Arif Ay Haberleri

Arif Ay haber, Arif Ay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arif Ay 1.6.2020
"Muhit"ten edebiyat tarihine ışık tutacak belgelerle Cahit Zarifoğlu dosyası
"Cahit Zarifoğlu, şiirini ta baştan beri standart dilin dışına çıkarak, hatta o dili bozarak kurdu. Üstelik bu işi, standart dilin dışına çıkmayı, o dili bozmayı bilinçli olarak yaptığı da söylenemez. Kendisinin de belirttiği gibi "içinden öyle söylemek" geldiği için öyle söyler. Çünkü o, şiirine taşıdığı tabiat denli tabiidir." tespitini okura sunan Arif Ay'ın "Şiir Savunma İstemez" başlıklı yazısıyla açılan dosyada, Mehmet Narlı, "Yedi Gu¨zel Adam"la dilin ve şiirin doruğuna ulaşan şairin hayatını ele aldığı yazısında "Cahit Zarifogˆlu'nun s¸iiri ayrı yerde, hayatı ayrı yerde olmamıştır.
Arif Ay 15.5.2020
Akif Emre röportajı 17 yıl sonra ilk kez "Muhit"te yayımlandı
Aralarında Hüseyin Atlansoy, Said Yavuz, Turan Koç, Mehmet Narlı, Mustafa Ruhi Şirin, Arif Ay, Emel Özkan, Mustafa Akar ve İbrahim Tenekeci'nin bulunduğu birçok şairin eserleriyle okurların karşısına çıktığı derginin öykü sayfalarında Gökhan Özcan'ın "Muhayyel Doğan'ın Mütemadiyen Ölümü", Hasanali Yıldırım'ın "Palyaço", Kamil Yeşil'in "Sekerat", Selma Aksoy Türköz'ün "Gökkuşağı", Suavi Kemal Yazgıç'ın "Seyirci" ve Selime Kahraman'ın "Karın Büyüsü" isimli öyküleri bulunuyor.
Arif Ay 26.2.2020
Çubuk'ta istihdam merkezi protokolü imzalandı
Protokol Belediye Başkanı Baki Demirbaş ve İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay tarafından törenle imzalandı.
Arif Ay 5.12.2019
Başkan Oğuz, sanayici ve iş insanlarıyla buluştu
Kahramankazan Belediyesi Kumpınar Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Başkan Oğuz'un yanı sıra, İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay, Kahramankazan Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Zafer Korkmaz ve ilçedeki kurumların müdürleri ile çok sayıda sanayici ve iş insanı katıldı.
Arif Ay 27.11.2019
Pursaklar Belediyesi İŞKUR işbirliği
Ulaşılabilirliği kolaylaştırarak, istihdamı arttırmayı hedefleyen protokolü Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve İŞKUR İl Müdürü Arif Ay imzaladı.
Arif Ay 22.7.2019
Dursunbey'de 21. Suçıktı Şiir Akşamları gerçekleşti
Etkinliğini onur konuğu şair Arif Ay'a Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan plaket verdi.
Arif Ay 4.7.2019
Kahramankazan İstihdam Merkezi kuruldu
Protokol Belediye Başkanı Serhat Oğuz ve İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay tarafından törenle imzalandı.
Arif Ay 20.5.2019
İnşaat İşçilerini Taşıyan Minibüs Devrildi: 7 Yaralı
Kaza, saat 18.30 sıralarında Afyonkarahisar- Konya yolunun 11'inci kilometresinde meydana geldi. İnşaat işçilerini taşıyan Yusuf Şahin (35) yönetimindeki 03 BL 103 plakalı midibüs, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu şarampole yuvarlandı. Kazada, sürücü Yusuf Şahin ile yolcular Gökhan Koç (19), Mustafa İçgöz (64), Hakan Koç (43), Murat Selman (26), Ahmet Şükrü Coşkun (26) ve Arif Ay (59) yaralandı.
Arif Ay 20.5.2019
Dha Yurt Bülteni - 19
Kazada sürücü Şahin'in yanı sıra araçta bulunan Gökhan Koç (19), Mustafa İçgöz (64), Hakan Koç (43), Murat Selman (26), Ahmet Şükrü Coşkun (26) ve Arif Ay (59) yaralandı.
Arif Ay 21.12.2018
Necip Fazıl Ödülleri"
Ödüle layık görülen bilim ve sanat dünyasının değerli isimlerini tebrik eden Ersoy, "Bu gecenin kahramanları Türk şiirinin gelişmesine katkı sunan Arif Ay'a, öykülerin yakın tarihimizdeki başarılı ismi Aykut Ertuğrul'a, yetkin akademik çalışmaları ve yetiştirdiği öğrencilerle yalnız bugünümüzün değil geleceğimizin de önünü açan Prof.
Arif Ay 21.12.2018
Necip Fazıl Ödülleri"
Bu bakımdan Necip Fazıl Ödülleri'nin ihdasını, devamlılığını ve başarısını son derece önemsediğini vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu: "Bu başarıda emeği, alın teri, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Necip Fazıl Ödülleri'nin açtığı gedikten yürüyen genç sanatçılarımız, şairlerimiz, romancılarımız, düşünce adamlarımız, sınırları ve çağları aşan kaliteli çalışmalara imza atacaklardır, ben buna inanıyorum. Gelecek nesillere üstadın hayalini kurduğu güçlü bir Türkiye'yi inşallah bu eserlerle bırakacağımıza inanıyorum. Bugün yine ülkemizin kültür hazinesini zenginleştiren eserlere imza atan kültür ve sanat erbabımıza ödüllerini takdim ettik. Şiir dalında ödüle layık görülen, 'Saçların hangi ülkenin ırmaklarında ıslanır, ikindi gölgesi oralarda da uzun mu, oralarda da seven zorlanır, sevilen vurulur mu? ' mısralarının sahibi Sayın Arif Ay'ı tebrik ediyorum.
Arif Ay 18.10.2018
İşkur Genel Müdürü Uzunkaya: "Alman İstihdam Kurumunun Yüz Bin Kişiyle Başardığını Biz 8 Bin 500...
İş arayanlar işverenlerle buluşacak Programda yer alan İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay ise fuara katılımlarından dolayı başta Bakan Selçuk olmak üzere herkese teşekkürlerini sundu.
Arif Ay 11.10.2018
Sivas ve Kayseri'de Kültür Sanat
Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenecek etkinliğe, Arif Ay, Ziya Avşar, Celal Fedai, Recep Garip, Hayati İnanç, Tufan Karataş, Nurullah Genç ve Yavuz Bülent Bakiler katılacak.
Arif Ay 28.9.2018
Necip Fazıl Ödülleri 2018"
Değerlendirme neticesinde eserleriyle Türkiye'nin edebiyat ve düşünce dünyasında önemli yeri olan adaylar arasından, 7 kişi 6 ayrı dalda ödüle layık görüldü "Necip Fazıl Şiir Ödülü" şiire getirdiği yerli duyarlılık ve yönettiği edebiyat dergilerindeki poetik bakış açısıyla Türk şiirinin gelişmesine katkı sunan Arif Ay'a, "Necip Fazıl Hikaye-Roman Ödülü" de yönettiği dergilerle gençlere alan açan, kitaplaşan hikayelerinde dil, üslup, teknik ustalık ve özgünlük niteliğiyle öne çıkan Aykut Ertuğrul'a verilecek.
Arif Ay 25.7.2018
Yüz Yüze Konuşmalar, Yaşayan Edebiyat" Projesi Tanıtıldı
Kitapta, Adnan Özyalçıner, Ferit Edgü, Doğan Hızlan, Rasim Özdenören, Gürsel Aytaç, Ataol Behramoğlu, Süreyya Berfe, Sevinç Çokum, İnci Aral, Necati Mert, Mehmet Ragıp Karcı, Selim İleri, İbrahim Yıldırım, Cemil Kavukçu, Ali Haydar Haksal, Abdullah Uçman, Oğuz Demiralp, Abdülkadir Budak, Turan Koç, Enis Batur, Hüseyin Su, Tuğrul Tanyol, Ali Günvar, Şükrü Erbaş, Arif Ay, Veysel Çolak, Buket Uzuner, Semih Gümüş, Alim Karaman, Haydar Ergülen, Adnan Özer, Mario Levi, Ömer Lekesiz, Yıldız Ramazanoğlu, Ali Ural, Cihan Aktaş, Gürsel Korat, Necip Tosun, İhsan Deniz, Kayahan Özgül, Osman Konuk, Cemal Şakar, Fatma Barbarosoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Hüseyin Atlansoy, Ethem Baran, Leyla İpekçi, Sibel Eraslan, Mehmet Can Doğan ve Mehmet Narlı yer aldı.
Arif Ay 2.7.2018
Kırıkkale İşkur İl Müdürü Ay, Ankara'ya Atandı
Kırıkkale İŞKUR İl Müdürü Arif Ay, Ankara İŞKUR İl Müdürü olarak görevlendirildi.
Arif Ay 9.4.2018
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı
İstihdam teşviklerinin 2018-2020 yıllarını kapsayacak şekilde uzatıldığını belirten Haktankaçmaz, şunları söyledi: "İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak, 2017 Aralık ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca gerçekleştirilen İstihdam Şurasında Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği ikinci dönemi başlatılmıştır" İŞKUR İl Müdürü Arif Ay, toplantıda, kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerine bilgi vererek, 797 işverenin ziyaret edilerek 2 bin 4 açık iş talebinin alındığını ve bu kapsamda bin 655 vatandaşın işe yerleştirilmesine aracılık ettiklerini söyledi.
Arif Ay 11.1.2018
Kırıkkale'de 2 Bin 800 Taşeron İşçisi Kadroya Başvurdu
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Arif Ay ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırıkkale İl Müdürü Veli Karacaköylü, İŞKUR Toplantı Salonunda basın toplantısı düzenledi.
12
Şu an buradasınız: Arif Ay Haberleri | Arif Ay Kimdir - Haberler - Arif Ay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Arif Ay kimdir, hayatı ve biyografisi. Muhitten edebiyat tarihine ışık tutacak belgelerle Cahit Zarifoğlu dosyası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 22:53:55. #1.14#
title