ATALAY TAŞDİKEN HABERLERİ

Atalay Taşdiken Haberleri

Atalay Taşdiken haber, Atalay Taşdiken son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Atalay Taşdiken - 6.10.2020
Son dakika haber! "Türkiye'nin Oscar"ı Kovid-19'un gölgesinde devam ediyor
Festivalde ilk olarak Atalay Taşdiken imzalı "Kar Kırmızı" filmi gösterildi.
Atalay Taşdiken - 7.9.2020
Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri belli oldu
Yarışmada Fikret Reyhan'ın "Çatlak", Tankut Kılınç'ın "Dersaadet Apartmanı", Nesimi Yetik'in "Dirlik Düzenlik", Derviş Zaim'in "Flaşbellek", Orçun Benli'nin "Gelincik", Erdem Tepegöz'ün "Gölgeler İçinde", Azra Deniz Okyay'ın "Hayaletler", Tunç Şahin'in "İnsanlar İkiye Ayrılır", Atalay Taşdiken'in "Kar Kırmızı", Barış Gördağ ve Yasin Çetin'in "Koku", Ferit Karol'un "Kumbara" ve Reis Çelik'in "Ölü Ekmeği" adlı filmleri Altın Portakal ödülleri için yarışacak.
Atalay Taşdiken - 18.7.2020
"12 Punto TRT Senaryo Günleri" ödülleri sahiplerini buldu
Ön Alım Ödüllerini, Atalay Taşdiken "Turagay", Selman Nacar "Aralık", Bünyamin Musullu "Şimdi Orası" ve Tarık Aktaş "Geceden Fecre Kadar" filmleriyle aldı.
Atalay Taşdiken - 6.7.2020
Beyşehir Belediye Başkanı Bayındır sanatçılarla buluştu
Bayındır ve beraberindeki sanatçılar, Şükran Köyü'nde film yönetmeni Atalay Taşdiken'le biraraya geldi.
Atalay Taşdiken - 13.5.2020
"12 Punto TRT Senaryo Günleri"nin finalistleri belli oldu
Zeki Demirkubuz'un "Hayat", Reha Erdem'in "Neandria", Hamdi Tayfun Pirselimoğlu'nun "İdea", Bilal Petek'in "Karine", Cemil Ağacıkoğlu'nun "Kamış", Atalay Taşdiken'in "Turagay", Murat Düzgünoğlu'nun "Köpekle Kurt Arasında", Tarık Aktaş'ın "Geceden Fecre Kadar", Mehmet Eryılmaz'ın "Zeynep ve Musa (Tenden Tine)", Ragıp Ergün'ün "Kara", Selman Nacar'ın "Aralık" ve Bünyamin Musullu'nun "Şimdi Orası" projeleri finale kaldı.
Atalay Taşdiken - 21.1.2020
Sinemaseverler Esenler'de bir araya gelecek
Eğitimler bünyesinde aralarında sanatçı Perihan Savaş, Serdar Orçin, yönetmenler Atalay Taşdiken, Mahmut Fazıl Coşkun ve Banu Sıvacı ile sinema yazarı Suat Köçer'in bulunduğu sektörden birçok isim öğrencilerle bir araya gelerek, deneyimlerini paylaşacak.
Atalay Taşdiken - 6.11.2019
"5. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri" başvuruları başladı
"Öykü ve kısa film birbirine benziyor" Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen yarışmanın jürisinde Atalay Taşdiken, İpek Tuzcuoğlu, Cemal Şakar, Seyid Çolak ve Belkıs Bayrak yer alıyor.
Atalay Taşdiken - 19.3.2019
Türk Filmleri ABD'de Sinamaseverlerle Buluşacak
Festival programında ayrıca Tunç Okan'ın 'Otobüs', Mustafa Karadeniz'in 'Çınar', Sefa Öztürk'ün 'Güven', Hacı Mehmet Duranoğlu ve Atalay Taşdiken'in 'Bırakın Çocuk Oynasın', Vuslat Saraçoğlu'nun 'Borç', Ozan Açıktan'ın 'Aile Arasında', Banu Sıvacı'nın 'Güvercin', Tolga Karaçelik'in 'Kelebekler', Dersu Yavuz Altun'un 'Ayaz', Ramin Matin'in 'Son Çıkış', Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti'nin 'Sibel' ve Murat Düzgünoğlu'nun 'Halef' filmleri yer alacak.
Atalay Taşdiken - 16.11.2018
Malatya'nın 'Kristal Kayısı'ları Sahiplerini Buldu
ULUSAL YARIŞMA, EN İYİ FİLM: 'ANONS'  Festivalde bu yılın Ulusal Uzun Metraj Yarışması'nın kazananları, Kristal Kayısı Ödülleri'ni birbirinden değerli isimlerden aldı. Ulusal Yarışma En İyi Film Ödülü'nü açıklamak üzere sahneye Festival Onursal Başkanı, Malatya Valisi Aydın Baruş geldi. En İyi Film Ödülü'ne Mahmut Fazıl Coşkun'un yönettiği 'Anons' filmi layık görüldü. Film ekibi, ödülünü Malatya Valisi Aydın Baruş'un elinden aldı. 'Aydede' filmi ile Ulusal Yarışma'da 'En İyi Kadın Oyuncu Kristal Kayısı' ödülünü Ezgi Mola alırken, 'En İyi Erkek Oyuncu Kristal Kayısı' ödülü 'Güvercin' filmindeki rolüyle Kemal Burak Alper ve 'Halef' filmindeki performansıyla Baran Şükrü Babacan arasında paylaştırıldı. 'Ulusal Uzun Metraj Yarışma Ulvi Saran Jüri Özel Ödülü'nün sahibi Banu Sıvacı'nın yönettiği 'Güvercin' filmi oldu. Sıvacı, ödülünü Prof. Dr. Ulvi Saran'dan aldı. 'En İyi Yönetmen Kristal Kayısı Ödülü'ne 'Anons' filmiyle Mahmut Fazıl Coşkun layık görüldü. Ödül, Jüri Başkanı Reis Çelik tarafından verildi. 'Aydede' filmindeki rolüyle 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' dalında ödül alan Banu Fotocan ise ödülünü tüm sokak hayvanları için almak istediğini söyledi. 'En İyi Senaryo Kristal Kayısı Ödülü' ise 'Aydede' filminin senaristi Abdurrahman Öner'in oldu. Öner'e ödülünü Festival Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat verdi. 'Fahri Kayahan En İyi Müzik Kristal Kayısı Ödülü', 'Güvercin' filmi ile Canset Özge Can'ın oldu. Ödülü, Atalay Taşdiken verdi.
Atalay Taşdiken - 28.8.2018
Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Sona Erdi
Taşdiken, festivalde unutulmaya yüz tutan eski köy düğünü ve kına gecesi adetlerinin de yeniden canlandırıldığını dile getirerek, şunları kaydetti: "Köyümüzde, köy düğünü ile dünya evine giren kardeşim sinema yönetmeni Atalay Taşdiken ve eşinin katıldığı kına gecesi etkinliğinde, geçmiş düğün geleneklerini biraz teatral moda çekerek canlandırmalar yaptık.
Atalay Taşdiken - 16.5.2018
Yönetmen Taşdiken'den Yeni Sinema Filmi Projesi
Konya'da çektiği sinema filmlerinin ardından aldığı ödüllerle adından söz ettiren yönetmen Atalay Taşdiken, yakında İzmir'de yeni bir sinema filmi projesine başlayacaklarını söyledi.
Atalay Taşdiken - 9.5.2018
Belgesel Sinema ve Kurmaca Karşılıklı Etkileşimler" Paneli
Görüntü yönetmeni Tevfik Şenol, sinemayı bir hayal olarak niteleyerek, "O hayali kuramadığınız müddetçe sinemacı olamazsınız. Yapmanız gereken en önemli şey hayal kurmak ve o hayale devam etmektir." dedi. İstanbul'da 10-14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek 10. Uluslararası TRT Belgesel Günleri kapsamında İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi Kavacık Güney Kampüsü'nde "Belgesel Sinema ve Kurmaca Karşılıklı Etkileşimler" başlıklı panel düzenlendi. Yönetmen Atalay Taşdiken'in moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak İranlı yönetmen Massoud Bakhshi, görüntü yönetmeni Tevfik Şenol ve yönetmen Faysal Soysal katıldı.
Atalay Taşdiken - 24.4.2018
8. Malatya Uluslararası Film Festivali Danışmanları Belli Oldu!
8. yılında büyük yenilik ve sürprizlerle sinemaseverlerin karşısına çıkacak olan festivalin bu yılki danışmanları Kız Kardeşim Momo, Meryem ve 'Arama Motoru' filmlerinde imzası bulunan başarılı yönetmen Atalay Taşdiken ile sinema filmleri ve çok sayıda TV dizisinde rolleriyle dikkat çeken sevilen oyuncu İpek Tuzcuoğlu.
Atalay Taşdiken - 24.4.2018
8. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne Doğru
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sekizincisi düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivalinin danışmanlığını yönetmen Atalay Taşdiken ile oyuncu İpek Tuzcuoğlu yapacak.
Atalay Taşdiken - 18.2.2018
4. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması" Ödülleri
Ana jürisinde Bahadır Yenişehirlioğlu, Şafak Tavkul, Filistin'den Emat Bornat, Ali Osman Emirosmanoğlu, Atalay Taşdiken, Sibel Eraslan, Ovidio (Abd al-Latif) Salazar ve Salim Ahamed'in yer aldığı yarışmada, 12 film finale kaldı.
Atalay Taşdiken - 6.1.2018
Bırakın Çocuk Oynasın" Belgeselinin Özel Gösterimi Yapıldı
Atalay Taşdiken ve Hacı Mehmet Duranoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği belgesel, yazılı kaynaklarda adı geçmesine rağmen araştırmacıların inceleme şansına çoğu zaman sahip olamadığı filmlerden görüntülerin yanı sıra, çeşitli görsel materyalleri izleyiciyle buluşturuyor.
Atalay Taşdiken - 24.9.2017
Türk Sinemasında Yerel Kodlar Sempozyumu" Sona Erdi
Festival direktörü Köçer, sempozyuma konuk olan yönetmen, senarist Atalay Taşdiken'in ise Türk sinemasında yerellik kavramını değerlendirerek, eleştirel bir bakış getirdiğini ifade etti.
Atalay Taşdiken - 15.9.2017
15 Temmuz Direnişi Beyaz Perdeye Taşınıyor
Yönetmen Atalay Taşdiken'in de süpervizor olarak davet edildiği çekimler 3 günde tamamlandı.
Atalay Taşdiken - 9.9.2017
Anadolu Sanat Festivali Başladı
YAMAMATO: AMERİKAN DEĞİL TÜRK FİLMLERİ HEYECANLANDIRIYOR Çevre halkın büyük ilgi gösterdiği ve ünlü müzisyen Cahit Berkay'a "Anadolu'nun Şükran Ödülü" verileceği festivalde, Harry Poster gibi filmlerin müziklerini yapan Youki Yamamato ile bir söyleşi yapıldı. Japon asıllı İngiliz besteci, Amerikan sektöründeki filmlerin kendisini artık heyecanlandırmadığını, bu sektörde uzun bir süreden beri tekdüzelik yaşandığını belirterek, bu nedenle Türkiye gibi doğu kültürüne ait ezgilerin kendisini heyecanlandırdığını söyledi. Yamamato bu nedenle Türk yönetmen Atalay Taşdiken'in çektiği ve kendisine Antalya'da altın Portakal ödülü getiren "Meryem" filminin müziklerini büyük bir heyecanla yaptığını anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Atalay Taşdiken Haberleri | Atalay Taşdiken Kimdir - Haberler - Atalay Taşdiken haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Atalay Taşdiken kimdir, hayatı ve biyografisi. Kar Kırmızı Filmi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 08:10:00. #1.14#
title