Asker eğlencesinde patlayan havai fişek ortalığı savaş alanına çevirdi! Olay anı kameraya yansıdı

Asker eğlencesinde patlayan havai fişek ortalığı savaş alanına çevirdi! Olay anı kameraya yansıdı

İstanbul Sultangazi'de asker uğurlama eğlencesinde askere gidecek şahsın elinde patlayan havai fişek ortalığı savaş alanına çevirdi. Peş peşe paylayan havai fişekler sonrası vatandaşlar büyük korku yaşadı.

İstanbul Sultangazi'de asker uğurlama eğlencesinde askere gidecek şahsın elinde patlayan havai fişek ortalığı savaş alanına çevirdi. Bir anda peş peşe patlayan fişekler sonrası vatandaşların kaçış anı cep telefonu kamerasına yansırken, patlama sonrasında çevredekilerin hiçbir şey olmamış gibi eğlenmeye devam etmesi dikkat çekti.

VATANDAŞLAR BÜYÜK KORKU YAŞADI

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve ortalığı savaş alanına çeviren görüntüler Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, vatani görevini Ordu'da yerine getirecek olan Burhan K. arkadaşlarıyla birlikte asker eğlencesi düzenledi. Müzik ve halaylar eşliğinde yapılan organizasyon sonunda Burhan K. eline bir havai fişeği alarak patlatmak istedi. Kalabalığın arasında bulunan Burhan K. fişeği ateşleyeceği sırada fişek bir anda kendiliğinden patlamaya başladı. Peş peşe patlayan fişeğin kıvılcımlarından hedefi olmaktan kaçan çevredeki vatandaşlardan büyük korku yaşadı. Geceyi aydınlatan fişeklerin patlaması sona erdiğinde ise Burhan K'nin eli kıvılcımlardan dolayı yandı.

ASKER ADAYI HASTANEYE KALDIRILDI

Yaşananların ardından sokak üzerinde bulunanların hiçbir şey yaşanmamış gibi eğlenceye devam etmesi dikkat çekti. Eğlenceye katılan bir arkadaşının cep telefonu kamerasına yansıyan olaylar sonrasında genç asker adayı hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Burhan K., yapılan müdahale sonrasında taburcu edilerek birliğine teslim olmak için asker ocağının yolunu tuttu.

KÜÇÜK ÇOCUĞUN YANINDA ATEŞ AÇTILAR

Asker uğurlama olayında başka dikkat çeken bir olayda küçük bir çocuğun kulağının dibinde havaya ateş açılması oldu. Soğukkanlı bir şekilde yanındaki silahla eğlence için havaya silahla ateş açan şahıs normal bir şey yapıyormuş gibi eğlenmeye devam etmesi bu kadarına da pes artık dedirtti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (20)

 • REAL:
  devlet devlet değil ki böyle hanzolıkları önlesin ama bizim mallar heryerde avrupada bile yapıyorlar.
 • EDEPSİZ ŞIMARIKLAR:
  YAPACAĞINIZ 6 AYLIK BİR ASKERLİK , , BU NE ŞIMARIKLIK BEE ORTALIĞI AYAĞA KALDIRIYORSUNUZ TERBİYESİZLER, , MİLLETİ ANCA RAHATSIZ EDİYORLAR YOK ÇETNEVİR YOK KONVOY DUR DİYENDE YOK BU ASALAK ŞAHİNCİ TAKIMINA
 • TOPLUM MÜHENDİSİ:
  Bence hayvanlar askere alınmamalı. İlk çarşı izninde aynı şeyleri yapıp ordumuzun adını lekeleyebilirler
 • ...:
  bir süre öncede bizim mahallede uğurladılar salı günü saat 19:00 da başladılar gece 00:00 da şkayet ederek durdurduk. Daha da oynacaklardı polis gelmeseydi. İnsanları rahatsız etmekten başka birşey yapmıyorlar. Askere polise saygı ve sevgi sonsuz fakat şu kutlama olaylarına bir düzel gelmeli. 1 bilemedin 2 saat eğlenirsin sonra alır götürüp bindirirsin otobüsüne veya uçağına gider. Sanki sokak düğünü yapıyorlar. ilkellikten ve geri kalmışlıktan asla vazgeçmeyecek bu Türk milleti.
 • HAKAN:
  Şu konvoy asker uğurlama gibi olaylara yasak gelse asker eğlencesini gitsinler insanların olmadığı yerde yapsınlar düğün konvoyunun asıl amacıda gelin arabasındaki altınları korumak aracı biri çevirir falan diye onuda korna çalmadan yapın ülkede her şey etrafı rahatsız etmek üzerine kurulu değişmesi lazım artık bir şeylerin !
 • KARADENİZ:
  Askerlik düştü zaten yapacağın 6 ay askerlik kıyamet koparmaya ne gerek var biz 18 ay yaptık sessizce bindik otöbüse askere gittik
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.