Bruno Le Maire Haberleri

Bruno Le Maire haber, Bruno Le Maire son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bruno Le Maire - 12.01.2021
Fransa, internet devlerine uygulanan vergi konusunda Joe Biden'ı ikna etmek istiyor
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, internet devlerine uygulanan vergi konusunda yeni ABD Başkanı seçilen Joe Biden'ı ikna etmek için yaza kadar kendilerine süre verdiklerini belirtti.
Bruno Le Maire - 08.01.2021
Fransa'da Macron'un kabinesine güven azalıyor
Diğer yandan kabine üyelerinin çoğuna olan güvende geçen aya göre sert düşüş görüldü. İçişleri Bakanı Gerard Darmanin'e güven 13 puan düşerek yüzde 43'e, Maliye Bakanı Bruno Le Maire'e güven 16 puan düşerek yüzde 63'e, Sağlık Bakanı Veran'a güven 7 puan düşerek yüzde 68'e indi.
Bruno Le Maire - 11.12.2020
Fransa'da bütçe açığının 2021'de GSYH'nin yüzde 8,5'ine ulaşması bekleniyor
Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire de Fransa'nın borç stoku konusunda uyarılarda bulunarak, gelecek yıl kamu borcunun GSYH'ye oranının yüzde 122,4'e yükseleceğini bildirdi.
Bruno Le Maire - 31.10.2020
Fransa kamu borcunun GSYİH'e oranı 2020'de yüzde 119,8 olarak açıklandı
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, ülkenin kamu borcunun gayri safi yurtiçi hasılaya (GSYİH) oranının 2020'de yüzde 119,8'e yükseleceğini bildirdi.
Bruno Le Maire - 24.10.2020
Son dakika haber! Fransa Ekonomi Bakanı, havuzlarda kadınlara özel seans ayrılmasını terörle bağdaştırdı
Son dakika haberler... Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, bazı belediyelerin yüzme havuzlarında kadınlara özel seans saatleri düzenlemesini, terörist ideolojiyle bağdaştırdı.
Bruno Le Maire - 08.10.2020
Fransa'da Covid-19'la mücadelede sağlık ve ekonomi alanlarında yeni planlar açıklandı
Korona virüs salgınının yeniden etkisini arttırdığı Fransa'da Covid-19 ile mücadelede yeni önlemler alındı. Sağlık Bakanı Olivier Veran ve Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Covid-19'a karşı hem sağlık hem de ekonomik mücadele planlarını düzenledikleri basın toplantısında açıkladı.
Bruno Le Maire - 28.09.2020
Fransa'da bütçe açığının bu yıl 195,2 milyar avroya ulaşması bekleniyor
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Fransa'da kamu bütçe açığının bu yıl 195,2 milyar avroya ulaşmasını beklediklerini bildirdi.
Bruno Le Maire - 24.08.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, son haftalardaki ekonomik toparlanmaya rağmen salgın nedeniyle Fransa'da gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYH) bu yıl yüzde 11 küçüleceği tahminine bağlı kaldıklarını bildirdi.
Bruno Le Maire - 24.08.2020
Son dakika haberi... Fransa Ekonomi Bakanı Le Maire: "Ekonominin bu yıl yüzde 11 küçüleceği tahminine bağlıyız"
Gelen son dakika haberlerine göre Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, son haftalardaki ekonomik toparlanmaya rağmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Fransa'da gayri safi yurt içi hasılanın (GSYH) bu yıl yüzde 11 küçüleceği tahminine bağlı kaldıklarını bildirdi.
Bruno Le Maire - 06.07.2020
Fransa'da Macron'un yeni hükümeti açıklandı
Kohler'in açıklamasına göre kabinenin oluşturduğu isimler şöyle: Gerard Darmanin, İçişleri Bakanı Barbara Pompili, Çevre Bakanı Eric Dupond-Moretti, Adalet Bakanı Florence Parly, Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, Avrupa ve Dışişleri Bakanı Jacqueline Gourault, Topraklarla Uyum Bakanı Olivier Veran, Sağlık Bakanı Roselyne Bachelot, Kültür Bakanı Bruno Le Maire, Ekonomi Bakanı Elisabeth Borne, Çalışma Bakanı Jean-Michel Blanquer, Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Julien Denormandie, Tarım ve Gıda Bakanı Frederique Vidal, Yüksek Öğrenim, Araştırma ve Geliştirme Bakanı Sebastien Lecornu, Denizaşırı Ülkeler Bakanı Amelie de Montchalin, Dönüşüm ve Kamu Hizmeti Bakanı Annick Girardin, Deniz Bakanı Marc Fresneau, Parlamento İşlerinden Sorumlu Bakan Elisabeth Moreno, Kadın-Erkek Eşitliğinden Sorumlu Bakan Franck Riester, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Emmanuelle Wargon, Konut İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Jean-Baptiste Djebbari, Ulaştırma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Olivier Dussopt, Kamu Harcamaları İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Agnes Pannier-Runacher, Endüstri İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Alain Griset, Şirket İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Roxana Maracineanu, Spor İşlerinden Sorumlu Devlet Başkanı Genevieve Darrieussecq, Savunma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Marlene Schiappa, Vatandaşlık İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Brigitte Klinkert, Girişim İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Nadia Hai, Şehir İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Gabriel Attal, Hükümet Sözcüsü Brigitte Bourguignon, Özerklik İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Macron göreve geldiğinden bu yana ikinci hükümetiyle çalışacak.
Bruno Le Maire - 24.06.2020
Fransa'da köleliği yasalaştıran siyasetçinin heykeline saldırı
Fransa'nın eski Başbakanı Jean-Marc Ayrault da Ulusal Meclis'te ve Ekonomi Bakanlığında Colbert adı verilen bir salonun ve bir binanın isminin değiştirilmesini önermişti. Ancak Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, bakanlıktaki Colbert isimli binanın adının değiştirilmesine yönelik öneriyi kabul etmediğini belirtmişti.
Bruno Le Maire - 23.06.2020
Macron 28 Haziran'dan sonra 2022'ye odaklanıyor
Macron'un hedefi artık 2022 seçimleri Kamuoyu Araştırma Şirketi Odaxa Enstitüsü Direktörü Gael Sliman, Macron'un salgınla mücadele döneminde hatalarına karşın edindiği bir miktar desteği normalleşmeyle birlikte yitirdiğine işaret ediyor. Anketlerde desteği yüzde 33 düzeyinde görülen Macron'un 2022 seçimleri yolunda yeni bir sayfa açmaya ihtiyacı olduğu açık. Yarı-başkanlık sistemlerinde halk desteğini yitiren cumhurbaşkanları yeni bir sayfa açmak için sıklıkla başbakanlarını harcarlar. Fransa'da bu hep böyle oldu. Ama Macron'un, salgınla mücadele döneminde popülaritesi kendisinden daha yüksek olan (yüzde 39) Edouard Philippe'i görevden alması, RTL'ye göre, ekonomi ve maliyenin iplerini ellerinde bulunduran Gerald Darmanin ile Bruno le Maire Matignon (başbakanlık için yanıp tutuşuyor olsa bile) sürpriz sayılacaktır.
Bruno Le Maire - 22.06.2020
Fransa ve Almanya, Avrupa Kurtarma Fonu yardımının 2022'ye kadar ödenmesinde hemfikir
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Almanya ve Fransa'nın 500 milyar avroluk Avrupa Kurtarma Fonu'nun 2020'den 2022'ye kadar ödenmesi konusunda hemfikir olduklarını bildirdi.
Bruno Le Maire - 20.06.2020
Son dakika güncel: Fransa'da sömürgeci ismin heykelinin kaldırılması talebi
Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire ise bakanlıktaki Colbert isimli binanın adının değiştirilmesine yönelik öneriyi kabul etmediğini belirtmişti.
Bruno Le Maire - 18.06.2020
Fransa, ABD'nin OECD'deki müzakerelerden geri çekilmesini "provokasyon" olarak nitelendirdi
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, internet devlerine uygulanacak vergi konusunda uluslararası çözüm bulmaya yönelik Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütünde (OECD) yürütülen müzakerelerden ABD'nin geri çekilmesini "provokasyon" olarak değerlendirdi.
Bruno Le Maire - 09.06.2020
Flaş… Flaş…
Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Fransa'da koronavirüs (Covid-19) nedeniyle finansal açıdan olumsuz etkilenen havacılık sektörü için acil durum ilan etti.
Bruno Le Maire - 02.06.2020
Fransa Ekonomi Bakanı Le Maire: "Ekonomi bu yıl yüzde 11 küçülebilir"
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Fransa'da GSYH'nin bu yıl yüzde 11 küçülmesinin beklendiğini bildirdi.
Bruno Le Maire - 22.05.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Fransız otomobil markası Renault'nun salgın nedeniyle ciddi finansal sorunlar yaşadığını ve tamamen kapanabileceğini belirtti.
Bruno Le Maire - 22.05.2020
Fransa Ekonomi Bakanı Le Maire'den "Renault tamamen kapanabilir" açıklaması
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Fransız otomobil markası Renault'nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ciddi finansal sorunlar yaşadığını ve tamamen kapanabileceğini belirtti.
Bruno Le Maire - 07.05.2020
Fransa'da Kovid-19 tedbirlerinin gevşetilmesinin ilk adımı 11 Mayıs'ta atılacak
Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, ülkede ekonomik hayatın tekrar başlaması gerektiğine dikkati çekerek, iş yerlerinin, mağazaların ve kuaförlerin 11 Mayıs'ta açılacağını ancak kafe ve restoranların kapalı kalmaya devam edeceğini ifade etti.
Bruno Le Maire - 17.04.2020
Fransa'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 18 bin 681'e yükseldi
İşsiz kalanların sayısı 9 milyona yaklaştı Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, yaptığı açıklamada, salgın nedeniyle işsiz kalanların sayısının 9 milyona yaklaştığını, bunun devlete yaklaşık 20 milyar avro maliyeti olduğunu söyledi.
Bruno Le Maire - 14.04.2020
Fransa ekonomisi yüzde 8 küçülecek
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle serbest dolaşımın zorunlu haller dışında sınırlandırılmasının 11 Mayıs'a kadar uzatılmasıyla ülke ekonomisinin yüzde 8 küçüleceğini açıkladı.
Bruno Le Maire - 08.04.2020
Fransa ekonomisi Kovid-19 nedeniyle yüzde 6 daraldı
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, iki gün önce yaptığı açıklamada, ülkenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl 1945'ten bu yana en büyük ekonomik durgunluğu yaşayabileceğini belirtmişti.
Bruno Le Maire - 06.04.2020
Fransa'dan "en büyük durgunluk" uyarısı
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, ülkenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl 1945'ten bu yana en büyük ekonomik durgunluğu yaşayabileceğini açıkladı.
Bruno Le Maire - 02.04.2020
Fransa Ekonomi Bakanından AB ülkelerine Kovid-19'a karşı dayanışma çağrısı
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yol açtığı ekonomik krize karşı Avrupa Birliği (AB) ülkelerine dayanışma çağrısında bulundu.
Bruno Le Maire - 01.04.2020
ECB düşük faiz oranlarını sürdürmeli - Villeroy
ECB Başkanı Christine Lagarde, dün olağanüstü toplanan yönetim kurulunun kararının ardından yaptığı açıklamada, "Olağanüstü durumlarda olağanüstü kararlar alınması gerekir... Euroya sınırsız bağlılık duyuyoruz. Yetkimiz dahilinde elimizdeki araçların tümünü sınırlarına kadar kullanmaya kararlıyız" dedi.  Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire de yaptığı açıklamada, gerektiğinde zor duruma düşen şirketlerin kamulaştırılabileceğini vurguladı ve Merkez Bankası'nı çok hızlı önlem almaya çağırdı.
Bruno Le Maire - 19.03.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Asya borsaları düştü, Avrupa yükselişle açıldı
Avrupa ECB, Covid-19 salgınının ekonomi üzerindeki baskıları hafifletmek için 750 milyar euro tutarında yeni tahvil alım programı açıkladı. ECB'nin daha önceki tahvil alım taahhütleriyle birlikte bu yıl yapacağı alımlar 1.1 trilyon euroyu bulacak.  ECB Başkanı Christine Lagarde, dün olağanüstü toplanan yönetim kurulunun kararının ardından yaptığı açıklamada, "Olağanüstü durumlarda olağanüstü kararlar alınması gerekir... Euroya sınırsız bağlılık duyuyoruz. Yetkimiz dahilinde elimizdeki araçların tümünü sınırlarına kadar kullanmaya kararlıyız" dedi.  Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire de yaptığı açıklamada, gerektiğinde zor duruma düşen şirketlerin kamulaştırılabileceğini vurguladı ve Merkez Bankası'nı çok hızlı önlem almaya çağırdı.
Bruno Le Maire - 19.03.2020
ECB salgına karşı 750 milyar euroluk tahvil alacak
Avrupa Merkez Bankası (ECB), Covid-19 salgınının ekonomi üzerindeki baskıları hafifletmek için 750 milyar euro tutarında yeni tahvil alım programı açıkladı.  ECB'nin daha önceki tahvil alım taahhütleriyle birlikte bu yıl yapacağı alımlar 1.1 trilyon euroyu bulacak.  ECB Başkanı Christine Lagarde, dün olağanüstü toplanan yönetim kurulunun kararının ardından yaptığı açıklamada, "Olağanüstü durumlarda olağanüstü kararlar alınması gerekir... Euroya sınırsız bağlılık duyuyoruz. Yetkimiz dahilinde elimizdeki araçların tümünü sınırlarına kadar kullanmaya kararlıyız" dedi.  Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire de yaptığı açıklamada, gerektiğinde zor duruma düşen şirketlerin kamulaştırılabileceğini vurguladı ve Merkez Bankası'nı çok hızlı önlem almaya çağırdı.
Bruno Le Maire - 15.03.2020
Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek...
Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, halkın paniğe kapılmaması gerektiğini ve gıda ürünlerinde yeteri kadar stok bulunduğunu söyledi.
Bruno Le Maire - 09.03.2020
Fransa Kültür Bakanı Riester, koronavirüse yakalandı
Ülke ekonomisi olumsuz etkilenecek Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, düzenlediği basın toplantısında salgın nedeniyle restoranların yüzde 25 ve otellerin yüzde 30-40 oranında ciro kaybı yaşadığını dile getirdi.
Bruno Le Maire - 02.03.2020
Göçmen akını Fransa'yı endişelendirdi
Yunanistan sınırına yaşanan göçmen akınından endişe duyan Fransa'nın Maliye Bakanı Bruno Le Maire, sınırların korunması gerektiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bruno Le Maire Haberleri | Bruno Le Maire Kimdir - Haberler - Bruno Le Maire haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bruno Le Maire kimdir, hayatı ve biyografisi. Fransa, internet devlerine uygulanan vergi konusunda Joe Biden'ı ikna etmek istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.1.2021 03:25:39. #1.15#
title