Antalya'da siyanürle intihar eden aileye ilişkin çarpıcı detay: Baba, ilk önce çocuklarına zehir içirmiş
Haberler » Güncel » Antalya'da siyanürle intihar eden aileye ilişkin çarpıcı detay: Baba, ilk önce çocuklarına zehir içirmiş - Haber

Antalya'da siyanürle intihar eden aileye ilişkin çarpıcı detay: Baba, ilk önce çocuklarına zehir içirmiş

Türkiye'nin yüreğini burkan Antalya'daki 4 kişilik ailenin intiharına ilişkin çarpıcı bilgiler gelmeye devam ediyor. Ön otopside siyanüre rastlanan intihar olayında babanın ilk önce çocuklarını, ardından eşini ve son olarak da kendini zehirlediği ortaya çıktı.

Antalya'da bir apartmanın 8. katında yaşayan dört kişi ölü olarak bulunmuştu. Evdeki cesetlerin Selim Şimşek, eşi Sultan Şimşek'e ile çocukları Ceren Şimşek ve Ali Çınar Şimşek'e ait olduğu tespit edildi. Ön otopside kanlarında siyanür tespit edilen olayda çarpıcı bir bilgi daha geldi. Emniyet kaynaklarından elde edilen bilgiye göre; babanın ilk olarak çocuklarına sonra eşine siyanür içirdiği tespit edildi.

AİLEYLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN AYRINTILAR

Global Muhabiri Aytaç Kurnaz ve Kameraman Emir Ünlü'nün ulaştığı bilgilere göre baba Selim Şimşek yazılım işiyle uğraşıyor. Ancak sabit bir maaşı da yok. Aynı zamanda babanın tespit edilmiş bir psikolojik problemi bulunmadığı da elde edilen bilgiler arasında. Olay yerinde aile fertlerine ilişkin öğrenilen bilgilerde ise anne Sultan Şimşek'in ev hanımı olduğu ve çalışmadığı öğrenildi. 9 yaşındaki Ceren Şimşek ilköğretim dördüncü sınıfta okuduğu, evin en küçük çocuğu Ali Çınar Şimşek'in ise henüz okula gitmediği bilgilerine ulaşıldı.

Ali Çınar Şimşek ve Ceren Şimşek

ÖNCE AİLESİNİ ZEHİRLEMİŞ

Öte yandan ailenin yaşadıkları evin kira olduğu ve yaklaşık 5 yıldır bu evde ikamet ettikleri komşuları tarafından teyit edildi. Emniyet kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, yaşanan bu olaya ilişkin sebebin ekonomik sıkıntılar olduğu belirtildi. Babanın önce çocuklarını ardından eşi ve son olarak da kendini zehirlediği öğrenildi.Ön otopsi raporuna göre ailenin kanlarından elde edilen test sonuçlarında siyanüre rastlandı. Raporlama çalışması devam ediyor.

EVE KARGO GELDİ İDDİASI

Bina sakinlerinden Mehmet Var, "Saat 03.00 sıralarında kapıcı kapıyı çaldı. 8'inci katta bir ailenin cansız bedenlerinin bulunduğunu söyledi. Polis binayı boşalttı. Komşumuzu çok tanımıyorum" dedi.

Diğer bir bina sakini Serkan Abacı ise "Gürültü üzerine uyandım. Kapıyı açıp çıkınca apartman görevlisi 8'inci kattaki bir dairede 4 kişilik ailenin cansız bedenleri bulunduğunu, siyanürden zehirlenmiş olabileceğini söyledi. Ailenin cesetlerinin bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine apartmanı tahliye ediyoruz dediler. Bir tane kedim var. Onu alıp çıktım. Aileyi tanımıyorum" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Antalya'da Uncalı mahallesinde bir apartmanın 8. katında yaşayan dört kişi ölü olarak bulundu. Evdeki cesetlerin Selim Şimşek (36), eşi Sultan Şimşek'e (38) ile çocukları Ceren Şimşek (9) ve Ali Çınar Şimşek'e (5) ait olduğu tespit edildi. Şimşek ailesinin siyanür nedeniyle öldükleri ihtimali üzerinde durulurken, olayla ilgili yürek dağlayan bir detay gün yüzüne çıktı. İhbar üzerine daireye giren polis ekipleri, baba Selim Şimşek ve evlatları Ceren Şimşek ile Ali Çınar Şimşek'i salonda el ele buldu.


Haber Videosu: Antalya'da siyanür içerek intihar eden aileden tüyler ürperten detay ortaya çıktı!
HABER YORUMLARI (46)

 • BİR ANNE:
  Biz anne babalar çocuğumuzun saçının teline kıyamayız düşünün ne haldeydiler ki adam çocuklarının canına kıyabilecek kadar kötü durumdaymış Rabbim hiç kimseyi bu duruma kadar getirmesin göz yaşlarımı tutamadım. . insanlar biraz gözünüzü açın ya komşum eşim dostum ne durumda diye bir bakın yakınınıza etrafınıza kimsenin kimseden haberi yok nasıl insanlar olduk devleti savunmak için demiyorum önce bi kendimize bakalım .
 • JJKJK:
  futbol takımlarının , zengin şirketlerin borçlarını sıfırlayan , onlara uygun krediler veren devletim halkın borcunu da sıfırlayın uygun kredi verin hadi!
 • ADINIZI YAZIN:
  Geçenlerde Suriyeye tonlarca un gönderilmişti hemde bizim bütçemizden! Tamam sınır dedin güvenlik dedin asker dedin sonuna kadar arkandayız ey ülkem. Ancak ilk önce benim vatandaşıma sahip çık. Ülkenin başındakilere hatırlatayım benim dinim derki ''''önce aile fertlerinden ihtiyacı olana daha sonra akrabalarına daha sonra komşularına yardım edeceksin'''' bu silsile bu şekilde gider. Ben burada önce başka bir devletin halkına yardım edeceksin''i göremedim???? Benmi birşeyleri atlıyorum??????
 • UMARIM EKONOMİMİZ BİR AN ÖNCE DÜZELİR:
  Nereye doğru gidiyoruz böyle. Adamın işi iyi ama alacaklı olduğu taraflarında işleri kötü ki ödeyemiyorlar. Zincirleme son kişiye kadar etkisini gösteriyor.
 • MAHMUT:
  Türkiye''yi ekonomik olarak mahveden akp bu olayların sorumlusudur. enflasyon sözde tek haneli gerçekte 3 haneli, gerçek işsizlik en az yüzde 30-40. bir de ekonomi çok iyiymiş gibi suriyeli alıyoruz boyuna. ne desem boş
Tüm 46 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.