Bülent Akbaş Haberleri

Bülent Akbaş haber, Bülent Akbaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bülent Akbaş - 24.02.2020
"Yapı Mühendisliği Test Merkezi" afet risklerinin azaltılmasını sağlayacak
GTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de deprem yapı mühendisliği alanında ulusal bir test merkezinin bulunmadığına dikkati çekti.
Bülent Akbaş - 03.03.2019
Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Başkentte 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Bülent Akbaş - 19.02.2019
Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında
Ankara'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.
Bülent Akbaş - 12.10.2018
Antalya'da Pilotun Cinayetten Yargılandığı Dava
3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Asım Onur C, müşteki Bülent Akbaş, yakınları ve taraf avukatları katıldı.
Bülent Akbaş - 13.08.2018
Küresel Sorunlara Karşı Küresel Mühendisler Yetiştirilecek
GTÜ İnşaat Mühendisliği, yaklaşık 20 yıllık Deprem ve Yapı Mühendisliği Anabilim Dalı yüksek lisans programının bilgi birikimi ile ilk kez lisans düzeyi eğitimine 2018-2019 Akademik Yılında başlayacak. Öğrenim dilinin yüzde yüz İngilizce olacağı GTÜ İnşaat Mühendisliği çağımız yapılarının küresel sorunlarına en yeni bilimsel verilerle çözüm üretecek mühendisleri yetiştirecek. GTÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Akbaş GTÜ İnşaat Mühendisliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Bülent Akbaş - 18.08.2017
Deprem Çalıştayı Son Gün Oturumuyla Tamamlandı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı-IV, kapanış oturumunun ardından sona erdi. Afette Lojistik konusunun konuşulduğu son oturuma Kocaeli İl Afet Müdürü Salim Tekoğlu, BM Unicef Çocuklara Yardım Fonu temsilcisi Patrick Efinda Kaso, Gebze Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Bülent Akbaş, Dz.
Bülent Akbaş - 18.08.2017
Deprem Çalıştayı Son Gün Oturumuyla Tamamlandı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı-IV, kapanış oturumunun ardından sona erdi. Afette Lojistik konusunun konuşulduğu son oturuma Kocaeli İl Afet Müdürü Salim Tekoğlu, BM Unicef Çocuklara Yardım Fonu temsilcisi Patrick Efinda Kaso, Gebze Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Bülent Akbaş, Dz.
Bülent Akbaş - 17.08.2017
4. Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı" Sona Erdi
Çalıştayın son oturumuna, AFAD Kocaeli İl Müdürü Salim Tekoğlu, BM Çocuklara Yardım Fonu Temsilcisi Patrick Efinda Kaso, Gebze Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Bülent Akbaş, Dz.
Bülent Akbaş - 17.08.2017
Depremde Erken Uyarı Sinyali Üretmek Mümkün"
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Akbaş, Marmara Denizi'nde gerçekleşmesi muhtemel sarsıntının Kocaeli ve civarında yaratacağı can ve mal kaybı riskinin halen devam ettiğini ancak olası depremde 10 saniye ve altında erken...
Bülent Akbaş - 16.08.2016
Doğu Marmara İçin Erken Uyarı Sistemi Geliştirilmeli"
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Akbaş, Doğu Marmara bölgesi için erken uyarı ve acil müdahale sistemi geliştirilmesinin şart olduğunu belirtti.
Bülent Akbaş - 26.02.2016
İzmir'deki "Askeri Casusluk" Davasında Karar Bekleniyor
Kılınç, Özkaynak'ın marinasında müdür olarak çalışan emekli Albay Coşkun Başbuğ ile Korkmaz, Safiye Köten, Hakan Oğuzhan, Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme biriminde görevli Albay Bülent Acar, Ankara Jandarma Komutanlığı Muharebe Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBSİS) biriminde çalışan muvazzaf Albay Engin Çırakoğlu, Deniz Kuvvetleri Harp Karargahı ve Muhabere Elektronik Tesisler Komutanlığında görevli muvazzaf Binbaşı Bülent Akbaş, Marmaris Aksaz Deniz Üssünde çalışan muvazzaf Yüzbaşı Engin Karatekin, Marmaris Sahil Güvenlik Komutanlığında bot komutanlığı yapan muvazzaf Üsteğmen Onur Süer'in, Özkaynak liderliğindeki "örgütün" koordinatörleri olduğunu ileri sürdü.
Bülent Akbaş - 16.02.2016
Aslı Baş Davası Devam Edildi (2)
Mahkeme, KAYITLARI İSTEDİ Manken Aslı Baş'ın ölümüyle ilgili davanın bugünkü duruşmasında mahkeme, olay tarihinde saat 02.52'de Bülent Akbaş adına kayıtlı '0532 740 92 ..' numaralı telefondan Alo 156 Jandarma ve Alo 155 Polis İmdat ihbar hatlarıyla olayla ilgili yapılan görüşmelerle ilgili kayıtların CD'si ve çözümleriyle, aynı gün yapılan başka ihbarlar varsa bildirilmesi için yazı yazılmasını istedi.
Bülent Akbaş - 15.02.2016
Aa Günün Başlıkları
(15.19) 5- Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Bakanlıkta basın toplantısı düzenledi. Bilgiç'in öne çıkan açıklamaları şöyle: "(ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü) Kirby'nin müttefiki Türkiye ile bir terör örgütünü aynı kefeye koyan açıklamalarını hayretle karşıladık" - "Hava savunma eğitimi çerçevesinde Konya'da Suudi Arabistan uçakları var. DAEŞ'e karşı mücadele eden uluslararası koalisyon çerçevesinde ise herhangi bir Suudi Arabistan uçağı henüz Türkiye'de bulunmuyor. Ancak önümüzdeki dönemde alınan prensip kararı çerçevesinde Suudi Arabistan uçakları İncirlik'e gelecek. Bunda herhangi bir sıkıntı yok" -"Kara harekatı konusunda uluslararası koalisyonun almış olduğu bir karar yok. Ama uluslararası koalisyon bu konuya ilişkin bir karar alırsa uygulamasına koalisyon içindeki 64 ülkeden isteyen ülkeler katılabilir" (13.14-14.50) (Fotoğraflı-Görüntülü) 6- İzmir'de aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 tutuksuz sanık hakkında "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan davada savcı, örgüt yöneticisi olduğu iddia edilen sanıklar Bilgin Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Safiye Köten, Narin Korkmaz, Hakan Oğuzhan, Onur Süer, Mehmet Aksu, Bülent Acar, Engin Karatekin, Engin Çırakoğlu ve Bülent Akbaş'ın beraatlarını talep etti.
Bülent Akbaş - 15.02.2016
İzmir'deki "Askeri Casusluk" Davası
Savcı, birinci iddianame kapsamında örgüt yöneticileri olduğu iddia edilen sanıklar Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Safiye Köten, Narin Korkmaz, Hakan Oğuzhan, Onur Süer, Mehmet Aksu, Bülent Acar, Engin Karatekin, Engin Çırakoğlu ve Bülent Akbaş'ın, "ortada örgütün varlığına ilişkin kanıtların olmaması ve örgüt yöneticisi oldukları sabit olmadığı" gerekçesiyle beraatini talep etti.
Bülent Akbaş - 15.02.2016
Askeri Casusluk' Davasında Savcı, İkisi Dışında Bütün Sanıklara Beraat İstedi
SAVCI ERTAN: ÖRGÜT DELİLİ YOK Mütalaada, sanıklar arasında örgüt bağına ilişkin delil bulunmadığı ve dijital materyallerdeki delillerin de örgüt delili olmadığı belirtildi. Sanıklarda ele geçirildiği öne sürülen "Pandora" ve "Bycasus" gibi dijital materyallerde adlarının yazılı olmasının, kişisel verilerin onlar tarafından kaydedildiğinin delili olamayacağı, dijital ortamlara herkesin kayıt yapabileceği, bilgisayar kullanmayı bilen herkesin dijital materyalleri değiştirebileceği mütalaada yer aldı. Savcı Ertan, TSK personelinin askeriyeden çıkardığı iddia edilen belgelerin eğitim ve sınavlara hazırlanmaya yönelik olduğu, bu sebeple "belge ele geçirmek" kastıyla bulundurduklarına ilişkin kanıt olmadığı, suç unsuru olsa bile askerî mahkemelerin görevli olması gerektiği değerlendirmesini yaptı. Sanık Özkaynak'ın Sapanca ve Marmaris'teki adreslerindeki aramanın savcının talimatındaki zamanda yapılmadığı, bu sebeple CMK'ya göre delil kabul edilemeyeceği şeklinde görüş bildirdi. Ertan, örgüt yöneticileri olduğu iddia edilen Bilgin Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Safiye Köten, Narin Korkmaz, Hakan Oğuzhan, Onur Süer, Mehmet Aksu, Engin Karatekin, Engin Çırakoğlu, Bülent Akbaş ve Bülent Acar'ın da aralarında bulunduğu bütün sanıkların, örgüt suçlamasından tek tek beraatlerini istedi.
Bülent Akbaş - 15.02.2016
İzmir'deki "Askeri Casusluk" Davasında Beraat Talebi
Ertan, örgüt yöneticileri olduğu iddia edilen sanıklar Bilgin Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Safiye Köten, Narin Korkmaz, Hakan Oğuzhan, Onur Süer, Mehmet Aksu, Bülent Acar, Engin Karatekin, Engin Çırakoğlu ve Bülent Akbaş'ın "ortada örgütün varlığına ilişkin kanıtların olmaması ve örgüt yöneticisi oldukları sabit olmadığı" gerekçesiyle beraatini talep etti.
Bülent Akbaş - 23.10.2015
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası
Mahkeme heyeti, sanıklar Necdet Kılıç, Ömer Fatih Tezemir, Saygın Özdemir, Coşkun Başbuğ ve Bülent Akbaş'ın üzerlerine atılı suçların niteliği, mevcut delil durumu dikkate alınarak yurtdışı çıkış yasağına ilişkin adli kontrol kararlarının kaldırılması taleplerini reddetti.
Bülent Akbaş - 05.07.2014
Özgürlüğe Gaza Bastı
İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen "Gizli bilgi ve belge bulundurma' davasının dünkü duruşmasına tutuklu sanıklar Bilgin Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Narin Korkmaz, Safiye Köten, Hakan Oğuzhan ile tutuklu muvazzaf askerler Bülent Acar, Bülent Akbaş, Engin Çırakoğlu, Engin Karatekin ve Onur Süer ile avukatlar katıldı.
Bülent Akbaş - 04.07.2014
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma Davasında Tüm Sanıklar Tahliye Edildi (3)
Şirinyer Askeri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Albay Engin Çırakoğlu, Binbaşı Bülent Acar, Deniz Binbaşı Bülent Akbaş, Yüzbaşı Engin Karatekin ve Üsteğmen Onur Süer, mahkeme kararının ardından işlemleri tamamlandıktan sonra 10'ncu Yıl Marşı ve davul zurna eşliğinde peş peşe cezaevinden çıktı.
Bülent Akbaş - 04.07.2014
Askeri Belge Ele Geçirme Davasında Tutuklu Sanıkların Tamamı Tahliye Edildi
16 Haziran'da bin 216 sayfalık ek iddianamenin okunmasıyla başlayan, sanık ve avukatların savunmalarıyla devam eden duruşmanın bugünkü celsesinde ara kararlar açıklandı. Duruşmada tutuklu sanıklar Bilgin Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Narin Korkmaz, Safiye Köten ve Hakan Oğuzhan, muvazzaf askerler Bülent Acar, Bülent Akbaş, Engin Çırakoğlu, Engin Karatekin ve Onur Süer ile bazı tutuksuz sanıklar ve avukatlar hazır bulundu.
Bülent Akbaş - 03.07.2014
Askeri Belge Sızdırma Davasında Savcı Tahliye İstedi
16 Haziran'da bin 216 sayfalık ek iddianamenin okunmasıyla başlayan, sanık ve avukatların savunmalarıyla devam eden duruşmada tutuklu sanıklar Bilgin Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Narin Korkmaz, Safiye Köten ve Hakan Oğuzhan, muvazzaf askerler Bülent Acar, Bülent Akbaş, Engin Çırakoğlu, Engin Karatekin ve Onur Süer, bazı tutuksuz sanıklar ve avukatlar hazır bulundu.
Bülent Akbaş - 03.07.2014
Gizli Bilgi Belge Davası Sanıklarının Tümüne Tahliye İstendi
5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Bilgin Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Narin Korkmaz, Safiye Köten, Hakan Oğuzhan ile tutuklu muvazzaf askerler Bülent Acar, Bülent Akbaş, Engin Çırakoğlu, Engin Karatekin ve Onur Süer ile avukatlar katıldı.
Bülent Akbaş - 11.04.2014
Gizli Bilgi ve Belge Davası' Tutuklu Sanıkları Tahliye Bekliyor (3)
Talepleri REDDETTİ İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sivil sanıklar Bilgin Özkaynak, Özkaynak'ın yanında çalışan emekli albay Coşkun Bağbuğ, Narin Korkmaz, Safiye Köten, Hakan Oğuzhan ile muvazzaf askerler Deniz Binbaşı Bülent Akbaş, Jandarma Albay Bülent Acar, Jandarma Albay Engin Çırakoğlu, Jandarma Albay Engin Karatekin ve Deniz Üsteğmen Onur Süer'in tutukluklarının devamına karar verdi.
Bülent Akbaş - 11.04.2014
"Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası
10'u muvazzaf asker, 15'i tutuklu 357 sanığın yargılandığı "Gizli bilgi ve belge bulundurma" davasında 5 muvazzaf askerin tahliyesine karar verildi. İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya 15 tutuklu sanık, bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı. Basının ve sanık yakınlarının yoğun ilgi gösterdiği davada, taleplere ilişkin karara varmak üzere verien aranın ardından, Mahkeme Başkanı Orhan Kızıltaş, kararı açıkladı. Kızıltaş, tutuklu muvazzaf askerler Ergül Özkan, Merdin Kışkan, Saygın Özdemir, Sunay Akkaya ve Ümit Topaloğlu'nun adli kontrol hükümlerinin uygulanması şartıyla tahliye edilmesine karar verildiğini, tutuklu sanıklar Bilgin Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Narin Korkmaz, Safiye Köten, Hakan Oğuzhan ile tutuklu muvazzaf askerler Bülent Acar, Bülent Akbaş, Engin Çırakoğlu, Engin Karatekin ve Onur Süer'in tutukluluk halinin devamına karar verildiğini bildirdi.
Bülent Akbaş - 11.04.2014
Askeri Belge Ele Geçirme Davasında 5 Kişi Tahliye Edildi (2)
Özel yetkili mahkemelerin (ÖYM) kaldırılmasının ardından 10'u muvazzaf 15'i tutuklu 357 sanıklı ‘tehdit ve şantajla askeri bilgi ve belge ele geçirme’ davasında hafta başından itibaren 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanmıştı. Beş gün süren duruşmanın ardından Hakim Orhan Kızıltaş başkanlığındaki mahkeme heyeti kararını açıkladı. Cumhuriyet Savcısı Fatih Genç'in tüm sanıkların tahliyesi yönündeki mütalaasına uymayan heyet, Tabip Albay Ergül Özkan, Binbaşı Merdin Kışkan, Üsteğmen Saygın Özdemir, Sunay Akkaya ve Yarbay Ümit Topaloğlu'nun adli kontrol yöntemleriyle tahliyesine karar verdi. Heyet, sanıklar Bilgin Özkaynak, Coşkun Başbuğ, Narin Korkmaz, Safiye Köten, Hakan Oğuzhan ile muvazzaf askerler Albay Bülent Acar, Binbaşı Bülent Akbaş, Engin Karatekin, Engin Çırakoğlu ve Üsteğmen Onur Süer'nin tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bülent Akbaş Haberleri | Bülent Akbaş Kimdir - Haberler - Bülent Akbaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bülent Akbaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Erken uyarı ve yapı sağlığı izleme sistemleriyle afet risklerinin azaltılması hedefleniy
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 21:13:16. #1.15#

title