Camiye dadanan hırsızlar, dua ettikten sonra yardım kutusundaki paraları çaldı
Haberler » Güncel » Camiye dadanan hırsızlar, dua ettikten sonra yardım kutusundaki paraları çaldı - Haber

Camiye dadanan hırsızlar, dua ettikten sonra yardım kutusundaki paraları çaldı

Bursa'da camiyi mesken edinen 2 hırsız, telefonunu camide şarj edip dua ettikten sonra yardım kutusundaki paraları çaldı. O anlar ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Camiye dadanan hırsızlar, dua ettikten sonra yardım kutusundaki paraları çaldı

'da bir camiye giren 2 hırsız önce dua etti, sonra kapıyı kırıp, yardım kutusundaki paraları çaldı. O anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

DUA EDİP PARALARI ALDILAR

Şehir merkezindeki bir camiyi mesken edinen hırsızlar, 2 kez hırsızlık yapmak için geldi. Camiye giren hırsızlar önce cep telefonlarını şarja taktı, sonra ellerini açıp dua etti.

Daha sonra hırsızlık yapmaya başlayan hırsızlar, önce yardım kutusunu kırıp içindeki paraları çaldı. Daha sonra imamın odasına yönelen hırsızlar, kilitli kapıyı ayaklarıyla kırıp, buradaki takvim paralarını da çaldı. Hırsızların dua etmesi, yardım kutusunun içindeki paraları çalması ve imamın odasının kapısını kırması güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

800 LİRAYI ALIP KAÇTILAR

Hırsızların caminin içindeki rahat tavırları bu kadar da olmaz dedirtti. Hırsızlar yardım kutusu ve takvim para olmak üzere toplam 800 lirayı çalarak kayıplara karıştı. Polis ekipleri camide inceleme yapıp, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Cemaat ise camilerini ikinci defa soyan hırsızlara tepki gösterdi.

"RAHAT TAVIRLARLA GİRİYORLAR"

İkinci kez camilerinin soyulduğunu belirten vatandaşlar, "Hırsızlar camiye rahat tavırlarla giriyor. Önce etrafı kolaçan ettikten sonra caminin yardım kutusunu kırarak içindeki paraları çalıyorlar. Sonra caminin içindeki imamın odasına yönelip kilitli kapıyı kırarak, burada bulunan takvim paralarını alıp kayıplara karışıyorlar" dedi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Camiye dadanan hırsızlar, dua ettikten sonra yardım kutusundaki paraları çaldı
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler