Bedia Muvahhit Haberleri

Bedia Muvahhit haber, Bedia Muvahhit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bedia Muvahhit - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
1994- Sahneye çıkan ilk Türk kadını, Devlet Sanatçısı Bedia Muvahhit, 97 yaşında İstanbul'da vefat etti.
Bedia Muvahhit - 24.02.2020
İBB şehir tiyatroları'nda bu hafta (26 Şubat-1 Mart 2020)
HAYAL-İ TEMSİL Eski makyör Dikran Efendi'nin; hayalle hatırayı iç içe geçiren masalı; sahnenin "ilk kadın"ları Afife Jale ve Bedia Muvahhit'i; çocuklukları, aşkları, tutkularıyla, ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede, Darülbedayi sahnesinde bir araya getiriyor.
Bedia Muvahhit - 23.02.2020
(GRAFİKLİ) - İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Aynı tarihlerde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde savaşın ve şiddetin insanları nasıl bir çıkmaza sürüklediğini ve insani bağların kopmasına neden olduğunu etkili bir dille anlatan konuk oyun "Maskeliler", Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde Afife Jale ve Bedia Muvahhit'i konu alan "Hayal-i Temsil", Ümraniye Sahnesi'nde Shakespeare'in sevilen komedilerinden biri olan "12.
Bedia Muvahhit - 03.02.2020
Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta
HAYAL-İ TEMSİL Eski makyör Dikran Efendi'nin; hayalle hatırayı iç içe geçiren masalı; sahnenin "ilk kadın"ları Afife Jale ve Bedia Muvahhit'i; çocuklukları, aşkları, tutkularıyla, ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede, Darülbedayi sahnesinde bir araya getiriyor.
Bedia Muvahhit - 02.02.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Aynı tarihlerde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde sahnenin ilk kadınları Afife Jale ve Bedia Muvahhit'i çocuklukları, aşkları, tutkularıyla, ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede, Darülbedayi sahnesinde bir araya getiren "Hayali Temsil", Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde ayrılık sonrası çocukları için sağlıklı bir düzen kurmaya çalışan ebeveynlerin psikolojik sürecini anlatan "Uzlaşma", Ümraniye Sahnesi'nde bir çiftin hikayesini, pişmanlıkları, yaşayamadıkları, söyleyemedikleri üzerinden anlatan "Geç Kalanlar", Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde ayrıldıktan sonra da didişmeye devam eden ve biricik kızlarını bir türlü paylaşamayan karı kocanın bitip tükenmek bilmeyen kavgalarının konu edildiği "Hisse-i Şayia" ve Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde Türk tiyatrosunun önemli adlarından Naşit Özcan'ın yaşamından kesitler sunan "Komik-i Şehir Naşit Bey" sahnelenecek.
Bedia Muvahhit - 19.01.2020
Haftanın tarihine bakış
1994- Sahneye çıkan ilk Türk kadını, Devlet Sanatçısı Bedia Muvahhit, 97 yaşında İstanbul'da vefat etti.
Bedia Muvahhit - 02.12.2019
Şehir tiyatroları Aralık ayında 1'i yeni, 35 oyunla seyirciyle buluşuyor
HAYAL-İ TEMSİL Eski makyör Dikran Efendi'nin; hayalle hatırayı iç içe geçiren masalı; sahnenin "ilk kadın"ları Afife Jale ve Bedia Muvahhit'i; çocuklukları, aşkları, tutkularıyla, ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede, Darülbedayi sahnesinde bir araya getiriyor.
Bedia Muvahhit - 11.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 2
İzmir Seferihisar Belediye Tiyatrosu bünyesindeki tamamı kadınlardan oluşan Ürkmez Kadın Tiyatrosu, 5 yıldır sahnede fark yaratıyor. Her birinin farklı hikayesi olan 20 kadından kimi ev işlerini kimi de torunlarını bırakıp, her hafta tiyatro sahnesine geliyor. Bu zamana kadar sergiledikleri 4 farklı oyunda, kadına şiddetten çocuk gelin sorununa, toplumsal baskıdan, kadın cinayetlerine kadar birçok konuya değinen oyuncular, gerçekleri göz önüne seriyor. Kendi hayatlarında yaşamış oldukları sıkıntıları, zorlukları ve baskıları oyunlarda bazen güldürerek bazen de ağlatarak seyirciye anlatıyor. Sokakta oynarken eve çağrılıp evlendirilen, şiddet gören, sokakta öldürülen, iş yerinde taciz edilen, kimsenin arayıp sormadığı yaşlı kadınların hikayelerini anlatan ekip, bu acıların son bulması için kadınların sesi oluyor. Kadın oyuncular, oyunlarda zaman zaman erkek kılığına giriyor, bazen de kendi hayatlarında yaşadıkları sorunları canlandırıyorlar. Çoğu geç yaşta ilk defa tiyatroyla tanışan amatör kadın oyuncular, tiyatroyla hayatlarına renk katıp, sahnede olmanın heyecanını yaşıyor. Tiyatro yönetmeni Vedat Murat Güzel'in, annesinin vefatından sonra kadınlarla çalışmak isteyip kurduğu ekip, aynı zamanda Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri'nde '2019'un en başarılı Anadolu Tiyatrosu' seçildi.
Bedia Muvahhit - 12.05.2018
24. Bedia Muvahhit Ödülü" Pelin Budak'a Verildi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesi'nin "24. Bedia Muvahhit Ödülü" bu yıl oyuncu Pelin Budak'a verildi.
Bedia Muvahhit - 09.05.2018
İzpek Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri Sahiplerini Buldu!
9. İZPEK Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri, Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde gerçekleştirilen görkemli törenle sahiplerini buldu.
Bedia Muvahhit - 12.04.2018
Hayal-i Temsil" Bursa'da Sahnelenecek
Eski makyör Dikran Efendi'nin hayalle hatırayı iç içe geçiren masalı, sahnenin ilk kadınları Afife Jale ile Bedia Muvahhit'i, çocuklukları, aşkları, tutkularıyla, ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede bir araya getiriyor.
Bedia Muvahhit - 02.04.2018
İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 14 Oyun Sahnelenecek
HAYAL-İ TEMSİL Eski makyör Dikran Efendi'nin hayalle hatırayı iç içe geçiren masalı… Sahnenin ilk kadınları Afife Jale ve Bedia Muvahhit'i, çocuklukları, aşkları, tutkularıyla ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede, Darülbedayi sahnesinde bir araya getiriyor.
Bedia Muvahhit - 31.03.2018
Şehir Tiyatroları 34 Oyun Seyirciyle Buluşacak!
ŞAHANE ZÜĞÜRTLER Rusya'daki devrimden sonra pek çok Rus asilzadesi batı ülkelerine kaçtı. Ouratieff çifti de bu ailelerden biridir. Çar'a ait yüklüce bir serveti de beraberinde getiren çift bu paraya dokunmaz, çeşitli evlerde hizmetçilik ve uşaklık yaparak hayatlarını sürdürmeye devam ederler. Ancak bu parada herkesin gözü vardır ve Ouratieff çifti parayı korumak için büyük bir gayret içindedir. Neticede, çok büyük bir servete hükmetmekle beraber yoksul bir hayat yaşayan çiftin başına akılalmaz olaylar gelir. Fransız bulvar tiyatrosunun öncülerinden aktör, yazar ve yönetmen Jacques Deval'in 1933'te yazdığı komedi, eğlenceli iki saat geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat. Jacques Deval'ın yazıp Haldun Dormen'in yönettiği oyunda; Can Başak, Müge Akyamaç, Hakan Güner, Süeda Çil, Dilay Taşkaya, Özgün Akaçça, Çağrı Hün, Ceylan Çete, Engin Akpınar, B. Çağatay Çakıroğlu, Can Doğan, Onur Şirin ve Buğra Can Ildırışık rol alıyor. Oyun, 4-7 Nisan 2018 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde, 18-21 Nisan 2018 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde. HAYAL-İ TEMSİL Eski makyör Dikran Efendi'nin; hayalle hatırayı iç içe geçiren masalı; sahnenin "ilk kadın"ları Afife Jale ve Bedia Muvahhit'i; çocuklukları, aşkları, tutkularıyla, ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede, Darülbedayi sahnesinde bir araya getiriyor.
Bedia Muvahhit - 27.03.2018
Münir Özkul, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde Anıldı
Büyükçekmece Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, "Ailemizin En Güzel Sırrı" isimli tiyatro oyunu, Özkul anısına Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muvahhit Salonu'nda tiyatroseverlerle buluştu.
Bedia Muvahhit - 15.01.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1994- Sahneye çıkan ilk Türk kadını, Devlet Sanatçısı Bedia Muvahhit, 97 yaşında vefat etti.
Bedia Muvahhit - 14.12.2017
Büyükçekmeceli Sanatçılar Büyükçekmece İçin Söyledi
Büyükçekmece Belediyesi'nin kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen Büyükçekmece Müzisyenler Birliği'nin "Biz Bize Müzik Konseri" Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muvahhit Salonu'nda yüzlerce Büyükçekmecelinin katılımıyla gerçekleşti.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bedia Muvahhit Haberleri | Bedia Muvahhit Kimdir - Haberler - Bedia Muvahhit haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bedia Muvahhit kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika! Atatürk'ün cenaze kortejinde taşınan çelengin parçalarına evinde özenle
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 13:40:41. #1.14#

title