Alper Altınok Kimdir? - Alper Altınok Hayatı ve Biyografisi
Haberler
Haberler

Alper Altınok Biyografisi

Alper Altınok
Doğum YeriÇanakkale / Türkiye

Alper Altınok Kimdir ?

Alper Altınok, 15 Kasım 1977 tarihinde Çanakkale'de doğdu. İlk öğrenimini Turgut Reis İlkokulu, orta öğrenimini Mustafa Kemal Ortaokulu ve İbrahim Bodur Lisesinde tamamladı. Çocukluk ve gençlik döneminin neredeyse tamamını Çanakkale'de geçirdi. Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi İnşaat Bölümünde tamamladı. Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olarak ikinci yüksek öğrenim diplomasını aldı.

Çeşitli STK'larda görevde bulundu. Genç Girişimciler Derneği Kurucu Başkanı'dır. Derneğin kuruluş amacına uygun olarak Çanakkale'de ikamet eden ve iş hayatına atılmayı hedefleyen genç nüfusa yönelik pek çok kişisel eğitim ve seminer programının yürütülmesine öncülük etti. Çanakkale İnşaatçılar ve Yapı Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı, dernek üyeliği halen devam etmektedir.

Siyaset hayatına 2012 yılında İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi olarak giren Altınok, 2014 yılı kongresini müteakiben Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tanıtım Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı görevini ifa etti.

2016 yılı ağustos ayı itibarı ile Ak Parti Kepez Belde Başkanlığı görevine atandı. 2017 yılında yapılan belde kongresinde güven tazeleyerek yeniden Ak Parti Kepez Belde Başkanlığına seçildi.

Evli olan Altınok, bir çocuk babasıdır.

Alper Altınok, 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Çanakkale Merkez Kepez Belediye Başkan Adayı oldu.


title