Belencumafakılı Haberleri

Belencumafakılı haber, Belencumafakılı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Belencumafakılı - 25.11.2020
Sorgun'da köy yollarında asfalt çalışması tamamlandı
İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, AA muhabirine, Ağcın-Taşpınar- İsafakılı köyleri başta olmak üzere Belencumafakılı, Tuzlacık, Çaferli, Tiftik, Osmaniye, Muğallı, Çakırhacılı, Kayakışla-Küçükeynelli yolu olmak üzere 36 kilometre yol yapılarak trafiğe açıldığını söyledi.
Belencumafakılı - 09.07.2020
Son dakika haberi: Sorgun'da köy yolları asfaltlanıyor
Sorgun İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, AA muhabirine, bu yıl çerisinde 2'inci kat satıh kaplama yapılacak yol miktarının 36 kilometre olduğunu söyledi. Geçen yıl 1'inci kat asfalt kaplaması yapılan yollar ile bozulmaya yüz tutmuş yollarda çalışma yapılacağını ifade eden Kayhan, "Ağcın, Taşpınar, İsafakılı köyleri başta olmak üzere Belencumafakılı, Tuzlacık, Caferli, Tiftik, Osmaniye, Muğallı, Çakırhacılı, Küçük Eynelli yolu kaplamaları bu yıl içerisinde tamamlanacak.
Belencumafakılı - 26.07.2019
Sorgun'da yol çalışması
Sorgun İlçe Özel İdare Müdürlüğü tarafından Belencumafakılı grup köy yolunda yapım çalışmaları başladı.
Belencumafakılı - 25.05.2018
Dedesinin Kullandığı Römorkun Altında Kalan Çocuk Öldü
Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Belencumafakılı köyünde dedesinin kullandığı traktörün römorkun altında kalan 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
Belencumafakılı - 25.05.2018
Yozgat'ta Römorkun Altında Kalan Çocuk Öldü
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde traktör römorkunun altında kalan 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Belencumafakılı köyünde yaşayan Yusuf E.
Belencumafakılı - 14.05.2018
Sorgun'da Yol Yapım Çalışmaları
Sorgun İlçe Özel İdare Müdürlüğü havaların ısınmasıyla yol yapım çalışmalarına hız verdi. Köydes Projesi kapsamında yatırım programına alınan birinci kat ve ikinci kat yol yapıp çalışmaları, Sorgun'a bağlı Belencumafakılı ile Akocak köyü arasında bulunan grup yolu ile başladı.
Belencumafakılı - 25.04.2018
Yozgat'tan Doğu Guta'ya Yardım
Aktaş, Belencumafakılı köyünden iki hayırsever vatandaş tarafından temin edilen iki tır patates ile hayırsever vatandaşların katkılarıyla alınan bir tır suyun da Nevşehir'den yola çıkarıldığını sözlerine ekledi.
Belencumafakılı - 06.04.2018
Afrin Şehitleri Adına Fidanlık
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Reyyan Derneği tarafından Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Mehmetçikler adına fidanlık oluşturuldu. Sorgun Reyyan Derneği Başkan Yardımcısı Yasin Şahin, dernek tarafından hayata geçirilen "SODES'le Gençlere Artı Değer Projesi" çerçevesinde Belencumafakılı köyünde, Afrin Şehitleri Fidanlığı oluşturduklarını söyledi.
Belencumafakılı - 14.02.2018
Yozgat'ta İki Ayrı Trafik Kazasında 4 Kişi Yaralandı
Belencumafakılı köyü yakınlarında meydana gelen kazada ise Sami Aksoy (55) yönetimindeki 66 SC 968 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini yitirmesi sonucu şarampole devrildi.
Belencumafakılı - 15.01.2016
Sorgun'da 68 Kilometre Köy Yolu Asfaltlandı
Yıl içerisinde 68 kilometre yolda birinci ve ikinci kat asfalt çalışmasının yanında, alt yapı eksikliklerini de gidererek araç trafiğine uygun hale getirdiklerini ifade eden Şahbaz, "Küçükköhne - Şahmuratlı - Alcı, Dişli - İsafakılı, Karaveli - Burunören köyü grup yollarında alt yapı ve genişletme çalışmalarını tamamladık. Halen devam eden Eski Çekerek?yolu, Belencumafakılı - Emirler arası, Akoluk - Çavuşköy arası, Yaycılar - Balkaya arasında ise çalışmalarımızı 2016 yılı içerisinde tamamlayacağız" dedi.
Belencumafakılı - 22.09.2015
Yozgat'ta İki Otomobil Çarpıştı: 4 Ölü, 3 Yaralı
Yaralıların durumlarının ağır olduğu öğrenildi.  Gurbetçi Fahri Şahin'in ailesiyle birlikte Sorgun ilçesi Belencumafakılı köyünden Fransa'ya dönüş yaptığı öğrenildi.
Belencumafakılı - 20.06.2015
Sorgun'da Köy Yollarında Çalışmalar Başladı
İlçe Özel İdaresi ekipleri tarafından bu yıl 20 kilometre birinci kat, 15 kilometre de ikinci kat asfalt yol yapılacağını belirten Arslantaş, "İlçemize bağlı Karakaya, Dişli, Ayrıdam, köy yollarında asfalt, Belencumafakılı, Akoluk, Şahmuratlı ve eski Çekerek yolunda da bakım onarım çalışmaları yapıyoruz.
Belencumafakılı - 22.05.2013
Sorgun'da Asfalt ve Yama Çalışması Başladı
Sorgun Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, KÖYDES projesi kapsamında bu yıl 8 kilometre ikinci kat, 5 kilometre ise birinci kat asfalt çalışması yapacaklarını belirterek, "2013 yılı KÖYDES Projesi kapsamında bozuk köy yollarının bakım ve onarımını yapmak üzere çalışmalarımızı başlattık. Müdürlüğümüz olarak 2013 yılında 8 km ikinci kat, 5 km ise birinci kat asfalt çalışmasa yapacağız. Bu çalışmalarda toplam 2 bin 800 ton rotmiks yani yama çalışması yapacağız. Öncelikle grup yollarımız olan Akoluk yolu, Küçükköhne-Alcı yolu, Belencumafakılı Kasabası yolu, Dişli-Ağcın yollarında çalışmalarımız olacak.
Belencumafakılı - 13.11.2012
Yozgat'ta 36 Belde Belediyesi Kapanıyor
Yozgat ve İlçelerinde toplam 36 belde belediyesi köy statüsüne geçirilirken, en çok beldesi kapanan ilçe Sorgun oldu. Buna göre kapanan ilçe beldeleri şöyle; Akdağmadeni İlçesine bağlı Oluközü Beldesi, Aydıncık İlçesine bağlı Baştürk, Kazankaya, Kösrelik Beldeleri, Boğazlıyan İlçesine bağlı Çakmak, Çalapverdi, Devecipınar, Ovakent, Özler, Yenipazar Beldesi, Çandır İlçesi Büyükkışla Beldesi, Çayıralan İlçesine bağlı Curali, Çokradan, Evciler Beldesi, Çekerek İlçesine bağlı Bayındırhüyük, Bazlambaç, Beyyurdu Beldesi, Merkez Çadırardıç, Esenli Osmanpaşa Beldesi, Saraykent İlçesi Çiçekli Beldesi, Sarıkaya İlçesi Babayağmur ve Yukarı Sarıkaya Beldesi, Sorgun İlçesine bağlı Ahmetfakılı, Araplı, Belencumafakılı, Eymir, Gedikhasanlı, Gülşehri ve Karakız Beldeleri, Şefaatli İlçesine bağlı Kuzayca, Paşaköy ve Sankent Beldesi, Yenifakılı İlçesine bağlı Bektaşlı Beldesi, Yerköy İlçesine bağlı Saray ve Sekili Beldeleri köy statüsüne dönüştürülmüş oldu.
Belencumafakılı - 27.09.2012
AK Parti Milletvekili Soysal, Belde Belediyelerini Ziyaret Etti
AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Sorgun teşkilatındaki yöneticilerle birlikte Belencumafakılı, Karakız, Ahmetfakılı, Araplı, Gülşehri, Doğankent ve Çiğdemli beldelerini ziyaret etti.
Belencumafakılı - 09.09.2012
Minibüsün Çarptığı Çocuk Öldü
Sorgun ilçesinde minibüsün çarptığı 2 yaşındaki çocuk öldü.M.Y'nin (19) kullandığı 02 DY 315 plakalı minibüs, Belencumafakılı beldesi Erkekli Mahallesi'nde yola aniden çıkan Aslan Özben'e (2) çarptı.
Belencumafakılı - 22.07.2012
Sıcaktan Bunalan Çocuklar Süs Havuzda Serinledi
Belencumafakılı beldesinde ise sıcaktan bunalan çocuklar, mahalle çeşmesinin suyu ile serinlemeye çalıştı.
Belencumafakılı - 09.07.2012
Sorgun Belencumafakılılar Şenlikte Buluştu
Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Belencumafakılı beldesinde 2.Şenliğe Belediye Başkanı İhsan Telli'nin yanı sıra çok halk ozanları ve çok sayıda belde halkı katıldı.
Belencumafakılı - 29.02.2012
Sorgun'da Yoğun Kar Yağışı
Taşımalı eğitim yapan okullarda görevli öğretmenlerin sabah okullarına gidemediklerini kaydeden Kılıç, "Karalık, Karabalı, Belencumafakılı, Erkekli, Yukarı Emirler, Aşağı Emirler, Külhüyük, Tulum, Kayakışla, Eymir, Yaylalık köylerimizin yolları ulaşıma kapandı.
Belencumafakılı - 12.01.2012
Yozgat'ta Şüpheli Ölüm
Alınan bilgiye göre, Sorgun'a bağlı Belencumafakılı beldesi Erkekli Mahallesi'nde ikamet eden Osman Taşdemir (40) isimli şahıs, amcasının oğlu Mesut Taşdemir ve kayınbiraderi Hamza İncekara ile sabahın erken saatlerinde ava çıktı.
Belencumafakılı - 19.11.2011
Yozgat'ta Trafik Kazası: 1 Ölü
AA muhabirinin aldığı bilgilere göre, Belencumafakılı beldesinden Sorgun istikametine gitmekte olan Mehmet Aslan (61) yönetimindeki 66 LN 486 plakalı otomobil, yine aynı yöne devam etmekte olan İsmail Aziz Aker (48) yönetimindeki 66 HA 422 plakalı kamyona arkadan çarptı.
Belencumafakılı - 10.11.2011
Balkondan Düşen 5 Yaşındaki Çocuk Yaralandı
Edinilen bilgiye göre, Belencumafakılı beldesinde bir yakınlarının düğünü için gittikleri evin balkonunda oyun oynayan 5 yaşındaki Mahmut Çalışkan, korkuluklara tırmanmak isterken yaklaşık 2 metre yüksekten düştü.
Belencumafakılı - 23.07.2011
Sorgun'da Cemevi Törenle Hizmete Açıldı
Sorgun ilçesinde inşa ettirilen cemevi, Almanya SPD Eyalet Milletvekili Ali Rıza Şimşek'in de katılımıyla törenle açıldı. Şimşek, Sorgun ilçesinin Yukarı Eymirler köyünde yaptırılan ve 380 bin liraya mal olan cemevinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, cemevlerinin geçmiş yıllarda Alevi kültürü içerisinde bir nevi halk mahkemesi görevi gördüğünü, o kültürle yoğrulan Alevi kültürünün giderek bu özelliğinden uzaklaştığını belirtti. Yeni açılan cemevleriyle 800 yıllık kültürün yeniden hayata geçirildiğini ifade eden Şimşek, "Bir ülkede fakirlik sadece işsizlikle ölçülmemeli. Yok olan kültürler de en büyük fakirliktir. İşte sizler burada bu yok alan fakirliğe bir çözüm getirdiniz" dedi. Konuşmaların ardından açılışı yapılan cemevi binası toplam bin 280 metrekarelik alan üzerine 3 katlı olarak inşa edildi. Bina içerisinde tuvalet, morg, toplantı salonları, kütüphane, yemekhane, aşevi bulunuyor. Cemevinin açılış törenine Ankara Cemevi Vakfı Onursal Başkanı Faruk Ali Yıldırım, Fransa Cemevleri Yaptırma Derneği Başkanı Gazi Acer, CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, İl Genel Meclisi Üyesi Ali Ünlü, Eymir Beldesi Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu, Belencumafakılı Beldesi Belediye Başkanı İhsan Telli ve çok sayıda davetli katıldı.
Belencumafakılı - 11.07.2011
Belencumafakılılar Şenlikte Buluştu
Sorgun'un Belencumafakılı beldesinde ilk kez şenlik düzenledi.
Belencumafakılı - 24.05.2011
Sorgun'dan Kısa Kısa
Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Köydes kapsamında bu yıl 15 kilometresi birinci kat olmak üzere toplam 64 kilometre asfalt yapılacağını söyledi. Kılıç, yaptığı açıklamada, Yukarı Emirler-Kapaklı, Ahmetfakılı-Tiftik, Karaveli, Kepirce-Yazılıtaş, Çavuşlu'Dedefakılı köy yollarında birinci asfalt yol çalışması yapılacağını kaydetti. Kılıç, Akoluk-Aşağıkarahacılı, Mehmetbeyli-Peyriyemez-Termezli, Dişli'İsafakılı, Gedikhasanlı-Büyükören, Çamurlu- Çavuş, Küçükköhne'Şahmuratlı'Alcı, Karaveli'Çavuş, Belencumafakılı- Aşağı Emirler, Sorgun'İkikara, Devlet Yolu-Gülşehri arası olmak üzere toplam 49 kilometre ikinci kat asfaltın döküleceğini anlattı.
Belencumafakılı - 15.05.2011
Yozgat'ta Trafik Kazası: Beş Yaralı
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde meydana gelen trafik kazasında beş kişi yaralandı. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Akocak Köyünden Sorgun yönüne gitmekte olan Seyit Çetin (21) yönetimindeki 66 LS 503 plakalı otomobil, Belencumafakılı Beldesine geldiğinde şarampole devrildi.
Belencumafakılı - 13.01.2011
42 Yıl Sonra Kardeşi Olduğunu Öğrendi (fotoğraflı
Yozgat'ın Sorgun İlçesi Belencumafakılı Beldesinde Yaşayan 42 Yaşındaki Emine Yüksel, 42 Yıl Sonra Bir Kız Kardeşinin Olduğunu Öğrendi
Belencumafakılı - 13.01.2011
Ablasına Kavuşacağı Günü Bekliyor
Yozgat'ın Sorgun İlçesi'ne bağlı Belencumafakılı Beldesi'nde yaşayan 42 yaşındaki Emine Yüksel, bir yaşında annesi öldükten sonra babası tarafından eniştesi ve teyzesinin yanına evlatlık olarak verildi.
Belencumafakılı - 04.01.2011
Belencumafakılı Belediye Başkanı Telli:
Sorgun'un Belencumafakılı Beldesi Belediye Başkanı İhsan Telli, Beldede İçme Suyu Olarak Kullanılan Sulara, Kanalizasyon Suyu Karıştığı İddialarının Gerçeği Yansıtmadığını Söyledi
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Belencumafakılı Haberleri | Belencumafakılı Haber - Haberler - Belencumafakılı haberleri, son dakika belencumafakılı haber ve gelişmeleri burada. Sorgun'da köy yollarında asfalt çalışması tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 06:41:24. #1.16#
title