Ali Şükrü Çoruk Haberleri

Ali Şükrü Çoruk haber, Ali Şükrü Çoruk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Şükrü Çoruk - 25.12.2020
"Esenler Öykü Günleri"nde "Bizim Öykümüz" başlıklı oturum düzenlendi
Moderatörlüğünü şair ve yazar Özcan Ünlü'nün yaptığı "Bizim Öykümüz" başlıklı oturumda, Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk ve Doç.
Ali Şükrü Çoruk - 15.10.2020
Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, "Modernleşme Sürecinde İstanbul"u anlattı Açıklaması
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenen seminer programları kapsamında "Modernleşme Sürecinde İstanbul" konulu söyleşi gerçekleştirdi.
Ali Şükrü Çoruk - 18.11.2019
İTO Başkanı Avdagiç: "Kapalıçarşı, doğru yönü gösteren şaşmaz bir pusuladır"
Programa, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir ile ekonomi, kültür ve sanat camiasından isimler katıldı.
Ali Şükrü Çoruk - 07.11.2019
İstanbul Öğretmen Akademileri başladı
Yazıcı, bu eğitim öğretim yılında da akademilerin geçen yıl olduğu gibi eğitim ortamlarına katkı sunmaya devam edeceğini dile getiren Yazıcı, şunları kaydetti: "Dil öğretiminde yeni fikir ve uygulamalarla gelen Lisan Akademisi'nin ilk dersine katıldım. Tüm akademilerimizde olduğu gibi öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmeye dönük isteklerine bir kere daha şahit oldum. Akademilerimiz faaliyetlerinde eğitim hikayemize katkı sunan her kurum ve kuruluşla ilişki kurmayı, öğretmenlerimizin ilham veren öğrenme yolculuğuna katkı sunacak çoklu iş birliklerini önemsiyoruz. Bizler İstanbul Öğretmen Akademileri'nde gerçekleştirdiğimiz söyleşi, atölye, konferans, seminer, sergi, konser ve diğer etkinliklerle, öğretmenlerimizin çok yönlü gelişimlerine katkı sunarak onlara yeni ufuklar açma gayretindeyiz." İstanbul Öğretmen Akademileri'nde, bugüne kadar Erol Sayan, Savaş Barkçin, Göksel Baktagir, Tuluyhan Uğurlu, Cihat Aşkın, Melihat Gülses, Beşir Ayvazoğlu, Selim İleri, Necip Gülses, J. Malika Liberman, D. Mehmet Doğan, Mahmut Erol Kılıç, Hayati Develi, Fatih Andı, Turan Koç, Ali Şükrü Çoruk, Hasan Bacanlı, İrfan Erdoğan, İlhami Atalay, Hikmet Barutçugil, Ahmet Güneştekin, Mevlana İdris, Devrim Erbil, Hüsrev Subaşı, Cemal Toy, Uğur Derman, Mehmet Öğün, Celaleddin Çelik ve Enver Gülşen gibi isimler, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine katkı sundu.
Ali Şükrü Çoruk - 12.03.2019
İşgal Subayları da İstiklal Marşı'nı Ayakta Dinledi"
İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, Ali Rıfat Bey'in İstiklal Marşı'nın ilk bestecisi olduğunu hatırlatarak, "Ali Rıfat Bey büyük bir cesaret örneği göstererek İstiklal Marşı'nı icra eder. Locada, işgal subayları da oturmaktadır.
Ali Şükrü Çoruk - 01.11.2018
Yahya Kemal Beyatlı Vefatının 60. Yılında Anıldı
"İstanbul üzerine özel bir dikkat söz konusuydu" Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, konuşmasında Yahya Kemal'in İstanbul üzerinde derin düşünmesinin siyasi ve sosyal sebeplerine değindi.
Ali Şükrü Çoruk - 31.10.2018
Yahya Kemal Beyatlı Gerçek Bir Fenomendir"
Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk da Yahya Kemal hakkında her daim tartışmaların yapıldığına işaret ederek, şunları kaydetti: "Biz, özellikler göz önündeki insanları çok çabuk azizleştirme ya da şeytanlaştırma eğilimine sahibiz maalesef.
Ali Şükrü Çoruk - 26.10.2018
Sîreti Sûrette Görmek Çalıştayı'nın Üçüncüsü Düzenlendi
Çalıştayın açılış konuşmalarını İÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, FSMVÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.
Ali Şükrü Çoruk - 25.10.2018
Sireti Surette Görmek Çalıştayı"
Hz. Peygamber'in hayatını anlatmakta tehlikeli alanlar olduğunu dile getiren Andı, şunları kaydetti: "Peygamberin heykelini, karikatürünü yapamıyoruz. Resim, heykel, karikatür çok güzel sanatlar ama peygamberimizi, bizim mübarek ve muhterem kabul ettiğimiz bir şahsiyetin hayatını anlatmakta her alet, her araç yeterli olmuyor. Kimisi 'bunu dönüştürmek zorundayız' diyor. 'Kendimize göre bir grafik, sanat düzlemi kendimize göre bir sinema dili oluşturmalıyız' diyenler de var. Zaten bu çalıştayların güzelliği, elektriği ve gerilimi buradan doğuyor. Popüler roman, popüler kültür, Hz. Peygamber'in hayatını talan etmeye başladı, çünkü ucunda para geliyor. Çünkü dindar insanların Peygamber sevgisinin istismarına yönelik çok ucuz, kötü, gerçekten edebiyat seviyesi düşük çok roman yazılmaya başlandı. Bu bir tehlike. " İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk ise toplantıya ev sahibi olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Çalıştayın diğerlerinden biraz farklı olduğunu düşünüyorum.
Ali Şükrü Çoruk - 19.03.2018
Mehmet Akif Milli Mücadelenin Manevi Önderlerinden Biridir"
Medipol Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 'İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy' konulu konferans düzenlendi. Güney Kampüs Konferans Salonu'nda yapılan konferansın açış konuşmasını okutman Mukadder Gezen yaptı. Konferansa Medipol Üniversitesi'nden İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İpşirli ve Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nuri Özcan ile İstanbul Üniversitesi'nden Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk konuşmacı olarak katıldı.
Ali Şükrü Çoruk - 07.02.2018
Kütahya Belediyesinden "Açık Üniversite" Programı
Üniversitenin eğitim kadrosunda ise şu isimlerin yer alıyor: "Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, Doç Dr.
Ali Şükrü Çoruk - 13.01.2018
Orhan Okay Çağdaş Bir İnsan-ı Kamildi"
"Mütevazı bir aristokrat" Okay'ın, eline geçen her yazıyı okuduğunu ifade eden Ayvazoğlu, şöyle konuştu: "Masasında son gördüğüm dergileri satır satır incelemiş, not almıştı. Ben onun kadar okuma iştahına sahip birini görmedim. Renkli bir insandı. Sıradan bir edebiyat tarihçisi olmaktan ziyade edebiyat zevkine sahip bir adamdı. Çok okuyup çok yazan biriydi. Yazdıkça kaleminiz işlek bir hale gelir, hatalarınızı görürsünüz. Orhan Hoca, kendine has, bağırmayan, kendini frapan bir şekilde göstermeyen, çok tatlı, okutan ve rahat bir üsluba sahipti." Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk da Orhan Okay'ın, eserlerinde sanatkar bakış açısıyla bilimsel bakış açısını birleştirdiğini anlattı.
Ali Şükrü Çoruk - 12.01.2018
Mehmet Orhan Okay Vefatının Birinci Yılında Anılacak
TYB İstanbul Şubesi Başkanı Mahmut Bıyıklı'nın yöneteceği oturumda, Prof. Dr. Abdullah Uçman, Beşir Ayvazoğlu, Prof. Dr. İsmail Kara, Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk ve Bekir Soysal konuşmacı olarak yer alacak.
Ali Şükrü Çoruk - 11.01.2018
Kütahya Belediyesi'nden 'Açık Üniversite' Eğitimi
Belediyenin Açık Üniversite programında Prof.Dr. Ali Şükrü Çoruk, Prof.
Ali Şükrü Çoruk - 03.11.2017
Sultan 5. Mehmed Reşad ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu
Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın başkanlığında gerçekleştirilen oturumda konuşan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, Fransız romancı ve deniz subayı Pierre Loti'nin Türkiye ziyaretleri ve Sultan Reşad tarafından kabul edilmesini anlattı.
Ali Şükrü Çoruk - 19.11.2016
8. İstanbul Edebiyat Festivali"
Yazar Üstün İnanç'ın onur konuğu olduğu festivale; İskender Pala, Beşir Ayvazoğlu, Yusuf Kaplan, Hüseyin Su, Selçuk Küpçük, Nurettin Durman, Ahmet Yenilmez, Turan Koç, Mustafa Özçelik, Ali Ural, Mehmet Doğan, Ali Haydar Haksal, İsmail Kılıçarslan, Musa Kazım Arıcan, Ali Şükrü Çoruk, Abdulkadir Emeksiz, Gazi Sabri Ünal, Hayati Develi, Fatih Andı, Turgay Güler, Leyla İpekçi, Bedri Gencer, Bedir Acar, İhsan Kabil, Cihan Aktaş, Sibel Eraslan, Turgay Güler, Mehmet Çelik, Celal Fedai, Ali Emre ve Abdullah Harmancı'nın da aralarında yer aldığı isimler katılacak.
Ali Şükrü Çoruk - 27.05.2016
Cahit Zarifoğlu, Memleketi Kahramanmaraş'ta Anılacak
Sempozyumda Prof. Dr. Mehmet Narlı, Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, Prof. Dr. Fatih Andı, Prof. Dr. Hasan Akay, Prof. Dr. Yılmaz Daçcıoğlu, Prof. Dr. Alaattin Karaca, Prof. Dr. Hilmi Uçan, Doç. Dr. İbrahim Tüzer, Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Karaburgu, Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, Yrd.
Ali Şükrü Çoruk - 27.04.2016
Gündem / 27 Nisan 2016
(Moskova) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yargıtay Anaokulu öğrencilerince Şaşmaz Açık Cezaevi konferans salonunda gerçekleştirilecek programa katılacak. (Fotoğraflı-Görüntülü) (Ankara/11.30) (Fotoğraflı-Görüntülü) KÜLTÜR SANAT 1- Nihat Öztoprak, Ali Şükrü Çoruk ve Türkan Alvan, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde "Türk Kültürü ve Edebiyatında Mizah" üzerine değerlendirmelerde bulunacak.
Ali Şükrü Çoruk - 27.04.2016
Gündem Özeti / 27 Nisan 2016
(Ankara/11.30) KÜLTÜR SANAT 1- Nihat Öztoprak, Ali Şükrü Çoruk ve Türkan Alvan, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde "Türk Kültürü ve Edebiyatında Mizah" üzerine değerlendirmelerde bulunacak.
Ali Şükrü Çoruk - 26.04.2016
Fsmvü'den "Türk Kültür ve Edebiyatında Mizah" Paneli
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Türk kültürü ve edebiyatında mizahın yeri, nüktedan şair ve yazarlar ile en önemli mizahi eserler, panelde ele alınacak. FSMVÜ Edebiyat Fakültesi'nin düzenlediği panelde Prof. Dr. Nihat Öztoprak divan edebiyatında, Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk yeni edebiyatta, Yrd.
Ali Şükrü Çoruk - 18.03.2016
Birinci Dünya Savaşı'nın 100. Yılı Konferans Dizisi II
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğünce düzenlenen "Birinci Dünya Savaşı'nın 100. Yılı Konferans Dizisi II" programının mart ayında, Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk I.
Ali Şükrü Çoruk - 17.02.2016
İstanbul'un Yüz Romanı Tek Kitapta Bir Araya Getirildi
Kültür AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, Tanzimat'tan günümüze İstanbul'un yüz romanı tek kitapta bir araya getirdi.
Ali Şükrü Çoruk - 24.12.2015
8. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu" Sonuç Toplantısı
Üsküdar Belediyesince, 2014 yılı kasım ayında düzenlenen "8. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu"nun sonuç toplantısı gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Şükrü Çoruk Haberleri | Ali Şükrü Çoruk Kimdir - Haberler - Ali Şükrü Çoruk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Şükrü Çoruk kimdir, hayatı ve biyografisi. Esenler Öykü Günlerinde Bizim Öykümüz başlıklı oturum düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 02:57:39. #1.16#

title