AVNİ ÖZGÜREL HABERLERİ

Avni Özgürel haber, Avni Özgürel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avni Özgürel

Avni Özgürel

Doğum Tarihi ... - ...

Avni Özgürel Kimdir ?

Avni Özgürel, (1948, Ankara) Türk yazar, gazeteci ve senaryo yazarı. 1948 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimi tamamlamadıktan sonra Ankara'da Ulus gazetesinde gazetecilik mesleğine başladı.[1] Milliyet, Akşam, Yeni İstanbul, Ayrıntılı Haber gazetelerinde gazetecilik yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Avni Özgürel - 10.01.2020
Anadolu Ajansı foto muhabiri Mustafa Yalçın'a ödül
Ayrıca "Meslek Onur Ödülü" Avni Özgürel'e, "Duyarlılık Özel Ödülü" Kanal D'den Buket Aydın'a, "Çevre Özel Ödülü" Milliyet Gazetesi'nden Gökhan Karakaş'a, "Meslekte 20.
Avni Özgürel - 25.04.2019
Daha Güvenli Trafik' Projesi'nin Tanıtımı Yapıldı
Haber-Kamera: Çağatay KENARLI/İSTANBUL DHA  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı 'Daha Güvenli Trafik' projesinin tanıtım toplantısı, Zeytinburnu'nda bulunan Polis Eğitim ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Tanıtım toplantısına, İstanbul Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, proje yöneticisi Beşir Kemal Şahin, Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya, gazeteciler Ayhan Aktaş, Avni Özgürel, İstanbul Ticaret Odası yönetim kurulu üyesi Bahadır Yaşık ve Uluslararası yol ve sürüş emniyeti uzmanı Mert İntepe'nin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Avni Özgürel - 18.12.2018
Anadolu Ajansı "Yılın Haber Ajansı"
Törende çeşitli kategorilerde ödül alanlar şöyle: Yılın Haber Ajansı: Anadolu Ajansı, Yılın Köşe Yazarı: Beril Dedeoğlu (Star Gazetesi), Yılın Haber Spikeri: Seda Öğretir (NTV), Yılın Yerel Televizyon Kanalı: Vuslat TV, Kanal 33, BRTV Karabük, HRT Akdeniz, Yılın Yerel Gazetesi: GAP Gündemi, Yılın Genel Yayın Yönetmeni: Vahap Munyar (Hürriyet Gazetesi), Yılın Ankara Temsilcisi: Alican Türkoğlu (Show TV), Yılın Radyocusu: Afrikalı Ali (Kral FM), Yılın İnternet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni: İsa Tatlıcan (sabah.com.tr), Yılın Televizyon Programı: Gece Görüşü (CNN Türk-Hande Fırat), Yılın Araştırmacı Yazarı: Batuhan Yaşar (Türkiye Gazetesi), Yılın TV Genel Yayın Yönetmeni: Abdulhalik Çimen (A Haber), Yılın Projesi: TRT World Forum, Yılın Yazılı Eseri: "İslamofobi" (İbrahim Kalın-John Esposito), Yılın Gazete Ankara Temsilcisi: Hacı Yakışıklı (Akit Gazetesi), Yılın Gazetecisi: Avni Özgürel (Yeni Birlik Gazetesi), Yılın Dergisi: Derin Ekonomi, Yılın Televizyon Yöneticisi: Zekeriya Karaman (Kanal 7), Yılın Sivil Toplum Örgütü: Yeşilay (Mücahit Öztürk), Yılın Özel Haber Ödülü: Talat Atilla (Milliyet), Yılın Yerel İnternet Haber Sitesi: Konhaber, 15 Temmuz Özel Ödülü: Güneş Gazetesi Turgay Güler.
Avni Özgürel - 21.11.2018
En Büyük Problemimiz Gençlerin Siyasete Uzak Durması"
Gazeteci yazar Avni Özgürel, "Gönlüm çok ister ki buradaki genç arkadaşlarımızın hepsi bir şekilde siyasete girsinler.
Avni Özgürel - 20.09.2018
Azerbaycanlı İşadamı Etimat İsmailov Son Yolculuğuna Uğurlandı
Törene İsmailov'un yakınları, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü Hüseyin Altınalan, 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek, Gazeteci Avni Özgürel, Habertürk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı, Star Gazetesi Yazarları Saadet Oruç, Halime Kökçe ve Türkiye'de yaşayan bazı Azerbaycan vatandaşları katıldı.
Avni Özgürel - 22.02.2018
TBMM'de "Meclis Sohbetleri" Etkinliği
Demokrasinin, belirli kurumlara muhtaç olduğunu, en önemlisi de bir kültüre gereksinim duyduğunu ifade eden Berktay, şu değerlendirmelerde bulundu: "19. yüzyılın tanzimat reformları ya da ittihatçılık reformları ya da Cumhuriyetin inkılapları dediğimiz bir modernite gündemi, demokrasinin önüne geçti. Muasır medeniyet seviyesine ulaşmak ilkesi, önce ittihatçılık döneminde, sonrasında ise Kemalist Cumhuriyet döneminde giderek radikalleşiyor ve sertleşiyor. Toplumun normal olarak kaldıramayacağı modernizasyon tempolarının yukarıdan aşağı empoze edilmesi, olağan, yumuşak ve ılımlı bir demokrasi ile el ele gitmesi imkansızdır. Bu sorunu sadece Türkiye yaşamadı. İran, Rusya, Çin ve Japonya'da da benzer durum söz konusuydu. Türkiye'de on yıllardır iktidarda ya da muhalefette, merkez sağda ya da merkez solda, hiçbir siyasi partinin ötekinin sözünü ve hakkını savunma olgusunun, yerleşik bir değer olduğu kanaatinde değilim. Türkiye demokrasisinin bir üslup sorunu olduğu kanısındayım. Demokraside siyasi hayat, alçak sesle konuşabilmelidir." "Öteden beri bir yönetim problemi var" Yazar Avni Özgürel ise tarihe bakıldığında sanatkar Türk, ressam, heykeltıraş, tüccar ya da gezgin Türk diye bir şey olmadığını, asker ve ordunun olduğunu savundu.
Avni Özgürel - 21.02.2018
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: "Kuvvetler Ayrılığı Tam Olmalı"
TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu tarafından düzenlenen 'Meclis Sohbetleri' TBMM Tören Salonu'nda gerçekleştirildi. Sohbete TBMM Başkanı İsmail Kahraman, milletvekilleri, yabancı misyon şefleri ve görevlileri katıldı. İlk toplantının konusu 'Türkiye'de demokrasi gelişimi' başlığıydı. Konuklar ise, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlber Ortaylı, İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Berktay ve Gazeteci-Yazar Avni Özgürel oldu.
Avni Özgürel - 19.02.2018
Meclis Sohbetleri" Başlıyor
Oturum başkanlığını 23. TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın yapacağı programa, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi ve TBMM Bilim Değerlendirme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı, İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Berktay ve gazeteci-yazar Avni Özgürel konuşmacı olarak katılacak.
Avni Özgürel - 17.11.2017
Trafikte Saygı Kurallara Uymak Kadar Önemli"
Trafik güvenliği konusunda toplumda algı oluşturmak için 9 farklı panel düzenlediklerini aktaran Temiz, "Trafik Güvenliği ve Medya" konulu panelde Anadolu Ajansı (AA) Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Hasan Öymez, TRT Haber ve Spor Yayınları Daire Başkanı Yaşar Taşkın Koç, gazeteci yazar Avni Özgürel ve Faruk Bildirici ile NTV sunucusu ve gazeteci Oğuz Haksever'in sunumlar yaptıklarını söyledi.
Avni Özgürel - 05.09.2017
Derin Tarih Eylül Sayısı Çıktı
Mehmet Doğan soruyor: "Diyanet İşleri Başkanı aynı zamanda nasıl oluyor da CHP İl Başkanı idi?" Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kuruluşundan bu yana hak ve vazifeleri nasıl daralıp genişledi? Avni Özgürel cevaplıyor.
Avni Özgürel - 09.04.2017
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Detayları ile "Güzel Şeyler"De
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan, gazeteci Avni Özgürel, Genar Başkanı İhsan Aktaş, Seta Dış Politikalar Direktörlüğü Araştırmacısı Ali Aslan ve avukat Derya Yanık'ın katılımları ile "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" ile ilgili tüm merak edilenler "Güzel Şeyler"de.
Avni Özgürel - 20.03.2017
Anne Darbe Ne Demek?" Paneli
Gazeteci yazar Avni Özgürel de vesayetçi yapının, Türkiye'deki darbeleri besleyen bir unsur olduğunu ifade etti.
Avni Özgürel - 03.10.2016
Kriter Dergisinin Ekim Sayısı Çıktı
Fırat Kalkanı Harekatı, PKK ile mücadele ve Türkiye'nin silahlı kuvvetlerinin yeniden inşası konularını Hasan Basri Yalçın, Avni Özgürel, Can Acun, Yusuf Alabarda ve Necdet Özçelik analiz etti.
Avni Özgürel - 05.08.2016
Taksim'de Demokrasi Nöbetine Destek Sürüyor
15 Temmuz darbe girişimin 22. gününde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın ev sahipliğinde Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gazeteci Veyis Ateş, Avni Özgürel ve Murat Bardakçı, Taksim Meydanı'nda demokrasi ve vatan nöbeti tutan on binlerce vatandaşlarla birlikte nöbet tuttu.
Avni Özgürel - 03.06.2016
Kriter Dergisinin İkinci Sayısı Yayımlandı
Mayısta AK Parti'de yaşanan değişimi, farklı yönleriyle Fadime Özkan, Serdar Karagöz, Edibe Sözen, İhsan Aktaş, Avni Özgürel, Muhittin Ataman, Yahya Bostan ve Hasan Öymez yazdı.
Avni Özgürel - 03.05.2016
Darbelerle Yıkılan Değerler" Paneli
Panelde konuşmacı olarak yer alan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas ve Yeni Birlik Gazetesi yazarı Avni Özgürel, Türk siyasi hayatındaki darbeleri değerlendirdi.
Avni Özgürel - 25.04.2016
Göç, İnsan, Adalet Sempozyumu"
Alatlı, Yargıda Birlik Derneği'nce Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Göç, İnsan, Adalet Sempozyumu" kapsamında düzenlenen ve gazeteci-yazar Avni Özgürel'in oturum başkanlığını yürüttüğü oturumda konuştu.
Avni Özgürel - 25.02.2016
Derleme"Hdp Van Milletvekili Hezer'e Tepki" Başlıklı Haberlerimizi Derleyerek Yayımlıyoruz.
Geçmişte Akil İnsanlar Ege Heyeti Başkan Vekilliği görevini de üstlenen gazeteci yazar Avni Özgürel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hezer'in taziye çadırını ziyaret etmesine ilişkin, "Sadece Cumhuriyet tarihinde değil, insanlık tarihinde bir katilin evine taziye ziyareti, görülmüş şey değil" dedi.
Avni Özgürel - 25.02.2016
Hdp Van Milletvekili Hezer'e Tepki
Gazeteci yazar Avni Özgürel, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret etmesiyle ilgili, "Sadece Cumhuriyet tarihinde değil, insanlık tarihinde bir katilin evine taziye ziyareti, görülmüş şey değil" dedi.
Avni Özgürel - 25.01.2016
Avni Özgürel: Bıden'ın Açıklamalarının Samimiyeti Sorgulanmalı
A Haber'de yayınlanan Diplomasi programına katılan gazeteci - yazar Avni Özgürel, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Türkiye ziyaretini ve ABD - PKK ilişkisini değerlendirdi.
Avni Özgürel - 29.12.2015
Dtk Bildirgesine Tepkiler
Söz konusu metnin bu dönemde ortaya getirilmesinin konuyu daha da çetrefilleştirdiğini dile getiren Kahraman, şu değerlendirmede bulundu: "Türkiye'nin önünde iki yol var. Bu metni tümüyle reddedebilir veya bu metni üzerinde oturup konuşulacak bir zemin olarak görebilir. Muhtemelen reddedecektir ki bugünkü koşullarda farklı bir tutumu da mümkün görmüyorum. Çünkü bu metnin bu sert ve çatışma döneminde ortaya getirilmesi konuyu daha da çetrefilleştiriyor. Halbuki daha yumuşak bir dönemde ve buzların çözüldüğü bir dönemde ortaya çıkarılsaydı daha yapıcı olabilirdi. Bu metin, bir federatif yapı, bir federal eyalet anlayışı içeriyor. Bunu daha fazla eğip bükmeye gerek yok. Her şey çok açık. Kritik görüş ise bölgede federasyon istendikten sonra Türkiye'nin geri kalan kısmını da Kürtlerin, Türklerle birlikte yönetmek istemesi." "HDP, Kandil'in talimatlarıyla hareket eden bir çizgiye evrildi" Gazeteci-yazar Avni Özgürel ise terör örgütünün ele başlarından Cemil Bayık'ın "Öcalan'ı dinlememize gerek yok.
Avni Özgürel - 12.12.2015
A Haber'e Tarihi Cezaya, Tarihi Protesto!
Canlı yayına bağlanan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner ve gazeteci - yazar Avni Özgürel A Haber'e verilen rekor sayıda cezalara tepki gösterdi.
Avni Özgürel - 06.10.2015
Beyoğlu Kışa Sinema ile Giriyor"
Uluslararası Sütlüce Açık Hava Sinema Günleri için geri sayım başladı.
Avni Özgürel - 30.07.2015
Darbe" Yarın İzleyiciyle Buluşuyor
Türkiye'nin yakın siyaset tarihine ışık tutması beklenen filmi projelendirerek, senaryosunu yazan gazeteci Avni Özgürel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özel kameraların kullanıldığı filmin çekimlerinin yaklaşık 1,5 ayda tamamlandığını söyledi.
Avni Özgürel - 15.05.2015
Türkiye'de ve Dünyada Hükümet Sistemi Modelleri, Bir Hükümet Sistemi Olarak Başkanlık Çalıştayı
"TÜRKİYE'DE BİR PARLAMENTER SİSTEM DE YOK" Gazeteci Yazar Avni Özgürel de, "Türkiye'de sanki bir sistem var onu değiştirmek istiyoruz gibi bir durum var.
Avni Özgürel - 09.04.2015
Prof. Dr. Osman Can: "82 Anayasasının Halen İçinde Yaşıyor Olmak Bizim İçin Utanç Verici"
Esenler Belediyesi Kültür Sanat İşleri Müdürlüğü tarafından Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Düşünce Ekseni' isimli söyleşiye bu ay AK Parti İstanbul 1'inci Bölge 5'inci sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Osman Can katıldı. Söyleşinin moderatörlüğünü Gazeteci-Yazar Avni Özgürel yaparken, söyleşi vatandaşların yoğun ilgi gördü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avni Özgürel Haberleri | Avni Özgürel Kimdir - Haberler - Avni Özgürel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Avni Özgürel kimdir, hayatı ve biyografisi. A milli takım'a 'asker selamı' ödülü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.1.2021 16:23:10. #1.14#
title