Başhekimin Yakınları Morg Önünde Bekliyor

Başhekimin Yakınları Morg Önünde Bekliyor

Başhekimin yakınları morg önünde bekliyorELAZIĞ - Silahlı saldırı sonucu kurtarılamayarak hayatını kaybeden Fırat üniversitesi Hastanesi Başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'in yakınları morg önünde bekliyor.

Başhekimin yakınları morg önünde bekliyor

ELAZIĞ - Silahlı saldırı sonucu kurtarılamayarak hayatını kaybeden Fırat üniversitesi Hastanesi Başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'in yakınları morg önünde bekliyor.
Olay, bugün saat 11.45 sıralarında Fırat Üniversitesi Hastanesini Başhekimliğinde meydana gelmişti. Medikal işiyle uğraştığı öğrenilen S.G., görüşme bahanesiyle girdiği başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'i odasında 3 el ateş ederek vurmuştu. Başhekim Berilgen, 5 saatlik müdahaleye rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetmişti.
Saldırısı sonucu hayatı kaybeden Başhekimin 50 yaşında olduğu ve 4 çocuğu bulunduğu öğrenildi. 5 yıldır başhekimlik görevini yürüttüğü öğrenilen Berilgen'in naaşı otopsi için vurulduğu hastanenin morguna kaldırıldığı öğrenildi.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve Başhekim Berilgen'in hem mesai arkadaşı hem de Elazığ, Tunceli, Bingöl Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Caner Feyzi Demir saldırıyı kınadı.
"Canımdan bir parça olan kardeşimizi kaybettik"
Silahlı saldırı sonucu ağır bir şekilde yararlanan Başhekim Muhammet Said Berilgen'in vefat ettiğini belirten Rektör Kutbeddin Demirdağ,"Şuanda adli işlemler yapılmaktadır. Yarın saat 10.30'da burada bir tören düzenlenecek. Akabinde de öğlen namazına müteakiben Harput'taki aile mezarlığına defin etmeyi planlıyoruz. Bu menfur olayı tekrar kınıyoruz.Tabi bu tedbiri aşan bir durum. Sağlık camiasının başı sağ olsun. Öz bir kardeşimi kaybetmiş gibi üzüldüm. Yıllardan beri beraber olduğum canımdan bir parça olan kardeşimizi kaybettik. Allah bize ve yakınlarına sabırlar versin" dedi.
"Görevde 5'inci yılını bitirmek üzereydi"
Başhekim Berilgen'in hem insani hem de mesleki ahlak açısından örnek olacak bir kişiliğe sahip olduğunu ifade eden Elazığ,Bingöl ve Tunceli Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Caner Feyzi Demir,"Daha ondan öğreneceğimiz çok şey vardı. Şuanda çok üzgünüm. Görevde 5'inci yılını bitirmek üzereydi. Ben 14 Mart Tıp Bayramındaki mesajımda da daha önce kendi mesleğini icra ederken mesai başında katledilen birçok meslektaşımızın ismini anmıştım. Yine maalesef bir diğerini daha yaşadık. Bu kaçıncı olacak ve ne zaman son bulacak bilmiyorum. Ateş düştüğü yeri yakıyor" diye konuştu.