BASIN SUÇLARI SORUŞTURMA BÜROSU HABERLERİ

Basın Suçları Soruşturma Bürosu Haberleri

Basın Suçları Soruşturma Bürosu haber, Basın Suçları Soruşturma Bürosu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 17.03.2021
Son dakika haberleri: (Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe Fotoğrafının Yere Serilmesi Davası'nda 7 öğrencinin 3'er yıla kadar hapsi isteniyor
BİR SANIĞIN EV HAPSİ KALDIRILDI Hakkında ev hapsi şeklinde adli kontrol bulunan sanık Sena Nur Baş, "Bizim içimizde kötülük yoktu, biz de polisle çatışmaya tercih edebilirdik. Ama bu yolla kendimizi ifade etmek istedik. Yaklaşık bir aydır ayağımdaki kelepçeyle yaşıyorum. Bunun yüzünden taciz edildim. Bulunduğum evin kirasını ödeyemedim" dedi. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını isteyip istemediğini sorunca sanık Baş, "Hayır adaletin yerini bulmasını ve suçsuzluğumuzun kanıtlanmasını talep ederim" dedi. Avukatı da sanık Sena Nur Baş'ın adli kontrolünün kaldırılmasını talep etti. Mahkeme ara kararında, sanık Sena Nur Baş'ın ev hapsi şeklindeki adli kontrolünün kaldırılarak haftada bir gün imza şeklinde yükümlülükle değiştirilmesi yönünde karar verdi. Duruşma, sanık savunmalarıyla devam ediyor.  İDDİANAME İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, olayla ilgili savcılıkça re'sen soruşturma başlatıldığı belirtildi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 26.02.2021
Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe fotoğrafının yere serilmesi soruşturmasında 7 şüphelinin 3'er yıla kadar hapsi istendi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, Boğaziçi Üniversitesine rektör atanmasının ardından yapılan protestolar sırasında, üniversitenin önüne Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 26.02.2021
Kabe fotoğrafının yere serilmesi soruşturması: 3 yıla kadar hapis istemi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, olayla ilgili savcılıkça resen soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 05.01.2021
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında yeni iş bölümü belli oldu
Başsavcıvekili Ekrem Aydıner, Basın Suçları Soruşturma Bürosu ve parlamenterler hakkındaki şikayetler ile ilgili soruşturmaları yürütecek.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 21.12.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Bir hafta önceki basın toplantısında "Savcılık bu saldırganın ifadesini aldı mı?" sorusunu yönelttiğini hatırlatan Öztrak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yazısını göstererek, "Bu belgeye göre 23 Kasım tarihinde, yani bundan 1 ay önce, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Basın Suçları Soruşturma Bürosu, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına bu yazıyı yazmış.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 03.12.2020
Komedyenlere "halkın bir kesimini aşağılama" suçundan hapis istemi
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Furkan Okudan tarafından hazırlanan iddianamede, Pınar Fidan ve Özgür Tosun'un Kadıköy'de bulunan bir iş yerinde stand-up gösterisi yaptıkları belirtildi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 05.11.2020
Depremle ilgili provakatif paylaşım yapan kadına afet bilinciyle ilgili eğitim alması yönünde adli kontrol tedbiri uygulandı
İZMİR depreminin ardından sosyal medya hesabından provakif paylaşım yaptığı iddiasıyla 50 yaşındaki Neriman K. "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan savcılığa ifade verdi. İfadesinin ardından hakimliğe sevk edilen şüpheli hakkında "İl Afet Müdürlüğü bünyesinde deprem ve afet bilinci ile ilgili eğitim ya da seminer alması" şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verildi.  İzmir'de meydana gelen depremle ilgili sosyal medya hesabından İzmirli vatandaşları suçlayacak şekilde provokatif paylaşım yapan Neriman K. hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Neriman K. "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Furkan Okudan'a ifade verdi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 28.09.2020
HALUK KIRCI HAKKINDA "SUÇU VE SUÇLUYU ÖVME" SORUŞTURMASINA TAKİPSİZLİK
Ankara, Bahçelievler'de 1978 yılında 7 Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi gencin vahşice öldürülmesi olayının faillerinden Haluk Kırcı'nın bir televizyon programındaki konuşmasında, "Bu bir intikam saldırısıydı" şeklindeki sözleri nedeniyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, Kırcı hakkında sözlerinin "sempatikleştirici, övücü olmadığı ve kendi değer yargısını açıkladığı" gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.  Bir televizyon kanalında 23 Temmuz 2020 tarihinde  yayına konuk olan Haluk Kırcı hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle Kemal Türkler Eğitim ve Kültür Vakfı ve Türkiye İşçi Partisi tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu. Suç duyurusunda, Haluk Kırcı'nın sarf ettiği sözlerle "Suçu ve suçluyu övme", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçlarının işlediği belirtilerek cezalandırılması istenmişti.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmaya, takipsizlik kararı verildi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 30.04.2020
CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu ifade verdi
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında "suçu ve suçluyu övme" ile "özel hayatın gizliliğini ihlale azmettirme" suçlarından soruşma yürütülen Kaftancıoğlu, adalet sarayına CHP milletvekilleri, il başkanlığından yöneticiler ve avukatlarıyla gelerek, Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Ahmet Aslan'a ifade verdi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 30.04.2020
DHA İSTANBUL -CANAN KAFTANCIOĞLU İFADE VERDİ -2
İstanbul DHA - CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflarının çekilmesiyle ilgili olarak, "Suçu ve suçluyu övme" ve "Özel hayatın gizliliğini ihlale azmettirme" suçlarından hakkında açılan soruşturma kapsamında ifade verdi.  Canan Kaftancıoğlu,  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek üzere öğle saatlerinde Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na geldi.  Avukatları ile birlikte adliyeye gelen Kaftancıoğlu, soruşturmayı yürüten Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Ahmet Aslan'a ifade verdi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 20.04.2020
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı "gazetecilere dava" haberleriyle ilgili açıklama yaptı
İddianameden Söz konusu açıklamada belirtilen, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nca 17 Mart'ta hazırlanan iddianamede, Alican Uludağ ve Olcay Büyüktaş "şüpheli" sıfatıyla yer alıyor.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 12.03.2020
(Görüntüyle)MÜCAHİD ÖREN HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, iş insanı Ahmet Taçyıldız'ın suç duyurusu sonrası İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören hakkında "tehdit, şantaj, iftira ve suç uydurma" iddialarıyla soruşturma başlattı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 12.03.2020
MÜCAHİD ÖREN HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, iş insanı Ahmet Taçyıldız'ın suç duyurusu sonrası İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören hakkında "tehdit, şantaj, iftira ve suç uydurma" iddialarıyla soruşturma başlattı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 12.03.2020
Mücahid Ören hakkında soruşturma başlatıldı
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, iş insanı Ahmet Taçyıldız'ın suç duyurusu sonrası İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören hakkında "tehdit, şantaj, iftira ve suç uydurma" iddialarıyla soruşturma başlattı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 22.02.2020
Oyuncu Mehmet Aslan'ın şoförüne "suç üstlenme" davası
Bahse konu soruşturma çerçevesinde şüpheli Aycı'nın kendi kullanımında olmamasına rağmen patronu olan Mehmet Aslan'ın ceza almamasına yönelik olarak eylemi kendisinin gerçekleştirdiğini beyan ettiği belirtilen iddianamede, Aslan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından dava açıldığı hatırlatıldı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 07.11.2019
"Put Adam" kitabının yayıncısına Atatürk'e hakaretten dava
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, yazarı belli olmayan "Put Adam" isimli kitapta Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler bulunduğu gerekçesiyle kitabı yayınlayan yayınevi yetkilileri hakkında başlattığı soruşturmayı tamamladı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 22.08.2019
"Put Adam" kitabına soruşturma
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, yazarı belli olmayan "Put Adam" isimli kitapta Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret içeren ifadeler bulunduğunu belirledi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 27.05.2019
Sabri Uzun'a "Cumhurbaşkanına hakaret" davası
Edinilen bilgiye göre bir süre önce "Cumhurbaşkanına hakaret", "terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından tutuklanan Uzun'a ilişkin savcılık, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçu yönünden dosyayı ayırdı ve Basın Suçları Soruşturma Bürosu'na gönderdi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 08.02.2019
Fenerbahçe-Beşiktaş Derbisindeki Olaylara İlişkin İddianame
Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Ahmet Aslan tarafından hazırlanan iddianamede, Fenerbahçe ve Beşiktaş futbol takımları arasında oynanan maç esnasında sahaya çok sayıda yabancı madde atılması sebebiyle müsabaka düzeninin sık sık bozulduğu belirtildi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 08.02.2019
Dha İstanbul - Olaylı Derbi İddianamesi Tamamlandı: Şenol Güneş ve Quaresma Mağdur, Caner Erkin...
Haber: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA Kadıköy'de 19 Nisan 2018 tarihinde Fenerbahçe Ülker Stadyumu'da Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.  Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Şenol Güneş ve futbolcusu Bernardo Quaresma mağdur, bir diğer futbolcusu Caner Erkin de şikayetçi sıfatı ile yer aldı. İddianamede 46 kişi de şüpheli olarak yer aldı.  ŞENOL GÜNEŞ'E MADDE ATANLARA 2.5 YIL, FUTBOLCULARA ATANLARA 1 YIL 4 AY 15 GÜN CEZA İSTENDİ Şenol Güneş'e yönelik eyleminden dolayı 3 şüpheli için "Silahla yaralama" ve "Spor alanlarına yasak madde sokma" suçlarından 1.5 yıldan 2.5 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede, Quaresma'ya yönelik eyleminden dolayı da 5 şüpheli için, Caner Erkin'e yönelik eyleminden dolayı da iki şüpheli için "Silahla yaralamaya teşebbüs" ve "Spor alanlarına yasak madde sokma" 1 yıl 4 ay 15 güne kadar hapis cezası istendi.  TÜM ŞÜPHELİLER HAKKIDA SEYİRDEN MEN TEDBİRİNİN UYGULANMASI İSTENDİ 35 şüpheli için, "Yasak madde kullanma" suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianamede, bir şüpheli için adli para cezası talep edildi. İddianamede şüphelilerin tümü için kararla birlikte seyirden men tedbirinin uygulanması istendi.  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcısı Ahmet Aslan tarafından hazırlanarak İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, 19 Nisan 2018 tarihinde Kadıköy Ülker Stadyumu'nda Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan maçın, çıkan olaylar nedeni ile tatil edildiği anlatıldı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 07.02.2019
Anadolu Adliyesi'nde Kan Bağışı Kampanyası Başlatıldı
Anadolu Adliyesi'nde kan bağışı kampanyası başlatıldı Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı kan bağışında bulundu Başsavcı İsmail Uçar: "Kan bağışında bulunan çalışanlarımızı ödüllendireceğiz" İSTANBUL - Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ile Türk Kızılayı'nın birlikte başlattığı kan bağışı kampanyasında kan veren Başsavcı İsmail Uçar, "Kanın insan hayatında çok önemli olduğunu bildiğimiz için bu bağışa destek amacıyla bir kampanya başlattık. Kızılay, 10 kez bağışta bulunana bronz madalya veriyor. Biz de istediği bölümde çalışma ödülü vereceğiz çalışanlarımıza" dedi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Türk Kızılayı ile birlikte kan bağışı kampanyası başlattı. Anadolu Adalet Sarayı E Blok zemin katta bulunan Şehit Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu'nda yapılan kampanyaya Başsavcı İsmail Uçar, Komisyon Başkanı Bekir Altun, Başsavcı vekilleri, savcılar ve hakimler ile adliye personelleri katılarak kan bağışında bulundu. Başsavcıdan kan bağışında bulunan çalışanlara müjde Kan bağışında bulunan Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, "Adliyemizde bulunan Kan Bağış Merkezi'ne yeterli ilginin olmadığını arkadaşlar tespit etti. Kanın da insan hayatında çok önemli olduğunu bildiğimiz için bu bağışa destek amacıyla bir kampanya başlattık. Hocalarımızın desteğiyle biz de katkıda bulunmaya geldik. Kızılay, 10 kez bağışta bulunana bronz madalya veriyor. Biz de istediği bölümde çalışma ödülü vereceğiz çalışanlarımıza. Böyle bir ödüllendirme yapacağız" dedi. Basın Suçları Soruşturma Bürosu Yazı İşleri Müdürü Selçuk Köse de kan bağışında bulunarak, "Çok güzel bir kampanya.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 06.02.2019
İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda Kan Bağışı Kampanyası
İSTANBUL Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kızılay'ın işbirliği ile adliye bünyesinde kan bağışı kampanyası başlattı. Başsavcı İsmail Uçar,10 kere kan bağışında bulunan personeli istediği bölümde çalıştıracaklarını söyledi.  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kızılay'ın işbirliği ile adliye bünyesinde kan bağışı kampanyası başlattı. İstanbul Anadolu Adalet Sarayı E Blok Zemin katta bulunan Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu'nda yapılan bağış kampanyasına Başsavcı İsmail Uçar, Anadolu Adalet Sarayı Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun, başsavcıvekilleri, savcılar ve adliye personeli katıldı. Başsavcı İsmail Uçar ve Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun, adliye çalışanları ve savcılar kan bağışında da bulundu.    10 KEZ KAN BAĞIŞINDA BULUNAN PERSONELE İSTEDİĞİ BÖLÜMDE ÇALIŞMA ÖDÜLÜ VERİLECEK Başsavcı İsmail Uçar, adliye bünyesinde bulunan kan merkezine yeterli bağışın yapılmaması nedeni ile bu kampanyayı başlattıklarını söyledi. Başsavcı Uçar, "Kanın insan hayatındaki yerinin çok önemli olduğunu bildiğimiz için bu bağışa destek amacıyla bir kampanya başlattık. Hocalarımızın desteğiyle biz de bağışa katkıda bulunmaya geldik. Kızılay 10 kez bağışta bulunana bronz madalya veriyor, biz de istediği bölümde çalışma ödülü vereceğiz çalışanlarımıza" dedi.  Basın Suçları Soruşturma Bürosu Yazıişleri Müdürü Selçuk Köse, Başsavcılık tarafından başlatılan bu kampanyanın çok güzel bir kampanya olduğunu söyledi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 06.02.2019
İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda Kan Bağışı Kampanyası
İSTANBUL Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kızılay'ın işbirliği ile adliye bünyesinde kan bağışı kampanyası başlattı. Başsavcı İsmail Uçar,10 kere kan bağışında bulunan personeli istediği bölümde çalıştıracaklarını söyledi.  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kızılay'ın işbirliği ile adliye bünyesinde kan bağışı kampanyası başlattı. İstanbul Anadolu Adalet Sarayı E Blok Zemin katta bulunan Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu'nda yapılan bağış kampanyasına Başsavcı İsmail Uçar, Anadolu Adalet Sarayı Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun, başsavcıvekilleri, savcılar ve adliye personeli katıldı. Başsavcı İsmail Uçar ve Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun, adliye çalışanları ve savcılar kan bağışında da bulundu.  10 KEZ KAN BAĞIŞINDA BULUNAN PERSONELE İSTEDİĞİ BÖLÜMDE ÇALIŞMA ÖDÜLÜ VERİLECEK Başsavcı İsmail Uçar, adliye bünyesinde bulunan kan merkezine yeterli bağışın yapılmaması nedeni ile bu kampanyayı başlattıklarını söyledi. Başsavcı Uçar, "Kanın insan hayatındaki yerinin çok önemli olduğunu bildiğimiz için bu bağışa destek amacıyla bir kampanya başlattık. Hocalarımızın desteğiyle biz de bağışa katkıda bulunmaya geldik. Kızılay 10 kez bağışta bulunana bronz madalya veriyor, biz de istediği bölümde çalışma ödülü vereceğiz çalışanlarımıza" dedi.  Basın Suçları Soruşturma Bürosu Yazıişleri Müdürü Selçuk Köse, Başsavcılık tarafından başlatılan bu kampanyanın çok güzel bir kampanya olduğunu söyledi.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 28.01.2019
Oyuncu Deniz Çakır Hakkındaki Soruşturma
İstanbul'daki bir alışveriş merkezinde bulunan kafede oturan, bir kısmı başörtülü 7 kadının, oyuncu Deniz Çakır'ın kendilerine hakaret içeren söylemlerde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunması üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcılığınca şüpheli Çakır hakkında başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 14.01.2019
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının "2018 Faaliyet Raporu" Açıklandı
Genel soruşturmaya 128 bin 815 dosya İnternet üzerinden işlenen bazı suçlara da bakan Basın Suçları Soruşturma Bürosu'na geçen yıl 16 bin 382 dosya ulaştı.
Basın Suçları Soruşturma Bürosu - 27.12.2018
Modacı Nur Yerlitaş'ın Soruşturmasına Takipsizlik
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcılığı, şüphelinin, terör saldırısında şehit olan güvenlik güçlerinin anısına duyulan saygı gereği, kendisine yapılan uyarılar üzerine gerçekleştirdiği, nezaket ve saygı kurallarını aşan eyleminin soruşturma iznine tabi suçu oluşturabileceğinden Adalet Bakanlığından izin istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Basın Suçları Soruşturma Bürosu Haberleri | Basın Suçları Soruşturma Bürosu Haber - Haberler - Basın Suçları Soruşturma Bürosu haberleri, son dakika basın suçları soruşturma bürosu haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber! Genco Erkal Cumhurbaşkanına hakaret suçundan ifade verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 23:24:56. #1.15#

title