Attila Özdemiroğlu'nun Ölüm Haberini Alan Ünlü İsimler Hastaneye Akın Etti

Attila Özdemiroğlu'nun Ölüm Haberini Alan Ünlü İsimler Hastaneye Akın Etti

Haberler.com - Haberler | Magazin

Dün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastenede hayata gözlerini yuman Attila Özdemiroğlu'nun ölüm haberini alan birçok ünlü isim hastaneye koştu.

İki yıl önce akciğer kanserine yakalanan Attila Özdemiroğlu, dün hayatını kaybetti. Pazar günü rahatsızlanan ve Çağlayan'daki Florence Nightingale Hastanesi'ne kaldırılan ünlü müzisyenin, sabah 09.30'da çoklu organ yetmezliği nedeniyle öldüğü açıklandı. Özdemiroğlu'nun ölüm haberi sanat dünyasını yasa boğdu.

HASTANEDEN YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Müzik dünyasına adını altın harflerle yazdıran Attila Özdemiroğlu, akciğer kanseriyle verdiği savaşta yenik düştü. 73 yaşındaki müzisyen, dün sabah hayatını kaybetti. Özdemiroğlu'nun ölümünün ardından, Florence Nightingale Hastanesi'nden yazılı bir açıklama yapıldı: "Ünlü Söz Yazarı ve Bestekâr Sayın Mehmet Attila Özdemiroğlu, 2014 yılından beri yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle hastanemiz yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteyken çoklu organ yetmezliğiyle doktorlarımızın yaptığı tüm tıbbi müdahalelere rağmen, saat 09.30'da hayatını kaybetmiştir."


SEVENLERİ HASTANEYE AKIN ETTİ

Acı haberin duyulmasının ardından, sevenleri hastaneye akın etti. O isimler arasında Şanar Yurdatapan, Sezen Aksu, Mithat Can Özer, İzzet Öz, Gonca Vuslateri de vardı. Taziyeleri ünlü sanatçının çocukları Lara, Lidya, Yaprak ve Sarp Özdemiroğlu ile dördüncü eşi Hepgül Hepbir kabul etti. Attila Özdemiroğlu, bugün Levent Afet Yolal Camisi'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


'İYİLEŞİYORUM' DEMİŞTİ

Özdemiroğlu, bir ay önce verdiği röportajda Almanya'da kemoterapi tedavisinin tersi olan dendritik tedaviye başladığını açıklamış, hızla iyileştiğini hatta 60 kilodan 80'e çıktığını anlatmıştı. Bu sözleriyle sevenlerinin yüzünü güldüren Özdemiroğlu'nun ölümü sanat dünyasını şoke etti. Yakın dostu İzzet Öz şöyle konuştu: "Son ana kadar çalıştı. Hastanedeki odasında orgu ve klavyesi vardı. Onları çalar, 'İzzet moralini bozma, daha yapacak çok işimiz var' derdi."


Özdemiroğlu, yarım kalan müzik çalışmaları için Etiler'deki evine yeni müzik stüdyosu yaptırmıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Attila Özdemiroğlu'nun ailesini telefonla arayarak taziyelerini iletti.


5 AŞK, 4 NİKÂH, 4 ÇOCUK

17 yaşında, Ayla Pelit'le flört etmeye başlayan müzisyen, 1961'de nikâh masasına oturdu. 20 yaşındayken kızı Yaprak Özdemiroğlu dünyaya geldi. Ardından da oğlu Sarp'ı kucağına aldı. Çift 1974'te boşandı. O dönemde Özdemiroğlu ile Füsun Önal'ın arasında bir aşk filizlendi. İkili, 1975'te evlendi. 5 yıllık beraberlik, 1.5 yıllık evlilik, bir başka aşkın gölgesinde son buldu. Özdemiroğlu, Şanar Yurdatapan'ın 19 yaşındaki balerin kardeşi Lale Mansur'a âşık olmuştu. 1977'de evlenen çift 1980'de yollarını ayırdı. Ve Müjde Ar... Attila Özdemiroğlu, dönemin en güzel oyuncularından Müjde Ar ile hiç evlenmedi ama beraberlik tam 15 yıl devam etti. Özdemiroğlu bir röportajında evlenmeme sebeplerini "Müjde'nin annesi Aysel Gürel istemiyordu" diye açıkladı. Başarılı müzisyen, 1995'te ise kendinden 31 yaş küçük, 21 yaşındaki Hepgül Hepbir'le hayatını birleştirdi. Sanatçının, 1996'da da Lidya ve Lara adlarını verdiği ikiz kızları dünyaya geldi.


SANAT DÜNYASI YASTA

Gonca Vuslateri: Can'ı gider insanın. Ne kötü hava. Ne kötü dünya. Sevdiklerimiz ışıklara karışınca bir de... Ne yalnızız işte.

Ali Kocatepe: En son 10 gün önce konuşmuştuk, kendisini davet etmiştim, kabul etmişti. Bugün-yarın yeniden iletişime geçecektik. Şoktayım.

Ayşegül Aldinç: Aslında bilinen bir şeydi. 10 gün önce evine gittik, doktorların "2 haftalık ömrü kaldı" dediğini öğrendik. Buna rağmen piyano çaldı. İyi görünüyordu. Maalesef doktor haklı çıktı.

Aykut Gürel: Attila ile herhalde 25 senem bir arada geçti. Hocamdır, mentorumdur. Ve şimdi onu kaybettim, neye, kime tutunacağımı bilmiyorum.

Melike Demirağ: O benim gençliğim sayılır. Onların elinde büyüdük biz. Şu an bir yerlerde bir şeyler yapabilen herkes onların okulundan geçti.

Zeynep Talu: Rahatsızlığını duyduğumuzdan beri mucize bekledik. Ama mucizeler her zaman gerçekleşmiyor.

Müjdat Gezen: Dört gün önce de telefonla görüştük. "Hastanedeyim. Almanya'da iyi olmuştum, 15 kilo almıştım ama meğer ödemmiş" dedi. Çok üzgünüm.

Fuat Güner: Hep içimde bir ümit vardı, o tükenmeyen azmiyle hastalığını yeneceğini düşünüyordum.

Sermiyan Midyat: Senin bestene yazmıştım ben "Kalp Yarası" şarkısını... Şimdi ardında binlerce kalp yarası...

Nilüfer: Bir büyük müzik adamını, müzikteki ilk adımlarımda yanımda olan bir beyefendiyi kaybettik, çok üzgünüm.

Sezen Cumhur Önal: Attila Özdemiroğlu, müziğin mihenk taşıydı. Durul Gence 5 ile yaptığı aranjeler dünya çapındaydı. Birçok şarkı onun aranjmanlarıyla taçlanmıştı. Yeri doldurulmaz bir kayıptır.
Manşet Haberler

title