10 Yıl Sonra İlk Kez Görülen Keçiyi Avlayanlara 23 Bin TL Ceza
Haberler » Güncel » 10 Yıl Sonra İlk Kez Görülen Keçiyi Avlayanlara 23 Bin TL Ceza - Haber

10 Yıl Sonra İlk Kez Görülen Keçiyi Avlayanlara 23 Bin TL Ceza

Kahramanmaraş'ta iki avcı, 10 yıl sonra ilk kez görülen yaban keçisini avlayıp yemek üzereyken Doğa Koruma ve Milli Parklar Göksun Şefliği ekipleri ile jandarma tarafından yakalandı. Ete el koyan ekipler, kaçak avcılara 23 bin lira para cezası kesti.

Kahramanmaraş'ın ilçesinde A.G. ve S.S., yasak olmasına rağmen avladıkları yaban keçisini yemek üzereyken Şefliği ekipleri ile tarafından yakalandı. Ete el koyan ekipler, kaçak avcılara 23 bin lira para cezası kesti.

KAÇAK AVCILARA OPERASYON

A.G.'nin, S.S. ile birlikte nesli tükenmekte olan yaban keçisini avlayıp evine götürdüğü ihbarı üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Göksun Şefliği ekipleri hemen harekete geçti. Elbistan Adliyesi'ne giden ekipler, A.G.'nin evinde arama yapmak için Cumhuriyet Savcısı'ndan izin aldı.

ETİN BİR KISMI KAYIP

Ekipler vakit kaybetmeden Karahasanuşağı Jandarma Karakolu personeliyle birlikte A.G.'nin evine gidip arama yaptı. Yapılan aramada yaban keçisinin dersinin yüzülüp etlerinin parçalandığını belirleyen ekipler, etin bir kısmını dolapta, diğer kısmını ise samanlıkta buldu. Etin bir kısmının da kayıp olduğu ve yenmiş olduğu tahmin edilirken, arama da avlanmış 5 de keklik ele geçirildi.

10 SONRA İLK KEZ GÖRÜLDÜ

Ekipler, avda kullanılan tüfek ile ete el koyup A.G. ile S.S.'ye 23 bin lira idari para cezası kesti. Nesli tükenmekte olduğu için avlanması yasak olan yaban keçilerinin Elbistan'da son 10 yıldır görüldüğü ve koruma altında olduğu belirtildi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu: 10 Yıl Sonra İlk Kez Görülen Keçiyi Avlayanlara 23 Bin TL Ceza