Ali Rıza Temel Haberleri

Ali Rıza Temel haber, Ali Rıza Temel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Rıza Temel - 06.06.2020
Son Dakika | TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Ali Rıza Temel (7)
Son dakika güncel haberi... Halen Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde eğitim faaliyetlerine devam eden Ali Rıza Temel, yarım asırdan fazla süredir fikri ve ilmi çalışmalarının yanı sıra tebliğ ve irşad faaliyetlerini de devam ettiriyor.
Ali Rıza Temel - 14.11.2019
Karamürsel'de Mevlid-i Nebi Haftası programı
Sinevizyon gösterisinin ardından Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nden emekli öğretim üyesi Ali Rıza Temel tarafından "Peygamberimiz ve Aile" adlı konferans verildi.
Ali Rıza Temel - 21.11.2018
Mevlid-i Nebi Haftası
Ayvalık Müftüsü Emre Önal'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi Emekli Öğretim Görevlisi Ali Rıza Temel, "Peygamber ve Gençlik" konulu koferans verdi.
Ali Rıza Temel - 21.07.2017
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya Yönelik İhlallerine Tepkiler
"Ümmetin her bir ferdi ve yöneticisi, siyonist tuzağı görmeli" Siyonizmin, İslam dünyasının parçalanmışlığını fırsat bilip hamleler yaptığına vurgu yapan Yıldız, şöyle devam etti: "Irak, Suriye, Mısır, Yemen, Katar'da olup bitenler de siyonizmin önünü açıyor, elini güçlendiriyor. Artık açıkça anlaşılmıştır ki Müslümanlar, Filistin ve Kudüs davasını bir beka ve var olma sorunu olarak kabul etmedikçe bu tür olaylar devam edecek ve siyonizm daha da ileri gidecektir. Ehl-i İslam Kudüs ile İstanbul, Kahire, Şam, Bağdat, Sana, İslamabad, Mekke, Medine'yi birbirinden ayrılmaz bir bütün olarak görmedikçe İslam aleminde zulümler, baskılar hiç bitmeyecektir. Ümmetin her bir ferdi ve yöneticisi siyonist tuzağı görmeli ve bir araya gelmeden özgür olamayacağımızı, Kudüsümüzün ve Mescid-i Aksamızın da özgür olamayacağını artık fark etmeli ve hep birlikte sesini yükseltmelidir." İmzacılar adına Yıldız'ın okuduğu bildiride ayrıca şu ifadeler yer aldı: "Peygamberler diyarı Filistin topraklarının işgali kabul edilemez, İsra ve Mirac'ın şehri Kudüs'ün işgali kabul edilemez, İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın işgali kabul edilemez, ezanımızın yasaklanması, mescitlerimizin ibadete kapatılması kabul edilemez, mescitlerin işgal edilmesinin ve gerçek maksatlarının dışında kullanılmasının ne demek olduğunu en iyi Türkiye coğrafyasında yaşayan biz Müslümanlar biliriz. Bu yüzden İsrail'in Mescid-i Aksa'yı kapatmasını, Müslümanları namaz kılmaktan men etmesini tüm gücümüzle lanetliyoruz ve tüm Müslümanları Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmaya, gerekli adımları atmaya davet ediyoruz. Yüce Rabbimizden, çevresini mübarek kıldığı Mescid-i Aksa'yı, Peygamberler şehri, Hz. Ömer'in, Selahaddin Eyyübi'nin, Sultan Abdülhamid'in emaneti Kudüs'ü özgürleştirecek şuur, güç ve vahdeti biz Müslümanlara vermesini niyaz ediyoruz." Söz konusu metni imzalayan isimler ise şunlar: "Abdullah Büyük, Abdullah Cihangir, Abdullah Taylan, Abdullah Yıldız, Abdullah Trabzon, Abdülaziz Kutluay, Abdülhamid Kahraman, Abulhamid Ramazanoğlu, Abdülmetin Balkanlıoğlu, Abdülvahap Ekinci, Adnan Demircan, Ahmet Ağırakça, Ahmet Hamdi Yıldırım, Ahmet Taşgetiren, Ahmet Varol, Ali Rıza Demircan, Ali Rıza Temel, Ahmet Bulut, Bülent Yıldırım, Celalettin Vatandaş, Emrullah Hatiboğlu, Faruk Beşer, Halil İbrahim Kutlay, İbrahim Cücük, İhsan Süreyya Sırma, İhsan Şenocak, Kazım Sağlam, Kerim Buladı, Mahmut Toptaş, Maruf Çelik, Mehmet Beşir Eryarsoy, Mehmet Çelen, Mehmet Göktaş, Mehmet Paksu, Mehmet Said Yaz, Mehmet Salih Ekinci, Metin Karabaşoğlu, Molla Abdullah Yıldız, Muhammed Emin Yıldırım, Muhammed Özkılınç, Mustafa Ağırman, Mustafa Karataş, Nureddin Yıldız, Ömer Döngeloğlu, Ömer Faruk Akkaya, Ramazan Kayan, Recep Songül, Salih Turgut, Şinasi Gündüz, Talha Hakan Alp, Vehbi Karakaş, Yaşar Kandemir, Yusuf Kaplan, Yusuf Ziya Kavakçı.
Ali Rıza Temel - 15.06.2017
Alimlerden Katar ve El-Karadavi'ye Destek
Müslümanların bir araya gelmemesi, toparlanmaması, vakarlı bir şekilde ayağa kalkmaması, mezhep ve meşrep çatışmaları ile sarsılması için tuzaklar kurulduğu kaydedilirken, şöyle denildi: "Katar gündemiyle görülen ve yaşanan olaylar, yeni bir döneme girdiğimizin emarelerini fazlasıyla taşıyor. Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi gibi hatırı sayılır İslam alimlerine ve tarihlerinde hiçbir aşırılık ve hikmetsizlik görülmemiş Müslüman Kardeşler (İhvan-ı Müslimin) ve İslami Direniş Hareketi (HAMAS) gibi İslam dünyasının yüz akı olan hareketlere reva görülenler; haksızlıktır, akılsızlıktır, izansızlıktır. Bu iki güzide hareketi terörist olarak suçlayıp onlara yakın duran herkesi düşman saymak; ümmeti düşünen ve emperyalizme karşı duran herkesi yok etmek istemekle eş anlamlıdır. Yusuf el-Karadavi ve benzeri alim ve mütefekkirler bu ümmetin yüz akıdır, vicdanıdır! Onlara düşmanlık, İslam'ın kültür mirasına ve ümmet anlayışına düşmanlıktır; emperyalistlerin isteği dışında İslam düşünüş ve yaşayış biçimine düşmanlıktır. Yusuf el-Karadavi ve benzeri alimlere uygulanan haksız ve hukuksuz eylemin tüm İslam alimlerine yapılmış olduğunu kabul eden bizler, Katar devletinin ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin şahsında emperyalizme karşı duran tüm alim ve mütefekkirlerin yanında olduğumuzu beyan ediyor ve onlara yapılan bu akıl dışı uygulamaya son verilmesini istiyoruz." Açıklamaya Abdullah Yıldız, Abdullah Cihangir, Abdullah Büyük, Abdülmetin Balkanlıoğlu, Abdullah Trabzon, Abdülaziz Kutluay, Abdülvahap Ekinci, Abdülhamit Ramazanoğlu, Ahmet Ağırakça, Abdülhakim Erkemen, Ahmet Taşgetiren, Abdülhamid Kahraman, Ali Rıza Temel, Ali Rıza Demircan, Ahmet Varol, Ahmet Hamdi Yıldırım, Ahmet Bulut, Celalettin Vatandaş, Faruk Beşer, Emrullah Hatiboğlu, İsmail Lütfi Çakan, İbrahim Cücük, İhsan Şenocak, Kazım Sağlam, Kerim Buladı, Maruf Çelik, Mehmet Göktaş, Muhammed Emin Yıldırım, Mehmet Paksu, Muhammed Özkılınç, Mustafa Ağırman, Mehmet Salih Ekinci, Metin Karabaşoğlu, Mehmet Çelen, Nureddin Yıldız, Mehmet Beşir Eryarsoy, Ömer Döngeloğlu, Ömer Aytaş, Ramazan Kayan, Recep Songül, Salih Turgut, Şinasi Gündüz, Talha Hakan Alp, Vehbi Karakaş, Yusuf Kaplan ve Yusuf Ziya Kavakçı imza attı.
Ali Rıza Temel - 23.04.2017
Kutlu Doğum Haftası
Program, İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi Arapça ve Tefsir Öğretmeni Ali Rıza Temel'in, "Hazreti Peygamber ve Güven Toplumu" konulu konferansı ile son buldu.
Ali Rıza Temel - 20.04.2016
Kutlu Doğum Haftası
Bu kutlu yolda şehit olan Mehmetçikleri rahmetle andığını ifade eden Karali, şöyle konuştu: "Türk milleti olarak bu günlerde gerçekten zor zamanlar geçirmekteyiz. Devletimizin ve milletimizin, bir yandan terör örgütleriyle bir yandan da devletin içine sızmış şer odakları ile mücadele etmektedir. Bu uğurda şehit olan tüm Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet diliyor, yaralı kardeşlerimize de Allah'tan acil şifalar temenni ediyorum. Bu zor günleri de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak yine bizler beraberlik içinde aşacağız. Birlik olarak daha güçlü olmak ve hedeflerimize ulaşmak noktasında azimli olmak hepimizin asli ve birinci vatandaşlık görevidir. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum." Program Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi Arapça ve Tefsir Öğretmeni Ali Rıza Temel'in verdiği konferans ile sona erdi.
Ali Rıza Temel - 16.04.2016
Kutlu Doğum Haftası
Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi İhtisas Bölümü Eğitim Görevlisi Ali Rıza Temel, Müftü Refik Bulut Konferans Salonu'ndaki konferansta, bu milletin buluşma adresinin Hazreti Muhammed sevgisinden geçtiğini ve başka bir yerde buluşmanın mümkün olmadığını söyledi.
Ali Rıza Temel - 11.04.2016
Stk Temsilcileri ve Akademisyenlerden "Kardeşlik" Çağrısı
Kardeşlerin bölünüp ayrılığa düşmemeleri gerektiğini vurgulayan Yıldız, "kardeşlik" çağrısını şu sözlerle sürdürdü: "Kardeş olduğumuzu unutmayıp; alay, gıybet, tecessüs ve ön yargıdan uzak duralım. Gelip Rasulüllah Efendimizin şu talimatlarına hep birlikte ittiba edelim: Ey Müslümanlar! Birbirinizle hasetleşmeyiniz!, Birbirinize kin ve nefret beslemeyiniz!, Birbirinize darılıp yüz çevirmeyiniz!, Ey Allah'ın kulları, kardeşler olunuz!." Abdullah Yıldız, ortak bildiriye şu kişilerin imza attığını söyledi: "Abdullah Yıldız, Abdullah Büyük, Abdullah Trabzon, Adnan Damircan, Abdulhamid Kahraman, Abdulaziz Kutluay, Abdulvahap Ekinci, Ahmet Ağırakça, Ahmet Varol, Ahmet Bulut, Ahmet Taşgetiren, Ali Rıza Temel, Ali Rıza Demircan, Bülent Yıldırım, Celalettin Vatandaş, Faruk Beşer, Halil Günenç, Emrullah Hatipoğlu, Halil İbrahim Kutlay, Hayreddin Karaman, İbrahim Cücük, İhsan Süreyya Sırma, Kazım Sağlam, Kerim Buladı, Mahmut Toptaş, Mehmet Göktaş, Mehmet Salih Ekinci, Mehmet Beşir Eryarsoy, Mehmet Paksu, Metin Balkanlıoğlu, Mustafa Ağırman, Mustafa Karataş, Metin Karabaşoğlu, Nureddin Yıldız, Muhammed Emin Yıldırım, Ömer Döngeloğlu, Ramazan Kayan, Siraceddin Önlüer, Şinasi Gündüz, Talha Hakan Alp, Yaşar Kandemir, Yusuf Ziya Kavakçı, Yusuf Kaplan.
Ali Rıza Temel - 20.01.2016
Mescid-i Aksa'yı Yalnız Bırakmayacağız"
Açıklamada, Abdulaziz Kutluay, Abdulhamid Kahraman, Abdullah Büyük, Abdulmetin Balkanlıoğlu, Abdullah Trabzon, Abdullah Yıldız, Abdulvahap Ekinci, Adnan Demircan, Ahmet Ağırakça, Ahmet Bulut, Ahmet Taşgetiren, Ahmet Varol, Ali Rıza Temel, Bülent Yıldırım, Ali Rıza Demircan, Celalettin Vatandaş, Ebubekir Sifil, Faruk Beşer, Halil Gönenç, Emrullah Hatiboğlu, Halil İbrahim Kutlay, Hayreddin Karaman, İbrahim Cücük, İhsan Şenocak, İhsan Süreyya Sırma, İsmail Lütfi Çakan, Kazım Sağlam, Kerim Buladı, Mehmet Göktaş, Mehmet Salih Ekinci, Mehmet Paksu, Mehmet Beşir Eryarsoy, Mustafa Ağırman, Mustafa Karataş, Metin Karabaşoğlu, Nureddin Yıldız, Muhammed Emin Yıldırım, Ömer Döngeloğlu, Ramazan Kayan, Siraceddin Önlüer, Şerafeddin Kalay, Şinasi Gündüz, Talha Hakan Alp, Yaşar Kandemir, Yusuf Ziya Kavakçı ve Yusuf Kaplan'ın imzası yer aldı.
Ali Rıza Temel - 20.01.2016
Mescid-i Aksa'yı Yalnız Bırakmayacağız"
Açıklamada, Abdulaziz Kutluay, Abdulhamid Kahraman, Abdullah Büyük, Abdulmetin Balkanlıoğlu, Abdullah Trabzon, Abdullah Yıldız, Abdulvahap Ekinci, Adnan Demircan, Ahmet Ağırakça, Ahmet Bulut, Ahmet Taşgetiren, Ahmet Varol, Ali Rıza Temel, Bülent Yıldırım, Ali Rıza Demircan, Celalettin Vatandaş, Ebubekir Sifil, Faruk Beşer, Halil Gönenç, Emrullah Hatiboğlu, Halil İbrahim Kutlay, Hayreddin Karaman, İbrahim Cücük, İhsan Şenocak, İhsan Süreyya Sırma, İsmail Lütfi Çakan, Kazım Sağlam, Kerim Buladı, Mehmet Göktaş, Mehmet Salih Ekinci, Mehmet Paksu, Mehmet Beşir Eryarsoy, Mustafa Ağırman, Mustafa Karataş, Metin Karabaşoğlu, Nureddin Yıldız, Muhammed Emin Yıldırım, Ömer Döngeloğlu, Ramazan Kayan, Siraceddin Önlüer, Şerafeddin Kalay, Şinasi Gündüz, Talha Hakan Alp, Yaşar Kandemir, Yusuf Ziya Kavakçı ve Yusuf Kaplan'ın imzası yer aldı.
Ali Rıza Temel - 18.05.2015
Mursi Hakkındaki İdam Kararına Tepkiler
Türkiye'nin önde gelen alim, yazar, fikir adamı ve kanaat önderleri, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve diğer darbe karşıtları hakkında verilen idam kararını, ortak bildiri ile kınadı.  Bildiride, halkın yüzde 52'sinin oyu ile Mısır'ın ilk cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ile Mısırlı alim ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi başta olmak üzere 106 kişi hakkında idam kararı verildiği hatırlatılarak, "Darbeci Sisi yönetiminin verdiği ve hiçbir hukuki dayanağı olmayan keyfi idam kararlarını, Türkiye ve dünya Müslümanları adına lanetliyoruz" ifadeleri kullanıldı.  "Zalim Mısır yönetiminin verdiği bu haksız ve hükümsüz idam kararı, sadece 106 kişiye değil, tüm Mısır halkına ve tüm İslam ümmetine karşı verilmiş bir karar niteliğindedir" denilen bildiride, şunlar kaydedildi:   "Mısır'daki darbeye, yapılan bunca katliam ve haksızlığa hiçbir tepki vermeyen, duyarsız kalan, hatta görmezden gelen ABD ve batı dünyası başta olmak üzere, bütün uluslararası toplum ve işbirlikçi Arap rejimleri de Mısır zalimlerinin bu idam kararını almalarına cesaret vermiştir. Dolayısıyla bu zalimane idam kararından dolayı onlar da insanlığın mahşeri vicdanında mahkum olacak ve mahkem-i kübrada hesap vereceklerdir. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlum ve mustazafların yanında yer almayı bir vazife olarak görüyoruz. Mısır'daki 106 masum insanın idam kararını veren ve onlara destek olan tüm darbecileri lanetliyor, Hak'ka ve hakikate inanan tüm müminleri, inanç, düşünce ve fikir özgürlüğünü savunan ve 'ben insanım' diyen herkesi, Mısır'daki zulme sessiz kalmamaya ve bu zulüm karşısında tepkisini yükseltmeye, Mısırlı mazlumların sesi ve çığlığı olmaya davet ediyoruz." Bildiride, Abdullah Büyük, Abdullah Yıldız, Abdullah Trabzon, Abdurrahman Araz, Abdülaziz Kutluay, Abdülvahab Ekinci, Adnan Demircan, Ahmet Taşgetiren, Ahmet Ağırakça, Ali Mülayim, Ali Rıza Temel, Cevat Akşit, Emrullah Hatiboğlu, Ebubekir Sifil, Faruk Beşer, Gültekin Sarıgül, Halil Gönenç, Halil İbrahim Kutlay, Hasan Aksüt, Hayreddin Karaman, İhsan Süreyya Sırma, İsmail Lütfi Çakan, İhsan Şenocak, Kazım Sağlam, Nusret Kocabay, Mahmut Toptaş, Mehmed Göktaş, Mehmet Paksu, Metin Balkanlıoğlu,Mehmed Salih Ekinci, Mehmed Beşir Eryarsoy, Muhammed Emin Yıldırım, Mustafa Karataş, Nureddin Yıldız, Ömer Döngeloğlu, Ramazan Kayan, Said Özdemir, Şerafeddin Kalay, Talha Hakan Alp, Ömer Faruk Korkmaz, Yaşar Kandemir, Yusuf Ziya Kavakçı ve Yusuf Kaplan'ın imzaları yer aldı.
Ali Rıza Temel - 21.04.2014
Ilgın'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
Ilgın'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, konferans verildi.   İlçe müftülüğünce, Ilgın Spor Salonunda düzenlenen programa, Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Öğretim Görevlisi Ali Rıza Temel, Ilgın Kaymakamı Yücel Gemici, Ilgın Belediye Başkan vekili Hacı İbrahim Teke, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çok sayıda vatandaş katıldı.
Ali Rıza Temel - 23.11.2013
Sapanca'da "Ehlibeyt ve Kerbela Olayı" Konferansı
Konferansta konuşan İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Ali Rıza Temel, Cahiliye devrinde Araplar arasında her zaman iç savaşların yaşandığını, Zilkade, Zilhicce, Receb ve Muharrem ayında ise savaş yapmanın yasak olduğunu anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Rıza Temel Haberleri | Ali Rıza Temel Kimdir - Haberler - Ali Rıza Temel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Rıza Temel kimdir, hayatı ve biyografisi. TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Ali Rıza Temel (9).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 03:59:13. #1.14#
title