Barbaros Akkaş Haberleri

Barbaros Akkaş haber, Barbaros Akkaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Barbaros Akkaş 19.8.2016
Tbf Sportif Direktörü Akkaş Açıklaması
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden ve çeyrek finalde son saniye basketiyle İspanya'ya elenen A Milli Kadın Basketbol Takımı ile gurur duyduklarını ancak elenmenin burukluğunu yaşadıklarını bildirdi.
Barbaros Akkaş: A Milliler Son Saniyede YıkıldıBarbaros Akkaş 16.8.2016
Barbaros Akkaş 29.7.2016
2016 Rio Olimpiyatları'na Doğru
Ataköy Hyatt Regency Hotel'de organize edilen yemeğe FIBA Avrupa ve TBF Onursal Başkanı Turgay Demirel'in yanı sıra TBF Başkanı Harun Erdenay, yönetim kurulu üyesi Bahar Akgün, sportif direktör Barbaros Akkaş ve TBF Merkez Hakem Kurulu Eğitim Koordinatörü Recep Ankaralı da yer aldı.
Barbaros Akkaş 21.7.2016
Kadın Milli Basketbol Takımı, Candan Erçetin ile Beraber 'Haydi Kızlar'ı Söyledi
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş'ın da bulunduğu organizasyonda A Milliler, Candan Erçetin ile beraber geçirdikleri günde buruk bir sevinç yaşamanın yanında, şarkı söyleme aşamasında eğlenceli ama zor anlar da yaşadılar.
Barbaros Akkaş 20.7.2016
A Milli Basketbol Takımı'nın Yeni Şarkısı 'Haydi Kızlar' Tanıtıldı
A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın yeni şarkısı 'Haydi Kızlar' tanıtıldı. Tanıtıma Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı teknik heyeti ve oyuncular katıldı.
Barbaros Akkaş 4.7.2016
A Milli Erkek Basketbol Takımı, Kanada Maçına Hazır
Ay yıldızlı takımın Manila'daki son antrenmanını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay Fransa Basketbol Federasyonu Başkanı Jean Pierre Siutat ile birlikte izledi. Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş ile Hakem Eğitimi Direktörü Recep Ankaralı da başkanlarla birlikte idmanı takip ettiler.
Barbaros Akkaş 4.7.2016
Harun Erdenay: "Final Oynamak Büyük Bir Başarı"
ABD ile oynadığı karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılan ve Dünya Şampiyonası'nı da gümüş madalyayla tamamlayan 17 Yaş Altı Milli Takımı tebrik eden Harun Erdenay tarihi bir başarı elde ettiklerini ifade ederek, "Fatih Elbaş'ın ekibini ve bütün oyuncuları bu tarihi başarı için tebrik ediyorum. Türk Basketbolu için harika bir gün. Genç sporcularımız ülkelerini bir kez daha gururlandırdı. Yıllardır onları takip eden birisi olarak bu başarının son olmadığını, daha büyük zaferlerin bizi beklediğini biliyorum. A Milli düzeyinde de Ay Yıldızlı formaya şampiyonluklar yaşatacak ve kendilerinden sonra gelecek olanlar için yeni başarı kriterleri yaratacaklardır. Başta TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, Erkek Milli Takımlar Teknik Altyapı Koordinatörü Nihat İziç, Başantrenör Fatih Elbaş, teknik ekip ve oyuncular olmak üzere bu gurur verici tarihi başarıda emeği olan herkesi kutlarım" açıklamasını yaptı.
Barbaros Akkaş 4.7.2016
Tbf Başkanı Harun Erdenay: Final Oynamak Büyük Bir Başarı
Erdenay, ABD ile oynadığı karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılan ve Dünya Şampiyonası'nı gümüş madalyayla tamamlayan 17 Yaş Altı Milli Takımı'yla ilgili olarak şunları söyledi: "Fatih Elbaş'ın ekibini ve bütün oyuncuları bu tarihi başarı için tebrik ediyorum. Türk basketbolu için harika bir gün. Genç sporcularımız ülkelerini bir kez daha gururlandırdı. Yıllardır onları takip eden birisi olarak bu başarının son olmadığını, daha büyük zaferlerin bizi beklediğini biliyorum. A Milli düzeyinde de Ay-yıldızlı formaya şampiyonluklar yaşatacak ve kendilerinden sonra gelecek olanlar için yeni başarı kriterleri yaratacaklardır. Başta TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, Erkek Milli Takımlar Teknik Altyapı Koordinatörü Nihat İziç, Başantrenör Fatih Elbaş, teknik ekip ve oyuncular olmak üzere bu gurur verici tarihi başarıda emeği olan herkesi kutlarım.
Barbaros Akkaş 4.7.2016
Harun Erdenay: Final Oynamak Büyük Bir Başarı
Başta TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, Erkek Milli Takımlar Teknik Altyapı Koordinatörü Nihat İziç, Başantrenör Fatih Elbaş, teknik ekip ve oyuncular olmak üzere bu gurur verici tarihi başarıda emeği olan herkesi kutlarım.
Barbaros Akkaş 28.6.2016
Tbf Sportif Direktörü Barbaros Akkaş: Rio'yu İki Takım ile Fethedeceğiz
türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, "Bizim hedefimiz hem kadın, hem de erkeklerde Rio Olimpiyatları'nda olmak.
Barbaros Akkaş 25.6.2016
Haluk Yıldırım'ın Doğum Günü Kutlandı
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın sabah gerçekleştirdiği antrenman sonunda TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, oyuncular, teknik ve idari ekip 44 yaşına giren Yıldırım'ın doğum gününü kutladı.
Barbaros Akkaş 17.6.2016
A Milli Kadın Basketbol Takımı'na, Rio Yolunda Protokol Desteği
La Trocadiere Arena'da oynanan mücadeleyi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Spor Toto Genel Müdürü Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Bakanlığı müsteşarları, FIBA Avrupa Başkanı ve TBF Onursal Başkanı Turgay Demirel, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Başkan Vekili Akın Süel, Yönetim Kurulu Üyeleri Bahar Akgün, Ali Türkmen, M. Aydın Şerbetçioğlu, Raşit Akın, M. Serkan Erdem, Sportif Direktör Barbaros Akkaş, Genel Sekreteri Celal Arısan, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, MHK Eğitim Koordinatörü Recep Ankaralı, Le Mans Takımı Başantrenörü Erman Kunter, Yakın Doğu Üniversitesi BGD Başkanı Işık Eyigüngör ve Koordinatörü Murat Tümer salonda takip etti.
Barbaros Akkaş: Türkiye: 72 - Kamerun: 46Barbaros Akkaş 16.6.2016
Barbaros Akkaş 15.6.2016
Arzu Özyiğit: Cuma Günü İşi Bitireceğiz
Özyiğit, Fransa'da Nantes'ta yalnız kalmadıklarını da belirterek, "Bizi burada yalnız bırakmayan başta Federasyon Başkanımız Harun Erdenay, Sportif Direktörümüz Barbaros Akkaş, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Genel Sekreterimiz Celal Arısan'a çok teşekkür ederim.
Barbaros Akkaş 15.6.2016
Basketbolda Maçın Ardından
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Sportif Direktörü Barbaros Akkaş da turnuvaya güzel başladıklarını belirterek, "İlk maçı planladığımız gibi güzel geçirdik.
Barbaros Akkaş 6.6.2016
A Milli Erkek Basketbol Takımı, Antalya'da Kampa Girdi
A Milli Basketbol Takımı'nın idari, teknik ve 20 kişilik aday kadrosu şu isimlerden oluşuyor: İdari ve Teknik Kadro Barbaros Akkaş TBF Sportif Direktörü Haluk Yıldırım A Milli Takım Menajeri Orhan Demirel A Milli Takım İdarecisi H.
Barbaros Akkaş 21.5.2016
Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Akkaş Açıklaması
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, 2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele etmek istediklerini söyledi.
Barbaros Akkaş 12.5.2016
A Milli Kadın Basketbol Takımı'nda İkinci Ekrem Memnun Dönemi
Abdi İpekçi Spor Salonu basın toplantı odasında gerçekleştirilen organizasyonda Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş ve Başantrenör Ekrem Memnun, açıklamalarda bulundu.
Barbaros Akkaş 12.5.2016
A Milli Kadın Basketbol Takımı'nda İkinci Memnun Dönemi
Akkaş: "Belirlenen plan doğrultusunda devam ediyoruz" Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen basın toplantısında TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, Ekrem Memnun'un yeniden milli takımın başına geçtiğini söyledi.
Barbaros Akkaş 29.3.2016
Aziz Akkaya: 93-94 Başarılı Bir Jenerasyon
Savaşta bile tüm yükü taşıyan kadınlardır. Erkeklerin bir maçtan sonra ağladığını çok zor görürsünüz. Ama kadınlarda öyle değil. Hep birlikte hareket ediyorlar. Ortaya yürek koyuyorlar. Kadın basketbolu mücadeleci bir basketbol. Savaşta bile tüm yükü taşıyan kadınlar. Bizim bir tek organizasyona ihtiyacımız vardı. Milli takımımızın bu kadar kısa sürede başarılı olması herkesin ilgisini çekti. Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan çok büyük destek gördük. Bir sistem oturmaya başladı. Zaten mücadeleci bir ruhumuz vardı." Arzu Özyiğit, basketbol anlamında üst sıralarda olduklarına vurgu yaparken, "Ağabeyim basketbolcu oldu ve milli takımda da oynadı. Ben de basketbolcu olmak istedim ama babam buna sıcak bakmıyordu. Basketbol oynamama asla izin vermedi. Çok uzun boylu olursam evlenemem diye düşündü. Bu şekilde milli takıma kadar yükseldim. En son o da çok saygı duydu." diyerek, şunları söyledi: "Benim gibi mücadele eden çok insan var. Anadolu’da benim gibi tek başına mücadele edemeyip yarıda sporu bırakan çok insan da var. Kız çocuklarımız artık çok daha muhafazakar ortamda yetişiyorlar. Erken yaşta bırakmak zorunda kalanlar da oluyor. İnanılmaz taramalar yapıyoruz ama onun dışında kaçırdığımız isimler de oluyor. Ailelerin anlaması gereken; 15 yaşına kadar yapılan spor, çocuğun 50 yaşına kadar bir çok sağlık sorununu çözmesine neden oluyor. İyi olacak profesyonel sporcuları biz de seçelim. Almanya’da her 5 insandan birisi lisanlı. Almanya’da oran çok yüksek. Biz en alt sıralarda olsak da basketbol anlamında üst sıralardayız." Eski basketbolculardan önemli iş kadınlarının çıktığına da dikkat çeken Arzu Özyiğit, "Romanya maçı öncesinde Sportif Direktörümüz Barbaros Akkaş ile birlikte eski milli sporcularımızı antrenörlerimizi, menajerlerimizi, basketbola emek vermiş sporculardan bir kafile oluşturduk.
Barbaros Akkaş 26.3.2016
Milliler, Albert Schweitzer Turnuvası'na Galibiyetle Başladı
Millilerin, Arjantin ile oynadığı karşılaşmayı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Akgün Altuğ ve TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş da izledi.
Barbaros Akkaş 26.3.2016
Erdenay, Altuğ ve Akkaş, Albert Schweitzer Turnuvası'nı Takip Etti
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Akgün Altuğ ve TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, Almanya’nın Mannheim kentinde düzenlenen Albert Schweitzer Turnuvası’nı takip etti.
Barbaros Akkaş 26.3.2016
Basketbol: Albert Schweitzer Turnuvası
Karşılaşmayı Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Akgün Altuğ ve TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş da izledi.
Barbaros Akkaş 26.2.2016
Tbf Sportif Direktörü Akkaş Açıklaması
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, kulüplü yıldız kızlar basketbol turnuvasında Ordu Egas Açı Lisesi ile Ünye Basketbol arasında oynanan final müsabakasında başhakem Barış Kaplan'a içi su dolu pet şişe atan Ünye Basketbol Antrenörü Şenol Yerlikaya'nın disiplin kuruluna sevk edildiğini ve lisansının iptali için girişimlere başlandığını açıkladı.
Şu an buradasınız: Barbaros Akkaş Haberleri | Barbaros Akkaş Kimdir - Haberler - Barbaros Akkaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Barbaros Akkaş kimdir, hayatı ve biyografisi. TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Protokol Krizi Nedeniyle Maçı Terk Etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.8.2020 21:00:10. #1.15#
title