Ali Suat Ertosun Haberleri

Ali Suat Ertosun haber, Ali Suat Ertosun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Suat Ertosun - 09.10.2018
Kılıçdaroğlu'nun Başbuğ'un Tanık Olarak Dinlenmesi Yönündeki Talebi Reddedildi
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın, Man Adası belgeleri, kozmik odaya ilişkin olarak yaptığı açıklamalar nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı 500 bin liralık manevi tazminat davasına devam edildi.
Ali Suat Ertosun - 01.08.2018
Köşe Yazısı Nedeniyle Tazminat" İfade Özgürlüğü İhlali Sayıldı
Mehmet Doğan, 2010'da "HSYK'da Son Sirtaki" başlığıyla Anadolu Vakit Gazetesinde yer alan köşe yazısında, referandum öncesinde HSYK tarafından yaplan tasarrufları eleştirdi. Doğan'ın yazısında, dönemin HSYK üyesi Ali Suat Ertosun'la ilgili de ifadeler yer aldı.
Ali Suat Ertosun - 12.04.2018
Eski Yüksek Yargı Üyeleri Hakim Karşısında
Karadavut, Yargıtay 6. Ceza Dairesinde 16 yıl tetkik hakimliği yaptıktan sonra en kıdemli tetkik hakimi olarak 53 yaşında eski Yargıtay üyelerinden Ali Suat Ertosun ve diğer daire üyeleri tarafından 2010'da üye seçildiğini savundu.
Ali Suat Ertosun - 20.03.2018
Eski Yüksek Yargı Üyeleri Hakim Karşısında
Daha sonra Ali Suat Ertosun'un daveti ve dönemin Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'ün oluruyla Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne geçtiğini belirten Taşkın, buradan ayrılmak istediğinde ise izin verilmediğini savundu.
Ali Suat Ertosun - 06.03.2018
Beyaz Fil" Yıkılmasın Eylemi
Grup adına açıklama yapan eski HSYK üyesi Ali Suat Ertosun, binanın yıkılması yerine, olduğu gibi farklı bir şekilde değerlendirmesi gerektiğini söyledi.
Ali Suat Ertosun - 06.03.2018
Manisa'da Eylem
Burada, platform adına basın açıklaması yapan eski HSYK üyesi Ali Suat Ertosun, binanın yıkılmadan başka bir şekilde değerlendirmesi gerektiğini belirtti.
Ali Suat Ertosun - 13.02.2018
Beyaz Fil' Binası İçin Dava Hazırlığı
Manisa'da yıllarca Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü olarak kullanılan Beyaz Fil binası, kurumun başka bir yere taşınmasıyla birlikte, 2014 yılında 30 milyon 450 bin TL'ye bir tekstil firmasına satıldı. Yıllardır İzmir 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından taşınmaz tescili bulanan Beyaz Fil binasının ayrıca, 15 Kasım 2017 tarihinde Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'nun taşınmaz varlıklar tescili kaldırıldı. Kararın ardından Manisa'da kurulan 'Beyaz Fil Yıkılmasın Platformu' üyeleri, tarihi binanın yıkılmasını engellemek ve kararın iptal edilmesi için mahkemeye başvuracaklarını açıkladı. Platform üyeleri 29. Bölge Manisa Eczacılar Odası'na ait Ecz. Neşe Gülersoy Kültür Merkezi'nde bir araya gelirken, toplantıya CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, HSYK eski üyesi Ali Suat Ertosun, Akademik Odalar Birliği'ne bağlı sivil toplum kuruluşları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Ali Suat Ertosun - 19.07.2017
Hasan Akar'ın "Atatürk'e Hakaret" Davasında Karar
Hakim Ülker Kiraz, Ankara'dan avukat Rabia Balkanlı ve Ali Suat Ertosun'un davaya müdahillik talebinde bulunduğuna dair dilekçe sunduklarını söyledi.
Ali Suat Ertosun - 22.11.2016
Vefat Eden 2 Huzurevi Sakini Defnedildi
Şehzadeler ilçesi Hatuniye Cami'sinde ikindi namazına müteakip olarak kılınan cenaze namazına Güneş Aksümer'in eşi Mehmet Aksümer ile Özel Huzurevi Vakfı Başkanı Ayşe Soyer, yönetim kurulu üyesi ve eski HSYK Üyesi Ali Suat Ertosun, 17.
Ali Suat Ertosun - 07.10.2016
Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu
Dinleme talepleri CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, CHP'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, eski bakanlar Bülent Arınç, Yalçın Akdoğan, İdris Naim Şahin, Efkan Ala, Sadullah Ergin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, önceki Genelkurmay başkanları İlker Başbuğ, Hilmi Özkök, Yaşar Büyükanıt, Işık Koşaner, Necdet Özel, kuvvet komutanları, eski Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi, eski emniyet genel müdürleri, eski HSYK Üyesi Ali Suat Ertosun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu gibi isimlerin dinlenmesini isteyeceklerini kaydetti ve divana liste sundu.
Ali Suat Ertosun - 08.08.2016
Ferhat Sarıkaya Hakkında Suç Duyurusu
Dilekçede, Enver Arpalı hakkındaki hazırlık soruşturmasının, art niyetli, ön yargılı, taraflı, yasaya, usule ve hukuka aykırı şekilde yürütüldüğü savunularak, şunlar kaydedildi: "Gerek iddianamenin hukuka, yasaya, usule aykırı, art ve kötü niyetli biçimde hazırlanıp dillendirilmesi, gerekse iftira, suç atmalarla, kişilerin toplum içerisinde kişilik ve onurlarını, şereflerini ayaklar altına almış olması, Arpalı'nın fiziksel ve ruhsal direncini kırmıştır. Arpalı'nın tutukluluğun kaldırılmasına yönelik istem ve itirazlarını içeren dilekçeleri, şüpheli ile işbirliği yapanlar ve aynı hukuk dışı işlem, kararları paylaşanlarca reddedilmiştir. Bugün şüphelinin itiraf niteliğindeki ifadeleriyle kamuoyuna da yansıyan ve halen FETÖ üyeliği nedeniyle Ankara'da yürütülen soruşturmada tutuklu bulunan dönemin Ağır Ceza Mahkemesi başkanı tarafından bu itirazların anılan şekilde reddedildiği ortaya çıkmıştır. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanının, şüphelinin beyanlarında da ortaya konulduğu üzere Arpalı hakkındaki iddianamenin yazım sürecine bile etki ettiği bugün açıkça görülmüştür. Davanın açılıp yürütüldüğü dönemde bile ortaya koyduğumuz bu durumun, bugün artık ayrıca şüphelinin ifade ve beyan içerikleriyle bile doğrulanması karşısında tüm bu durumlar ve gerçekler açıkça gözler önündedir. Müvekkilimin ağabeyi Enver Arpalı'yı, iftira sonucu FETÖ eylemleri intihar ettirmiştir. Bu haksızlık ve zulme uğratılmış olmalar intihara yol açmıştır." Meslekten ihraç edilen Sarıkaya'nın mesleğe geri döndürülmesi aşamasında, dönemin HSYK üyeleri, Ali Suat Ertosun, Zeynep Kavlak ve Ziya Özcan'ın karşı oy gerekçelerine de ver verilen dilekçede, mesleğe kabul kararı veren dönemin diğer HSYK üyelerinin bazılarının ise bugün FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandığı hatırlatıldı.
Ali Suat Ertosun - 03.08.2016
Yeniden Seçilemeyen Yüksek Yargı Üyelerinin Atamaları Yapıldı
Dairenin bugün yayımladığı kararnameyle Yargıtay ve Danıştaya yeniden seçilemeyen, aralarında eski HSYK üyesi Ali Suat Ertosun'un da bulunduğu 13 eski yüksek yargı mensubunun yeni görev yerleri belirlendi.
Ali Suat Ertosun - 25.07.2016
Yargıtay ve Danıştay'a 342 Üye Seçilmesi
Yargıtay'da 21 üye seçilemedi Yargıtay'da aralarında eski HSYK üyesi ve Yargıtay 6. Ceza Dairesi üyesi Ali Suat Ertosun, MHP'de olağanüstü kongre kararını onayan 18.
Ali Suat Ertosun - 21.07.2016
Bana Kumpas Yapmışlar"
Yapılan toplantıda oy çokluğu ile 2. daire başkanlığına seçildiğini, o seçimlerde Ali Suat Ertosun'un da olduğunu ancak kendisinin seçildiğini söyleyen Özer, "Seçim sürecinden önce her 3 daire başkanının da bakanlık bürokratlarından seçilen kurul üyelerinden olacağı söyleniyordu.
Ali Suat Ertosun - 28.06.2016
Yüksek Yargı Düzenlemesi - Bumin/gerçeker/ertosun/ateş
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin'in konuşması Eski Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'in konuşması Yargıtay Üyesi Ali Suat Ertosun'un konuşması Yargıtay Üyesi Mustafa Ateş'in konuşması Yüksek yargı düzenlemesi TBB tarafından eski yüksek yargı başkanları, akademisyenler ve yüksek yargı üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, TBMM'de görüşülen yüksek yargıya ilişkin tasarı değerlendirildi Türkiye Barolar Birliğince (TBB), eski yüksek yargı başkanları, akademisyenler ve yüksek yargı üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, TBMM'de görüşülen yüksek yargıya ilişkin düzenlemelerin yer aldığı tasarı ele alındı.
Ali Suat Ertosun - 28.06.2016
Yüksek Yargı Düzenlemesi
TBB'deki toplantıya Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin, eski Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay Üyesi Ali Suat Ertosun, eski Danıştay Başsavcısı Turgut Candan, eski Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu Başkanı Sinan Yörükoğlu ile bazı milletvekilleri, avukatlar ve yüksek yargı üyeleri katıldı.
Ali Suat Ertosun - 04.04.2016
Anayasa Mahkemesi'nden 'Ali Suat Ertosun' Kararı
Anayasa Mahkemesi (AYM), Ceza ve Tevkifevleri eski Genel Müdürü Ali Suat Ertosun’un, kişilik haklarını zedelediği gerekçesi ile Anadoluda Vakit adli gazete hakkında yaptığı başvuruyu açıkça dayanaktan yoksun olduğu gerekçesi ile kabul edilemez buldu.
Ali Suat Ertosun - 03.02.2016
CHP'li Nurlu: Sümerbank Yolsuzluğuyla Manisa'nın Malı Yabancılara Peşkeş Çekildi
Et Balık Kurumu (EBK) kombinası ve Sümerbank fabrikası özelleştirmelerinin kara bir leke olarak durduğunu savunan CHP Milletvekili Nurlu, bu yüzden Manisa’nın yıllardır, yolsuzlukların şehri olarak anıldığını söyledi. Manisa Ortak Girişim Grubu (OGG) tarafından 3 milyon 750 bin dolara alınan fabrika arazisinin satışının, Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun, özelleştirmenin doğru şekilde ve amacına uygun yapılmadığı, devletin zarara uğratıldığı gerekçesiyle iptal edilerek hisselerin doğrudan geri alınması kararına ve tapu şerhine rağmen 143 dönüm arsanın, Hollandalı Redevco firmasına 46,5 milyon liraya satıldığını belirtti. Dönemin Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan imzalı teftiş kurulu kararının tebliğinin kendi bürokratları tarafından geciktirilerek, satışa imkan sağlandığını öne süren Mazlum Nurlu, “Manisa OGG ile yolsuzluğa adı karışan dönemin Özelleştirme İdaresi yetkilileri, hala ağır ceza mahkemelerinde yargılanmaktadır. 22 ve 24. dönem Manisa milletvekilimiz Hasan Ören ve Yargıtay üyesi hemşehrimiz Ali Suat Ertosun’un verdiği mücadele ve açılan davalarla arsa satışı bugüne kadar durdurulmuş ve fakat satış işlemi mahkemece onaylanmıştır.
Ali Suat Ertosun - 17.12.2015
Manisa'daki Sümerbank Davasında Karar
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın, Sümerbank'a ait Manisa Pamuklu Mensucat AŞ'nin özelleştirilmesi sonrası şirketi alan Manisa Ortak Girişim Grubu'nun tesisleri başka bir şirkete satmasıyla ilgili açtığı tapu iptal davasında mahkeme, talebin reddine karar verdi.
Ali Suat Ertosun - 20.06.2015
Yargıtay Üyesi Ertosun'un Bireysel Başvurusuna Ret
Anayasa Mahkemesi, köşe yazısında kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu iddia ettiği gazeteci-yazar Mehmet Altan hakkında açtığı tazminat davası reddedilen Yargıtay Üyesi Ali Suat Ertosun'un bireysel başvurusunu "Açıkça dayanaktan yoksun olması" nedeniyle kabul edilemez buldu.
Ali Suat Ertosun - 20.06.2015
Anayasa Mahkemesinden 'Ali Suat Ertosun' Kararı
AYM yaptığı başvuruyu, 'açıkça dayanaktan yoksun olduğu' gerekçesi ile kabul edilemez olduğuna karar verdi.
Ali Suat Ertosun - 28.04.2015
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Seçimi Tamamlandı
Aday tespiti için yapılan oylamada, oyların eşitliği nedeniyle beşten fazla aday belirlenmesi halinde eşit oy alan adaylardan Yargıtay üyeliğinde kıdemli olanı, kıdem eşitliği halinde ise yaşlı olanı aday gösterilmiş sayılarak beş aday tespit ediliyor.  Bu nedenle seçimde eksik kalan beşinci aday için 6 aday gösterildi. 6. Ceza Dairesi Üyesi Ali Suat Ertosun, 10.
Ali Suat Ertosun - 28.04.2015
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Üyeleri Sandığa Gitti
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı için Yargıtay üyeleri sandık başına gitti. En çok oyu 14. Ceza Dairesi Başkanı Mehmet Akarca (170) aldı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil’in görev süresinin dolmasından dolayı Yargıtay üyeleri sandık başına gitti. Seçim sonrası 14. Ceza Dairesi Başkanı Mehmet Akarca 170, 7. Ceza Dairesi Başkanı Mehmet Mutlu 151, 18. Ceza Dairesi Başkanı Hamdi Yaver Aktan, 63, 10. Ceza Dairesi üyesi 38 oy aldı. Seçim sonrası ayrıca Ali Suat Ertosun, Ali Kınacı, Şahabettin Sertkaya, Mehmet Kürtül, Haydar Erol ve Ahmet Karadavut ise 1 oy aldı.
Ali Suat Ertosun - 10.02.2015
Yemi Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit Oldu
Yargıtay Başkanı Ali Alkan’ın yaş haddinden emekliye ayrılması nedeni ile yapılan seçimde Yargıtay Başkanlığı 13. Ceza Daire Başkanı İsmail Rüştü Cirit yeni başkan olarak seçildi. Cirit, toplam 280 oy aldı. 5 adayın yarıştığı seçimde 280 oy alan İsmail Rüştü Cirit Yargıtay Başkanı seçildi. Diğer adaylardan Ali Suat Ertosun 98, Erdal Gökçen 55, Feyzi Altınok 36, Mehmet Ekmekçi ise 13 oy aldı.
Ali Suat Ertosun - 10.02.2015
Yargıtay Başkanlığına Cirit Seçildi
Seçimde, 3. Ceza Dairesi Başkanı Erdal Gökçen, 20. Hukuk Dairesi Başkanı Feyzi Altınok, 13. Ceza Dairesi Başkanı İsmail Rüştü Cirit, 6. Ceza Dairesi Üyesi Ali Suat Ertosun ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Ekmekçi yarıştı.
Ali Suat Ertosun - 09.02.2015
Yargıtay Başkanı Ali Alkan'a Duygusal Veda
SEÇİM YARIN SABAH 09.00'DA YAPILACAK Yarın sabah saat 09.00'da başlayacak Yargıtay Başkanlığı seçimlerinde 5 aday başkanlık için yarışacak. Adaylar ise şöyle: "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Ekmekçi, 20. Hukuk Dairesi Başkanı Feyzi Altınok, 3. Ceza Dairesi Başkanı Erdal Gökçen, 6. Ceza Dairesi Üyesi Ali Suat Ertosun ile 13.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ali Suat Ertosun Haberleri | Ali Suat Ertosun Kimdir - Haberler - Ali Suat Ertosun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Suat Ertosun kimdir, hayatı ve biyografisi. 10 yıl önce bugün neler oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.06.2021 17:04:53. #1.13#

title