Türk profesör, aşıyı bulmak için kendini laboratuvarda karantinaya aldı

Türk profesör, aşıyı bulmak için kendini laboratuvarda karantinaya aldı

Sağlık Bakanlığı'nın onayı dahilinde aşı çalışmalarını başlatan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik. Bu günden itibaren Acıbadem'in bize sağladığı bu yerde 45 gün süre ile karantinaya giriyoruz" ifadelerini kullandı.

04.04.2020 08:44 | Son Güncelleme: 04.04.2020 10:16

Koronavirüs aşısı ve tedavisi üzerine yoğunlaşan Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarları Sorumlusu Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, ''Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik. Vero hücrelerini beklenenden kısa sürede parçalamış. Çözmeye çalışacağız." dedi.

''45 GÜN KARANTİNAYA GİRİYORUZ''

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, çalışmalarıyla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulunup görüntü ve fotoğraf paylaştı. Ovalı dün attığı tweet'te, ekibiyle laboratuvar çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Aşı için son çalışmalarımızı yaptık ve içeri girdik. Bu günden itibaren Acıbadem'in bize sağladığı bu yerde 45 gün süre ile karantinaya giriyoruz. Neden mi? Aşı üretimi için gerekli, herkesin kaçtığı koronavirüsünden 10 milyar PFU üretmeye başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kendini laboratuvarda karantinaya alan Profesör: Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik.

VİRÜS, BEKLENEN ETKİDEN FAZLASINI YAPTI

Çalışmalarla ilgili görüntü de paylaşan Ovalı, "Saat 23:00, Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik. Vero hücrelerini beklenenden kısa sürede parçalamış. Neden? Çözmeye çalışacağız. Sonuç: Test tekrarı..." sözlerini ekledi.

BİR HAFTA TEK ÇALIŞACAK

Ovalı risk nedeniyle bir hafta boyunca tek başına çalışacağını da belirtti. Ovalı'nın sunduğu plazma tedavisi projesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştı.

Türk profesör, aşıyı bulmak için kendini laboratuvarda karantinaya aldı

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (14)
NİLAY KÜTÜKÇÜ: Başımızdaki değerli insanlar evden çıkmayın diye kendilerini yırtıyor lar yüce rabbim her türlü felaket verse bu insanlar akillanmiz
TECESSUS DEVAMI: Evde binlerce uzman doç, prof bir üst akıl da olmaz. 3 gündür aynı haber. Peki amacı ne?Bunlarıda izah etmeye çalışan haberler yapılsa da anlamaya çalışsak.
BİLİM: Hoca koronadan korktuğu için çalışma yapıyom bahanesiyle eve saklanmış olmasın ?? — Türk usulü takılmadanda yapamıyoruz. . Şaka bir tarafa , biryerde kendini araştırması için kapatan , idealist bir bilim adamı varsa , arkasından bir başarı hikayesi çıkacak demektir. Başarınız için duacıyız ve çabalarınız için minnettarız??????
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Türk profesör, aşıyı bulmak için kendini laboratuvarda karantinaya aldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 16:09:09. #1.14#
title