Banu Aslan Can Haberleri

Banu Aslan Can haber, Banu Aslan Can son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Banu Aslan Can - 03.12.2020
Meclis Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu toplandı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, Dünya Bankası ve Avrupa Birliğinin (AB) 200 milyon dolar fon desteğiyle kamu binalarının konfor oranını düşürmeden daha az enerji tüketebilir hale getirilmesi için çalışma yürütüldüğünü bildirdi.
Banu Aslan Can - 17.06.2020
Bingöl'de depremden etkilenen binalarda hasar tespit çalışması sürüyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5,7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede başlatılan hasar tespit çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.
Banu Aslan Can - 20.02.2020
Depremden etkilenen Malatya'da yapı incelemesi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'da incelemelerde bulundu.
Banu Aslan Can - 04.02.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Elazığ'daki çalışmalara ilişkin son durumu değerlendirdi...
Lazer tarayıcılar ve drone görüntüleri ile günlük kıyaslama yapılıyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can ise insansız hava aracı ve 2 drone ile ağır hasarlı, risk görülen yerlerde her 10 dakikada bir ölçüm yaptıkları bilgisini verdi.
Banu Aslan Can - 02.08.2019
Bakan Kurum'dan Vali Nayir'e ziyaret
Toplantıda Kurum ve Nayir'in yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcıları Mehmet Emin Birpınar ve Fatma Varank, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve kurum müdürleri de yer aldı.
Banu Aslan Can - 29.03.2018
Kütahya'nın Kureyşler Köyü, 'Köysel Dönüşüm' Projesinde Türkiye'ye Örnek Oldu
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca kırsal alanda yaşam kalitesinin yükseltilmesi için 2013'te başlatılan dönüşüm çalışmaları kapsamında Kureyşler'in pilot köy olarak belirlendiğini ve projenin 6 milyon liraya mal olduğunu hatırlattı.
Banu Aslan Can - 29.03.2018
Köysel Dönüşüm"Ün Örnek Köyü
"Türkiye'de iyi bir örnek oldu" Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca kırsal alanda yaşam kalitesinin yükseltilmesi için 2013'te başlatılan dönüşüm çalışmaları kapsamında Kureyşler'in pilot köy olarak belirlendiğini ve projenin 6 milyon liraya mal olduğunu hatırlattı.
Banu Aslan Can - 07.12.2017
Hasar Tespit Tanıtım Toplantısı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can da olası deprem felaketlerine karşı Bakanlık olarak yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi.
Banu Aslan Can - 05.06.2017
Dünya Çevre Günü
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Elazığ'da bazı temas ve incelemelerde bulunan Çevre Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, Genel Müdür Yardımcısı Murat Akınbingöl, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci ile Vali Zorluoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu.
Banu Aslan Can - 03.06.2016
Ankara Kent Konseyi 12. Olağan Genel Kurulu
13 kişilik yürütme kurulu üye sayısı 23'e çıkartılırken, Yürütme Kurulu şu üyelerden oluştu: Seyfi Saltoğlu, Özgür Güven, Banu Aslan Can, Dr.
Banu Aslan Can - 03.06.2016
Yenimahalle Yeşile Doymuyor
Bin metrekarelik alanda 110 çamın toprakla buluştuğu törene Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Karabina, Çevre ve Şehircilik Ankara İl Müdürü Banu Aslan Can, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Tema yetkilileri, Haydar Aliyev Ortaokulu öğrencileri, Atael Koleji öğrencileri ve Turgut Özal Mahallesi sakinleri katıldı.
Banu Aslan Can - 31.05.2016
Çevre Koruma Haftası
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Banu Aslan Can, burada yaptığı konuşmada, "Amacımız, kurumlar arası ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içerisinde çocuklara çevre bilincini, doğa sevgisini aşılamak ve olumlu örnek olmaktır.
Banu Aslan Can - 10.05.2016
Mogan Gölü Kıyısındaki İşletmelere Sıkı Denetim
Denetimleri yerinde izleyen Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Banu Aslan Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara'da bulunan iki özel koruma bölgesinden birinin Mogan Gölü olduğunu belirtti.
Banu Aslan Can - 29.03.2016
Başkentteki Sığınmacılara Yardım Eli
İl Müdürü Banu Aslan Can, projenin Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın isteği üzerine gerçekleştiğini belirterek, "Amacımız sadece onlara yardım etmek değil, yaralarını bir nebze sarabilmek adına onlarla birlikte olmaktı.
Banu Aslan Can - 24.02.2016
Ankara'da Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor Projesi"
"Buna en kısa zamanda başlayacağız" Ailelere de çocuklarını kapalı ortamlar yerine, doğayla buluşabilecekleri açık ortamlarda gezdirmelerini öneren Bakan Sarı, şöyle devam etti: "Bu projeyi Ankara'da gerçekleştirdik ama sadece Ankara'yla yetinmememiz lazım. Bunun Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız için bir başlangıç olması lazım. Hedefimiz, tüm Türkiye'de bütün illerimizde aynı çalışmayı başlatmak. Buna da en kısa zamanda başlayacağız. İnşallah, başka illerden misafir öğrencilerimizi buraya davet edip sizlerin aldığı bu eğitimi onlarla paylaşmanızı sağlayacağız. Maalesef, Türkiye'de yapılan araştırmalara göre Türkiye'de yaşayan 18-35 yaş arası gençler arasında gönüllü faaliyetlere katılma oranı yüzde 5. Gelecek nesillerimizin daha aktif, daha gönüllü, daha çevreci olması noktasında önemli adımlar attığımıza inanıyoruz. Bu, sadece Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın, Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün görevi değil, tüm Türkiye'de yaşayan 78 milyon insanın görevi. Bütün kurum ve kuruluşlarımızla ele ele vererek çevre bilincini tüm toplumumuza aşılamamız gerekiyor. Herkesi, başta siz çocukları, çevreyi koruma noktasında duyarlı olmaya davet ediyorum." Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Ankara Çevre İl Müdürü Banu Aslan Can'ın da konuşma yaptığı toplantıda Bakan Sarı, projeye katılan çocuklara hediye verdi.
Banu Aslan Can - 31.03.2015
Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce Açıklaması
Programa, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Banu Aslan Can da katıldı.
Banu Aslan Can - 09.11.2014
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Denetimleri Hız Kesmiyor
4708 sayılı yasa çerçevesinde 81 İl Müdürlüğü vasıtasıyla tüm yapı denetim firmalarının rutin olarak denetlediklerini ifade eden Kayıhan şunları aktardı: “Şantiye denetimlerimiz yılda minimum 6 sefer, büro denetlememiz yılda 2 sefer olmak üzere Türkiye’de bu faaliyetleri yürütmekteyiz. Bu şantiye denetimi kapsamı içerisinde değerlendirilmektedir. Yapı denetim kuruluşları, yapının projesine, fen ve sanat kurallarına ve imarına göre yaptırmakta mükellef olan kuruluşlardır. Bunların belgelendirilmesini Genel Müdürlüğümüz yapmaktadır. Belirli kriterler çerçevesinde çalışan mimar, mühendis, denetçi belgelendiriyoruz ve onlara izin veriyoruz. İzin verdiğimiz yapı denetim kuruluşları Türkiye’de görev yapmaktadır.” 1999 yılındaki 17 Ağustos ve 12 Kasım depremleri sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı denetim sitemini yeniden ele aldığını belirten Kayıhan, şunları söyledi: “4708 sayılı yasayı uygulamayı koydu. 2001 yılında başladığımız bu faaliyet 2011 yılına kadar 19 pilot ilde yürütüldü. Şuanda tüm ülkede yürütülüyor. Şuanda denetlediğimiz firmamız, büyük bir inşaat ve gerekli tedbirler şantiyede alınmış durumda. Arkadaşlarımız gerekli, denetimleri yaptı. Çok ciddi bir eksiklik görülmedi. Bizim maksadımız direk ceza vermek değil, önce uygunluğunu sağlatmaktır. Israrla devam ederse ceza vermektir.” Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara İl Müdürü Banu Aslan Can, Ankara ilinde son 2 ay içerisinde 708 firma denetlendiğini 8 uygunsuz firmanın kapatıldığını aktardı.
Banu Aslan Can - 25.10.2014
Başkentte 10 Numara Yağ ve Egzoz Denetimi
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafiğin yoğun olduğu Dikmen Caddesi'nde özellikle halk otobüsleri, taksi ve dolmuşlara yönelik 10 numara yağ kullanımına karşı egzoz gazı emisyon ölçümü yaptı.  Uygulamayla ilgili bilgi veren Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Banu Aslan Can, 1 Eylül'den itibaren denetimleri artırdıklarını söyledi.
Banu Aslan Can - 14.10.2014
Taş Ocaklarına Gece Denetimi
Mamak Kutludüğün mevkisinde yer alan taş ocaklarına yapılan denetime İl Müdürü Banu Aslan Can'ın da katıldığı hatırlatılan açıklamada, şunlar belirtildi.
Banu Aslan Can - 07.04.2014
Iğdır İl Özel İdaresi Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Toplantıyı, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Bulut, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Banu Aslan Can, Milli Eğitim Müdür Vekili Tahir Kaman, Halk Sağlığı Müdürü Timur Yusufoğlu ve ilgili müdürlüklere bağlı teknik personeller katıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Banu Aslan Can Haberleri | Banu Aslan Can Kimdir - Haberler - Banu Aslan Can haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Banu Aslan Can kimdir, hayatı ve biyografisi. Selimiye Meydanı düzenleme projesinin ihalesi gelecek ay yapılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 15:28:13. #1.14#

title