Astaldi Haberleri

Astaldi haber, Astaldi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Astaldi - 16.12.2020
Ekonomide 2020 böyle geçti (1)
9 Ocak Rekabet Kurulu, Astaldi S.
Astaldi - 29.01.2020
Karayolları Genel Müdürlüğü Açıklaması
KGM'den yapılan açıklamada, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Odayeri-Paşaköy arası ve bağlantı yolları ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de dahil olduğu kesimin Yap-İşlet-Devret Modeli ile yapılmasına ilişkin olarak Karayolları Genel Müdürlüğü ile Görevli Şirket ICA IC İçtaş Astaldi Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme A.
Astaldi - 10.01.2020
RK-3. Köprü ve K. Marmara Otoyolu hisse devri izne tabi değil
Rekabet Kurumu'nun ilgili kararında şöyle denildi: "Astaldi S.
Astaldi - 09.01.2020
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde hisse devrine vize
Rekabet Kurulu, Astaldi S.P.A'nın, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki hisselerinin IC İçtaş'a devrinin izne tabi olmadığını kararlaştırdı.
Astaldi - 07.01.2020
KPMG Türkiye: İnşaat sektöründe beklentiler iyi, işaretler kötü
"- Anhui Expressway, China Merchants Expressway, Jiangsu Expressway gibi Çinli dev şirketlerin oluşturduğu konsorsiyumun Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu işletmelerini içeren ICA'nın yüzde 51 hissesini 688.5 milyon dolara satın alması da 2019'un en büyük işlemi oldu. Finansal yapılandırma sürecindeki İtalyan Astaldi ise YSS ve KMO işletmelerindeki yüzde 33'lük hissesini IC İçtaş İnşaat'a devrederek ortaklıktan ayrıldı.
Astaldi - 26.12.2019
Rekabet Kurulu kararları
Astaldi SpA'nın tek kontrolünün Salini Impregilo SpA.
Astaldi - 23.12.2019
Astaldi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki hisselerini devrediyor
Rekabet Kuruluna, Astaldi S.P.A'nın, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki hisselerinin IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'ye devri için başvuru yapıldı.
Astaldi - 05.11.2019
ÇİN'İN İSTANBUL TİCARET ATAŞESİ SONGFENG: TÜRK EKONOMİSİNE GÜVENİYORUZ
  KANAL İSTANBUL PROJESİ  Songfeng, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu geçtiğimiz günlerde açıklanan Kanal İstanbul Projesi ile Çinli firmaların ilgilenip ilgilenmeyeceği yönündeki soruyu ise şöyle cevaplandırdı: "Çin'in piyasa ekonomisinin sistemi altındayken şirketler kendisinin çıkarına göre bir şeyler yapıyor veya yapmıyor. Eğer iyi bir ortamda iyi para kazanabileceklerse seve seve yapıyorlar. Bu açıdan benim bir şüphem yok. İş birliği kazan kazan temelinde olmalı ve inanıyorum ki şu an sizin bahsettiğiniz tüm konulara Çinlilerin gösterdiği büyük bir ilgi var. Halen konuşmaya ve görüşmeye devam ediyorlar. İş adamlarının bir kazancı olduğu zaman neden yapmasınlar. Şirketlerimiz başta yol ve köprü projeleri, elektrik santralleri, enerji otoban, tren yolu yapımıyla ilgileniyorlar. Türkiye bizim için bir fırsat. Son günlerde Çinlilerin bir kısmı bana diyor ki 'televizyonda gördüm döviz çok sabit değil güneyde savaş var' ben de diyorum ki siz merak etmeyin biz buradayken bunları çok daha net görüyoruz ama en iyisi televizyonlara gazetelere bakmak yerine siz kendi gözünüzle bakacaksınız."   ÜÇÜNCÜ KÖPRÜDE HİSSE ALIMI HAKKINDA  Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde İtalyan inşaat şirketi Astaldi'nin hisselerinin alımı için Çinli şirketlerin yaptığı görüşmelerinin ne aşamada olduğuyla ilgili Songfeng şu açıklamayı yaptı:  "Benim bildiğim kadarıyla tüm çalışmalar devam ediyor.
Astaldi - 05.11.2019
ÇİN'İN İSTANBUL TİCARET ATAŞESİ SONGFENG: TÜRK EKONOMİSİNE GÜVENİYORUZ
KANAL İSTANBUL PROJESİ  Songfeng, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu geçtiğimiz günlerde açıklanan Kanal İstanbul Projesi ile Çinli firmaların ilgilenip ilgilenmeyeceği yönündeki soruyu ise şöyle cevaplandırdı: "Çin'in piyasa ekonomisinin sistemi altındayken şirketler kendisinin çıkarına göre bir şeyler yapıyor veya yapmıyor. Eğer iyi bir ortamda iyi para kazanabileceklerse seve seve yapıyorlar. Bu açıdan benim bir şüphem yok. İş birliği kazan kazan temelinde olmalı ve inanıyorum ki şu an sizin bahsettiğiniz tüm konulara Çinlilerin gösterdiği büyük bir ilgi var. Halen konuşmaya ve görüşmeye devam ediyorlar. İş adamlarının bir kazancı olduğu zaman neden yapmasınlar. Şirketlerimiz başta yol ve köprü projeleri, elektrik santralleri, enerji otoban, tren yolu yapımıyla ilgileniyorlar. Türkiye bizim için bir fırsat. Son günlerde Çinlilerin bir kısmı bana diyor ki 'televizyonda gördüm döviz çok sabit değil güneyde savaş var' ben de diyorum ki siz merak etmeyin biz buradayken bunları çok daha net görüyoruz ama en iyisi televizyonlara gazetelere bakmak yerine siz kendi gözünüzle bakacaksınız." ÜÇÜNCÜ KÖPRÜDE HİSSE ALIMI HAKKINDA  Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde İtalyan inşaat şirketi Astaldi'nin hisselerinin alımı için Çinli şirketlerin yaptığı görüşmelerinin ne aşamada olduğuyla ilgili Songfeng şu açıklamayı yaptı:  "Benim bildiğim kadarıyla tüm çalışmalar devam ediyor.
Astaldi - 04.07.2019
Enerjisa'nın elektrikli araç şarj istasyonları Kuzey Çevre Yolu'nda
Türkiye'de 2008 yılında faaliyete geçen Eşarj'ın, şarj istasyonları satışı ve sarj istasyonu ağı kurulumu alanında faaliyet gösterdiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Türkiye genelinde 24 ilde 255 nokta ile en yaygın elektrikli araç şarj istasyonu ağı haline gelen Eşarj'ın, ICA(IC İçtaş İnşaat – Astaldi konsorsiyumu) ile gerçekleştirdiği işbirliği doğrultusunda Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu güzergahında elektrikli araçlar için ilk hızlı Eşarj istasyonunu hayata geçirdi.
Astaldi - 07.02.2019
Bakan Turhan, Soruları Yanıtladı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan,Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprülerinde hissesi bulunan Astaldi'nin yaşadığı ekonomik sıkıntı nedeniyle hisselerini devretmek istediğini belirterek, "Hisselerine talipliler var. Astaldi'nin hisseleriyle ilgili değer belirlemesi yapılıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Astaldi Haberleri | Astaldi Haber - Haberler - Astaldi haberleri, son dakika astaldi haber ve gelişmeleri burada. İmzaların atılmasına ramak kaldı! Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yüzde 51'i satılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 12:07:00. #1.13#

title