Celaleddin Harzemşah Haberleri

Celaleddin Harzemşah haber, Celaleddin Harzemşah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Celaleddin Harzemşah - 14.02.2021
Özbek-Türk ortak yapımı "Mendirman Celaleddin" Özbek izleyicilerle buluştu
Özbekistan'ın Milliy TV kanalında ilk bölümü yayımlanan ve Harzemşahlar Devleti'nin son lideri Celaleddin Harzemşah'ın hayatını anlatan Türk-Özbek ortak yapımı diziye Özbek izleyiciler büyük ilgi gösterdi.
Celaleddin Harzemşah - 21.07.2020
Aksaray Valisi Aydoğdu ve Belediye Başkanı Dinçer dizi ve film setlerini ziyaret etti
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, kentte çekimleri devam eden "Celaleddin Harzemşah" dizisi ile "Komutan" filmlerinin setini ziyaret etti.
Celaleddin Harzemşah - 09.07.2018
Cengiz Han'a Rahat Vermeyen Adam | Harzemşahlar
Bu videomuzda Harzemşah hükümdarı Alaattin Muhammed (Mehmet) ve Moğolların başına bela olan Celaleddin Harzemşah'ı ele aldık.
Celaleddin Harzemşah - 21.12.2015
Namık Kemal 175 Yaşında
Namık Kemal'in edebi hayatı hakkında Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fazıl Gökçek, "Namık Kemal, Yeni Türk Edebiyatı'nın kurucusudur. Yeni Türk Edebiyatı'na Şinasi yol açmış Namık Kemal ise temelini oluşturmuştur. Tanzimat'tan sonra Batı'da gelişen edebiyattan etkilenmiştir. 1860'lı yıllardan sonra gerek şiir, gerek yazıları ile Edebiyat'ın nasıl olması gerektiğinin çerçevesini çizmiştir. Tanzimat sanatçıları toplum mühendisleri gibi toplum için yazılar yazmışlardır. Toplumu değiştirmek ve dönüştürmek amaçlı tiyatro ve romanı bir araç olarak kullanmışlardır. Namık Kemal daha çok tiyatrolarıyla dikkat çekmiştir. Namık Kemal'in Türk edebiyatı'na kazandırdığı tiyatro eserleri Gülnihal, Vatan Yahut Silistre, Akif Bey, Zavallı Çocuk, Kara Bela, Celaleddin Harzemşah'dır'' dedi.
Celaleddin Harzemşah - 02.08.2011
Ağustos Milli Mutabakat Çağrısı-Bi​rlik ve Kardeşlik Bayramı
Platform olarak geçmişteki faaliyetlerimiz içersinde paneller ,yemekli anma toplantıları ve kitap dağıtımı vardı,Dr.Veysi ERKEN beyin derlediği şehidimizin şehadetinden sonraki hakkında çıkan yazılarından oluşan ''ER KİŞİ ve BİR KAR TANESİ OLSAM'' kitaplarını bastık. Sn.Cumhurbaşkanımıza ülkemizin bütün milletvekillerine ,Sn.Başbakan ve bakanlar kurulu dahil yönetim kadrolarına sanayi ve ticaret erbabına ve sevenlerine bilabedel ulaştırdık. Ramazan ayı sonunda .Şehidimizin siyasi hayatı boyunca yaptığı konuşmaları yeni bir kitap vasıtasıyla gençler ve onu tekrar tanımak istiyenlerle buluşturucağız.Bütün bu çalışmaları www.mygbp.org izliyebilirsiniz.. Platformumuzun bu yıl içersindeki çalışmaları içersinde ''Celaleddin HARZEMŞAH ve Muhsin YAZICIOĞLU'' rol modeli -adlı makale yarışmasını düzenlemek ve bunu şehidimizin sene sonu 56.
Celaleddin Harzemşah - 09.03.2011
Nihat Eren Renk Ahenk Adlı Programda
Muhsin Yazıcıoğlu Gönülden Bağlılar Platformu Kurucu ve Sözcüsü Nihat EREN yarın 15:00 da Moral FM de yayınlanan Fethi ÇAĞIL'ın sunuculuğunu yaptığı RENK AHENK adlı programa konuk olacaktır. Nihat EREN programda Celaleddin HARZEMŞAH-Muhsin YAZICIOĞLU rol modeli araştırma yarışmasını ve platformu ve Muhsin Yazıcıoğlunu anlatacaktır.
Celaleddin Harzemşah - 07.03.2011
'Muhsin Yazıcıoğlu Rol Model' Yarışması Yapılacak
"Sağlığında Moğol istilasına direnmiş Celaleddin Harzemşah adlı tarihi şahsiyeti örnek aldığını söyleyen Muhsin Yazıcıoğlu'nun yeni yetişen nesle nasıl örnek bir kişilik olabileceğini irdeleyerek Harzemşah'ı rol modeli kabul eden, Yazıcıoğlu'nu bu rol modelliğini benimsemiş gençler ve aralarında ki bu ilişkiyi nasıl ortaya koyarız.
Celaleddin Harzemşah - 07.03.2011
Eli Kalem Tutan Gençler!!
Sağlığında Moğol istilasına direnmiş Celaleddin Harzemşah adlı tarihi şahsiyeti örnek aldığını söyleyen Muhsin Yazıcıoğlu'nun yeni yetişen nesle nasıl örnek bir kişilik olabileceğini irdeleyerek Harzemşah'ı rol modeli kabul eden, Muhsin Yazıcıoğlu'nu rol modelliğini benimsemiş gençler ve aralarında ki bu ilişkiyi nasıl ortaya koyarız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Celaleddin Harzemşah Haberleri | Celaleddin Harzemşah Kimdir - Haberler - Celaleddin Harzemşah haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Celaleddin Harzemşah kimdir, hayatı ve biyografisi. DİYARBAKIR - Akademisyenler önemli şahsiyetlere ait mezarların izini sür
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 03:03:28. #1.16#

title