Bursa'da Trafik Kazası

Bursa'da Trafik Kazası

Bursa'da Freni Boşalan Yolcu Otobüsü, Önce Dolmuşa, Ardından da Başka Bir Otomobile ve Benzinlik Girişinde Bulunan Elektrik Direğine Çarptı. Kazada Ölen Yada Yaralanan Olmazken, Yolcu Otobüsünün Elektrik Direğine Çarparak Benzin İstasyonuna Girmemesi Bir Faciayı Önledi.

Bursa'da Trafik Kazası

Bursa'da freni boşalan yolcu otobüsü, önce dolmuşa, ardından da başka bir otomobile ve benzinlik girişinde bulunan elektrik direğine çarptı. Kazada ölen yada yaralanan olmazken, yolcu otobüsünün elektrik direğine çarparak benzin istasyonuna girmemesi bir faciayı önledi.

Edinilen bilgiye göre, bugün saat 16.30 sıralarında İnönü Caddesi üzerinde seyreden Salih Ç. idaresindeki 16 KB 584 özel yolcu otobüsü, Dörtyol kavşağında kırmızı ışıkta durdu. Diğer yönden gelen araçların geçiş yaptığı sırada frenleri boşalan otobüs, önce Kayhan'dan Cumhuriyet Caddesi'ne giden ve içerisinde iki yolcunun bulunduğu Göksel Gavaz (29) idaresindeki 16 D 0721 plakalı dolmuşa çarptı. Buna rağmen durmayan yolcu otobüsü, daha sonra sürücüsü ve plakası belirlenemeyen bir otomobile daha çarparak, benzin istasyona doğru hızlanmaya başladı. Sürücüsünün kaldırıma çarparak durdurmaya çalıştığı otobüs, yan tarafını elektrik direğine sürterek, benzin istasyonunun girişinde durdurmayı başardı. Benzin istasyonu ve çevre esnafın yüreklerini ağızlarına getiren kazada ölen yada yaralanan olmazken, dolmuş sürücüsü kazanın şokunu uzun süre üzerinden atamadı. Yeşil ışıkta geçtiği sırada otobüsün üzerine geldiğini fark ettiğini söyleyen 16 D 0721 plakalı dolmuş sürücüsü Göksel Gavaz (29), "Bir anda korkup hızlanmak istedim. Ancak otobüsün çarpmasına mani olamadım. Arka koltukta 2 yolcum vardı. Yara almadan kurtuldular. Ancak otobüs benzin istasyonuna girecek diye çok korktum" dedi.

Derebahçe, Emirsultan, Uluyol, Santral Garaj, Heykel hattında çalışan otobüsün şoförü Salih Ç. ise, kazanın teknik bir arızadan kaynaklandığını savundu. Aldığı yolcularla birlikte kırmızı ışıkta beklediğini söyleyen şahıs, "Bu sırada otobüsün freni boşaldı. Önümdeki araçlara çarparak durdurmak istedim. Ancak duramayınca direğe çarpmak zorunda kaldım. Eğer aşağıya gitmiş olsaydım, kazanın sonuçları daha farklı olacaktı" diye konuştu.

Bursa'nın en işlek caddelerinden birinde yaşanan kaza sonrası polis ve itfaiye ekipleri seferber olurken, kazanın maddi hasarla atlatılması sevindirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(AOA-MŞ-OK-Y)

Kaynak: İHA