Berlin Konferansı Haberleri

Berlin Konferansı haber, Berlin Konferansı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Berlin Konferansı - 06.07.2021
İkinci Berlin Konferansı, Libya'nın geleceği ve Türkiye
Libya krizinin çözümü için bir platform olarak belirlenen İkinci Berlin Konferansı "genel seçimler" ve "yabancı güçlerin ülkeden çekilmesi" gündemiyle 23 Haziran'da yeniden toplandı.
Berlin Konferansı - 04.07.2021
Libya Başbakanı: "Yurt dışından aldıkları destekle ülkede savaşan hiçbir tarafın hegemonyası altında olamayız"
Ülke topraklarının tüm Libya halkına ait olduğunu ve hiçbir ordunun, silahlı veya silahsız hiçbir grubun tekelinde olamayacağını aktaran Dibeybe, şunları kaydetti: "İkinci Berlin Konferansı'nda Libya devletinin prestijini geri kazandık ve inisiyatif sunduk.
Berlin Konferansı - 30.06.2021
Çavuşoğlu ve Lavrov'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması (2)
SURİYE VE LİBYA Toplantıda Suriye ve Libya'daki son durumla ilgili soruları yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, şunları söyledi: "Gerek Suriye gerek Libya'da önce ateşkesin ilanı için Rusya'yla yakın ilişki içerisinde olduk. Libya konusunda çabalarımız Moskova'da bir netice getirmedi ama Berlin konferansına giden süreçte iki ülkenin önemli katkıları oldu.
Berlin Konferansı - 30.06.2021
BM Libya Özel Temsilcisi, Batılı ülkeleri Libya Diyalog Forumu üyelerine uzlaşı için baskı yapmaya çağırdı
Bu ülkelerle LSDF'de şimdiye kadar kaydedilen ilerlemeyi ele alan Kubis, İkinci Berlin Konferansı sonuçları ve BM Güvenlik Konseyinin 2570 sayılı kararı ile uyumlu olarak, mümkün olan en kısa sürede üzerinde anlaşmaya varılmış bir anayasal temele sahip olma ihtiyacını ifade etti.
Berlin Konferansı - 30.06.2021
ABD, Libya Siyasi Diyalog Forumunun Cenevre'deki seçim hazırlıkları toplantılarını takdirle karşıladı
İkinci Berlin Konferansı'nda da ifade ettikleri üzere, ülkede cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin yapılması için ABD'nin Libya halkı ve uluslararası ortaklarını desteklediğinin altını çizen Sullivan, "Bu seçimler Libyalılara kendi liderlerini seçme ve yıllar süren iç çatışma ve ekonomik çalkantının ardından egemenliklerini yeniden kurma hakkı verecektir.
Berlin Konferansı - 25.06.2021
Dışişleri Sözcüsü: (Berlin Konferansı'nda) Libya'daki eğitmen ve danışmanlarımızın gayrimeşru paralı askerlerle aynı kefeye konulmasına müsaade...
Dışişleri Sözcüsü: (Berlin Konferansı'nda) Libya'daki eğitmen ve danışmanlarımızın gayrimeşru paralı askerlerle aynı kefeye konulmasına müsaade etmeyeceğimizi vurguladık.
Berlin Konferansı - 25.06.2021
İkinci Berlin Konferansı Libya'da seçimlerin güvenliği için somut ve bağlayıcı sonuçlar ortaya koyamadı
Uzmanlar, Birleşmiş Milletler (BM) ve Almanya himayesinde düzenlenen Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'nın ülkede barışın tesisi için gerekli somut ve bağlayıcı sonuçlar ortaya koymadığı değerlendirmesinde bulundu.
Berlin Konferansı - 25.06.2021
Fas Dışişleri Bakanı Burita, Libya seçimlerinin meşruiyet için önemli aşama olduğunu söyledi
Birleşmiş Milletler (BM) ve Almanya himayesinde 23 Haziran'da düzenlenen Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'nın sonuç bildirgesinde de seçimlerin öngörülen şekilde yapılması gerektiği belirtilmişti.
Berlin Konferansı - 23.06.2021
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'nın sonuç bildirgesinde, seçimlerin öngörülen şekilde yapılması istendi
Libya'daki siyasi süreç, 24 Aralık seçimleri ve ülkedeki güvenlik sorunlarının ele alındığı, Birleşmiş Milletler (BM) ve Almanya himayesinde düzenlenen İkinci Berlin Konferansı'nın yayımlanan sonuç bildirgesinde seçimlerin, öngörülen şekilde yapılması gerektiği bildirildi.
Berlin Konferansı - 23.06.2021
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı Bildirisi'nden: "24 Aralık seçimlerinin belirlendiği şekilde gerçekleşmesi için gerekli anayasal ve hukuki...
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı Bildirisi'nden: "24 Aralık seçimlerinin belirlendiği şekilde gerçekleşmesi için gerekli anayasal ve hukuki düzenlemeler uygulanmalıdır.
Berlin Konferansı - 23.06.2021
BM ve Almanya himayesinde Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla gerçekleştirilen İkinci Berlin Konferansı sona erdi.
BM ve Almanya himayesinde Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla gerçekleştirilen İkinci Berlin Konferansı sona erdi.
Berlin Konferansı - 23.06.2021
Berlin Konferansında konuşan Libya Başbakanı Dibeybe: Libya'daki güvenlik konusu, paralı askerlerin ve siyasi yönelimli askeri güçlerin varlığı...
Berlin Konferansında konuşan Libya Başbakanı Dibeybe: Libya'daki güvenlik konusu, paralı askerlerin ve siyasi yönelimli askeri güçlerin varlığı nedeniyle istikrarsız durumda.
Berlin Konferansı - 23.06.2021
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı, BM ve Almanya himayesinde Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla başladı.
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı, BM ve Almanya himayesinde Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla başladı.
Berlin Konferansı - 22.06.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 23 Haziran 2021
(Ankara/14.30) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Libya konulu İkinci Berlin Konferansı, Birleşmiş Milletler (BM) ve Almanya himayesinde, Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla toplanacak.
Berlin Konferansı - 22.06.2021
Son dakika haberi! Libya hükümeti, İkinci Berlin Konferansı'nda ulusal uzlaşı ve ordunun birleştirilmesini gündeme getirecek
Son dakika haberleri: Libya Dışişleri Bakanı Necla el-Menguş, yarın düzenlenecek İkinci Berlin Konferansı'nda ulusal uzlaşı ve ordunun birleştirilmesini amaçlayan bir girişimi gündeme getireceklerini belirtti.
Berlin Konferansı - 22.06.2021
Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Menfi Roma'da temaslarda bulundu
Almanya'nın başkenti Berlin'de Libya'daki barış sürecine ilişkin yarın ikincisi yapılacak olan Berlin Konferansına gitmeden önce Roma'ya uğrayan Menfi, İtalyan başkentindeki temaslarına İtalya Başbakanı Draghi ile görüşerek başladı.
Berlin Konferansı - 22.06.2021
Bakan Çavuşoğlu, 'İkinci Berlin Konferansı'na katılacak
Bakan Çavuşoğlu, 'İkinci Berlin Konferansı'na katılacakDIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın Berlin'de düzenlenecek 'Libya' konulu İkinci Berlin Konferansı'na katılacak.
Berlin Konferansı - 22.06.2021
Bakan Çavuşoğlu, Libya Konulu İkinci Berlin Konferansı'na katılacak
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya Konulu İkinci Berlin Konferansı'na katılacak.
Berlin Konferansı - 21.06.2021
Hafter'e bağlı milislerin güneydeki hareketliliği Cezayir-Libya iş birliğini hedef alıyor
Hafter'in göndermek istediği diğer bir mesaj da 23 Haziran Çarşamba günü düzenlenecek Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'nda, Rus güvenlik şirketi Wagner Grubu'na bağlı paralı askerlerin ve diğerlerinin Libya'dan çıkarılması konusunu görüşecek ülkelere yönelik.
Berlin Konferansı - 18.06.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken Almanya, Fransa ve İtalya'yı ziyaret edecek
ABD Dışişleri sözcüsü Ned Price yazılı açıklamada, "Bakan Blinken, Libya'da aralık ayında yapılacak ulusal seçimleri ve yabancı güçlerin bu ülkeden çekilmesinin görüşüleceği Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'na katılacak.
Berlin Konferansı - 17.06.2021
Blinken, Libya Dışişleri Bakanı Menguş ile Berlin'de düzenlenecek Libya Konferansı'nı görüştü
ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, telefon görüşmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Dışişleri Bakanı Antony Blinken, bugün Libya Dışişleri Bakanı Nacla el-Manguş ile görüştü. İki bakan, 23 Haziran'da yapılacak Libya İkinci Berlin Konferansı'nı ele aldılar ve aralık 2021'de yapılacak ulusal seçimlerin önemini vurguladılar.
Berlin Konferansı - 13.06.2021
Sayın Bakanımızın Libya'yı Ziyareti, 12 Haziran 2021
Sayın Bakanımız II. Berlin Konferansı öncesi MBH'ye desteğimizi vurguladı ve güvenli, istikrarlı ve müreffeh Libya için işbirliğimizin süreceğini ifade etti.
Berlin Konferansı - 09.06.2021
Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Yılmaz, Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı'yla 2.Berlin Konferansı'nı görüştü
Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz, Libya Devlet Yüksek Konseyi (DYK) Başkanı Halid el-Mişri ile 23 Haziran'da yapılması planlanan Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'nda ele alınacak konuları değerlendirdi.
Berlin Konferansı - 04.06.2021
Yunanistan, Libya konulu Berlin Konferansı'na çağrılmadığı için "memnuniyetsiz"
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Libya konulu Berlin Konferansı'na çağrılmadıkları için "memnuniyetsizlik" duyduklarını bildirdi.
Berlin Konferansı - 03.06.2021
Son dakika... BMGK, Libya'ya yönelik silah ambargosu ihlallerinin açık denizlerde denetlenebilmesi yetkisini bir yıl uzattı
İrini Operasyonu, Libya konulu Berlin Konferansı sonrasında 31 Mart 2020'de başlatıldı.
Berlin Konferansı - 01.06.2021
Almanya-Fransa Bakanlar Kurulunun bildirgesi açıklandı Açıklaması
Bildirgede, Libya'ya ilişkin Birleşmiş Milletler yönetimindeki Berlin sürecinin desteklendiği belirtilerek, şöyle devam edildi: "Enerji sektörünün yeniden açılması, ülke geneli için 23 Ekim 2020'de yapılan ateşkes anlaşması, 24 Aralık'ta ulusal seçimlerin düzenlenmesine ilişkin yol haritası ve geçici yürütüme organının seçilmesiyle kalıcı barış ve istikrarın sağlanması amacıyla Berlin Konferansından bu yana atılan kayda değer adımları memnuniyetle karşılıyoruz.
Berlin Konferansı - 19.05.2021
İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio, Libya toplantısının 23 Haziran'da Almanya'da yapılacağını bildirdi
Libya'ya yönelik 19 Ocak 2020'de liderler seviyesinde toplanan Berlin Konferansı'nı hatırlatan Di Maio, "İtalya, Berlin Sürecinin ilgili takip mekanizmalarına aktif olarak katılmaktadır.
Berlin Konferansı - 07.02.2019
Görüş - Fransa'nın Afrika'daki Can Simidi: Sömürge Frankı
1885'te Berlin Konferansı ile kağıt üzerinde sahiplenilip sömürgele ilan edilen bölgelerde yaşayan yerel idareler ve vatandaşlar, haberleri daha olmadan Fransa'nın, İngiltere'nin, Almanya'nın, İtalya'nın, Portekiz'in, İspanya'nın ve Belçika'nın idaresinde olduklarını öğrendiler.
Berlin Konferansı - 15.01.2019
Analiz - Gabon'da Darbe Girişiminin Anatomisi
Fransız kolonisinden Bongo yönetimine Gabon Avrupalı sömürgeci güçlerin Gabon'a ilgi duymaları, Portekizlilerin 1472 yılında ülkeye gelmesi ile başlamış, 19. yüzyılda ise Avrupalı devletlerin Gine Körfezi'ndeki rekabetleri sonucunda Fransa'nın bölgede diğer Avrupalı devletlere üstünlük sağlaması ile sonuçlanan süreç ile beraber, Berlin Konferansı sonrasında Afrika'daki koloni bölgeleri üzerine varılan mutabakat ile uzun yıllar Fransa'nın hakimiyetine girmesiyle sonuçlanmıştır.
Berlin Konferansı - 20.09.2018
Analiz - Zoraki İlişkilerin Kavşağındaki Ortaklık: Afrika Birliği-Avrupa Birliği
Sömürgecilik ise Avrupalıların en ciddi hamlesi olarak kuzeyde uzak tutulduğu Afrika sınırlarını batı, güney ve doğu tarafından kuşatmaktan vazgeçmemişti. Bu durum "Afrika çekişmesi" süreciyle birlikte adeta bir talana dönüşmüştü. 20. yüzyılın ilk yıllarına gelindiğinde, 30 milyon kilometrekarelik kıta başta Fransa ve İngiltere olmak üzere Portekiz, Belçika, İtalya, İspanya ve Almanya tarafından, 1885 yılındaki Berlin Konferansı ile masa başındaki paylaşıma göre adım adım istila edilmişti.
Berlin Konferansı - 31.08.2018
Almanya'nın Teslim Ettiği Herero ve Nama Yerlilerinin Kemikleri Namibya'da
20. yüzyılın ilk soykırımı 1884 yılında başlayan ve Avrupalı devletlerin, Afrika'da sömürge kapma yarışından dolayı "Afrika Talanı" olarak da bilinen Berlin Konferansı'nda Namibya, Almanya'nın sömürgesi haline gelmişti.
Berlin Konferansı - 10.08.2018
Analiz - Zimbabve'de Liderlik Mücadelesi ve Dış Müdahaleler
Afrika'nın kadim tarihi içerisinde tüm devletlerin ayrı hikayeleri var elbette. Zimbabve için ise 19. yüzyılın sonu, önemli gelişmelerin başlangıç noktasını teşkil ediyor. Ülkede, 1885 Berlin Konferansı'nda Avrupalı devletlerin Afrika'yı paylaşım planları üzerinden işletilen sürecin kalıcı etkileri halen siyasi, sosyal ve ekonomik açıdan halk tabanında hissedilmekte.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Berlin Konferansı Haberleri | Berlin Konferansı Haber - Haberler - Berlin Konferansı haberleri, son dakika berlin konferansı haber ve gelişmeleri burada. Libya Devlet Konseyi Başkanı Mişri, Libya'daki Türk güçleriyle paralı askerlerin bir tutulamayacağını belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.09.2021 21:38:41. #1.13#

title