar vererek duruşmayı erteledi.
Cem Ersever - 03.04.2014
Ergenekonda Gerekçeli Karar: "Susurluk Ergenekon Örgütü'nün Küçük Bir Hücresidir"
YAKIN TARİHTEKİ CİNAYETLER GAFFAR OKAN, ÖZDEMİR SABANCI Ergenekon Terör Örgütünün varlığının yanı sıra, geçmişteki Abdi İpekçi ve Üzeyir Garih cinayetlerinin de Ergenekon örgütüne izafe edildiği iddialarının olduğunu belirten mahkeme, "Bu türden iddiaların sadece açık kaynak bilgileri ile sınırlı olmadığı da anlaşılmaktadır. Soruşturma kapsamında yapılan aramalarda elde edilen bazı belgelerde, iletişim tespit tutanaklarında, ifadelerde, ezcümle tüm dosya kapsamında; Memduh Ünlütürk, Kemal Kayacan, Adnan Ersöz, Bahattin Özülker, Halit Güngen, Cem Ersever, Uğur Mumcu, Ali Gaffar Okan, Özdemir Sabancı, Mustafa Duyar, Necip Hablemitoğlu, İhsan Güven, İbrahim Çiftçi, Nihat Yazıcı, Rıdvan Özden, Bahtiyar Aydın cinayetleri gibi eylemlerin ve Eşref Bitlis'in helikopterinin düşmesi, Bülent Ecevit'e suikast, Turgut Özal'a suikast olayların azmettiricisinin Ergenekon örgütü olduğuna dair iddiaların yer aldığı görülmektedir.
Cem Ersever - 27.02.2014
Diyarbakır'da 16 Sanıklı Jitem Davasına Devam Edildi
Avukat Tahir Elçi, 1989 yılında vatani görevini yaptığı Antalya'daki birliğinden Cem Ersever'in ekibi tarafından alınarak, 100 bin dolar karşılığında Saddam güçlerine teslim edildiği iddia edilen ölen Mehmet Kılıç'ın kaçırılmasına ilişkin tanıkların hazır olduğunu belirtti.
Cem Ersever - 02.12.2013
Musa Anter Cinayeti Davasında Gerginlik(2)
1993'TE CEM ERSEVER İLE ÖLDÜRÜLEN İTİRAFÇI 2009'DA İSTİFA ETMİŞ Müdahil avukatı Mehmet Selim Okçuoğlu, özellikle 'Hogir' kod adlı itirafçının bazı eylemlerde kullanıldıktan sonra Almanya'ya gönderilerek, öldürülmesi konusunda MİT, jandarma ve Emniyet'te belge olmadığını belirterek, "Benzer durum Mustafa Deniz için de geçerlidir.
Cem Ersever - 31.07.2013
Anter'in Vurulma Anını Gözyaşları İçinde Anlattı
Gevrekçi, itirafçılardan Abdulkadir Aygan'a o dönemde kızdığı için şimdi ismini bu tür olaylarla ilişkilendirdiğini bebelirtti. Gevrekçi, "İtirafçılar iç çamaşırlarını dışarı asarlardı. Ben de buna kızardım. Aygan buna kızdığı için beni hedef seçti. Yeşil'i tanımıyorum, Cem Ersever'i Harp Okulu'ndan tanırım.
Cem Ersever - 07.05.2013
Ergenekon Davası'nda 293. Duruşma
"GLADYONUN ELEMANLARINI BURADA ARAMAYIN" Aydınlık Dergisi'nin, emekli binbaşı Cem Ersever ile röportaj yaptığını anlatan Çiçek, "Ersever'e, Gladyo'yu, JİTEM'i, Hizbullah'ı, Kürt sorununda ABD'nin rolünü, Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis cinayetlerini sorduk.
Cem Ersever - 07.05.2013
"Ergenekon" Davası
Binbaşı Cem Ersever ile yaptıkları röportaja değinen Çiçek, Ersever'e o zamanki adıyla kontrgerilla olan gladyoyu, JİTEM'i, Hizbullah'ı, Çekiç Güç'ü, Kürt sorununda ADB'nin rolünü, Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis cinayetlerini sorduklarını belirterek, bu röportajdan birkaç ay sonra Ersever'in faili meçhul bir cinayete kurban gittiğini hatırlattı.
Cem Ersever - 25.04.2013
Savcı, Özal'ın Öldürüldüğünü 1993'teki Faili Meçhul Cinayetlerle Destekledi
JİTEM'İN KİLİT İSMİ CEM ERSEVER ÖLDÜRÜLDÜ 23 Ağustos 1993: Iğdır-Sultantopu Karakolu baskını neticesinde 14 asker şehit düştü.
Cem Ersever - 16.04.2013
Turgut Özal'ın Ölümüne Dava
-4 Kasım: JİTEM'in kilit isimlerinden olduğu belirtilen Cem Ersever öldürüldü.
Cem Ersever - 21.03.2013
Ankara'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı
Alınan bilgiye göre, İhsan Karakaş'ın kullandığı 06 LOP 04 plakalı otomobil ile Hacı İbili Süngü idaresindeki 06 YTP 08 plakalı otomobil, Yenimahalle Cem Ersever Caddesi'yle Ahmet Refik Sokağı kavşağında çarpıştı.
Cem Ersever - 21.03.2013
Ankara'da İki Araç çarpıştı: 1 Ölü
Alınan bilgiye göre, İhsan Karakaş'ın kullandığı 06 LOP 04 plakalı otomobil ile Hacı İbili Süngü idaresindeki 06 YTP 08 plakalı otomobil, Yenimahalle Cem Ersever Caddesi'yle Ahmet Refik Sokağı kavşağında çarpıştı.
Cem Ersever - 30.01.2013
1993'teki Şüpheli Ölümlere Zaman Aşımı Tehdidi
Mehmet Tosun - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis ve Jandarma Binbaşı Ahmet Cem Ersever'in 1993'te ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmaların zaman aşımına...
Cem Ersever - 22.01.2013
Sağlar: Yaşanan Suikast ve Faili Meçhul Cinayetler Toplumda Travmaya Neden Oldu
Türkiye'de 'bölünme ve irtica" gerekçesiyle beş kez darbelerin yapıldığını hatırlatan Sağlar, ülkede anayasa ve yasalara göre kurulmuş yapının dışında 'derin devlet' olgusu üzerinde durdu. 24 Ocak 1993'te Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun öldürülmesiyle başlayan ve 17 Şubat'ta Eşref Bitlis'in uçağının düşmesi, 17 Mart'ta Turgut Özal'ın ölmesi, Mayıs ayında silahsız 33'erin Bingöl'de şehit edilmesi sürecini anlatan Fikri Sağlar, "2 Temmuz'da Madımak ve arkasında 24 erin şehit edildiği bir karakol baskını oluyor. İki gün sonra da Başbağlar'da 33 köylü ve devamında Mehmet Sincar, Cem Ersever ve arkadaşları öldürülüyor.
Cem Ersever - 22.01.2013
CHP'li Sağlar: Önemli Olan Faili Meçhul Cinayetlerin Gerçek Faillerini Ortaya Çıkarmaktır
'DEVLET İÇİNDEKİ DERİN TEŞKİLATLAR SUİKASTLAR YAPTI' Türkiye'de faili meçhul cinayetin olmadığını ve faillerin belli olduğunu savunan eski Fikri Sağlar ise şunları kaydetti: "Türkiye'de her yapılanın aslında devletin arşivlerinde yeri de var. Ama bütün mesele, o arşivlerden, onları indirebilmek, görebilmek ve gördükten sonra gereğini yerine getirebilmektir. Önemli olan, faili meçhul cinayetlerin gerçek faillerini ortaya çıkarmaktır. Ben derin devletin olduğuna inanıyorum. Anayasa dışına çıkan, devletin içinde hukuka uymayan görevler alanlar oldu. Süleyman Demirel, 'Derin devlet askerdir' dedi. Bakın, 1993'te 24 Ocak'ta Uğur Mumcu'nun, 17 Şubat'ta Eşref Bitlis'in ölümü, Madımak katliamı, Başbağlar'da 33 köylünün katledilmesi, Cem Ersever'in öldürülmesinin ardından Türkiye'de bir dönem başlamıştır.
Cem Ersever - 22.01.2013
BDP'li Aydoğan: "Katliamı Yapanlar Türkiye'nin Kürt Sorununu Çözmesini İstemiyor"
BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Fransa'da 3 kadın teröristin öldürülmesi sonrası yaşananları Cem Ersever cinayetine benzeterek, "Bu suikastı, katliamı yapanlar Türkiye'nin Kürt sorununu çözmesini istemiyor" dedi.
Cem Ersever - 05.01.2013
Ceyhan Mumcu: Uğur Mumcu'ya Suikast Dosyası Zaman Aşımına Uğramasın
Ceyhan Mumcu, "Tamamı 1993 yılında gerçekleşen Eşref Bitlis suikastı, Adnan Kahveci ve Turgut Özal ölümleri, Madımak, Başbağlar ve Cem Ersever olayları da içinde bulunduğumuz yıl içinde ve aynı biçimde zaman aşımına uğrayacak ve katiller için kendiliğinden bir hukuki himaye doğacak.
Cem Ersever - 31.12.2012
Gizli Belgelerden "Çiller Örgütü" Çıktı
CİNAYETLER DE LİSTEDE Raporda, "Çiller Özel Örgütü" olarak nitelenen örgütün eylemlerine ilişkin iddialar şöyle sıralanıyor: "Haydar Aliyev'i devirme operasyonu, Çeçenistan'a müdahale ve Avrasya Feribotu'nun kaçırılması, Mehmet Ağar'la uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Baybaşin'in bağlantısı, Özer Çiller'in nükleer madde kaçakçılığı yapması, Manukyan'a suikast girişimi, Orgeneral Eşref Bitlis'in öldürülmesi, Cem Ersever ve arkadaşlarının öldürülmesi, Askar Simitko ve Lazım Esmaeli'nin öldürülmesi, Behçet Cantürk, Tarık Ümit, Avkuat Yusuf Ekinci, Savaş Buldan, Hacı Karay, Adnan Yıldırım Tekvik Ağansoy, Medet Serhat'in öldürülmeleri.
Cem Ersever - 26.12.2012
Ahmet Özal'dan Basın Toplantısı (1)
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, İstanbul'da basın toplantısı düzenledi. Adli Tıp Raporuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Özal, "Ben 10 sene boyunca Başbakanlık Köşkü'nü de Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nü de gördüm. Benim şov yapmaya, dikkat çekmeye ihtiyacım yok, bu konuda hevesim de yok. Bunu yazan arkadaşlar, buraların kapısını dahi görmemiştir" diye konuştu. Turgut Özal gibi Eşref Bitlis, Cem Ersever, Uğur Mumcu, Çetin Emeç ile Madımak ve Başbağlar olayların aydınlatılması gerektiğini kaydeden Özal, ancak bu ölümlere ilişkin dosyaların zaman aşımı nedeniyle rafa kaldırılmasından endişe ettiğini söyledi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cem Ersever Haberleri | Cem Ersever Kimdir - Haberler - Cem Ersever haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cem Ersever kimdir, hayatı ve biyografisi. Bakırköy'de okul duvarından 50 kilo bal çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.06.2021 23:08:07. #1.13#

title