Buket Çakıcı Haberleri

Buket Çakıcı haber, Buket Çakıcı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Buket Çakıcı - 18.03.2021
İBRAHİM TATLISES'E SİLAHLI SALDIRI DAVASI'NDA KARAR; SANIK ABDULLAH UÇMAK'A 30 YIL HAPİS CEZASI
İBRAHİM TATLISES'E SİLAHLI SALDIRI DAVASI'NDA KARAR; SANIK ABDULLAH UÇMAK'A 30 YIL HAPİS CEZASIHaber: Ahmet YEŞİLMEN / İstanbul, DHASANATÇI İbrahim Tatlıses ve asistanı Buket Çakıcı ile şoförü Hakan Çalışkan'ın içinde bulunduğu arabaya 2011 yılında düzenlenen silahlı saldırı davasında karar çıktı.
Buket Çakıcı - 16.12.2020
İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırı olayında yeni mütalaa
İbrahim Tatlıses'in o dönem asistanlığını yapan Buket Çakıcı ve şoförü Hakan Çalışkan'ın avukatları ile sanık avukatları da duruşmada hazır bulundu.
Buket Çakıcı - 10.12.2013
Tatlıses'in Yuvasını Asistanı mı Yıktı?
İbrahim Tatlıses'in Silahlı Saldırıda Yanında Olan Asistanı Damla Buket Çakıcı, Evliliğinin...
Buket Çakıcı - 29.03.2013
Tatlıses'e Saldırı Davasında Karar
Sanıkların son sözlerinin alınmasının ardından kararını açıklayan Mahkeme sanık Uçmak'ın "Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak suçunu işlediğinin" sabit olmadığını belirterek beraatına karar verdi. Mahkeme Uçmak'ı "silahlı örgüt kurmak ve yönetmek" suçundan 5 yıl, mağdur Ahmet Taşçı'yı tehdit etmek suçundan 2 yıl 6 ay, müşteki Buket Çakıcı'yı kasıtla nitelikli yaralama suçundan 4 yıl, müşteki İbrahim Tatlıses'i nitelikli kasten öldürme suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapse ardından indirim yaparak 18 yıl, silah kanununa muhalefet suçundan ise 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.
Buket Çakıcı - 29.03.2013
Tatlıses'e Saldırı Davasında Karar Açıklandı
Mahkeme Uçmak'ı 'silahlı örgüt kurmak ve yönetmek' suçundan 5 yıl, mağdur Ahmet Taşçı'yı tehdit etmek suçundan 2 yıl 6 ay, müşteki Buket Çakıcı'yı kasıtla nitelikli yaralama suçundan 4 yıl, müşteki İbrahim Tatlıses'i nitelikli kasten öldürme suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapse ardından indirim yaparak 18 yıl, silah kanununa muhalefet suçundan ise 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.
Buket Çakıcı - 18.12.2012
İbrahim Tatlıses'e Saldırı Davasında "Töre" ve "Terör" Suçlaması
Sanatçı İbrahim Tatlıses ve Buket Çakıcı'ya yönelik silahlı saldırı olayına ilişkin, bu olaydan önce veya sonra sanıklar arasında yapılan telefon görüşme kayıtları ile mail yazışma örneklerine yer verilen mütalaada, sanıkların emniyet, savcılık ve mahkemedeki ifadeleri de aktarıldı.
Buket Çakıcı - 18.12.2012
Mütalaada Uçmak'ın 58 Yıla Kadar Hapsi İstendi
İbrahim Tatlıses'e silahlı saldırı davasında duruşma savcısı mütalaasını açıkladı. Savcı, Uçmak'ın 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, İbrahim Tatlıses ve Buket Çakıcı'yı tasarlayarak öldürmeye teşebbüse azmettirmek ve vahim nitelikle silah bulundurmak' suçlarından 58 yıla kadar hapisle cezalandırılması istedi.
Buket Çakıcı - 18.12.2012
Tatlıses'e Saldırı Davasında Karar
İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırı davasının bugün görülen duruşmasında savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Savcı, Abdullah Uçmak'ın "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, İbrahim Tatlıses ve Buket Çakıcı'yı tasarlayarak öldürmeye teşebbüse azmettirmek ve vahim nitelikle silah bulundurmak" suçlarından 34,5 yıldan 58 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
Buket Çakıcı - 05.10.2012
Silahlı Saldırı Tatlıses ve Çakıcı'da Kalıcı İzler Bırakmış
İstanbul 17.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Adli Tıp Kurumu'na sevk edilen Sanatçı İbrahim Tatlıses ve asistanı Damla Buket Çakıcı hakkında hazırlanan rapor mahkemeye gönderildi.
Buket Çakıcı - 04.06.2012
İfade Veren Tatlıses, Abdullah Uçmak'tan Şikayetçi Oldu
İbrahim Tatlıses ile asistanı Buket Çakıcı, Maslak'ta uğradıkları silahlı saldırı nedeniyle sağlık durumlarındaki kalıcı hasarın derecesinin tespiti Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.
Buket Çakıcı - 04.06.2012
İbrahim Tatlıses, Adli Tıp'a Sevk Edildi
Silahlı saldırı davası kapsamında İbrahim Tatlıses ve asistanı Damla Buket Çakıcı, Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.
Buket Çakıcı - 04.06.2012
İbrahim Tatlıses'e Saldırı Davası
Uğradıkları silahlı saldırı sonucu yaralanan İbrahim Tatlıses ve asistanı Damla Buket Çakıcı'nın, dava kapsamında saldırı sonucunda vücutta ne kadar kalıcı hasar olduğunun tespitine ilişkin rapor alınması amacıyla Adli Tıp Kurumu'na sevki...
Buket Çakıcı - 19.04.2012
Tatlıses'in Koruması: Olay Yerinde Çok Fazla Boş Kovan Vardı
İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen saldırıya ilişkin Abdullah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 12 kişi hakkında açılan davada İbrahim Tatlıses'in koruması Mehmet Selami Aldemir tanık olarak ifade verdi. Aldemir ifadesinde, "Ben İbrahim Tatlıses'in arkasındaki koruma aracında oturuyordum. Ateş edildiğini görmedim zaten duyduğum seslerin silah sesi olduğunu da anlamadım. İbrahim Bey'in şoförü arayıp vurulduklarını söyledikten sonra anladım. Aracın yanına yaklaştığımızda İbrahim Bey'in vurulduğunu gördüm. Araçtan çıktığım yerlerde çok fazla boş kovan gördüm. Bunlardan üç tanesini aldım ve hastanede emniyet görevlilerine teslim ettim. İbrahim Bey araçta her zaman ön koltukta oturur ayrıca Buket Çakıcı arka kutlukta oturduğu için İbrahim Bey ön koltuğa geçti.
Buket Çakıcı - 26.01.2012
Buket Çakıcı Tatlıses'e Saldırı Davasında İfade Verdi
İbrahim Tatlıses'e saldırı sırasında yaralanan asistanı Buket Çakıcı, akşam saatlerinde adliyeye gelerek duruşmaya katıldı.
Buket Çakıcı - 26.01.2012
Tatlıses'e Saldırı Davasında Müştekiler İfade Verdi
Sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırı olayına ilişkin 9'u tutuklu toplam 12 sanığın savunması tamamlandı. Davanın müştekileri arasında bulunan Buket Çakıcı ve Hakan Çalışkan da akşam saatlerinde adliyeye gelerek ifade verdi.
Buket Çakıcı - 26.01.2012
"Tatlıses'in Vurulmasına Üzülmedim"
Tatlıses'e silahlı saldırı davasında bir numaralı sanık Abdullah Uçmak savunma yaptı. Abdullah Uçmak, "Bu planlanmış bir komplodur. Tatlıses'in vurulduğuna üzülmedim ama Buket Çakıcı'nın vurulmasına çok üzüldüm" dedi.
Buket Çakıcı - 26.01.2012
"Tatlıses'in Vurulmasına Üzülmedim"
İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen İbrahim Tatlıses'e ilişkin silahlı saldırı davasının ikinci duruşmasında tutuklu sanıklar Abdullah Uçmak, Ersin Altun, Murat Alagöz, Nazife Erdemir, Nihat Şimşek, Abdulvahap İş, Ruşen Mahmutoğlu, Bülent Altun ve Yunus Ayık ile tutuksuz sanıklar Cengiz Güney, Emin Birdal ve Coşkun Yıldız hazır bulundu. Duruşmaya müşteki Ahmet Taşçı da katıldı. Olay sırasında başından yaralanan mağdur müşteki İbrahim Tatlıses ile şoförü Hakan Çalışkan ve asistanı Buket Çakıcı duruşmaya gelmedi.
Buket Çakıcı - 25.01.2012
İbrahim Tatlıses'e Saldırı Davasına Başlandı
Çağlayan'daki İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Abdullah Uçmak, Ersin Altun, Yunus Ayık, Murat Alagöz, Nazife Erdemir, Nihat Şimşek, Ruhşen Mahmutoğlu, Abdulvahap İş ve Bülent Altun ile tutuksuz sanıklar Emin Birdal, Cengiz Güney ve Coşkun Yıldız hazır bulundu. Müştekiler İbrahim Tatlıses ve Buket Çakıcı ise duruşmaya katılmadı.
Buket Çakıcı - 25.01.2012
Tatlıses Davası Başladı
TATLISES VE ÇAKICI İLK DURŞMADA YOK Müştekiler İbrahim Tatlıses ve Buket Çakıcı ise duruşmaya katılmadı.
Buket Çakıcı - 25.01.2012
Tatlıses Davası Başladı
Olay sırasında başından yaralanan ve aylardır tedavisi devam eden mağdur müşteki İbrahim Tatlıses ile yaralanan şoförü Hakan Çalışkan ve asiskatı Buket Çakıcı da duruşmaya katılmadı.
Buket Çakıcı - 25.01.2012
Sessiz" Başladı
Abdullah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 9'u tutuklu 12 şüphelinin sanık bölümünde oturduğu ilk duruşma saldırıda yaralanan İbrahim Tatlıses ve Buket Çakıcı'sız başladı.
Buket Çakıcı - 23.01.2012
Tatlıses'e Saldırı Davası 25 Ocak'ta
Pendik Kurnaköyü Köyyolu mevkisindeki gölette bulunan Kalaşnikof marka silahın suçta kullanılan silah olduğu, Tatlıses ve Buket Çakıcı'nın yaralandıkları araca Uçmak'ın adamları tarafından ateş açıldığı kanaatine varıldığı belirtilen iddianamede, Uçmak ile Tatlıses arasında 1998'den bu yana husumet olduğu hatırlatılarak, Uçmak'ın intikam almak amacıyla şüpheliler Ersin Altun ve Yunus Ayık'ı azmettirip Tatlıses'in aracını kurşunlattığı, diğer şüpheliler Murat Alagöz, Cengiz Güney ve Nazife Erdemir'in de Uçmak'a yardım ettiği sonucuna varıldığı anlatılıyor.
Buket Çakıcı - 18.11.2011
İbrahim Tatlıses'e Saldırı İddianamesi Kabul Edildi
İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen ve İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş tarafından hazırlanan iddianamede 9'u tutuklu 12 sanık yer alıyor. Türkücü İbrahim Tatlıses, basın danışmanı Buket Çakıcı ve şoför Ahmet Taşçı'nın müşteki olarak yer aldığı iddianamede Abdullah Uçmak, Ersin Altun, Nazife Erdemir, Murat Alagöz, Yunus Ayık, Ruhşen Mahmutoğlu, Bülent Altun, Abdulvahap İş, Nihat Şimşek tutuklu sanık; Cengiz Güney, Emin Birdal ve Coşkun Yıldız ise tutuksuz şüpheli olarak bulunuyor.
Buket Çakıcı - 18.11.2011
"Tatlıses" İddianamesi Kabul Edildi
Pendik Kurnaköyü Köyyolu mevkisindeki gölette bulunan Kalaşnikof marka silahın suçta kullanılan silah olduğu, Tatlıses ve Buket Çakıcı'nın yaralandıkları araca Uçmak'ın adamları tarafından ateş açıldığı kanaatine varıldığı belirtilen iddianamede, Uçmak ile Tatlıses arasında 1998'den bu yana husumet olduğu hatırlatılarak, Uçmak'ın intikam almak amacıyla şüpheliler Ersin Altun ve Yunus Ayık'ı azmettirip Tatlıses'in aracını kurşunlattığı, diğer şüpheliler Murat Alagöz, Cengiz Güney ve Nazife Erdemir'in de Uçmak'a yardım ettiği sonucuna varıldığı anlatıldı.
Buket Çakıcı - 03.11.2011
"Tatlıses" İddianamesinde Müebbet Hapis İstendi
Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş tarafından hazırlanan ve İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen 58 sayfalık iddianamede, İbrahim Tatlıses ile olay tarihindeki asistanı Buket Çakıcı "müşteki-mağdur", şoförü Hakan Çalışkan "mağdur", Abdullah U'nun tehdit ettiği öne sürülen Ahmet Taşcı da "müşteki" sıfatıyla yer aldı.
Buket Çakıcı - 03.11.2011
Yeniden - Tatlıses İddianamesi Tamam
9'U TUTUKLU 12 ŞÜPHELİ İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede 9'u tutuklu 12 şüpheli yer alıyor. Şarkıcı İbrahim Tatlıses, Basın Danışmanı Buket Çakıcı ve Şoför Ahmet Taşçı'nın müşteki olarak yer aldığı iddianamede Abdullah Uçmak, Ersin Altun, Nazife Erdemir, Murat Alagöz, Yunus Ayık, Ruhşen Mahmutoğlu, Bülent Altun, Abdulvahap İş, Nihat Şimşek tutuklu sanık, Cengiz Güney, Emin Birdal ve Coşkun Yıldız ise tutuksuz şüpheli olarak bulunuyor.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Buket Çakıcı Haberleri | Buket Çakıcı Kimdir - Haberler - Buket Çakıcı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Buket Çakıcı kimdir, hayatı ve biyografisi. Abdullah Uçmak kimdir? İbrahim Tatlıses'e silahlı saldırıda bulunan Abdullah Uçmak nerel
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 13:38:20. #1.16#

title