BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM HABERLERİ

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Haberleri

Biz Bize Yeteriz Türkiyem haber, Biz Bize Yeteriz Türkiyem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 15.10.2020
TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Akkol : " İşi kadınlar yapıyor, geliri erkekler alıyor"
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, ev ve bakım işleri de dahil edildiğinde, dünyadaki toplam çalışma saatinin üçte ikisinin kadınlara ait olduğunu belirterek, "Oysa dünya gelirinin sadece yüzde 10'u kadınların. Tabiri caizse, işi kadınlar yapıyor, geliri erkekler alıyor." ifadelerini kullandı. TİSK açıklamasına göre, konfederasyonunun ev sahipliğinde, kamu, işçi ve işveren temsilcilerinin 'Birlikte Mümkün' diyerek "İşimizin Yarını" ana temasıyla bir araya geldiği Ortak Paylaşım Forumu başladı. Çalışma hayatının Davos'u olarak nitelendirilen Ortak Paylaşım Forumu'na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay video mesajıyla katılırken, forumun açılış konuşmalarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol yaptı. Geçen yıl sosyal fayda odağıyla gerçekleşen forumda bu yıl, "İşimizin Yarını" odağında, sanayi odaklı işgücü dönüşümü, işimizin geleceğinde kadın ve yeni nesil sendikacılıkta dijitalleşme gibi konular farklı perspektiflerden hep birlikte ele alınıyor. Açıklamada görüşlerine yer verilen Özgür Burak Akkol, ev ve bakım işleri de dahil edildiğinde, dünyadaki toplam çalışma saatinin üçte ikisinin kadınlara ait olduğunu belirterek, "Oysa dünya gelirinin sadece yüzde 10'u kadınların. Tabiri caizse, işi kadınlar yapıyor, geliri erkekler alıyor." ifadelerini kullandı. Akkol, çalışma şeklimizin dönüştüğünü ve beceri açığının tüm dünyanın konusu olduğunu ifade ederek, "Mevcut durumda 3 kişiden 1'i gelecekteki işinin becerilerine sahip değil. Bu bilinçle 'Sanayide İşgücü Dönüşümü' projesini başlattık. Ülkemizde 200 bin tekstil çalışanımızın yetkinliklerini daha üst beceri seviyeye çıkarmak için çalışmalarımız sürüyor." değerlendirmesinde bulundu. "TİSK ekosistemindeki işyerlerine ve çalışanlarına toplam 5 milyonun üzerinde maske, 100 tonu aşkın dezenfektan dağıtımı yaptık." diyen Akkol, şunları kaydetti: "Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına konfederasyon ekosistemi içerisinden yaklaşık 200 milyon lira bağış yaptık.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 27.9.2020
Sosyal Koruma Kalkanı kapsamındaki destekler 35 milyar liraya yaklaştı
Selçuk, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında, "Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği, İşsizlik Ödeneği, Sosyal Destek Programı ve Biz Bize Yeteriz Türkiyem" şeklinde desteklerin ve yardımların yapıldığı tabloyu paylaştı.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 15.9.2020
Son dakika gündem: Bakan Selçuk, Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu Açıklaması
Diğer yandan, sosyal güvenlik alanında bir düzenlemeyi daha hayata geçirdik. Kronik hastalarımızın ve engellilerimizin rapor ve reçete sürelerini ikinci bir duyuruya kadar uzattık. Ayrıca Genel Sağlık Sigortası (GSS) sistemimizi Türk mucizesi olarak adlandırıyoruz. 88,29 liraya kendiniz ve bakmakla yükümlü olduğunuz aile bireyleriniz GSS dahilinde tüm sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Muhtaçlık sebebiyle 88,29 lirayı ödeyemeyenlerin ise sağlık hizmetinden yararlanabilmesi için bu rakamı devlet olarak biz üstleniyoruz." "6 milyondan fazla aileye destek verdik" Selçuk, Kovid-19 sürecinin başında en düşük emekli aylığını 1500 liraya çıkarttıklarını, böylece emeklilerin hayat şartlarını iyileştirmeyi hedeflediklerini söyleyerek, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası ile toplanan 2 milyar liranın büyük kısmını vatandaşımıza ulaştırmış durumdayız.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 12.9.2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Daha sonra Faz-3 sisteminin başlatıldığını dile getiren Selçuk, şöyle devam etti: "Bizim muhtaçlık kriterlerimiz var. Bu kriterler aslında salgın dönemindeki kriterlerle uyuşmuyor. Asgari ücretin belli bir oranındakinin altında hane geliri olan vatandaşlarımıza sosyal yardım veriyoruz. Gördük ki birçok vatandaşımız dönemsel ihtiyaç içinde çünkü işleri kapandı genelgelerle, belli bir dönem işlerini kaybettiler. Dolayısıyla bizim bu vatandaşlarımıza da ulaşmamız gerekiyordu. O yüzden de e-Devlet üzerinden bir form oluşturduk, 'Bir ihtiyacınız var mı?' diye belli bir takım sorular sorduk. Sistemimize 10 milyonun üzerinde başvuru geldi. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün, İŞKUR'un ve SGK'nın aynı bakanlık altında olmasının avantajıyla gelen 10 milyon talebi hem SGK'dan hem İŞKUR'dan beyanın doğruluğunu teyit ettik. Türkiye çapında 1003 tane Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız var. Geri kalanları da onların sistemine düşürdük. Faz-3'te şu anda 1,8 milyon hanemize ulaştık. Bu süreç devam ediyor, ödemeler yapılıyor, yeni başvurular geldikçe değerlendiriyoruz. Sosyal medyadan benim ve bakanlığın hesaplarından ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyorlar." Selçuk, Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) sonuçlarının haftaya açıklanacağını bildirirken, sosyal yardımlar konusunda şöyle dedi: "Biz tabii ki devlet olarak bütün vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Sağlık Bakanlığımızın maske konusundaki hassasiyeti gibi yapılan başvuruların bir kısmı başka bir vatandaşın yardıma hızlı bir şekilde ulaşmasına engel olabilir. Beyanın doğruluğuna bakıyoruz sadece SGK ve İŞKUR teyitlerini aldıktan sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının incelemelerine. Sosyal yardımlarda gelen taleplere baktık ki, normalde ne dönemsel ihtiyaç içinde olan ne de herhangi bir muhtaçlık kriteri olan vatandaşlarımız da belki sistemi test etmek için neden olduğunu bilmediğimiz bir şekilde başvurmuş durumdalar. Ama o başvurunun değerlendirme süreci bile başka bir vatandaşımızın sosyal yardım almasını geciktiren bir süreç. Dolayısıyla buna dikkat edilmesi, gerçekten muhtaç vatandaşlarımıza, dönemsel ihtiyaç halindeki vatandaşlarımıza daha hızlı şekilde ulaşmamız için bu sorumlulukla hareket edilmesi çok önemli." "Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası kapsamında 2 milyar 76 milyon lira toplandı" Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası kapsamında 2 milyar 76 milyon lira civarında bağış toplandı.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 11.9.2020
Mut'ta pandemi döneminde 10 milyon 493 bin lira yardım dağıtıldı
Mersin Mut ilçesinde pandemi döneminde vatandaşlara 10 milyon 493 bin lira yardım yapıldı.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 7.9.2020
Sosyal Koruma Kalkanı kapsamındaki destekler 34 milyar liraya yaklaştı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabından, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında, "Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği, İşsizlik Ödeneği, Sosyal Destek Programı ve Biz Bize Yeteriz Türkiyem" şeklinde desteklerin ve yardımların yapıldığı tabloyu paylaştı.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 27.8.2020
Son dakika haberi... Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: "Sosyal Koruma Kalkanı kapsamındaki desteklerimiz 31 milyar lirayı aştı"
Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği, İşsizlik Ödeneği, Sosyal Destek Programı ve Biz Bize Yeteriz Türkiyem şeklinde desteklerin ve yardımların yapıldığını anımsattı.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 26.8.2020
Sultanbeyli'de pandemi sürecinde 56,5 milyon liralık yardım yapıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi", "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyası ile Sultanbeyli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynaklarıyla pandemi sürecinde toplam56 milyon 517 bin 336 lira sosyal yardım dağıtıldı.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 12.8.2020
Hepsiburada CEO'su Murat Emirdağ: "Pandemiyle 3 yıllık e-ticaret hedefine 3 ayda ulaştık"
Emirdağ, Hepsiburada'nın pandemi sürecinde topluma ve ekonomiye verdiği desteklere ilişkin, şunları kaydetti: "Türkiye olarak içinden geçtiğimiz bu süreçte el ele vermenin ve birbirimize destek olmanın önemine inanıyoruz. 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' milli dayanışması kapsamında, sağlık personelinin kullanımı için Sağlık Bakanlığı'na, 500 bin adet cerrahi maske ve 500 bin adet muayene eldiveniyle destek verdik.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 8.8.2020
Düzcelilere 145 milyon lira destek verildi
DÜZCE (İHA) – Korona virüs salgını nedeni ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen destekler kapsamında Düzcelilere 145 milyon 978 bin 206 lira maddi destek verildi.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 7.8.2020
ING Türkiye, yılın ilk yarısında 572,3 milyon lira konsolide net kar elde etti
ING Türkiye yılın ilk yarısında 572 milyon 309 bin lira konsolide net kar elde etiğini bildirdiING Türkiye, 2020 yılı ilk yarı konsolide finansal sonuçlarını açıkladı.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 6.8.2020
Osmaniye'ye 116 milyon 781 bin 463 lira kaynak aktarıldı
AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde Osmaniye'ye 116 milyon 781 bin 463 lira kaynak aktarıldığını bildirdi. Kaya, yazılı açıklamasında, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasıyla aktarılan kaynaktan 5 bin 528 haneye de destek olunduğunu belirtti.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 5.8.2020
Kırşehir'de sosyal koruma kalkanı ödemeleri
Kendirli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: " 'Biz bize yeteriz Türkiyem' kampanyası, kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri ve nakdi ücret desteğinde ödemeler gerçekleştirildi.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 5.8.2020
Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında Eskişehir'e 294 milyon lira destek verildi
Günay, yaptığı yazılı açıklamada, Eskişehir'de üç faz halinde uygulanan sosyal destek programıyla 45 bin haneye, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasıyla da 11 bin haneye ulaşıldığını belirtti.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 4.8.2020
Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında Gümüşhane'ye 22 milyon 553 bin liralık destek
"Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasıyla 679 kişiye 679 bin lira, kısa çalışma ödeneğiyle bin 728 çalışana 7 milyon 441 bin lira, nakdi ücret desteğiyle 772 çalışana 1 milyon 504 bin lira, işsizlik ödeneğiyle 927 kişiye 2 milyon 993 bin 817 lira ödendiğini ifade eden Köse, şunları kaydetti: "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 1.8.2020
"Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası"nda 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye ulaşıldı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası"nda toplanan 2 milyar lirayı aşkın bağıştan 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1000'er lira ulaştırdıklarını, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında sağlanan destek ve yardımların da 30 milyar...
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 1.8.2020
Bakan Selçuk: "Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasında toplanan 2 milyar TL'yi aşkın bağıştan 1,2...
Bakan Selçuk: "Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasında toplanan 2 milyar TL'yi aşkın bağıştan 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1000'er TL ulaştırdık.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 1.8.2020
Bakan Selçuk: "Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyamızda toplanan 2 milyar TL'yi aşkın bağıştan...
Bakan Selçuk: "Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyamızda toplanan 2 milyar TL'yi aşkın bağıştan yaklaşık 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1.000'er TL ulaştırdık.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 22.7.2020
AK Parti'li Yağcı: "Bayramda Çiftçinin de İşçinin de Yüzü Gülsün projesini Türkiye geneline yaymak...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" çağrısının sanayiciler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinden, "Ekilmedik Bir Karış Toprak Bırakmayacağız" çağrısının çiftçilerden karşılık bulduğunu, üreticilerin de adeta seferberlik ruhunu ortaya koyduğunu dile getiren Yağcı, bu sezonun çiftçi için bereketli olduğunu ifade etti.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 17.7.2020
Beşinci sınıf öğrencisi Feza Naz, Milli Dayanışma Kampanyası için "hatıra paralarını" bağışladı
Feza Naz, üç yıldır kumbarasında biriktirdiği 15 Temmuz baskılı 152 adet 1 liralık madeni parayı, Kovid-19'a karşı alınan tedbirler kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı.
Biz Bize Yeteriz Türkiyem - 9.7.2020
CHP'li Antmen "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasında toplanan paraları sordu
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasında toplanan paraların akıbetini sordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Biz Bize Yeteriz Türkiyem Haberleri | Biz Bize Yeteriz Türkiyem Haber - Haberler - Biz Bize Yeteriz Türkiyem haberleri, son dakika biz bize yeteriz türkiyem haber ve gelişmeleri burada. TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Akkol : İşi kadınlar yapıyor, geliri erkekler alıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 12:54:47. #1.15#
title