Çağla Şıkel, vergide usulsüzlük davasından beraat etti

Çağla Şıkel, vergide usulsüzlük davasından beraat etti

Vergide usulsüzlük yaptığı iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanan manken Çağla Şıkel, delil yetersizliğinden beraat etti.

Çağla Şıkel, vergide usulsüzlük davasından beraat etti

Vergi müfettişlerinin 'bağımsız manken ve modellerin faaliyeti' kapsamında yaptıkları denetimlerde Çağla Şıkel adına 2013'te satışa dayanmayan sahte faturalar düzenlendiği tespit edildi. Vergi müfettişleri Çağla Şıkel'e önce yüklü miktarda vergi cezası kesti, ardından İstanbul Cumhuriyet Savcılığı vergide usulsüzlük yaptığı iddiasıyla ihbarda bulunuldu. Savcılık vergide usulsüzlük suçlaması için 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Şıkel davadan beraat etti.

MUHASEBECİSİNİ SUÇLADI

Suçlamayı kabul etmeyen Çağla Şikel, olaydan vergi cezası gelince haberdar olduğunu belirterek, söz konusu eylemin bilgisi dışında olduğunu ve eski muhasebecisi Erdal D. tarafından yapıldığını ileri sürdü. Erdal D.'ye 370 bin TL gönderdiğini belirten ünlü manken, muhasebecisi tarafından mağdur edildiğini ifadesinde söyledi.

BİLİRKİŞİ: ŞIKEL SAHTE BELGELERİ BİLEREK KULLANMADI

Mahkemenin dosyayı gönderdiği bilirkişi tarafından Şıkel'in sahte olduğu iddia edilen belgeleri bilerek kullandığı yönünde somut bir tespitin olmadığını rapor etti.

YETERLİ DELİL ELDE EDİLEMEDİ

İstanbul 25. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya Çağla Şıkel'in avukatı katıldı. Hakim, Şıkel'in cezalandırılmasına yeterli her türlü şüpheden uzak, kesin, inandırıcı delil elde edilemediği ve yüklenen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (10)

 • SSK EMEKLİSİ:
  BİLİRMİSİNİZ GELİŞMİŞ ÜLKELERİN ÇOĞUNDA VERGİ KAÇIRMAK EN BÜYÜK SUÇ DUR.
 • KOÇANLI:
  Muhasebecilere hiç denedim yok. Kardeşim gerçek bir hukuk devleti olsak. Böyle bir durumda tek suçlu MUHASEBECİDİR ! Çünkü ben ona al benim işlerimi kanuna uygun olarak yap diye, sorumluluğumu, yükümlülüğümü ona veriyoru, Çünkü ben uğraşamıyorum benim işi şu, senin işin bu! Birde mesela biri gidiyor başkasının kimliğini ele geçirip onun adına şirket kuruyor kişiyi borçlandırıyor. Ya dünyanın hangi ülkesinde var bu bizden başka ? Almanyada parmak izi onayı ile yapılıyor bu tarz şeyler
 • MUHASEBECİ:
  bana vergi çıkartma ne işlersen işle nerden fatura bulursan bul derken mükelleflerin suçu yok sonra iş bu noktaya gelince suçlu muhasebeci ne güzel dünya
 • VATANDAŞ:
  muhasebecin sana akıl veriyor devlete az vergi verelim diye sen kabul ediyorsun muhasebeci komisyonunu katlamalı alıyor alan razı veren razı bomba patlayınca muhasebeci suçlu ha gülerler adama yahu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.