Haberler

Bozdağ: Amacımız Somali'ye Yardım

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Pek çok ülke Türkiye'nin Somali'de ne aradığını soruyor.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Pek çok ülke Türkiye'nin Somali'de ne aradığını soruyor. Biz de 'İşimiz Somali'deki kardeşlerimize yardım etmek, başka bir işimiz yok' diyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Somali'de çeşitli temaslarda bulundu.

Bedir Türk Okulunu ziyaret eden Bozdağ ve beraberindeki heyet, Somalili öğrencilerin söylediği İstiklal Marşı ve Somali Marşını dinledi.

Okulda düzenlenen törende konuşan Somali Başbakanı Abdiveli Muhammed Ali, ülkesine yaptığı katkılardan dolayı Türkiye'ye minnettar olduklarını bildirdi. Başbakan Ali, "Son 20 yılda çok sıkıntı çektik. Yeter artık. Somali, Türkiye'nin katkılarını unutmayacaktır. Ümidimiz, şansımız Türkiye" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili Hüseyin Tanrıverdi de Somali'nin Afrika'nın en güzel ülkesi olduğunu belirterek, "Somali yüzyılın dramının yaşandığı ülke olmaktan çıkacaktır" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ da yaklaşık 3 ay önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti ile Somali'nin dünya gündeminde yer aldığını hatırlatarak, bu ziyaretin ardından Türk milletinin de Somali'ye yardım etmeye başladığını belirtti.

Türkiye'nin sayesinde dünya ülkelerinin de Somali'de yaşananları artık fark ettiğini ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"Somali'ye yaptığım iki günlük ziyarette beni en çok sevindiren iki şey oldu. İlki, yetimhanelerde bakımı, eğitimi üstlenilen yetim çocuklar, diğeri ise içinde bulunduğum Türk okulu oldu. Bu okullardan yetişen çocuklar Somali'nin geleceğini kurtaracak. İnsana hizmet, en büyük hizmettir."

Bozdağ, pek çok ülkenin Türkiye'nin Somali'de ne aradığını sorduğunu dile getirerek, "Biz de 'İşimiz Somali'deki kardeşlerimize yardım etmek, başka bir amacımız yok' diyoruz" dedi. - MOGADİŞU

Kaynak: AA / Dünya

Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Milli Bayramlar: Milli Bayramlarımız nelerdir? Milli bayramlarımız kaç tanedir, hangileridir? Milli bayramların isimleri ve tarihleri! Hal Ekleri nelerdir? İsmin hal ekleri nelerdir? Hal ekleri cümle içerisinde örnekler ve konu anlatımı! Kaç tane hal eki var? Hacet duası okunuşu! Hacet namazı duası nasıl okunur? Hacet duası nasıl yapılır? Hacet duası Arapça ve Türkçe yazılışı! Galatasaray'ın kaç şampiyonluğu var? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? Cleveland Cavaliers Orlando Magic NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! New York Knicks Philadelphia 76ers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kimdir, mesleği ne? 4. eleme adayı kim oldu? Survivor haftanın eleme adayları ki potada kimler var 23 Nisan Salı? Kalkınma Yolu Projesi nedir, nereden geçiyor? Sivasspor'un penaltısı doğru mu? Hakem yorumları ne diyor? (Sivasspor - Fenerbahçe) Derin Futbol ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?????? 23 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title